HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 187 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Ďalšia
Autor Správa

Žoldnier

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 212
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no aby si quicci nevrtol...

_________________
Ex humo homo...


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen aj Palo to tu cele dobre zhrnuli - ja svoju ulohu ako GMa vnimam takto: Vy si robite co uznate za vhodne, mojou ulohou je postarat sa o to, aby mali vsetky ciny primerane nasledky (ci uz dobre alebo zle). Preco by som vam mal branit zabijat templarov? Pridat sa k hnutiu odporu a zabijat templarov dalej? Ak to je hra, ktoru chcete hrat, ok. Rovnako, ak sa rozhodnete zbalit slivky a zduchnut z Uriku, ok (tu nebudem hovorit, ze vam nijako nebudem branit, pretoze logickym nasledkom toho, co sa porobilo je samozrejme to, ze bude super tazke dostat sa z Uriku von).

O tom je ta sloboda. Nemam "pripraveny pribeh" ako ucele, jednotne dielo. Moja priprava spociva z toho, ze mam pripravenych vela rozlicnych veci, o ktorych si myslim, ze by mohli byt v hre zaujimave. Zopar hier vsak uz mam pod opaskom, takze som si velmi dobre vedomy toho, ze nikdy nevyuzijem vsetky... a je mi v podstate jedno, ktore vyuzijem a ktore nie (toto zavisi na vas - ako mate postavy, ako ich hrate, co vas zaujima, atd). Nocna scenka na ubytovni bola iba jednou takouto vecou. Nema zmysel sa snazit "nebranit DMovi v tom, co ma pripravene"... nech totiz robis cokolvek, niecomu aj tak vzdy branit budes, a iba sposobis to, ze si nevyberies to, co zaujima teba, ale to, co si myslis, ze zaujima mna... budes sa teda menej bavit. A mojou ulohou je, aby ste sa bavili vy (vtedy sa bavim ja).

Takze - ak uvidis nabuduce na stole lezat mapu cintorinu mekkilotov, neznamena to, ze ked sa vyberies na najblizsi cintorin mekkilotov, bude sa tam diat nieco uzasne vzrusujuce... resp. to to sice znamena, ale neznamena to, ze nikde inde sa nic vzrusujuce diat nebude!

Majo napísal:
Keby ta odpoved bola aspon trochu ina, tak by to nebolo az take zle.


Keby otazka bola aspon trochu ina, urcite by bola aspon trochu ina aj odpoved.

Je mi luto, Majo, ale nemozem za seba brat zodpovednost za vsetko. Nemam najmensi problem priznat si, ked je nieco problemom, a som zmiereny s tym, ze cokolvek zle ma 50% sancu pochadzat odo mna (tych druhych 50% je samozrejme Bifi, ako hovori poucka)... ale niektore veci jednoducho maju pricinu inde, a na tom ja nic zmenit nemozem.

Poiux napísal:
no aby si quicci nevrtol...


Quicci svojim obvyklym, elegantnym a diplomaticky uhladenym stylom ( :lol: ) taktne Majovi naznacil ( :lol: ), ze sa stazuje na nasledky vlastneho rozhodnutia.

Palo ale spravne podotkol, ze to uz v tomto momente absolutne nema zmysel riesit - keby Weol hned aj chcel sediet "mimo dej", tak teraz sa mu to uz nepodari... proste bude riesit utekanie o holy zivot, skryvanie sa pred domovymi prehliadkami a podobne.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Peekay napísal:
Nemam najmensi problem priznat si, ked je nieco problemom, a som zmiereny s tym, ze cokolvek zle ma 50% sancu pochadzat odo mna .
Mam pocit ze na fore som este nikde nevidel ze by si si priznal vinu. Ak sa mylim, mozes ukazat kde. Mimo fora som to uz nastastie videl.

Peekay napísal:
Quicci svojim obvyklym, elegantnym a diplomaticky uhladenym stylom.
Co je na tom diplomaticke, elegantne alebo uhladene, ked niekto do niekoho vrta a uraza?!
Peekay napísal:
ze sa stazuje na nasledky vlastneho rozhodnutia.
Nemyslim si ze to bol len nasledok mojho rozhodnutia, pretoze som nevedel ze ich scena bude trvat az tak dlho. Keby som to vedel, tak by som sa asi zachoval inak. A co sa tyka prvej seson, tak tam som to nemohol ovplivnit uz vobec, lebo tam som sa na zaciatku vobec nedostal na radu. Ale aj keby to bola moja chyba, tak by som od DMa cakal uplne inu reakciu. Ze sa pokusi nejako pomoct a nie ze necha hraca aby si to odpikal do poslednej kvapky.

Ale nema to asi zmysel dalej riesit, lebo ty si chybu nepriznas a ani ti to vpodstate nevycitam. Musim si proste zvyknut na tvoj styl a pochopit ho.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Peekay napísal:
Quicci svojim obvyklym, elegantnym a diplomaticky uhladenym stylom.
Co je na tom diplomaticke, elegantne alebo uhladene, ked niekto do niekoho vrta a uraza?!

nic.
keywords: sarcasm & irony.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ty sa proste stale chces prisposobovat nejakym "objektivnym faktom o pribehu", a za ziadnu cenu si nechces nechat vysvetlit, ze nic take neexistuje. Aj teraz - "nevedel som, ze ich scena bude trvat tak dlho..." - to nevedel nikto... pretoze ta scena proste neexistovala, kym to chalani nezacali riesit. A skoncila sa az v momente, ked to chalani riesit prestali. Chapes?

Ale naco sa tu vobec namaham - ked odignorujes aj nieco take evidentne ako smajliky v tebou citovanej vete o Quiccim, asi moje snazenia nemaju nadej na uspech. .

Majo napísal:
Ale aj keby to bola moja chyba, tak by som od DMa cakal uplne inu reakciu. Ze sa pokusi nejako pomoct a nie ze necha hraca aby si to odpikal do poslednej kvapky.


Bud si absolutne nepocuval, ked som na tom dohadovacom stretnuti vyrazne a opakovane varoval, ze ta hra presne takato bude, alebo si ma nebral vazne. Tak ci tak mi vychadza, ze toto uz je naozaj len tvoj problem, ze si ocakaval inu reakciu, ako som dopredu povedal, ze mozes ocakavat.

p.s. A s tym pykanim to nie je take horuce - zabil som vas? Nezabil. Jednoducho sa vdaka tomu dej odrazil do noveho (scasti necakaneho) smeru. Takze stale nechapem, o com tu nariekas... ake pykanie?

p.p.s.
Majo napísal:
am pocit ze na fore som este nikde nevidel ze by si si priznal vinu. Ak sa mylim, mozes ukazat kde.


Napriklad tu.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
lebo tam som sa na zaciatku vobec nedostal na radu

"na rade" respektive pritomny si bol v najvacsom mnozstve scen zo vsetkych ostatnych hracov.
Bol si vo Virusovej aj v Poiuxovej scene. To ze si nechcel riesit vlastnu otrokarsku agendu (zrejme to teda nieje pre tvoj charakter az tak podstatne napriek tomu ze o tom dost pises v backgrounde) aj ked v karavane tato tema bola silne pritomna (a este silnejsia je v POLOFASISTICKOM a OTROKARSKOM meste, kde ta taktiez nijak netrapi aj ked ja si uz naozaj moc neviem predstavit kde inde by si potom tuto temu zacal riesit ... a teda vytvarat dej ktory ta podla backgroundu postavy zaujima), respektive ze si nemal zaujem alebo chut vlozit sa do deja (este raz zopakujem to co je uz v x prispevkoch vyssie: Dej sa nevytvori sam od seba. Dej vytvaraju hraci. GM pripravuje javisko, komparz a ma pripraveny heslovity scenar, na ktory hraci mozu z vysoka kaslat ak sa tak rozhodnu) alebo nejakym sposobom ozivit sceny ostatnych tak aj z toho vinis GMa?
Ak si sa tak velmi nudil tak preco si s tym nieco nespravil skor??

Ja som si vytvoril RekyRaxa ktory povedal mozno 3 vety ale pripadal mi ozivenim Poiuxovej sceny a zabavil som ho ked som ho hral. A pozri aky zaujimavy a celkom vplyvny charakter sa z neho neskor vyklul!
Tak ako sa dnes ukazalo v Dirty Secrets, viac hlav = exponencionalne viac rozumu hlavne fantazie. To co chce riesit GM moze byt (a casto aj je) na hony vzdialene od toho co chcu riesit hraci. Ludia spolu dokazu vytvorit nepomerne krajsi a zaujimavejsi pribeh ktory bude bavit vsetkych, pretoze vsetci do neho prispeli tym svojim. To sa neda porovnavat s tym ked si GM pripravi nejaku pre neho zaujimavu poviedku od zaciatku do konca a bude chciet od hracov aby isli presne tak ako si predstavuje (a bude ich herne mlatit vsetkym cim moze az kym nepocuvnu alebo nerezignuju, alebo kym ich nedeprotagonizuje), pretoze vtedy sa moze (10%) ale nemusi (90%) bavit nikto.

Ak sa pri hre (a to nielen RPG) clovek nebavi tak nieco nieje v poriadku - ved bavit sa je predsa primarnym zmyslom celej cinnosti
---
Vdaka tomu ze postavy kvoli vlastnej blbosti a neskusenosti zmasakrovali guardov a templara (alegori s cigaretami a olovenymi trubkami je plne relevantna) sa pribeh podla mna zaujimavo vyvinul a konsekvencie budu este zaujimavejsie a ja som len rad - takze kde co jake pykanie?
---
A ked uz spominas nejaku zasadnu GMovu chybu tak ju pomenuj a popis presne a v idealnom pripade navrhni riesenie, pretoze ja priznavam ze nic take mi v tych dvoch zaciatocnych sesnoch neudrelo do oci.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hovorite o niecom inom ako ja.
Aljen, ja viem ze som bol v Poiuxovej scene v karavane, ved ja o tomto absolutne nehovorim. Opakujem ze hovorim ze som musel dlho cakat, kym vobec scena s karavanou zacala. Napadol mi jednoduchy sposob ako sa dal cely problem vyriesit. Skoda ze mi to nenapadlo skor alebo pocas sesny: Peekay mal strihat sceny. Mal prejst od sceny jedneho hraca k scene druheho a potom sa vratit naspat, aby som nemusel tak dlho cakat. V prvej sesne by to urcite pomohlo, v tej druhej neviem.
Peekay: Tie smaliky som neodignoroval, ale nepochopil.A to je rozdiel. Dal si ich tam naozaj cudne a vlastne ich stale nechapem. Ale to nie je dolezite.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hovorime stale o tom istom len z ineho pohladu ako ty.

Citácia:
Aljen, ja viem ze som bol v Poiuxovej scene v karavane, ved ja o tomto absolutne nehovorim. Opakujem ze hovorim ze som musel dlho cakat, kym vobec scena s karavanou zacala

No ale prepac, nemal by som to teda byt skor ja kto by mal hadzat tento argument? Jared sa v prvej sesne na rozdiel od Weola iba mihol v random encounteri, pretoze jeho cas proste este nenastal.

Strihanie scen by zapojeniu Weola do deja (co je mam dojem to co sa ti nepaci) predsa nijak nepomohlo. Tak ci tak by bol podla mna rovnako minimalne aktivny a dejotvorny.
Teda ak pod zapojenim do deja nemyslis "pritomnost postavy v scene" a nie tak ako ja jej aktvinu cinnost v deji.
V tom pripade si ale uvedom ze na svoju pritomnost v scene proste hraci specialne na prvej sesne musia cakat.
Zacinat sposobom : "Ste v Uriku a ste druzina" resp. "A tak ste sa rozhodli navstivit Biely hrad" mi pripada ako najhorsi mozny zaciatok.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Napadol mi jednoduchy sposob ako sa dal cely problem vyriesit. Skoda ze mi to nenapadlo skor alebo pocas sesny: Peekay mal strihat sceny. Mal prejst od sceny jedneho hraca k scene druheho a potom sa vratit naspat, aby som nemusel tak dlho cakat.


Ospravedln moju priamost (mam v sebe flasu sampanskeho), ale:

Nevies, o com hovoris. Sceny som totiz strihal - napriklad Palove tulanie sa mocariskami bolo na tri krat, podobne napriklad Virusovo vybavovanie sa v ramci karavany. Co ti zjavne tak akosi vypadlo z pamati. Navyse, keby si sa trochu venoval studiu rozlicnych technik, tak by si vedel, ze pointou strihania nie je "aby som nemusel tak dlho cakat" (pretoze celkove mnozstvo cakania strihanim nezmensis (v skutocnosti ho este trochu zvacsis, aj ked iba nepatrne), ale ho rozprestries... cakas rovnako vela, iba castejsie a v mensich intervaloch). Pointou strihania je hlavne gradacia - strih uprostred sceny (o ktorom sa tu teraz bavime) ma opodstatnenie iba vtedy, ked strihas na "cliffhangeri" - napatej/zaujimavej situacii, pri ktorej by divaci zadrziavali dych.

Kedze ale nie je kazda vec cliffhangerom (a ked ich mas privela, stratia efekt), nemozes si len tak strihat, kedy sa ti zachce.

A inak si myslim, ze co sa tyka gamemasterskych technik ako strihanie scen, viem o tom celkom urcite viac ako ty (aj ked, to asi musia povedat ini ludia) - prosim zohladni to v buducnosti, specialne ked budes nabuduce navrhovat "jednoduchy sposob ako sa dal cely problem vyriesit" :P

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Viem, že ma do toho nič nie je, tak ma kľudne vyhubujte, ale... Majo, ak máš nápad, a máš pocit, že si akýmsi spôsobom vynechávaný, tak sa ozvi - keď máš nápad, ohlás ho, GM ho zapracuje a dá ti možnosť sa vyjadriť/scénu. Ale keď nič nehovoríš na tvári miesta, tak sa samozrejme zdá, že ti taký stav vyhovuje, a GM má ďalších n hráčov, o ktorých sa musí starať a ktorí sa aktívne ozývajú - správaj sa ako oni, nečakaj, že ťa GM bude vodiť za ručičku.

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne by ovela viac vyhovovalo cakat viackrat v mensich intervaloch ako cakat raz 1,5 hodinu.

Aljen: nie, ja myslim nieco ine pod slovom ucast hraca na hre, ako ty, v tomto pripade. Aspon myslim.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
aha mno zislo by sa presne povedat co mas vlastne na mysli pod ucastou v deji pretoze mi to nedochadza.

nemyslis tym "pritomnost v scene" - ako ked si robil strazcu Virusovi a Poiuxovi v karavane
a nemyslis nou zrejme ani vlastnu aktivitu postavy v scene v ktorej sa objavis - kedze ani ta ziadna nebola.

Mozno chces povedat ze trvalo dlhy cas (hodinu a pol asi tazko kedze v momente ked sa palo alebo Virus dostal do karavany tak si sa zjavil na scene aj ty, a veru ani jeden z nich neriesil svoj uvod tak dlho, ked sme dohromady hrali asi 3.5 hodiny a udialo sa toho este dost) kym sa tvoja postava objavila na scene (len tak mimochodom, ja som cakal urcite dlhsie kedze som s karavanou nic nemal. Bol som vsak na to pripraveny pretoze mam jasnu predstavu o agende svojej postavy a preto som sa bavil RekyRaxom aspon chvilku)

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Naposledy upravil Aljen dňa Ut. 01. Júl 2008, 11:09, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Mne by ovela viac vyhovovalo cakat viackrat v mensich intervaloch ako cakat raz 1,5 hodinu.


Clovece - citas ty vobec, co pisem? Strihat sa da iba v dramaticky vhodnych momentoch.

Plus, ako by sa ti pacilo, keby si medzi kazdymi dvomi vetami musel cakat 25 minut? Ja teda viem, ze mna by z toho ako hraca trafil slak, a vsetci ostatni su na tom asi velmi podobne.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Peekay: Ja si myslim, ze strihat sa da aj v inych ako dramatickych chvilach. Preto som napisal to co som napisal.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vyskusaj si to v praxi, uvidis sam. Zle to vyzneje.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 187 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun