HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 50 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Kedze 9. 10. je koncert Varttinny v Bratislave, zrejme sa ukazuje, ze budem tam aj v sobotu a mozno i v nedelu.

Preto mi napadlo, ci by sa nenalozilo nejake RPG. Momentalne este nemam presnu predstavu, aky by bol svet a aky setting, ale ak ma niekto nejaky napad, sem s nim.

Alternativne sa Lev ponukol (ak som ho pochopil spravne) spravit Wushu jednorazovku.

Nejake napady, suhlasy, protesty?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
jé, Wushu, might be fun, mám záujem (long live hong kong movie industry!)

inak, ten víkend je v BA Bibliotéka (výstava), a rumours vravia že bude vraj vstup free.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
ja som za WUSHU.

som teraz kukal nejake wooovky (hard boiled a killer) a bol by som za dobry ballet of bullets.

musim skuknut pravidla. som ich nejak zanedbal :oops: (na poziadanie poskytnem)

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Najprv treba zopár upresnení:

- alef0 sa ponúkol ako prvý na GMovanie a má prednosť
- potenciálne, keďže sa píše o víkende, bol by problém skúsiť dva dni? Naposledy sme hrali pár mesiacov dozadu, takže chuť by bola.
- a k Wushu treba dodať to, že to čo popíšem je kdesi na vrchole zoznamu hier ktorých chcem určite hrať (spolu s naratívnym Dark Ages: Inquisitor a Stalkerom). Tiež je problém, že to bolo zamýšlané skôr na dlhšie hranie, než na one-shot a možno by to vyžadovalo úpravy, ach.

Problém s Wushu je, že som mal pomerne jasnú predstavu o téme.

Predstavoval som si niečo ako noir so štylizovanou nereálnou akciou, najmä v štýle Max Payne 2. Ako každý noir, hlavná tématika je morálna nejednoznačnosť a dôležitú úlohu zohráva sex. Na ukážku práve z toho Maxa Paynea, ako taký noir funguje: Max Payne je detektív, zamiluje sa do nájomnej vrahyne Mony Sax, ktorá je podozrivá v prípade Paynovej kolegyne. (toto by bola v podstate celá hráčska príprava, vymyslieť taký troj-štvor uholník, nechcem inak spoilovať hru, preto v tejto mape vzťahov chýba ešte jedna osoba)

Druhá vec je, že to musí byť štylizované, postavy hovoria hlášky a monológy, a v prestrelkách dokážu podať nadľudské výkony, nikdy však nepôsobia neohrabane. Zrada, jednosmerné uličky, žiadne správne rozhodnutia, tragické závery, non-stop akcia, láska, to všetko k tomu patrí. Ďaľšia vec je, že postavy by mali vlastné scény, ktoré sa rýchlo striedajú medzi hráčmi. Na minimalizovanie nudy ostatných hráčov každý hráč hrá Pokušiteľa inému hráčovi, tak ako to mal Bifi vo Warhammeri. Nakoniec, často k tomuto typu filmov patrí poprehádzanosť deja, inak povedané príčina súčasných konfliktov sa ukazuje v retrospektíve a vytvára sa priamo pri hraní miesto mimo neho.

Nakoniec netreba zabudnúť, že Wushu je veľmi náročný na hráčov, pri tom sa nedá oddychovať veľmi. :)

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ja sa nebranim, ak niekto to Wushu spravi. Kolko bude realne casu na hranie? (Ratal by som predbezne len jeden one-shot). Ako velmi je to realne, ked budes, lev, GMit?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
K tomu sa musia vyjadriť ostatní, je to čisto ponuka :)

A urob ty hru, smrad!

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Citácia:
K tomu sa musia vyjadriť ostatní, je to čisto ponuka

No s Wushu suhlasili minimalne dvaja naddiskuteri a kedze som konzument, nebranil by som sa ako hrac :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
levik: treba si dat pozor aby si nemal prilis vysoke ocakavania.. takto ako si to podal to vyzera super, ale kolko elementov a v akej kvalite a kvantite z toho zvladnu hraci (spolu s tebou) dostat do hry tak aby to nebola fraska je otazne.
nad filmom sedi scenarista dlhe hodiny aby to malo to spravne vyznenie. v realtime sa taketo velmi uzko specifikovane prvky vymyslaju o dost tazsie, hlavne ked hraci nemaju napozeranych milion zanrovych filmov.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Hej, tej frašky sa práve obávam, na to treba ľudí, čo poznajú ten feeling daného žánru (preto som sa o tom aj rozpísal a hovoril, že je to problém). S tým porovnaním vymýšlania priamo pri hre by som ale tiež dodal:

kostra je urobená pred hraním prelinkovaním postáv
každý hráč hrá Pokušiteľa, takže zas tak brutálny brainstorm to nie je, keďže sa to rovnomerne rozdelí medzi hráčov (v tomto sa to výrazne nelíši od nášho hrania MW)

a zvyšok už iba prenášaš elementy z daného žánru, ktoré sa dajú pomerne jednoducho spísať do jednoduchých a zrozumiteľných hesiel, či viet (femme fatale napr. pochopí každý). Štýlové boje zariadi systém sám, alebo ti postava zomrie, tam inú možnosť nevidím :)

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
neviem, co bude cez vikend, ak bude casu, pridem sa aspon pozriet :)

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
btw ja by som bol skor za nieco easy...

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
kartové hry a fľaša fernetu to vyriešia, ak nič iné.

teda, ak sa vôbec niekomu bude chcieť  :?

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Citácia:
Hej, tej frašky sa práve obávam, na to treba ľudí, čo poznajú ten feeling daného žánru (preto som sa o tom aj rozpísal a hovoril, že je to problém). S tým porovnaním vymýšlania priamo pri hre by som ale tiež dodal:

Hej, tiez si myslim, ze nadnesene plany sa nemusia podarit (napr. osobne som Maxa Payneho ani nevidel :-))

Aka je sanca, lev, spravit nieco vo Wushu, nieco jednorazove na jeden vecer? (Ja wushu nemam v tejto chvili odvahu sefovat:-)) Ak nie, tak do zajtra vymyslim alternativny plan :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ja rozhodne nič easy nechcem robiť, Wushu chcem robiť pre estetiku bojov, nie pre frašku. Tiež nemám nejak chuť hrať RPG pre RPG, proste keď už do toho človek dáva ten čas, tak by som sa nerád pristihol v polovici hry, že mám chuť robiť niečo iné.

Inak si stojím za tým, že to nie je náročné mimo hry, človek iba musí poznať žáner - a k tomu mimochodom netreba študovať 200 stranový source book.

Alef0 prvý prišiel s nápadom hrať niečo, stále hovorím že má prednosť :)
Ešte musím doplniť, že pokiaľ sa nebude hrať RPG tak asi nedojdem, lebo mám vcelku dosť iných povinností, ktoré by som rád doriešil.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
S tou fraskou som to ani po konzultacii cez ICQ nepochopil.

V kazdom pripade ukazuje sa, ze Wushu, tak ako ho opisal a ponukol lev vyssie, nema vyznam planovat.

Zamyslim sa a zajtra dam vediet alternativny plan.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 50 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun