HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 37 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aký je vlastne rozdiel medzi paintballom a airsoftom? (otázka absolútneho laika, možno pre niekoho dementná)


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Täysikuu napísal:
Aký je vlastne rozdiel medzi paintballom a airsoftom? (otázka absolútneho laika, možno pre niekoho dementná)

Myslím si, že je tu rozdiel taký:
-Airsoft je už naozaj simulácia vojny, airsoft je veľmi realistický imho, a po troške aj lacnejší - myslím ammo bo v paintballe kupuješ na množstvo a nie na váhu, ajkeď aj v airsofte sa dá.
-Paintball je vlastne úplne nový šport, ktorý má nejaké tie korene v tom, že kedysi to mala byť simulácia vojny- ale myslím si že airsoft ho úplne nahradil... naša armáda síce doteraz simuluje na paintballe, ale to už je vec... neviem čoho
*Paintball sa dá hrať profesionálne-môžeš byť sponzorovaný- dajme tomu si tím ružových pantherov a RedBull si tvoj tím vyberie, pretože mal veľké úspechy a bude ťa sponzorovať v ďalšej sezóne, kdežto v Airsofte som sa ešte so sponzorovanými tímmi nestretol...
A tak


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v strelive a v pouzitych zbraniach, vsetko ostatne je zamenitelne

_________________
Blep


Hore
 Profil  

poet
Obrázok používateľa

Založený: 30.10.2008
Príspevky: 1862
Body: 1
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pekny priklad k paintballu
Obrázok

no a airsoft je v podstate o gulickach, ktore nefarbia. laicky povedane

_________________
Každého umelca kvôli niečomu považujú za šialeného; ja som pre iných šialený, lebo sa považujem za umelca.


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2008
Príspevky: 131
Body: 2
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dodal by som, ako verty spomenul, že airsoft je realisticky, teda tam máš viacmenej reálne kópie zbraní 1:1, čo sa týka niekedy aj váhy a použitého materiálu. v paintballe sú zväčša robotické zbrane z budúcnosti, ktoré vyzerajú... tak.

a zasa ako vrana povedala, po airosofte nemusíš prať veci od farby /iba od hliny/trávy/prachu/potu/.

paintball je väčšia sranda, ale v airosfte zasa zažívaš všetky tie hry naživo :)


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Čojaviem.. viac srandy... Pri paintballe vznikla akási subkultúra, ktorá sa spája s motocross, etc...
Kdežto airsoft sú väčšinou drsňáci, ktorí radšej riskujú život v menšom množstve

osobne ma to viac tiahne k airsoftu, ajkeď sa rád vyzabávam pri farbení kamarátov :)

Ináč Paintball je dokonca aj umenie , kdežto v airsofte ide fakt o tú výhru, a na akciách sa airsoft zvykne brať vážne... akože fakt že vojna, a jasne že záleží na ľuďoch
Na spestrenie (ničmoc), ale trikolóru milujem:
Obrázok

K prvému postu zakladateľa tejto témy by sa mi sem hodil tento pic
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
už myslím že to chápem, dik za ozrejmenie. A už teda mi je aj jasné, prečo je to zakázané hrať v okolí niektorých historických pamiatok (čo sú v prírode).
EDIT: do druhej vety som zabudol vložiť slovo paintball, bez ktorého nemá význam


Naposledy upravil Täysikuu dňa Ne. 12. Jún 2011, 23:06, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak postupne, aby tu nevznikali falosne dojmy

paintballlisti tiez mau svoju vetvu militari paintballu a nosia uniformy a hraju sa na vojacikov

nemam rad ked airsoftaci hovoria o tom ako je airsoft simulacia vojny a ako je to realisticke, a ich hra spociva v tom ze pridu na respawn zapalia si cigaretku vytiahnu majku a 4 rozky a idu sa pukat do lesa o vlajku, a o 20 minut sa stretnu zasa na respawne a pritom si predstavuju ze snad vyzeraju aspon trosku ako v call of duty

dovolim si povedat ze najvacsia blbost aku som pocul je ze v airsofte ide o vyhru- to je to co bolo vzdy vycitane paintballistom, kde je to aspon mozne ratat si body, v airsofte nikdy nejde o vyhru, ak si myslite ze hej, chodte na nafukovacky hrat paintball, samozrejme ze existuje skupina airsoftakov ktorych najviac na svete bavi prepisovat kartony, a nie su zrovna oblubeni

zaverom by som dodal ze poznam na slovensku DO 25 ludi a aj tam by som mal pochybnosti, ktory naozaj mozu tvrdit, ze to co robia je simulacia vojny a naozaj sa snazia, vsetko ostatne je strielanie sa gulickami v maskacoch v lese, a to nie je zle, naopak vyborne na odreagovanie, neskutocne zabavne, bohate na zazitky a uplne vyhovujuce 90 percentam nasej populacie, takyto casual hraci su fajn a scasti sa k nim aj ja radim, lebo vedia ze hra je hlavne o zabave a nerobia zo seba hustodemonskych krutoprisnych gi joeov

potom je tu skupina douchebagov ktory su superspecialny navy delta devrgu recon seals, maju drsne reci ofukuju sa, kazdemu hovoria ako simuluju vojnu ale nezvladnu ani hodinovu guard duty aby sa neopili alebo jednoduchy pochod v dvojstupe, a ked ich clovek okrikne aby si strazili sektor tak su urazeni a tvrdia ze keby chcel nieco take robit pojde do armady a ze perimeter je pre [vymazané], naco si nasledne vybalia cigarety a sadnu na kamen a chlontaju pivko

ak niekto robi reenactment ci uz historicky alebo vojensky aj so subordinaciou, ide vzdy o atmosferu a nikdy nie o vyhru

_________________
Blep


Hore
 Profil  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
čiže hlavne rozdielne zbrane - paintball farbia, airsoft štípu, a airsoft má zvyčajne viac larpovú atmosféru (paintball zase zvyčaje viac šport ako air.), ne?


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak nejak, len paintballisti by sa urazili lebo aj taky dan vavra robi military paintball, a je mozno akcnejsi ako nasi softaci

postupne sa na slovensku snazime presadzovat larpove akcie, ale ide to tazko

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ozzy to krasne zhrnul. Inac sa mozu donekonecna hadat AS vs. Paintall ale je to asi tak plodna debata ako PC vs. konzola.

Tento vikend som bol v CR na WWII akcii. Vysadili nas niekde, zorientovali sme sa v nocnej krajine, presunuli sa cez dve dediny, podminovali mosty, nasli a znicili dve Nemecke pozicie. Ani raz som nevystrelil, zasekla sa mi primarna zbran ale ani raz som nedostal zasah a momenty ako stretavka Americanov s Britmi na farme nad mestami, plazenie sa polom na Nemecku poziciu zatial co lietaju svetlice alebo prehladavanie tunelov s dvoma Brtimi, pistolou v jednej ruke a baterkou v druhej mi vynahradili akukolvek intenzivnu prestrelku ktorych som si uz uzil dost.

Kedykolvek si kludne na seba dam bezne kapsace a sveter a idem sa strielat for fun. Obe maju svoje caro.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sorry zas som tu vypísal [vymazané].. som v strese

History softy, a "profesionálne" organizované akcie sú super... Na Morave keď sú tanky(rovno aj ponorky) tak sa cítim fakt jak ten delta douchebag.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mam pocit, ze stale pises v strese lebo toto nema hlavu ani patu.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Mam pocit, ze stale pises v strese lebo toto nema hlavu ani patu.

vlastne ťa ten pocit neklame... :?


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nac ten stres, strielaju po tebe?

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 37 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun