HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 
Autor Správa

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
V stredu sme hrali prvu sword and sorcery poviedku a myslim ze sa hra vcelku vydarila. Ako system sme pouzili podivny hybrid hry In a Wicked Age (nahodne tahanie elementov a poviedkovy sposob hrania) a Mouse Guard (system riesenia konfliktov)

Vylosovane elementy:

- Princezná hladiaca na mŕtvolu svojho milenca
- Bojisko na ktorom leží 5000 zradených mŕtvych
- Posledne zvyšky ľudí zachvátených občianskou vojnou
- Monštrum vydávajúce sa za svojho pána
- Banda žoldnierov, ktorých zaujíma len dobrodružstvo a vojna
- Vstup do kráľovských komnát, ktoré stráži jediný mladý dôstojník

Osoby a motivácie (popis a charsheet neskor):

- Kapitán žoldnierov Badagar (Jay)
Cieľ: chce získať princeznú a pomstiť sa za porážku svojho vojska

- Monštrum vydávajúce sa za svojho pána, vodcu povstalcov Montiho (Venus)
Cieľ: chce získať trón a princeznú a odstrániť kapitána žoldnierov

- Mladý dôstojník Romrama (Karol)
Cieľ: chce ochrániť kráľa pred sprisahaním a odhaliť monštrum

- Princezná Yaeta mladá, krásna, útla dlhovlasá blondína s modrými očami. Oblečená je v dlhych bledých, voľných, jednoduchých ale elegantných satach, a na hlave ma zdobený khimär.
Cieľ: chce sa pomstiť za smrť svojho milenca

- Kráľ Aldor-Palassar, starý, tvrdý panovník, dlhé, šedivé vlasy stiahnuté do copu, nenosí korunu, len koženú čelenku zdobenú drahými kameňmi, mohutná postava zahalená v splývavých neprečačkaných šatoch prezrádza, že za mladi bol výborným bojovníkom.
Cieľ: chce uväzniť vodcu povstalcov a udržať si trón

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dej:

Je po veľkej bitke, ktorá sa stala vyvrcholením belglatskej občianskej vojny medzi kráľom , ktorý si najal žoldiersku kompániu kapitána Badagara a povstalcami vedenými učencom Montim. Straty na oboch stranách boli obrovské. Žoldnieri boli nalákaní do pasce, ale ich lepšia výbava a bojové skúsenosti si vybrali na povstalcoch veľkú daň. Jediná ďalšia možnosť je vyjednávanie o prímerí.

Na bojisku je postavený krásne zdobený stan. V ňom sedí na vyšívaných vankúšoch kráľ Aldor-Palassar. Za ním stojí jeho pobočník, mladý ale už skúsený dôstojník Romrama. Oproti nim stojí Monti, charizmatický vodca povstalcov. Čo ale nikto neruší, to čo vyzerá ako Monti je v skutočnosti bytosť, ktorú Monti vyvolal ako svojho pomocníka. Vymkla sa mu ale spod kontroly, premohla ho a uväznila. Zobrala na seba jeho podobu a snaží sa získať moc nad kráľovstvom.

Prebehne tvrdé vyjednávanie. Monti chce aby bol prijatý za kráľovho poradcu, ktorý by zastával ľud pri jednaniach kráľovskej rady. Romramovi sa ale Monti nepozdáva a dá to hlasne najavo. Kráľ sa však obáva pokračovania občianskej vojny a preto Montiho návrh prijme.

Medzitým princezná Yaeta so svojou osobnou strážou stojí vonku nad mŕtvolou mladého muža. Patril k povstalcom a princezná s ním mala tajný vzťah. Badagar ju so zaujatím pozoruje. Už dlhšie ho princezná veľmi priťahuje. Pristúpi k nej a snaží sa nadviazať konverzáciu. Jeho neokrôchané spôsoby ale na princeznú velmi nezapôsobia. Navyše sa ukáže, že mladého muža zabil v boji práve Badagar. V princezniných očiach je odteraz len odporným vrahom, čomu on ako čestný bojovník nedokáže porozumieť.

Bytosť vydávajúca sa za Montiho je prijatá na hrad. V skutočnosti je to malý odporný skrčok. Využije svoje schopnosti a špehuje princeznú, ktorá ho očarila. Vypočuje rozhovor v záhrade. Princezná prikáže svojej osobnej stráži aby jej priniesli Badagaraovu hlavu.

Vojaci hlukom vylákaju Badagara z jeho komnaty. Vrhnú sa na neho traja zo všetkých strán. Strhne sa boj. Badagar sa snaží dostať z obkľúčenia. Omráči jedného zo strážcov. Na hluk boja pribieha Romrama. Snaží sa zabrániť prelievaniu krvi. Badagar to využije a snaží sa dostať ku kráľovi. Nastane naháňačka v hradných chodbách. Romramovi sa podarí dostihnúť Badagara až tesne pred kráľom, ktorý sa zaujíma čo sa tu vlastne deje.

Princeznin strážca obvinil Badagara z pokusu o znásilnenie princeznej. Ten úplne stratí reč. Keď sa do toho zapletie Monti, ktorý potvrdí strážcové slová, Badagar je okamžite zatknutý a poslaný do väzenia.
Monti sa potom pokúsi votrieť do priazne princeznej. Tá ho berie ako mocného spojenca. Vie, že kráľ Badagara popraviť nenechá a preto vyjaví Montimu dôvod svojej nenávisti voči Badagarovi. Požiada ho o pomoc pri vražde. Monti ponúkne, že pripraví jed. Tento ich rozhovor ale vypočuje Romrama, skrývajúci sa na strome. Montimu stále nedôveruje a toto ho presvedčilo, že sa nemýlil. Všetko prezradí kráľovi. Tomu to hrá do karát, pretože Monti mu stále pije krv. Samozrejme je aj rozhorčený princezninou aférou. Prikáže Romramovi zatknúť Montiho.

Romrama vyruší Montiho v jeho komnate pri príprave jedu. Keď vrazí do miestnosti, stihne jedným okom zbadať právu podobu bytosti skrývajúcej sa za Montiho tvárou. Myslí si ale, že sa mu to len zazdalo. Monti sa ho pokúsi presvedčiť aby ho nezatýkal, ale Romrama je neoblomný. Hodí ho do cely hneď vedľa Badagara, ktorý na neho nepriateľsky zazerá, ale nemôže urobiť nič iné.

Princeznej sa ale podarilo podplatiť strážnika a Montiho vypustiť z väzenia. Predostrie mu nový, ambicióznejší plán. Nechce sa zbaviť len Badagara, ale aj svojho otca, s ktorým má dlhodobo len spory. Otca samozrejme nechce zabiť, len odsunúť do domáceho väzenia v ich letnom sídle. Sama by sa potom ujala vlády. Montimu sa nič lepšie nemohlo stať a tak okamžite príde s nápadom namiešať uspávací prášok. Dokonca sa podujme, že ho sám nasype kráľovi do jeho pohára s vodou, ktorý ma pri posteli. To sa mu aj podarí.

Na druhý deň vyslobodia Badagara z väzenia jeho dvaja priatelia. On sa rozhodne konfrontovať Montiho a princeznú. Vtrhne do princezninej izby, zakiaľ jeho spolubojovníci zamestnávajú princezninu osobnú stráž. Monštrum nevidí inú možnosť než Badagara zabiť. Opustí Montiho podobu a zmení sa na tvora, ktorý človeka pripomína len vzdialene. Obrovské tesáky, tvrdé chlpy a dlhé pazúry princeznú tak vystrašia, že sa v nemom úžase len chúli v kúte. Boj je krátky, ale brutálny. Príšere sa podarí Badagara zhodiť na podlahu. Keď po ňom ale skočí, Badagar jej nastaví meč a príšera v kŕčoch umiera.

Badagar zoberie princeznú do náruče a spolu odchádzajú za kráľom. Kráľ vyzerá ako mŕtvy, ale našťastie len spí.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 2 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun