HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 45 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iliathan napísal:
sa58 - fail
strelba v devinskej - fail
bazirovanie na cislach - populizmus ( palko, kalinak, packa )
manevre pri zapasoch - pretrvavajuci fail

ano, a beriem aj na vedomie, ze je to vsetko pod politickym tlakom, tak ci tak, fail pre slovensku policiu

celkom odporucam aj blog Jozefa Satka, celkom zaujimavy zdroj informacii

http://satek.blog.sme.sk/


? why?
? prosim? ako mal vziat luk a explozivne naboje a ist ho zabit sam? kokoz ivko ma neser
? to mas vsade, aj vo firmach. ako inak chces merat pracu?
? futbalove zapasy - pretrvavajuci fail

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ten blog mi príde strašne zaujatý.


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
Iliathan napísal:

? why?
? prosim? ako mal vziat luk a explozivne naboje a ist ho zabit sam? kokoz ivko ma neser
? to mas vsade, aj vo firmach. ako inak chces merat pracu?
? futbalove zapasy - pretrvavajuci fail



- sa58 pre kazdeho je zle, nekoncepcne a nebezpecne riesenie ( sami policajti sa ich boja pouzit )
- nie, priznat, ze policia to nezvladla na 100 %, priznat pochybenie, a slubit napravu
podla toho co som pocul od policajtov, policia nema ZIADNE postupy ako riesit podobne pripady, ziadnu schemu velenia a uz poslanie dvojclennej hliadky na miesto strelby ( napriklad, PMJckari musia v pripade vlamacky byt aspon v pocte 4-5, je nato postup ) a to tu islo iba o jedneho prepinaka, co by slovensky policajti robili v pripade keby takych bolo viac ?
- mas, ale tieto su dost nepresne resp. zovseobecnitelne, pochybujem ze povazujes za OK aby sa do statistiky napriklad protidrogovej cinnosti ratali aj deti so sackom marisky
- zrudko, ked je na 3000 tisic fanusikov treba 1000 policajtov, je niekde nieco zle

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
podla toho co som pocul od policajtov, policia nema ZIADNE postupy ako riesit podobne pripady, ziadnu schemu velenia a uz poslanie dvojclennej hliadky na miesto strelby ( napriklad, PMJckari musia v pripade vlamacky byt aspon v pocte 4-5, je nato postup ) a to tu islo iba o jedneho prepinaka, co by slovensky policajti robili v pripade keby takych bolo viac ?


enem taku otazku, kriticke situacie (napr. standardny shootout) sa riesili niekde tak, ze to bolo civilizovane a kulturne?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Täysikuu napísal:
Ten blog mi príde strašne zaujatý.


lebo kritizuje ? netvrdim, ze je nezaujaty, ale precitaj si niekolko viac prispevkov a zistis, ze jeho kritika je vecna a opiera sa o konkretne zakony


alef0 napísal:
Citácia:
podla toho co som pocul od policajtov, policia nema ZIADNE postupy ako riesit podobne pripady, ziadnu schemu velenia a uz poslanie dvojclennej hliadky na miesto strelby ( napriklad, PMJckari musia v pripade vlamacky byt aspon v pocte 4-5, je nato postup ) a to tu islo iba o jedneho prepinaka, co by slovensky policajti robili v pripade keby takych bolo viac ?


enem taku otazku, kriticke situacie (napr. standardny shootout) sa riesili niekde tak, ze to bolo civilizovane a kulturne?



nechapeme sa, neexistencia postupu znamena, ze slovenska policia s niecim takym ani len neratala ... sak preco aj ? ked sa to este nestalo ? a take sa stava len a len v amerike


update: co sa tyka Satka
http://satek.blog.sme.sk/c/70207/Cachtice-Polomka-Zarnovica-Nova-Bana-fiasko.html
toto je vyborna kritika policajnych postupov, ktore pravdepodobne sa pouzivaju do dnes

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iliathan napísal:
- sa58 pre kazdeho je zle, nekoncepcne a nebezpecne riesenie ( sami policajti sa ich boja pouzit )
- nie, priznat, ze policia to nezvladla na 100 %, priznat pochybenie, a slubit napravu
podla toho co som pocul od policajtov, policia nema ZIADNE postupy ako riesit podobne pripady, ziadnu schemu velenia a uz poslanie dvojclennej hliadky na miesto strelby ( napriklad, PMJckari musia v pripade vlamacky byt aspon v pocte 4-5, je nato postup ) a to tu islo iba o jedneho prepinaka, co by slovensky policajti robili v pripade keby takych bolo viac ?
- mas, ale tieto su dost nepresne resp. zovseobecnitelne, pochybujem ze povazujes za OK aby sa do statistiky napriklad protidrogovej cinnosti ratali aj deti so sackom marisky
- zrudko, ked je na 3000 tisic fanusikov treba 1000 policajtov, je niekde nieco zle


-kazdopadne nieje ziadne ine poruke. najma, ak sa sucastna vlada tvari, ze setri. imo pomer cena/vykon je ok. aj ked je to uletene :D a made in mexico

-wait wut? WAIT FUCKIN WHAT? ako to mali zvladnut? do bytu kazdeho cigosa jeden fizel s gulometom?
alebo mat na kazdom rohu rotačaky?
tieto postal shootouty su celkovo nezvladnutelne, nakolko o nich dopredu nevies a nestihas nikdy reagovat do 5 minut.
navyse flojdi co spravili bolo imo totalne zvladnute. sli proti nemu a picli ho. dokonca tak, ze ho system nemusi dalsich 40rokov v base zivit.
win - win
alebo co nezvladli? konkretne? :)
PMJcka by si sa divil ako reaguje a v akych poctoch.
keby PMJčka čakala na kazdu riesenicu az dojde ina PMJcka... zvacsa spolupracuju s obvodakmi. a aj pri vlamacke nesedia v aute o ulicu dalej, ale riesia. akurat nemusia ist dnu.
a hej, nemame postupy, lebo so far ich nebolo treba. lebo so far sa nic take nedialo

-jasne, ze nie. ale toto je pure politický tlak imo. neverim, ze clovek ktory pozna postupy zlocincov potrebuje zatvarat deti.
nasa wanabe pravica sa chce tvarit, ze bojuje proti drogam. najma ta krestanska banda

-ivko ano, je zle. ale zlo treba hladat medzi fanusikmi a futbalovymi klubmi.
ci nebodaj? kazdopadne toto je pasaz, ktoru neovladam :) nakolko cely ten sport by som najradsej poslal do ghany. aj s fanusikmi

nejake pozitivum by si na neho nenasiel?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iliathan napísal:
nechapeme sa, neexistencia postupu znamena, ze slovenska policia s niecim takym ani len neratala ... sak preco aj ? ked sa to este nestalo ? a take sa stava len a len v amerike


... napada ma jeden skvely postal shootout v emerike na vojenskej baze, kde vojakov (ktori nesmu mat pri sebe guny!!!!!) zachranila pred arabom az policajtka
ty "ratanie so situaciou"

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alebo v juni 2010 uzasny killing spree v cumbrijskom okrese v UK: za dve hodiny 12 mrtvych, 11 zranenych cez 6 obci.

Tiez osamely jazdec, tichy muz zamestnany ako taxikar, drzitel legalnej zbrane, najprv v jednej obci odbachol svojho brata, potom pravnika, potom znameho taxikara, potom behal na aute po dedinach a shootil po vsetkom, co sa hybe (napr. zastrelil zbieraca krtkov na poli). Potom, co zistil, ze ho nahanaju, usiel pesi do lesa, a nakoniec ho nasli mrtveho potom, co spachal samovrazdu.

Kde bola vtedy Kralovna, co mala zastavit sialenca?

Citácia:
- zrudko, ked je na 3000 tisic fanusikov treba 1000 policajtov, je niekde nieco zle

Co by si robil s futbalistami ty?

_________________
Light hand of Empelol.


Naposledy upravil alef0 dňa Ne. 13. Mar 2011, 22:49, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
co nezvladli ? ze im ta radil 25 min :) a dal dole zopar civilov ... POZOR, ja neobvinujem policajtov ako jednotlivcov, podla mna to chce gule ist niekam, kde striela sialeny manik v tomto zmysle klobuk dolu ... uvediem priklad: pisalo sa, ze policajti mali problemy s vysielackami, lebo su to klasicke, bud pocuvam, alebo hovorim, co im udajne vela komplikovalo komunikaciu ... kamos policajt mi to potvrdil, ze ano aj on o tom pocul
a tu je vidiet tu neorganizovanost, ziadne riadenie, ziadny velitel zasahu cez ktoreho by sa to cele organizovalo, kto by zbieral informacie a podla toho ich riadil, skratka nic ... oni tych chudakov len nahnali k cvokovi s lepsou buchackou
nehovoriac, ze PPU zevraj na vycviku, co je uplna zloba ( tak ale ono PPU je zloba vseobecne, mali by to zrusit )

no takto, ja proti spisiakovi nic nemam, len som od neho cakal viac a nielen klasicke nie nie slovenska policia tam je vsetko OK preto som z neho sklamany... i ked sa nad tym zamyslim, musim uznat, ze mozno niektore veci niesu jeho fault, tiez si asi nemoze robit to co chce

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Slovensko:
Citácia:
ze im ta radil 25 min


UK (o dva mesiace skor)
Citácia:
za dve hodiny 12 mrtvych, 11 zranenych cez 6 obci.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
najma v UK fizli nemaju gun :lol:
co je uplne creme de la creme debilizmu

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak fizli nemaju zbrane, ale udajne ma anglicko vyborne riesene zasahovky, udajne

alef0 nechapem suivislost, resp. co porovnavas s UK

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hej. obycajni fizli nemaju
zvysok asik hej

co tym chcel povedat? ze nasa [vymazané] policia to zmakla skor, nez GB
druha vec, ze mr.Harman nesiel na drive-by :lol:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Len to, ze akonahle je nahodny vybuch, tak aj profesionalna policia ma co robit, aby tomu zabranila, realne je to o tom, ci stihnu budit dojem, ze aspon nieco sa deje na zabranenie prikori.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ano nahodny vybuch neovplivnis, ale myslim si, ze to neni dobry priklad, nahananie motorizovaneho strelca v niekolkokilometrovej oblasti niekde na vidieku a nahananie strelca v bytovej oblasti v hlavnom meste je podla mna rozdiel ... tak tiez je z toho malo patrna organizacna struktura policie, ci ho nahanala nejaka zasahova jednotka atd.

stale to vsak neospravedlnuje, ze slovenska policia neni skolena na podobne pripady, nema strukturu velenia, ma zvlatne utvary s pochybnymi urceniami ( PPU napriklad ) ... mne osobne stacila posledna skusenost, ked u nas doslo k uniku plynu, nasledkom coho nas evakuovali z baraku a mal som tu cest sledovat policajtov pri praci ... a bol som dost sokovany ( evakuovanych bolo cca 20 ludi, policajtov tam bolo udajne 26 z coho polovica prisla v dobe, ked poziarnici vraveli, ze je to uz ok, nuz organizacia )

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 45 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun