HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 167 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Ďalšia
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
14:10 - Francouzská stíhačka sestřelila libyjský letoun, který porušil bezletovou zónu. Oznámila to televize ABC:

tak nakoniec to bol ground kill

http://defensetech.org/2011/03/24/galeb ... ir-to-air/

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/bl ... ?id=695203

Citácia:
Sadr se ale pokusil konflikt urovnat a 25. srpna 1978 se vydal do Tripolisu. Ubytoval se v hotelu spolu se svým asistentem a jedním libanonským novinářem, který ho doprovázel.

O šest dní později, 31. srpna, všichni tři muži odjeli z hotelu na schůzku s Muammarem Kaddáfím. Bylo to naposledy, co je někdo viděl živé.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v libyi nie su f22 pravdepodobne kvoli tomu ze nemozu komunikovat so spojencami

http://defensetech.org/2011/03/25/is-a- ... bya-fight/

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Každopádne, podľa mňa si ťažko spravím pevný názor na základe médií, ktoré zvyknú skreslovať. Možno nie je vždy, určite nie vždy skreslujú... Ale kde mám záruku že mi do misky, z ktorej žerem pchajú pravdivé granule? Nikde... To by som sa musel zbaliť, chvíľku ísť, chvíľku plávať a presvedčiť sa o tom na vlastné oči...

A keď teda súdim podľa médií... Hocikde inde, kde sa takisto vzbúrili, dajme tomu Irán, ktorý sa už búri vyše dvoch rokov... Majú úplné minimum ropy (Akurát na cestu do Iránu a naspäť), možno o trošku viac ako SR a neštekne po nich ani pes... Dumám stále nad tým že bez ropy neni žiadna krajina nápomocná... Priamy poukaz na to, prečo sa to volá tekuté zlato... Lol a také: Blood for Oil... Na čo nariekať, keď s tým nikto nikdy nič nespraví... Veľmoci nás ovládajú ako figúrky...


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no tak podme od zaciatku, toto sa bude dotykat aj tvojho postu v teme syria


vojensky zasah odobrila osn, ak si vezmeme do uvahy rezolucie bezpecnostnej rady v minulosti, a impotenciu a neochotu osn konat vo vseobecnosti ide o vyznamny krok

-v libyi stav prekrocil hranicu urcenu zenevskym pravom oddelujucu obcianske nepokoje a demonstracie od vnutrostatneho ozbrojeneho konfliktu, pricom v dobe pouzitia excesivneho nasilia nebolo sformovane ozbrojene organizovane povstalecke hnutie, tiez ma prosim niekto opravte ak sa mylim, v dobe ked kaddafi pouzil stihacky proti obyvatelstvu, este islo len o demonstracie a neslo o vnutrostatny ozbrojeny konflikt

-hoci sa zenevske pravo aplikuje na vnutrostatny ozbrojeny konflikt len minimalne, je dovodne domnievat sa, ze sa kaddafi svojim konanim dopustil vojnovych zlocinov a rozsiahleho porusovania zakladnych ludskych prav, pricom ICC ma univerzalnu posobnost

- vojensky zasah v libyi ma za ulohu co najviac ochranit zivoty povstalcov a civilistov, ktori by inak boli zmasakrovani a rezim by pretrval, plus o pomoc bolo vyslovne poziadane

- povstalecke hnutie v libyi vzniklo ad hoc a prevazne pozostava z ludi, ktori boli este minuly tyzden farmari a uradnici, da sa pochybovat aj o nejakom centralnom veleni alebo disciplinarnom systeme

teraz k syrii a ostatnym krajinam- dianie v tychto krajinach neprekrocilo hranicu, ktora by vyzadovala externy vojensky zasah, alebo je este priskoro ho podporit, k pomoci mozno pristupit az vtedy ak su nasledky diania v krajine nezvratne

o irane sa nema zmysel bavit , to je kapitola sama o sebe

co sa tyka MSM (main stream media) nastastie v modernom svete technologii mame dostatotocnu pluralitu aj nezavislych zdrojov, ze si vieme urobit ako taky obraz, minimalne dokazeme pozorovat objektivne skutocnosti a komentovat fakty, bez toho aby sa prikrocilo k spekulaciam

co sa tyka ropy mam k tomu dve poznamky- bolo nam lepsie za kaddafiho

- nechcem zniet ako nehumanny cynik a bezcitny hajzel- ale nech si humanisti vravia co chcu - cela nasa kultura nase zivoty tak ako ich zijeme, su zavisle od ropy, nech si dredati hipici hovoria co chcu, este aj tie batikovane tricka im sem z ciny musel niekto doviezt, od ropy je zavisla ekonomika zdravotnictvo aj armada, a niekde musi cely svet brat ropu, ak chceme aby sa kultura tak aku ju mame zachovala
- a ja SOM zastanca alternativnych zdrojov energie, bohuzial ako vidime zatial to nefunguje, ci uz je to potlacovane umelo alebo su tie technologie zatial neefektivne
- az budes nabuduce nadavat na krvavu ropu, spomen si cim ta mama vezie na futbalovy trening a k babke na prazdniny, to je uzasne ako vo vseobecnosti ludia dokazu pindat a pritom sa odmietaju vzdat svojho luxusu, alebo si ani neuvedomuju o co vsetko by prisli

-hoci si to neuvedomujeme v konecnom dosledku kazdy patrime k nejakej strane ci uz nam bola nanutena alebo sme si ju vybrali, ak sme si ju vybrali a sme s nou spokojny, o to vacsi mam zaujem o jej zachovanie, pricom si vo svete konkurujeme, o tom to vzdy bolo, aj ked ludia to nechcu vidiet a tazko sa to priznava, vzdy boli boje o blahobyt a zdroje, ktore jedna strana ma a dalsia nema, o tom boli vzdy vojny a vsetky posry, ci uz slo o diferenciaciu stran na zaklade uzemia nabozenstva alebo kultury, tieto skupiny si konkuruju, ja chcem aby bol v centralenj azii pokoj a deti v afrike nehladovali, aby ludia v cine mohli slobodne vyjadrovat svoje myslienky, ak to ma ale znamenat, ze si vymenime miesta tak potom fuck it, a viem je to moj kriziacky nazor ktory som si nevedel priznat dlhu dobu, ale v konecnom dosledku su to vzdy my alebo oni, a je jedno ci my sme republikani a oni hinduisti, my svet a oni ufoni

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
súdil som objekívne, vidím že máš pravdu.. nemám čo dodať


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
inak ja som otvoreny novym nazorom cize v klude napis, ak s niecim nesuhlasis

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dosť s tebou súhlasím, ty nehumánny cynik... :lol:


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Ale v konecnom dosledku su to vzdy my alebo oni

Kuk na to zo strany Kaddafiho :D


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nevidim dovod preco by som s nim mal sympatizovat alebo sa ho zastavat, on sam dobre vedel ze je hajzel a sa na prevrat pripravil, libya v podstate nemala ziadnu armadu, a on skladoval vacsinu penazi pre pripad krizy v zlate u seba doma

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Slovensko prisľúbilo, že na pomoc NATO vyšle všetky 3 naše bojaschopné MiGy. Minister zahraničných vecí Mikuláš Dzurinda spresnil podmienky, za akých k tomu dôjde:
1. Ak sa všetky stíhačky podarí naštartovať a dostať do vzduchu.
2. Ak Maďarsko povolí prelet nad jeho územím.
3. Ak sa stíhačky nestratia nad Stredozemným morom.
4. Ak sa Kaddáfi zaviaže, že nebude po nich strieľať ostrými.
5. Ak nám BR OSN preplatí pohonné hmoty, diéty pre pilotov, odlučné, minimálnu mzdu 1 000.-USD na hlavu, predčasný dôchodok a zlaté padáky v prípade zlyhania.
6. Ak Slovensko získa prednostné právo na privatizáciu aspoň jednej ropnej studničky.
7. Ak v dozorných radách ostatných ropných spoločnosti budú sedieť slovenskí odborníci - zástupcovia všetkých parlamentných strán.
8. Ak veliacim jazykom spoločného útoku NATO bude slovenčina.
9. Ak bude dobré počasie.
10. Ak Matovič bude súhlasiť.


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 18.01.2007
Príspevky: 586
Body: 31
Bydlisko: Zlaté Moravce

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
toto je skôr do vtipov

_________________
Keď má problém riešenie starosti sú na nič. Keď problém riešenie nemá starosti nepomôžu. (Dalajláma)


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
jed nie je jedina, kto sympatizuje s kaddafim

http://www.nytimes.com/2011/03/26/world ... ss&emc=rss

Citácia:
Thousands of people marched through Mali’s capital to protest the Western-led military intervention in Libya and show their support for Col. Muammar el-Qaddafi. The crowd marched to the French Embassy and then to the United States Embassy, yelling “Down with Sarkozy! Down with Obama!” Mali has close relations with Libya. Libya’s government has invested heavily in Mali, and Colonel Qaddafi has financed the construction of mosques across the country.

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 31.01.2007
Príspevky: 1392
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
vzdy boli boje o blahobyt a zdroje, ktore jedna strana ma a dalsia nema

Suhlasim.

Inak subjektivny nazor, pozeras sa na to len zo strany povstalcov. "Spravaju sa ku nam zle, podme si vybojovat slobodu, tyran kaddafi..!"
Co tak druha strana? "Blbi poddani, nestacilo ze som im vybudoval cesty, nemocnice etc, a oni sa teraz buria? Zabili mi syna? Ak chcem v svojom state poriadok, musim ich potlacit? .." {A to nehovorim ze do toho zatiahli inych?}

Hovoris ako brutalne a nelegalne sa kaddafi sprava k povstalcom, a oni to nerobia? Nie su taki isti? Nezabijaju? Neokradaju? Nevrazdia? Nemucia?


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hej hej, zli poddani, nestacili im tie omrvinky co som im dal v podobe ciest a nemocnic, co sa z nich nenajedia ? pracu im nedaju ? by ma zaujimala tvoja verzia preco sa vzburila vacsina libyjskeho obyvatelstva ( vacsina armady atd. )
mam otazku, ak je kadafi taky dobrak a oni to neocenia, co sa na to nevyprdol, a nesiel si uzivat tie miliardy co mu pomrazili v zahranicnych bankach niekam do exilu, kde by mierovou cestou sa snazil znova vratit do krajiny a pachat svoje dobro ?

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 167 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 25 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun