HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 2 ] 
Autor Správa

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 30.01.2008
Príspevky: 958
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Vitajte pri podstole venovanom hraniu rolových hier v Bratislave. Ak vás tento koníček zaujíma, tu nájdete ľudí zapálených pre vec!

Prečo potkany?

Ide o preklad skratky Roleplaying Alternative Theorists Squad... žartovné to zhrnutie termínov, ktorými takých ako sme my častujú zástancovia odlišných prístupov ku hre. Taktiež treba priznať, že meno je aspoň čiastočne inšpirované hrou RatPack, ktorá výborne zhŕňa podstatu rolových hier - v prvom rade zábava.

Pravidlá

  • Potkani sú družní - Hráme sa preto, aby sme sa zabávali. Ak sa nezabávame, niekde vznikol problém. Otvorené adresovanie takéhoto problému akonáhle vznikne je základom príjemného zážitku z budúcich hier pre všetkých zúčastnených.
  • Potkani šíria "nemoci" - Veľmi radi predvedieme, čo nás baví. Nadšenie je jediné nutné, všetko ostatné je voliteľné. Nehanbite sa pýtať otázky, jediná hlúpa otázka je tá, ktorá ostane nevyslovená.
  • Potkani zožerú čokoľvek - Otvorená myseľ je základom, vyskúšať treba všetko. Nie je dôvod, prečo by sme sa nemohli zabávať rozličnými spôsobmi paralelne.
  • Potkani majú neobmedzenú veľkosť stáda - Vítaný je tu každý, kto je ochotný sa hrať a dodržovať pritom pravidlá slušnosti. Žiadne flejmovanie - ak nemáte čo povedať k veci, skončíte na dvore. Taktiež poprosíme, aby ste sa zdržali kuvikania - neteoretizujte, ako hra dopadne. Vyskúšame, uvidíme.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Tak po čase trocha štatistiky, dopracovali sme sa k číslu približne 140 hier, aj keď skutočné číslo je zrejme vyššie (počítali sme len zaznamenané sessiony).

Popularite systémov kraľujú Pendragon s 21 hrami, Sorcerer s 19 hrami a klasika Dungeons & Dragons 3.5e a 4e so 16 hrami. Celkovo sme narátali 36 rozličných systémov.

Mimo to sme absolvovali ďalší Slavcon a skúsili sme aj Gamecon, dokopy 9 otvorených hier a jedna prednáška. V poslednej dobe tiež prichádza k zaktivizovaniu GMov, okrem mňa sa k vedeniu hry dostáva postupne aj Baelara, Aljen a Quicci. Páči sa mi tiež prechod na hranie dlhodobejších hier, s občasnými oneshotmi - do dlhodobých hier sa zapojil aj úplný nováčik Dweller.

Aj touto cestou by som inak rád poďakoval všetkým čo sa na Ratoch podielali alebo s nami hrali.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Stôl uzamknutý Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 2 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun