HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 13 ] 
Autor Správa

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Téma bola oddelená z DrD témy.

Hravate aj s novymi hracmi? Obcas mam pocit ze stale hravate s tymi istymi


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Hravate aj s novymi hracmi? Obcas mam pocit ze stale hravate s tymi istymi


Nuž takto. Robili sme spontánny výlet do Trenčína. Mali sme spolu 5 hier na OG. Hrali sme Schauermarchen pre 3 nových hráčov. Dnes sa možno bude hrať s novým hráčom. Na moju letnú hru (budem robiť zrejme Riddle of Steel a BW/BE) rátam s novou hráčkou, etc.

Na 2 mesiace je to u mňa vcelku dobré, ale ak to niekto hodlá prekonať, budem len rád - veď je to na osoh celej komunity (kuk na hráča v tvojom DrD).

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Hravate aj s novymi hracmi? Obcas mam pocit ze stale hravate s tymi istymi


Ked sa o osmej vecer pri popijani kofoly u mna doma spontanne rozhodneme, ze ideme hrat DrD, tak naozaj pred zaciatkom nevybieham do ulic zhanat novych ludi.Napriek tomu si ale nemyslim, ze by sme s novymi ludmi hrali malo (vid Levov post), a myslim ze je o mne osobne dostatocne zname, ze som ochotny GMit prakticky komukolvek.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
K tomu len tolko: predvcerom som o tom trollil do ICQ a potom som sa zamyslel a zistil, ze je som trollil zbytocne.

Je zbytocne drbat do toho, kto kolko hier odohral alebo neodohral, resp. kolko hracov za sekundu ktory GM obsluzil. Toto nie su preteky ani porovnavanie velkosti [vymazanych]. Ani preteky v tom, kto je najvacsi frajer, lebo odohral Bacchanal s desiatimi zenami naraz. A ani sutaz v tom, kto si dava za zavazok naucit polovicu Podnikovo-hospodarskej fakulty hrat Agon.

Ak sa najdu nejaki dalsi hraci alebo novacikovia, je to len dobre. Ak nepridu a hra sa, nic sa nedeje.

Dolezite je to, ze sa hra.

Podla mna netreba robit bombasticke vyhlasenia a plany (lebo vacsinou sa nepodaria) a ani netreba vidiet veci v smutku a ciernote (lebo bude to len lepsie).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alef, tvoj post sa mi nepaci. Citim v nom akusi zvlastnu snahu "zahrat veci do autu", co je absolutne nevhodne. Dalej tam citim podtext, ze:

  • sme robili bombasticke vyhlasenia
  • sme ich nenaplnili

S ani jednym bodom nesuhlasim. Akoze fakt nic v zlom, ale myslim, ze mame za dva mesiace hodne slusne vysledky, a rozhodne lepsie, ako sme slubovali (kedze sme ziadne vysledky neslubovali).

Alef0 napísal:
Dolezite je to, ze sa hra.


Nesuhlas, aspon ciastocny. Dolezite nie je iba hranie samotne, ale aj "the who, what, where and why of gaming".

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To nemal byt utocny post ani nemal zahravat veci do autu (ake veci? do akeho autu?). To bolo vyhlasenie prystiace zo skusenosti z inych projektov (nejeden sa povaluje aj tuto na fore), kde bombasticke vizie po mesiaci umreli. Suhlasim s tebou v tom, ze najlepsie je neohlasovat nic, nerobit ziadne megaplany a potom sa len tesit tomu, co pride. Co je tento pripad. Ak by som chcel prudit, tak by som prispevok skonstruoval preciznejsie :-)

Citácia:
predvcerom som o tom trollil do ICQ a potom som sa zamyslel a zistil, ze je som trollil zbytocne.

Toto malo smerovat k Majovi, opomenul som adresata, a preto to vyznelo zle.

Citácia:
Dolezite nie je iba hranie samotne, ale aj "the who, what, where and why of gaming".

Toto rozved, to by ma zaujimalo :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tuto temu som ja nevytvoril.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Tuto temu som ja nevytvoril.


Ale ano, vytvoril - iba si tuto diskusiu vytvoril v teme, kam nepatrila, tak ju bolo treba splitnut :)

alef0 napísal:
Citácia:
Dolezite nie je iba hranie samotne, ale aj "the who, what, where and why of gaming".

Toto rozved, to by ma zaujimalo :-)


Toto je hodne zlozita vec, a mozno vhodnejsia na osobnu diskusiu, ale teda skusim aspon v skratke:

Hranie pre hranie (i.e. "hlavne nech sa hra") je podla mna chory koncept. Hrame sa preto, aby sme sa bavili. Ak nas bavi nieco ine, tak robme radsej to a nehrajme sa. Ak niekto ma hrat otravene, 'z povinnosti', 'nech sa hra', a nebude v tom radost ani nadsenie, radsej nech nehra vobec - iba tym kazi zabavu ostatnym, a poskodzuje komunitu (lebo niekto neznaly veci ho moze omylom zobrat za bernu mincu).

Ak chceme budovat komunitu, hladat novych hracov, etc (pretoze s viac ludmi je viac moznosti, tudiz viac (druhov) zabavy), opat je podstatneho omnoho viac, ako iba "nech sa hra". Urcite sa zhodneme na tom, ze ked teraz my dvaja s Levom budeme kazdy piatok hrat Breaking the Ice, nijako zasadne to nepomaha onym spominanym cielom. Treba hrat vhodne veci (nieco, do coho sa lahko "nastupi" novopriselcovi), ludia musia byt dostatocne otvoreni, musi byt dostatocne spublicizovane kedy/kde sa hra, a tak dalej a tak dalej.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mozeme niekedy osobne predebatovat :-)

Vskutku suhlasim s tym, ze je to zlozite a pravd je v tomto pripade vela. Mozno aj keby ste hrali Breaking the Ice pravidelne kazdy tyzden (co je prirodzene nerealne :-))) a davali na fora reporty, tak uz prispievate komunite niecim.

Rovnako ak aj hra nejaku vec uzavreta skupina (alebo efektivne uzavreta skupina, ktora z roznych dovodov neprijima novych hracov) a z hrania vyplyva "nieco" co ma aspon nejaku hodnotu (report, skusenosti, atd.) tak je to dobre. (Uvaha o uzavretych skupinach je inak na extra debatu :-)).

Co som chcel povedat a co som sa poucil je to, ze vacsina projektov zacne velkym vykrikom "vybudujme komunitu, zalozme portal, obcianske zdruzenie a pod", velkym nadsenim a podobne a toto nadsenie po mesiaci umrie. Ak sa buduje komunita, tak zdola - jednoducho jeden-dvaja-traja nadsenci pokutne nieco nacnu (a vobec nemaju v umysle nieco budovat), postupne sa na nich navesaju ludia a po roku vsetci s hrozou a radostou zistia, ze komunita existuje.

Cize, ako hovoris:
Citácia:
Treba hrat vhodne veci (nieco, do coho sa lahko "nastupi" novopriselcovi), ludia musia byt dostatocne otvoreni, musi byt dostatocne spublicizovane kedy/kde sa hra, a tak dalej a tak dalej.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Opakujem ze som tuto temu nevytvoril! Iba som sa pytal v inej teme.
Takto to vypada akoby som schvalne vytvoril na totu vec celu samostatnu temu. Ten kto to splitol by tam mal dat svoje meno a nie moje.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Opakujem ze som tuto temu nevytvoril! Iba som sa pytal v inej teme.


Ak si tu otazku polozil, tak ta snad zaujima natolko, aby si rozdychal, ze je o tom samostatna tema. Ak ta to v skutocnosti nezaujima... nuz, tot trollenie.

Majo napísal:
Takto to vypada akoby som schvalne vytvoril na totu vec celu samostatnu temu. Ten kto to splitol by tam mal dat svoje meno a nie moje.


Tvoje meno tam je, pretoze tak funguje oddelovanie od temy. No a ked zadelis v teme uplne nesuvisiacu otazku (alebo otazku, ktora svojim rozsahom siroko prevysuje zameranie temy), musis ocakavat, ze budes oddeleny. Ide o cisto prakticku vec, inak by sa onedlho v teme "Nanuky" riesila socioekonomicka stabilita Blizkeho vychodu :D

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
* Ono moderator asi zabudol napisat, ze "tema bola oddelena z", cize to je asi problem. *

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo to neries. Tema je podla mna vyborna a je jedno kto je napisany ako autor, alebo ako vznikla.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 13 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun