HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 33 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Myslím, že myslela na dvojice ľudí, ktorí nemajú problém hrať unsafe a sú dostatočne kreatívni a úprimni k sebe.

Ale mne je to jedno, miesto vymýšlania toho pre koho tá hra je a podobne sme mali včera vynikajúci rpg večer, a neboli žiadne problémy.

EDIT: a tiež mám dojem, že myslela na všetky ženy v RPG, ktoré majú na výber medzi hraním komanda, Conana a inkvizítora.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja tu vidim istu analogiu s Guitar Herom, a preto nebudem BtI bashovat.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som Guitar hera nehral, iba tusim co to je. Ale ako to suvisi s BtI???

I am completely confuseed. And lost.

Asi to bude koncom tyzdna, lebo ja ziadnu analogiu nevidim.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen: no guitar hero bashing je zalozeny na tom ze prides k fanusikovi GH a povies mu:" pche taka umelohmotna hracka, zober normalnu gitaru a chod hrat skutocnu hudbu!"

uz je to jasnejsie?

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jaaaaaaj :D
No jo GH bashing pocujem prvy raz.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
a tiež mám dojem, že myslela na všetky ženy v RPG, ktoré majú na výber medzi hraním komanda, Conana a inkvizítora.


este ma zaujima ci to tie baby naozaj hravaju alebo daju radsej prednost elfke v DnD Iluviel-style...

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
z tejto hry mam hrozny pocit.

Nuz, to je tiez hra, o ktorej neviem co si mam mysliet (a pozorujem, ze takych ludi je tu viac). Ale primarne pramen nedovery ide z toho, ze hra jeden-na-jedneho je vec, z ktorej mam neracionalny strach. Ako som sa kedysi davno vyjadril, je len velmi malo ludi na svete, s ktorymi by som sa dal na hranie jeden-vs-jeden a toto svojim zameranim k tomu este viac prispieva (a hlavne tym, ze je problem si predstavit, oddelit a odohrat to mimoherne a vnutroherne tak, aby sa to nezvrhlo na frasku). Ked tak nad tym uvazujem, tak by som si to dal asi tak, ze by k tomu bolo publikum.

Citácia:
by ma zaujimalo na ake cielove obecenstvo bola hra mierena, na koho dizajnerka pri vymyslani myslela.. (mam urcite podozrenie...)


Ale to neznamena, ze by to bolo mierene na ludi, ktori nedokazu nadviazat normalny vztah a toto im ma sluzit ako nahrada a ze je sa z toho treba vysmievat a chechtat. Praveze vieme, ake je to, ked si ludia robia vtipy z GH (ktoreho je plny YouTube) a vieme, ze to pravda vobec nie je. Inak povedane, chechtat sa z toho znamena pridat sa presne k tym ludom, ktory sa chechcu z RPG ako takeho.

Citácia:
problém hrať unsafe

Co znamena "play unsafe"?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus, preco ti treba citovat pravidla subfora druhykrat v tom istom threade?

Pravidla napísal:
Taktiež poprosíme, aby ste sa zdržali kuvikania


Nielenze si tu hru nehral, skoro urcite si ani len v ruke nedrzal pravidla (kedze moju kopiu si nemal, a o inej v BA neviem). Takze bud taky dobry, a nevytvaraj si nazor zalozeny na fazach mesiaca a priemernej vzdusnej teplote. Alebo ked uz si ho vytvaras, tak si ho aspon nechaj pre seba kym ho nemas cim podlozit.

Corvus napísal:
este ma zaujima ci to tie baby naozaj hravaju alebo daju radsej prednost elfke v DnD Iluviel-style...


Mnozina dievcat, ktorym pride hranie elfskej druidky v DnD (done right) zabavne, je podla mna o dost mensia ako mnozina dievcat, ktore ma sancu oslovit nieco ako BtI. Kazdopadne, v najblizsich tyzdnoch idem tuto hypotezu testovat v praxi, tak uvidime.

p.s. Analogia s Guitar Herom je uplne scestna, pretoze v realnom zivote je zmena pohlavia velmi nakladnou a nepraktickou zalezitostou.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
niekdo by mal dat PKovi moderatorske prava. citovanie pravidiel fora mu fakt ide.

ale anyway:

Citácia:
Analogia s Guitar Herom je uplne scestna, pretoze v realnom zivote je zmena pohlavia velmi nakladnou a nepraktickou zalezitostou.

aj mat superuspenu rockovu kapelu tiez nie je uplne lacna a prakticka vec ze ano.
a analogia je v tom ze sa hras na nieco (hranie na gitaru, randenie) co mozes viacmenej robit aj v reale. a vsimni si ze sa vdaka tomu ze som sa s podobnym bashingom stretol tak sa snazim skor pytat nez vynasat sudy.


Citácia:
Mnozina dievcat, ktorym pride hranie elfskej druidky v DnD (done right) zabavne, je podla mna o dost mensia ako mnozina dievcat, ktore ma sancu oslovit nieco ako BtI.

ja mam dojem ze vacsina bab radsej randi naozaj nez v hre. ale som zvedavy na tvoju spravu.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
niekdo by mal dat PKovi moderatorske prava. citovanie pravidiel fora mu fakt ide.


Je nejaky konkretny dovod, preco nemozes respektovat (jednoduche a jasne napisane) pravidla subfora, v ktorom sa nachadzas? Naozaj si az taky znudeny?

Corvus napísal:
a analogia je v tom ze sa hras na nieco (hranie na gitaru, randenie) co mozes viacmenej robit aj v reale.


Neuvedomil som si, ze vo volnom case si modelka. Moja chyba.

Corvus napísal:
a vsimni si ze sa vdaka tomu ze som sa s podobnym bashingom stretol tak sa snazim skor pytat nez vynasat sudy.


Vazne? Asi ta stale zle chapem.

Corvus napísal:
ja mam dojem ze vacsina bab radsej randi naozaj nez v hre. ale som zvedavy na tvoju spravu.


Precitaj si este raz, o com bude moja sprava (hint: DnD vs BtI, nie RL vs BtI).

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Neuvedomil som si, ze vo volnom case si modelka. Moja chyba.

nerozumiem. BtI sa hra na modelky alebo ako to mam chapat?

Citácia:
Precitaj si este raz, o com bude moja sprava (hint: DnD vs BtI, nie RL vs BtI).

no ak dostanes na ponuka hrania BtI odpoved: 'preco by som sa mala hrat na rande ked to mozem robit v reale', tak dostanes jasnu informaciu aj o tom na co som sa pytal ja. fakt ma to zaujima.


Citácia:
Vazne? Asi ta stale zle chapem.

hej zle ma chapes. som skepticky naladeny ale aj zvedavy.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hmmm aj ked som tuto hru nehral, napriek tomu ze nikde nevidim spomenute obranne cislo alebo utocnost - ide o RPG.

Cize mozes RPckovat cokolvek zmysluplne ci nie co ta napadne. A ako bolo uvedene uz hore, ulohy sa vymenia (mozu/nemusia) : v pripade Thera a Lev to bol double crossgender ak chapem spravne.
To v reali URCITE tak lahko neskusis. A ak ano tak by to bolo sakra trvalejsie ako lifetime nejakej kapely.
A kedze je to RPG kde sa postavy tvoria (a teda niesme uzavreti v nasich fyzickych a psychickych klietkach ako v reali) tak mozes RPckovat modelku, muzatku, kozmonautku, ultrablbu blondinku, feministku a steroidaka, emaka, narcistickeho manazera, sedlaka, malomestiaka, vygumovaneho vojaka ...
To bola ta narazka na modelku ak to niekto pochopil inak.

Aj ked aj mne sa zda narocne hrat RPG vo dvojici, moznost RPckovat nejaky zaujimavy charakter - moze dopadnut HODNE zabavne. Tak ako to evidentne dopadlo podla postov Leva a Thery.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen napísal:
(a teda niesme uzavreti v nasich fyzickych a psychickych klietkach ako v reali)

nebuď naivný, niektorí ľudia nemajú klietky, resp. ich ničia silou svojej Vôle.

- - - - -

...a som zvedavy na Therin a Levov slovny report, takto z fora to nevyzne ako ma...

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen uz dobre adresoval cely problem, ktoreho sa dotyka modelingova cast diskusie.

Corvus napísal:
no ak dostanes na ponuka hrania BtI odpoved: 'preco by som sa mala hrat na rande ked to mozem robit v reale', tak dostanes jasnu informaciu aj o tom na co som sa pytal ja. fakt ma to zaujima.


Moja odpoved v tejto faze samozrejme bude "Pretoze si mozes vyskusat chlapsku perspektivu celej veci", co samotne uz pride vela slecnam hodne zaujimave. Rozdiely medzi pohlaviami su proste zaujimava tema... a tak ako si chlapi vravia, ze nerozumeju zenam, tak naopak je to casto rovnako.

Ale skus sa na cely proces namotavania pozriet viac vcelku. Moje namotavacsko-jedosiriace skusenosti zatial jasne indikuju, ze ked namotavas cloveka na RPG, tak uz samotny koncept hry sposobuje prvotne obavy ("Budem to vediet?" "Nebudem ostatnym kazit zabavu?"), a preto maju vyssie sance jednak rules-light hry (pretoze odburavaju mechanicku cast "Budem to vediet?" a nechavaju iba improvizacnu/spolocensku cast... ktora je u mnohych ludi stale brutalne velka), a jednak veci, ktore sa odohravaju v dobre znamom prostredi/situaciach. Iste, ked mas nejaku divoku tolkienistku (galeria zdravi Iluviel ;) ), HC Fantasy ma sance... pretoze je to pre dotycnu osobu dobre zname prostredie, su jej zname konvencie a "ako veci funguju". Podobne s trebars SW a ludmi, ktori videli filmy (a pacili sa im).

Pre velku cast populacie vsak nevies najst takyto dobre znamy, fiktivny setting (bud neexistuje, alebo sice existuje ale osoba sa ti s tym neprizna, pretoze jej to pride "divne")... a vtedy je dobre siahnut po realite. No a prave kedze kazdy z nas uz na rande bol (a pravdepodobne aj na pokazenom, ze hej), je to velmi dobre znama situacia. Tam si dotycna bude vediet predstavit, co by sa asi tak mohlo diat, etc. Ked vyberies spravny zaner (screwball comedy, napriklad) a budes to vhodne prezentovat (trebars "bude to hlavne o tom, co vsetko sa moze pokazit na takom rande a ako z toho vedia vzniknut komicke situacie... trebars ako Nieco na tej Mary je"), vysledok bude pozitivny.

Ked takymto lahko stravitelnym sposobom ukazes, o com vlastne je RPG, mozes pridavat ine nezname elementy (dajme tomu setting). Ked sa ale pokusis o vsetko z tohto naraz, nastupuje pretazenie, odmietnutie a dobre znamy efekt "frajerky, ktoru som sa snazil dotiahnut do nasej kampane, ale vobec to nechapala".

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ono takto ako to opisujes to znie mudro a nie je dovod proti tomu protestovat.

Paradoxne ale koncept tejto hry mne vo mne osobne sposobuje vacsie predsudky a obavy ako vampiri, bohovia a podobne (opat je to hlavne kvoli one-on-one pristupu a settingu). Samozrejme, netrufam si generalizovat. Problem s atraktivnym settingom je naozaj klucovy (vsak vieme, preco sa WoD tak uchytil a preco rubanie drakov az take popularne nie je.)

Citácia:
Moja odpoved v tejto faze samozrejme bude "Pretoze si mozes vyskusat chlapsku perspektivu celej veci", co samotne uz pride vela slecnam hodne zaujimave.

Trosku sa obavam, ako by to s touto hrou bolo naozaj v praxi (ale nechcem o tom teoretizovat), a preto sa pytam, ci mas toto potvrdene nejakymi praktickymi skusenostami? Ak nie, tak samozrejme je len jediny sposob vyskusat a velmi sa potesim, ak sa podelis so skusenostami :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 33 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun