HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 187 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Ďalšia
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mam dojem ze sice obaja hovorite o tom istom ale kazdy je tak daleko na opacnej strane nejakej barikady, ze jeden druhemu sa vam nedari vysvetlit svoju poziciu.


Citácia:
Ja ale hovorim o case pred touto scenou. To ze som akoby odignoroval tuto scenu je cisto moje dobrovolne rozhodnutie a som si ho vedomi. Ale aj mi pripadalo pomerne normalne ked si obor v cudzom meste iba prisiel vzpit jedno pivo a potom sa vrati spat.


Prvy error bol v tom ze akonahle skoncilo intro, Pk sa spytal co planujeme robit a odpovede:
1: Palo: Chcem ochutnat miestne speciality.
2. Virus: Pojdem s nim (neskor chcel kupit stit aten nasledne zaplatil raamskymi mincami)
3. Aljen - Rekyrax: Dobre to tu poznam ukazem vam to tam.
3. Majo: ...

Pk teda predpokladal ze ked mlcis tak nechces riesit nic specialne a ides s ostatnymi. Ked sa neskor spytal ze ci chces aj ty davku opecenych slizov tak tvoja odpoved: "Ale ja tam niesom" ho prekvapila.
Po case ked bolo mozne urobit strih medzi dvoma castami druziny a dat tvoju scenu tak si povedal ze ides do krcmy. Super. Ale v krcme si nic neriesil - bola to proste hlucha aj ked pekna flufova scena. Viedli sa tam dialogy ale nezaujimali ta.
Z viacerych zdrojov bolo jasne ze na nas planuju prepad, ale kedze Weol nevyzvedal od nikoho nic a spraval sa ako normalny strazca (co sa mne zda uplne ok a realisticke. Len sa potom necuduj ze ked sa sprava pasivne a v ramci noriem tak nenarazi na nejaky konflikt (specialne ked sme si este nic nezavarili predtym a ked ta ani tema otrokov nejak nezaujimala aj ked sa pri ceste karavanou jasne ukazovala)), ktory dosiel do mesta len na pivo tak nemal byt ako zapojeny do deja (sam si to ocividne nezelal). Random encounter alebo narailroadovanie Weola by sa dalo riesit ale to PK uz na prvej sesne povedal ze nechce robit a ze hraci by mali sami chciet riesit nieco vlastne (urcite na pozadi nejakeho megaplotu na ktory vsak ako uznas je este priskoro ked sa postavy ledva vyliahli z vajec a druzina prakticky este neexistovala). Jednoducho v tej chvili nebola ziadna rozumna hybna sila ktorou by ta normalnym sposobom zapojil do deja, ked ty si nechcel riesit ziadnu vlastnu agendu. Jasne ze deprotagonizovat ide vzdy, ale to je hodne lacne.

Citácia:
Citácia:
No a ked ty nic nerobis, tak potom dej nebude obsahovat tvoje ciny. Zda sa ti to nelogicke?

Ako som mohol nieco robit, ked som tam proste nebol

Toto je uplne nepochopenie mam dojem.
Akoze si nebol? Weol sa nevyparil v momente ked boli ostatni na trhu predsa. BOL v hre (vsak si sedel vedla mna :) ) a tak mohol ovplyvnit a hlavne VYTVORIT dej uz len tym ze by povedal co chce riesit. Presne kvoli tomu sa robia backgroundy postav - ukazuju ze postavy niesu len hrbkou cisiel ale ze maju nejaky zivot, ciele, predstavy ktore chcu zo seba davat ukazovat von. Z vlastnej vole bez toho ze by ich niekto musel neustale z nich pacit pacidlom.
Inak su zbytocne aj mena a stacili by len pomenovania postav podla roli v druzine (Klerik, Bijec,Zlodej,Carodej) a jaskyne plna priser ktore treba vykostit (jasne ze s nejakou omackou a pribeh typu, originality a zlozitosti Eragona (cize s nulovou)).

V kazdom pripade je to uz momentalne nepodstatne. Clenovia vznikajucej druziny zmasakrovali a to celkom dost aktivne 6tich ludi, z toho jedneho templara !!! a jedneho donasaca systemu. Prakticky len tak - kedze ani neboli v ohrozeni :)
Teraz uz ani Weol nebude moct stat bokom ci chce alebo nie, dej a ruka zakona si ho najde sama.

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen napísal:
Z viacerych zdrojov bolo jasne ze na nas planuju prepad, ale kedze Weol nevyzvedal od nikoho nic a spraval sa ako normalny strazca
Weol nevedel o nijakych naznakoch o planovani prepadu, takze nemal ziadny dovod nirco vyzistovat v krcme.
Aljen napísal:
Akoze si nebol? Weol sa nevyparil v momente ked boli ostatni na trhu predsa. BOL v hre
Ale ved prebiehala vasa scena a ja som musel pockat kym skonci, az potom sa dostal rad na mna.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majo napísal:
Weol nevedel o nijakych naznakoch o planovani prepadu, takze nemal ziadny dovod nirco vyzistovat v krcme.


Nemusel si vyzistovat o prepade, mohol si vyzistovat o uplne hocicom (to je ten hlavny rozdiel medzi vlacikom a... nevlacikom).

Majo napísal:
Ale ved prebiehala vasa scena a ja som musel pockat kym skonci, az potom sa dostal rad na mna.


"Vasa scena" to bola hlavne preto, ze ty si sa z nej sam vyclenil. Tak sa potom necuduj, ze v nej nie si. A neuveris, ale ked scena A obsahuje tri postavy, a scena B iba jednu, tak scena A bude mat zhruba trojnasobny rozsah. Opat, pride ti to nejakym sposobom zvlastne?

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
(sorry za double-post, ale nechcem uz editovat predosly)

Teraz som si uvedomil jednu vec, kde je podla mna koren celeho problemu. Pekne to vidno na tomto:

"Weol nevedel o nijakych naznakoch o planovani prepadu, takze nemal ziadny dovod nirco vyzistovat v krcme."

Zda sa, ze pri uvazovani o moznostiach zvazujes iba elementy, ktore uz su do hry zavedene (a nezavadzas vlastne) - odtial pochadza argumentacia "o prepade som nevedel, teda som nemal co v krcme riesit". Napriklad, samotny nezacnes riesit otrokov a ich podmienky. Ak by niekto iny zacal riesit, ako je to s otrokmi a podobne, vtedy by si s tym pracoval, ale sam (by) si to nenacal.

Toto ale sposobuje, ze prakticky nemas s cim pracovat - pretoze ostatni si zavadzaju svoje vlastne elementy a pracuju s nimi. Najvacsi problem je s tymto na zaciatku kampane, kde este nie je vygenerovany dostatok kontextu - ten sa totiz generuje az samotnou hrou... po chvili existuje dost veci, s ktorymi mozes pracovat aj, ak nie si ochotny zavadzat si nove veci. Ako priklad posluzi prave to vyvrazdenie templarskej hliadky - aj ked nebude Weol nic sam iniciativne riesit, dosledky hentoho jedneho boja budu dostatocne rozsiahle a dalekosiahle na to, aby mu to vytvorilo hernu napln.

_________________
GM for hire, pôvodca polovice zla, Bič boží a lesba v mužskom tele.
"You're so willing to take risks for your country, why aren't you willing to do the same for your own happiness?" -- I. Derevko


Hore
 Profil ICQ  

Rytier
Obrázok používateľa

Založený: 17.03.2005
Príspevky: 361
Body: 5
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No, konecne!
Zivotopis Arona(aka mojej postavy):
Aron zil jednoduchy zivot na farme svojho otca. Farma to nebola hocijaká, chovali sa tam totiz kankovia. Zivot tam vsak bol nudny, vacsina dennej naplne spocivala v starani sa o tychto chrobakov. Ci uz ich krmenie, dozeranie alebo "dojenie". Och ako len Aron nenavidel tu tekutinu! I tak ale tvorila asi 90% jedalneho listku. Cudne ale je ze jeho 5 bratom a 4 sestram to vobec nevadilo, dokonca niektorim to aj chutilo.
Pre nedostatok zabavy sa Aron venoval inym veciam. Otec ho okrem ineho naucil hrat na pistale, ale on si radsej vyrobil vlastnu. I tak ale nedokazal hrat na pistale cely den, nasiel si ine zabavky. Rad sa hral so surodencami a rodicmi hru na to, komu bude chybat viac veci z osobneho majetku. Vacsinou ale rodina nevedela, ze sa s nimi tu hru hra.. Taktiez sa rad skrival, hlavne pred rodicmi a pracou. Okrem toho a inych hier so surodencami toho nebolo vela.
Jedinu vec ktoru naozaj obluboval, bolo ked jeho dedko, slavny gladiator menom Gortus Krvilacny, prisiel na farmu na navstevu svojho syna a jeho rodiny. Dedko totiz Arona ucil sermu s jeho oblubenou zbranou vyrobenou elfami. Aron mal velmi rad navstevy stareho otca aj kvoli tomu, ze rozpraval pribehy z areny a inych dobrodruzstiev, ktore zazil.
Bohuzial ale nedavno jeho stary otec zomrel, pricom kazdy vravi ze na starobu. To ale pre Arona znamenalo pomerne nudny zivot na farme. A to sa mu nepacilo. Preto schmatol kozenu tuniku ktoru mal na cvicenie s dedkom, dedkou mec a nejake zasoby (a aj zopar keramickych ktore povodne patrili otcovi), a nasadol na jedneho z kankov a vydal sa do puste. Z pribehov stareho otca si vybavoval ake je Raam skvele mesto, a ze zivot tam bude urcite lepsi ako na farme....

_________________
We do not decide , how long we live on this world.
We only decide , what we do with the time given to us.


Hore
 Profil  

Žoldnier

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 212
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
jaaaaj, on chcel uplatok ? no, tak nabuduce uz budeme mat na uplatok, myslim...

No, na tvojej teorii Majo mozno nieco bude, ale jednak niesme uplni zaciatocnici, ani niesme deti, ale myslim ze PK nam naznacil velmi jasne kazde pripravne sedenie aj mimo sedeni, ze vyrobit smrtelny pruser sa da vyrobit za ovela mensie veci (aspon ja som to tak pochopil) jak je likvidacia jednej hliadky a polovice pribudnuvsich posil nehovoriac a dedovi v ciernom, ktory nebol ziadne orezavatko ani co do schopnosti, a vzhladom na listiny myslim ani tak uplne co do postavenia...
Odporucam precitat si stary zakon, uvidis ze za inkasie teraz nepochopitelne veci bol trest smrti...

_________________
Ex humo homo...


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Podla mna si nam mal metaherne pomoct, naznacit nam ze to co rubime je dost nevhodne. Podla mna celkovo by DM nemal vobec davat do hry sceny ktore maju s pohladu postav len jedno jedine neautokillove riesenie. A ak ich tam dava tak by mal hracom s nou pomoct.

preco by mal metaherne pomahat. Urik nieje prechadzka ruzovym sadom a templari niesu dobre vily. To co postavy spravili bola proste chyba (a obrovska hlupost :D) a to je na tom to super. Ved predsa dobrodrustvo nieje o DOBRYCH skutkoch ale proste o skutkoch ako takych s dobrymi aj so zlymi nasledkami. Ak by nas PK sroboval aby sme konali IBA dobre alebo iba zle skutky tak by to bolo podstatne obmedzenie hernej slobody, aspon tak ako ja RPG chapem. Ak by pocas celej kampane nemali ziadny konflikt ktory by sa dal oznacit ako moralny (teraz budu mat asi poniektori dost tazke ospravedlnit sami pred sebou svoj cin - ale mozno ani nie) tak to rovno mozeme stravit zivot v pusti zabijanim kaktusov a zbieranim expov (a tesenim sa z toho ako nam rastu staty).

Citácia:
Sak si videl ze nikto z nas nema ani sajnu ze robime obrovsku chybu.

jasne ze som to videl, ale preco by som to mal hovorit? Bolo to uplne logicke rozhodnutie postav na zaklade nie celkom pravdivych informacii

Citácia:
Dokonca ani Aljen, on tiez tvrdil ze podla neho by sme skoncili v otroctve. Aljen pozna, z nas, DS setting najlepsie, my ostatny ho moc nepozname.

Majo ty si si vobec neuvedomil ze nehovoril Aljen ale RekyRax? :) Vzdy sa dorazne sa snazim oddelovat to co viem ja a to co vie postava alebo NPC ktore hram. Povazujem to za jeden zo zakladov RPG.
Co o RekyRaxovi vobec vies? Aku ma agendu a co vobec v meste chce? Je zly alebo dobry? Co vobec je pre neho ZLO a DOBRO a co je len Vacsie a mensie zlo (v darksune su aj tak skor rozne stupne sedej, Cierno-Bielu paladinsku agendu tu naozaj nehladaj)?
Mozno nas len chcel dostat presne do tej situacie v ktorej sme? A mozno nieje az taky skuseny a v skutocnosti spanikaril? Alebo jednal skratovo pretoze ma nieco na rovasi a blizsia obhliadka templarom by mu hodne skazila plany a mozno preto ze by ho ihned vratane jeho spolocnikov hodili do areny takze vobec neklamal?

atd atd atd

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Peekay napísal:
Nemusel si vyzistovat o prepade, mohol si vyzistovat o uplne hocicom (to je ten hlavny rozdiel medzi vlacikom a... nevlacikom).

Ja som nevidel dovod nieco vyzistovat. Niesom inspektor, ktory pride do krcmi a zacne sa vsetkych vypytovat. Proste som mal pocit ze som prisiel do polofasistickeho otrokarskeho skaredeho mesta a chcel som co najskor vypadnut prec a nieto sa este premavat po jeho uliciach. A nakupovat som tiez nemal dovod, lebo jedine co potrebujem kupit je nove brnenie a na to nemam peniaze.
A tiez islo o to ze metaherne som mal pocit ze vsetko podstatne sa zacne az cez noc, co si nam dal riadne najavo, ked si rozprestrel tu podrobnu mapu ubytovne, a teda som nechcel zdrzovat hru, aby sme aj nieco cez tu seson stihli.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No a co ze mal mapu?
Kebyze sa my na trhu rozhodneme ze ideme zabit Hamanua tak co by sa stalo?
Umreli by sme ale bolo by to nase rozhodnutie a ziadna ubytovna by sa nekonala.
Uvedom si ze GM iba DUFA ze session a akcie postav pojdu aspon priblizne tam kde chce on. V skutocnosti su vsak postavy omnoho podstatnejsie ako to kde ich chce GM nasrobovat.

Teda ak GM nehra sposobom. " A tak ste sa rozhodli ze pojdete na navstevu Bieleho hradu. Ako ste presli cez branu vchod sa za vami zavalil" ...

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
EDIT reakcia na Aljenov predposledny post: Ak je to brane takto tak je to super. Ja som len mal pocit na zaklade Peekayovho prikladu o kusovych cigaretach, ze nase hranie poklada za uplne nespravne po stranke logiky.

Inac ja som trochu pocit mal ze to co robime je chyba, aj som sa preto pytal ci nieje blbost aby som im pomohol. Ale zase na druhej strane som si hovoril, ze keby som sa k nim nepridal, tak by som si odsedel dalsiu hodinu, takze som vlastne nemal na vyber.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ono podla mna sme sa spravali uplne logicky. Vsetci.
Sice sme robili strasne hovadiny ale - dali sa predpokladat :) Kedze tie postavy su uuplne cudzom prostredi.
Weol sa spraval taktiez uplne logicky a zrozumitelne. Nemal dovod co riesit ... ale potom sa velmi cudujem preco sa stazujes ze nebol v deji :)
Mno a ako tam mal byt. Dej je tam kde je postava cinna. Ak by sa Weol aj dalej choval uplne logicky a nenamontoval sa do sceny v ulicke tak by si mal divacku sesion ... z vlastneho a logickeho rozhodnutia :)

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 212
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To ze to nebol dobry napad pobijat straze a templarov je hadam uplne JASNE, ale svoju reakciu povazujem z hladiska Winstona, ktoremu prinasa smrt kazdeho templara ako predstavitela Urickej neludskosti a zivu pripomienku krutosti k jeho ludom nezistne potesenie, uplne logicku, nehovoriac o tom ze pocul o urickej spravedlnosti len to najhorsie, rekirax povedal ze sa maju branit a prilozenie meca na krk nepovazuje za zdvorily ekvivalent "nasledujete ma, prosim, kym sa cely pripad nevyriesi"... a nemam pocit ze by Peekay, ked povedal ze to bolo sialenstvo myslel ze to bolo zle odohrate, ale ze je blaznive stavat sa na odpor takemu valciu jak je policajny aparat Uriku... teda za predpokladu ze si vazime zivota. Ale DnD ma v popise ze je to hra na hrdinov, nie Sims, takze postavy nerobia veci uplne tradicne, logicky a podla ocakavania sa vlastne dalo cakat a bolo to naopak logicke... to nam ale pribuda typov logiky, co ? Mochito ?

_________________
Ex humo homo...


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier

Založený: 08.10.2007
Príspevky: 212
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A zda sa mi ze sa pomaly zaciname skor zamotavat do reakcii na reakcie reakcie reakcii, kazdy brani svoje stanovisko a k nicomu to nevedie... navrhujem obratit list, kedze je podla mna mala sanca, ze by sa nabuduce stalo, ze by bol poloobor ci ktokolvek znas v klude mimo dej, aj keby chcel...

_________________
Ex humo homo...


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 30.04.2007
Príspevky: 1081
Body: 2
Bydlisko: ZA

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Poiux napísal:
... navrhujem obratit list...
To bohuzial nie je az take lahke. Ja som minulu seson hodinu a pol sedel a ked som poznamenal, ze mi to trochu vadilo, tak som dostal odpoved, ze si za to mozem jednoznacne ja sam, ze je to len a len a len moja chyba a nikoho ineho. Keby ta odpoved bola aspon trochu ina, tak by to nebolo az take zle.


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
...a na co si tu hodinu a pol cakal? na Vianoce?

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 187 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun