HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 33 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Suhlasite s tajnym hlasovanim?
Ano 47%  47%  [ 7 ]
Nie 53%  53%  [ 8 ]
Celkový počet hlasov : 15
Autor Správa

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Som proti tajnemu hlasovaniu

som obcan a politik je mnou voleny zastupca, preto mam plne pravo vediet, ako volil, a teda ako ma zastupil, mnou zvoleny politik
myslim, ze nic netajit, je zakladom politickej etiky a kultury

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
V hlasovani o zakonoch napr. je pre mna dolezitejsie vediet ako hlasovala strana nie jednotlivci. Strana tiez nehlasuje jednotne ...

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Personalne transparentne hlasovanie ma imo zmysel ked je to nejaka spravna rada do 10 ludi a kazdy sa naozaj rozhoduje podla svojich osobnych preferencii. Ale za co chces niest osobnu zodpovednost ked 140 curakov hlasuje inac?

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Personalne transparentne hlasovanie ma imo zmysel ked je to nejaka spravna rada do 10 ludi a kazdy sa naozaj rozhoduje podla svojich osobnych preferencii. Ale za co chces niest osobnu zodpovednost ked 140 curakov hlasuje inac?



Tu ide o politicku zodpovednost
nech sa do politicky prenesie osobna politicka zodpovednost za zvolene zakony a nie, ze sa jednotlivec bude schovavat za politiku strany
ano 160 curakov moze volit inak a ja mam pravo vediet, ktory za co hlasoval
napriklad volba generalneho prokuratora - chcem vediet, kto z pravice je za trnku a kto nie

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ok, aky je potom vyznam volit strany ked aplikujes osobnu politicku zodpovednost? To mozme mat naspat kralovstvo.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 612
Body: 10
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jednoznacne tajna volba.

ale...

Tajna volba ma zmysel vo vacsinovom systeme (USA, GB), nie v nasom, pomernom, kde volime strany, a nie ludi. Tajna volba v nasom pomernom systeme je fraska a reci "poslanci hlasuju podla svojho svedomia" je najlepsi politologicky vtip (moj urcite).
Je to fraska, pretoze v nasom volebnom systeme ma predseda strany pred volbami v rukach kandidatnu listinu, ktora hovori KTO kandiduje do parlamentu a NA AKOM mieste je umiestneni. tym drzi pod palcom vsetkych svojich poslancov. (ano ano, existuje kruzkovanie, ale stale sa dotycny musi na listinu aspon dostat). pozrite si historiu hlasovani v NRSR. bud hlasuje cela strana, alebo nikto. kto sa odvazi ist proti predsedovi, ak ho pri dalsich volbach neda na kandidatnu listinu (alebo na 95. miesto)??
Matovic a spol. su skor vynimky ktore potvrdzuju pravidlo. To, co sa deje teraz, je iba boj medzi Dzurindom a Radicovou (resp. Radicova je bita Dzurindom) a nejde tu o svedomie, ale o politicke hry. verejna volba je jedina moznost ako tomu zabranit.

Tajna volba ma zmysel vo vacsinovom systeme, ala USA. Tam veta "podla svojho svedomia" aj dava zmysel, pretoze poslanec je ovela menej zavisly od strany. neexistuje ziadna kandidatna listina a mozem kandidovat aj ako "nezavisly kandidat".

Verejne hlasovanie ma jednu obrovsku nevyhodu. je verejne... Ok, mi vsetci si mozeme pozriet ako kto hlasoval. ale kolki z nas to robia?
Lenze okrem nas si hlasovanie jednotlivych poslancov moze pozriet, ako pisal Annun, aj mafia.. a verte, ze si najde ten cas. a ja doplnim, ze tak isto si to pozru aj sefovia stran, lobing a rozne zaujmove skupiny, ci ten ci onen poslanec naozaj hlasoval tak ako sa "dohodli". zavedenie verejnej volby v USA bola naj blbost jaku mohli urobit, pretoze zobrali kongresmanom poslednu moznost hlasovat inak, nez chcu zaujmove skupiny.

_________________
Česť je život

Byť prezidentom USA je nevďačná úloha. Ak sa svetu darí, pripisuje sa to svetu. Ak sa nedarí, na vine je Amerika. - Stefan Hrib

Nízke duše neveria vo veľkých ľudí. Nerestní otroci sa posmešne usmievajú nad slovom sloboda - J.J. Rousseau


Naposledy upravil Erkenbrand dňa Ut. 07. Dec 2010, 15:50, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v podstate ziadny, podla mna spravodlivejsie by bola forma senatu, kde by si jednotlive kraje volili svojich zastupcov

will, politika neni len politika stran, ale aj clenov ... akma nejake strana vnutropoliticke problemy mas pravo to vediet aj ty ako volic strany, aj ostatny ako volici koalicnych stran a vyvodis si vlastny nazor na stranu

je to presne ako pisal Zruda, ak zalezi len na rozhodnuty stran, preco sa potom hlasuje jednotlivo a neodhlasuje len predseda za celu stranu?



Eken: si za tajnu volbu a napises, ze u nas nema zmysel ?

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iliathan napísal:
je to presne ako pisal Zruda, ak zalezi len na rozhodnuty stran, preco sa potom hlasuje jednotlivo a neodhlasuje len predseda za celu stranu?


Presne preto co pisal Erken aj ja. Strana nemusi hlasovat jednotne ale od cias Narodnej Fronty sa unas jednotne hlasuje. To neznamena, ze system je zly.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 612
Body: 10
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iliathan napísal:
Eken: si za tajnu volbu a napises, ze u nas nema zmysel ?

Jop :) a aj som napisal preco.

ALL: inak, snazil som sa ten svoj prispevok napisat co najviac polopate, pretoze viem, ze volebne systemy nie su jedna z tych veci o ktorych si clovek s radostou vecer nieco precita pred spanim. takze, ak ste dacomu nerozumeli, napiste. som v tejto tematike celkom doma :D

_________________
Česť je život

Byť prezidentom USA je nevďačná úloha. Ak sa svetu darí, pripisuje sa to svetu. Ak sa nedarí, na vine je Amerika. - Stefan Hrib

Nízke duše neveria vo veľkých ľudí. Nerestní otroci sa posmešne usmievajú nad slovom sloboda - J.J. Rousseau


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 11.03.2005
Príspevky: 281
Body: 4
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Koho volim, toho hlasovanie ma zaujima.
Ked volim stranu, tak ma zaujima ako hlasovala strana. Ked volim jednotlivcov, tak ma zaujima ako hlasovali jednotlivci.

Teda - keby som volil jednotlivcov, tak by oni hlasovali bez vonkajsich vplyvov (vedenie strany) a teda by ma zaujimalo ako hlasuju.
Hlasujes za nieco s cim suhlasim? Zapamatam si. Hlasujes za nieco s cim nesuhlasim? Takisto si zapamatam.
Na zaklade toho sa rozhodnem, ci ta budem volit aj nabuduce.
To, ze niekto hlasuje podla toho co mu nadiktuje vedenie mi o nom nieco ma povedat? Nepovie mi to absolutne nic (teda... skoro nic) a preto ma to (az na specialne vynimky) netankuje.

Ked chcem, aby vsetci poslanci hlasovali podla toho co im nadiktuje vedenie, tak nemusi hlasovat 150 poslancov. Uplne postaci dat kazdemu lidrovi strany x papierikov (kde x je pocet kresiel jeho strany) a nech to odhlasuje za nich.

_________________
The best ideas often come from the worst minds.


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Erken

tajna volba ako ochrana politikov co nevedia presadit svoj nazor ?
Presne ako si napisal, toto je vojna medzi Dzurindom a Radicovou a keby nebolo hlasovanie tajne, vies kto koho podporil, co je pre mna ako potencionalneho volica dolezita informacia

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 22.07.2004
Príspevky: 612
Body: 10
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tajna volba ako ochrana politikov pred stranickymi sefmi, mafiou, lobingom a zaujmovymi skupinami.
V tomto pripade, ako som pisal vyssie, nejde o svedomie, ale o Dzurindov boj proti Radicovej (on chce Trnku). preto verejna volba je jedine riesenie ako Dzurindovi prekazit jeho politikarcenie. v inych pripadoch je podla mna tajna volba jednoznacne najlepsia moznost, avsak v nasich podmienkach, ako som pisal, je to fraska.

_________________
Česť je život

Byť prezidentom USA je nevďačná úloha. Ak sa svetu darí, pripisuje sa to svetu. Ak sa nedarí, na vine je Amerika. - Stefan Hrib

Nízke duše neveria vo veľkých ľudí. Nerestní otroci sa posmešne usmievajú nad slovom sloboda - J.J. Rousseau


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Erkenbrand napísal:
Tajna volba ako ochrana politikov pred stranickymi sefmi, mafiou, lobingom a zaujmovymi skupinami.

pokial viem, tie su s nimi pevne prepojene
no mozno tvoje milovane OKS nie :lol:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Erkenbrand napísal:
Tajna volba ako ochrana politikov pred stranickymi sefmi, mafiou, lobingom a zaujmovymi skupinami.
a voličmi, kt. by nimi prípadne prestali byť.
Erkenbrand napísal:
...avsak v nasich podmienkach, ako som pisal, je to fraska.
tak prečo to v našich podmienkach nezrušiť?


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Erkenbrand napísal:
Tajna volba ako ochrana politikov pred stranickymi sefmi, mafiou, lobingom a zaujmovymi skupinami.


Pred strannickymi sefmi ta ma chranit strana a pred zaujmovymi skupinami zase zverejnenie, verejny hlas znamena verejne vyjadrenie nazoru, a teda sa mozes potom pytat dotycneho preco tak hlasoval
a pred mafiou ta ma ochranit policia, prokuratura a sudy

A hlavne ak ides do politiky mas ratat aj s rizikom. To neni len brat plat a vyvalovat gule ( teda je, ale nemalo by byt :) )

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Naposledy upravil Iliathan dňa Št. 09. Dec 2010, 9:24, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 33 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun