HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 187 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Ďalšia
Autor Správa

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dark Sun - Svetlo v tmách

Urik - jedno z troch miest, stále v železnom stisku jedného z čarodejníckych kráľov. Zdá sa, že vetry zmeny, ktoré vanú celými Tyrskými pláňami, sa cez vysoké, žlté múry Uriku nikdy neprebijú. Hamanu, Veľký Lev a Vládca Celého Sveta, zahalil svoju doménu do nepreniknuteľného závoja izolácie od vonkajšieho sveta. Dúfa, že tak zastaví čas a bude vo svojom kráľovstve vládnuť naveky.

Hamanu, vo všetkej svojej bezohľadnej prezieravosti nepočítal s odhodlaním jedného muža. A tak sa osamelý bojovník za slobodu. známy iba ako Maska, podujíma na zdanlivo nemožnú úlohu - zničiť Hamanuovu tajnú políciu a vybudovať v Uriku hnutie odporu, ktoré by tyrana jedného dňa zvrhlo raz a navždy...

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
<todo - postavy>

Tu su atributy, ktore ste si nahadzali (poradie str/dex/con/int/wis/cha):

Majo:

  • 16/14/15/15/19/16
  • 16/14/16/14/14/16
  • 13/14/17/18/16/17
  • 13/17/18/19/16/15
  • 18/14/14/18/18/17
  • 16/14/14/18/15/19

Poiux:

  • 16/16/16/15/17/13
  • 11/17/16/14/14/17
  • 18/14/15/15/16/17
  • 15/13/16/14/17/15
  • 17/18/18/16/19/16
  • 19/17/16/13/18/17

Vir_us:

  • 18/16/15/17/16/16
  • 15/17/17/18/14/14
  • 11/12/15/14/13/16
  • 16/17/12/16/13/14
  • 17/15/11/12/15/17
  • 14/14/15/15/16/15

Aljen:

  • 14/17/17/19/15/15
  • 14/17/14/13/20/18
  • 16/14/18/13/14/12
  • 15/19/18/15/14/15
  • 15/13/15/17/18/16
  • 16/12/16/15/17/14



Tu najdete zakladnu knihu pre Dark Sun. Dalej je potrebny Player's Handbook a Expanded Psionics Handbook... resp. vlastne vam staci Source Reference Document, kde najdete potrebne classy (vratane Psiona, Psychic Warriora a Wildera).

Asi bude najlepsie, ked si to prebehnete, a v utorok spravime postavy spolocne.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Rozumiem tomu dobre?
Z tych siestich statov si urobime 3 postavy? Povolania a rasy z Dark sunu. Vsetky postavy zacinaju na piatej urovni? Vinimku tvori Tri-krim a Half Gaint? Ti zacinaju na stvrtej?
Su povolene nejake prestige clasy?

Peekay napísal:
Pretože v settingu existujú veľmi polarizované vzťahy (v niekorých mestách je každý elf automaticky odsúdený na smrť, niektoré povolania sa od pohľadu pobijú na život a na smrť a pod.), má každý hráč k dispozícii 3 postavy, medzi ktorými si vyberá podľa vhodnosti do aktuálneho dobrodružstva. Vždy, keď aktívna postava získa úroveň, vyberie si hráč jednu z momentálne pasívnych postáv, ktorá tiež získa úroveň.

(Daľšou výhodou je okamžitá dostupnosť náhradnej postavy v prípade, že hráčova postava zomrie)

<todo: postavy>
Toto bude platit aj pre nas? Ako to bude fungovat v hre? Kedy si budem striedat postavy?


V teme DS Pribehy s puste si spominal nejake upravy pravidiel co sa tika: toughnes a wizarda. Plati to aj pre nás?


EDIT: Kukol som si pravidla. Zatial to vidim na flegmatickeho druida.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Z tych siestich statov si urobime 3 postavy?


V podstate eventualne ano, aj ked myslim, ze na zaciatok bude jedna pre kazdeho uplne stacit :) Aj tak toho budete mat nad hlavu.

Postavy spravime zajtra spolocne, bude to tak najjednoduchsie. Ak si to prebehnete sami predtym, tak len lepsie... ale neocakavam, ze si postavy spravite cele sami - to by ste museli nastudovat strasnu tonu materialu.

Majo napísal:
Povolania a rasy z Dark sunu.


Povolania z Dark Sunu, idealne s vynimkou druida (ti su vhodni skor na NPCcka, z toho ako v DS funguju).

Majo napísal:
Vsetky postavy zacinaju na piatej urovni?


Ano.

Majo napísal:
Vinimku tvori Tri-krim a Half Gaint? Ti zacinaju na stvrtej?


Nie. Aj ti zacinaju na piatej... az na to, ze maju dva povinne levely classu Monster, plus level adjustment.

Level adjustment (ktory ma napriklad aj Mul) je taky imaginarny jeden level - nic ti nedava, ale predrazuje ti dalsi postup. Takze keby si chcel byt Mul, tak si mozes zobrat styri urovne povolani, a na postup budes potrebovat 5,000 XP (ako keby si mal povolani 5 urovni). Ked postupis, budes 5tka.

Monster classy su pre teba vyhodnejsie ako level adjustment - davaju totiz aj zivoty (1d8 za uroven), Base Attack Bonus (podla konkretneho monstra - thri-kreen ma +1 za kazdu uroven, half-giant ma BAB ako zlodej), aj nejake skill pointy. Su to ale inak normalne urovne - predrazuju ti postup, dostavas za ne featy, a tak dalej.

Kedze aj TK aj 0.5G maju level adjustment +1 a dva monster levely, zacinajuci TK alebo 0.5G bude mat iba dve urovne normalnych povolani.

Majo napísal:
Su povolene nejake prestige clasy?


Su, ale:

  • Treba si ich "zasluzit" odohranim - vacsina prestige classov ma rozlicne zaujimave podmienky a podobne
  • Prestige classy maju realne take prerekvizity, ze si tusim ziadnu nevies zobrat skor ako na 6. urovni

Takze to v tomto momente urcite nemusis riesit. Ked mi ale povies, o co by si konkretne mal zaujem (ako ta poznam, assassin to asi nebude :P ), s radostou ti zakomponujem taku moznost do hry... zvysok potom bude uz iba na tebe ;)

Majo napísal:
Toto bude platit aj pre nas? Ako to bude fungovat v hre? Kedy si budem striedat postavy?


Spociatku budem na vas asi menej drsny, takze nepredpokladam, ze by ste nejako prilis strasne zomierali (ak teda nebudete robit kraviny, ze hej :lol: ). Uvidime, ako nam to zajtra vyjde... ale myslim, ze sa nam nebude chciet vyrabat 12 postav... radsej vyrobime kazdemu jednu (a ak by sa stihalo, trosinku dacoho zahrame). Ostatne si viete vyrobit aj sami priebezne, ked uz budete vidiet, ako ten svet funguje a pod.

Pri hre to funguje tak, ze zmenit postavu mozes "medzi questami", a ked ti stara zomrie.

Majo napísal:
V teme DS Pribehy s puste si spominal nejake upravy pravidiel co sa tika: toughnes a wizarda. Plati to aj pre nás?


Ano, zmeny platia vo vsetkych mojich Dark Sunoch. A tak isto, ak pri hre s vami najdem dajaky problem, ktory usudim ze treba opatchovat, bude zmena platit aj pre vikendovu grupu.

(ten wizard je taky komplikovany celkom, lebo sa do toho montuju este aj Dark Sunove zmeny oproti tomu, ako wizard funguje normalne)

Majo napísal:
EDIT: Kukol som si pravidla. Zatial to vidim na flegmatickeho druida.


Druid je fakt ze nie prilis dobry - realne vacsina druidov (ak nie uplne vsetci) sedia pri jednej oaze a nakopavaju prdel ludom, co by s nou chceli spravit zle veci. Podobni ako druid (ale vhodnejsi na dobrodruha) su Klerik Zeme a Ranger. Hod ockom aj po tych, prosim :)

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mal by som zaujem o nejaku psionicku postavu

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen napísal:
Mal by som zaujem o nejaku psionicku postavu


Ako tak pozeram na tvoje staty, nemal by to byt problem :)

-----------------------------------------------------------------------

Next Session: Utorok 10.6. 18:00 Kotolna

(predpokladana napln: tvorba postav)

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Este jedna zakerna otazka do plena: Kedze sme styria hraci, nebudeme nahodou hladat piateho hraca? Ja sa uplne prisposobim nazoru ostatnych, resp. DMa.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nestacilo, ze si sa tu istu otazku spytal trikrat po sebe na dohadovani, napriek tomu, ze som ti podal jasne a jednoznacne sformulovanu odpoved? Musi sa to riesit este stvrty raz?

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
V tom prípade to asi nie je otázka, ale želanie.

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kotolna rezervovana na 1800 pre 6 ludi.

a co sa tyka dalsieho hraca .... U mna skor nie ako ano (z dovodu pripadneho konfliktu rozvrhov. 5ti ludia sa lahsie stretnu ako 6ti, a aj z dovodu ze by som si chcel tentokrat zahrat v DnD nielen genericku postavu zlodej c.27A ale niekoho s kym budem moct roleplayovat viac ako "Utocim mecom!"-style. Rovno poviem ze I wanna viac spotlightu pre menej postav - nech je pribeh zivsi).
Samozrejme ze jediny s platnym hlasom je PK. Odd neho zavisi ci sa mu bude chciet prepletat 5 osudov (v prvej varke) a nie 4

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bifi napísal:
V tom prípade to asi nie je otázka, ale želanie.


V tom pripade ma asi smolu, lebo toto sme (do hlbky a opakovane) prebrali minulu stredu.

  • Aljen sa vyjadril jednoznacne, ze hra s viac ako 4 hracmi mu nesplna primarny dovod, preco vobec hra
  • Ja som sa vyjadril tak, ze odmietam GMit futbalovym druzstvam, a ze 4 je pre mna osobne prakticke maximum... 5 som bol ochotny rozdychat hlavne preto, ze uz boli piati (co som im mal povedat? "Tak si potahajte slamky, jeden nebude hrat"?), a pretoze minimalne dvaja z hracov su pasivni.
  • Nie som jediny s platnym hlasom, ale bol by som rad, keby sa nemenili podmienky, na ktorych sme sa dohodli.

Kazdopadne, diskusiu na tuto temu povazujem za uzavretu. Mam jedneho perspektivneho hraca, pre ktoreho rad spravim vynimku z pravidla "max 4", ak sa rozhodne ze ma zaujem sa pridat. S nim som sa uz na tuto temu bavil.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A ak sa chces spytat, ze preco mozem zavolat piateho ja, a ty nie, tak je to preto, ze mam za sebou debatu s Aljenom, kde sme tuto moznost prebrali a on mi tohto konkretneho kandidata odkyval (aj ako piateho cloveka)

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 212
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Co sa dalsich hracov tyka, tak robota pribudne hlavne PJovi a tak by som to nechal nanho...

_________________
Ex humo homo...


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak aby som sa teda pochvalil ake ho ho mam velkeho (charakter): :P
Polobor Bojovník
výška: 365cm
váha: 630kg
vlastnosti:
SIL: 26/+8
OBR: 13/+1
ODL: 18/+4
INT: 14/+2
MUD: 14/+2
INT: 13/+1
grapple: +19
to najvacsie nakoniec: moja pekna zbran: Mucholapka (Swatter) 3d8+12 dmg


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Mucholapka (Swatter) 3d8+12 dmg


Ak máte v družine Thri-Kreen, to je presne ako určené naňho :P

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 187 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun