HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 45 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som sa len chcel opytat kedy boli volby, a kedy sa odohrala situacia v devinskej

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
viem naco narazas, ja som ho nekritizoval za to, ze to policia nezvladla, ale zato ako sa on k tomu postavil ... to jest, vsetko bolo super nic netreba menit
a zrazu sa slubuje prezbrojenie, daju sa populisticky do sluzby nevyhovujuca zbran skorpik a sa58, sluby o vytypovani miest zvyseneho zlocinu ... toto mna osobne sklamalo, ten populizmus aka smer ... cakal som objektivne zhodnotenie priznanie chyb ( a min jedena tam nespochybnitelen bola a to jest PPU prichadzajuce veeeelmo neskoro a hlavne z daleka, lebo BA utvar bol cely na cviceni )

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vlastne inak, lebo vidim ze treba zakrocit

na margo mudrovania o vysielackach, neviem ci tu uz niekto vobec nejake pouzival, ale 90 percent vojenskej a policajnej radiovej komunikacie prebieha simplexne, nevraviac o tom ake je zlozite zorganizovat duplexne vysielanie cez repeater, to co chybalo nasim policajtom ak je to teda pravda sa vola radio discipline, ked neviem ako sa mas spravat s vysielackou, a nemas zaklady komunikacie, nepomoze ti ziadna hi tech NASA stanica

tak teraz na margo devinskej- v auguste este len prebiehala povolebna konsolidacia v uplne vsetkych rezortoch, a vseobecne bol obrovsky chaos, niektore statne institucie nemali sefov niekolko tyzdnov (pracoval som tam, nebudem menovat)

tak teraz co sa tyka rozdania 58ciek

1- opravte ma, bol to lipsicov prikaz
2- je to celkom bezne, ze policia dostava dlhe zbrane, dlhe zbrane same o sebe nie su problem, nemci nosia mp5ky uplne vsade, rakusaci tiez maju na kazdom rohu steyer aug, arabsky poloostrov je zbrani plny, v pripade vyhrotenej situacie kedy bude nutne pouzit zbran, je dlha vzdy lepsia ako kratka, ako pre okolostojacich, tak pre obete
3- problem je v kalibri nami pouzitej dlhej zbrane, povodny skorpion v podstate nie je dlhy, a pouzival nevykonny naboj, jedina dalsia alternativa je 58, ktory za pouziva predimenzovany naboj do mestskej zastavby, idealny by bol kaliber 5.56 alebo 9 mm, ani jedno nevieme pouzit z ekonomickych dovodov, z dvoch jedinych alternativ skorpion vs 58 jednoznacne vyhrava 58, koniec koncov, vsetko je otazka penazi
- suhlasim a nemyslim, ze kazdy jeden policajt by mal mat dlhu zbran

vas tu pouzivany scenar maniaka sa oficialne oznacuje terminom "active shooter", napriek tomu ze vo svete sa uz robia specializevoane active shooter scenario kurzy, na mnohých odbnornych blogoch sa debatuje ich zbytocnosti, kazda situacia je prilis specificka

chcel by som vediet, ci su tu nejake navrhy ako zlepsit situaciu na stadionoch, a ci vieme z coho to vyplyva, alebo zase len neinformovane blaboceme do vzduchu, a ci vieme ako vyzera taka situacia napriklad v okolitych krajinach

teraz na margo pruserov ako stratene zbrane a podobne, nebudem konkretny, nech si z tohto postu inteligentny vycucaju co chcem povedat, vsetko konci na pristupe k zamestnaniu, kym xy rano vstane a pojde do generickej roboty z nutnosti, nikdy sa nic nezlepsi, lebo chyba zaujem a iniciativa, a preto, lebo nerobi pracu z presvedcenia, a to nie je chyba velenia, ale kultury, potom sa tu stale budu zabudat samopaly, koniec koncov je vsetko otazka zdrojov, a nie len materialnych, aj keby boli na cele policie napoleon s hitlerom, nic nezmozu ked velia afganskej armade

ohladom akcie v devinskej- z toho co som pocul ja bol v malackach ubok a nie ppu, ale na to sa este opytam

co sa tyka administrativnej reformy, myslim ze to ma cas, je to dlhodoby experiment, a nemusi byt nutne zly, ludia nadavaju na zmenu, a hlavne nadavaju lebo sa boja

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
to co chybalo nasim policajtom ak je to teda pravda sa vola radio discipline


no ono to podla mna hlavne poukazuje, ze nemali velitela, ktory by ako riadiaci element zefektivnil komunikacium, to jest, rozdelil policajtov do efektivnych skupin ( aspon ako take zosilnenie polebnej sily ) a zefektivnil zber a vyhodnocovanie udajov ( aj siet ide cez router a nie od complu ku komplu )
osobne neviem co je horsie, bud ze nemaju vycvik komunikacie s vysielackou, alebo ze policia nema efektivny model velenia

no ono o 5.56x45 ( okolo 1700 J ) nema az o tolko mensi vykon, oproti 7,62x39 ( okolo 1900 J )
podla mna je vacsi problem v pouzity armadneho projektilu M43 ktory ma ocelove jadro a ocelovy plast a tym vyrazdne prierazdne ucinky ( myslim, ze nema problem prejst oknom, hlavou pachatela, bokom auta a este aj trafit babicku ktora sa nestihla schovat koli rozkom co si niesla vo vozicku ), nehovoriac, ze sa nebezpecne odraza ( viz zasiahnuty policajt co mal koli tomu "cervene licko" )
podla mna by vacsine mala stacit brokovnica, dostrel cca 50mm podla pouzitej municie, + vela roznej specializovanej municie k tomu
pre PMJ aj nejaku ten samopal, ci aj nieco vacsie ... PPU rozpustit ( aj s UBOKom ... PPU zla reputacia, pochybne velenie, kontroverznia ), rozsirit UOU ( podla zakona moze ako jedina zasahovka zasahovat pri zatykani nebezpecnych pachatelov )

a hej o skorpiku 61 som tiez cital zaujimave veci, niektory policajti popisovali, ze boli svedkami ako projektil nedokazal prerazit pneumatiku auta

UBOK a PPU ma pribliznu uroven, takze myslim ze je to v podstate jedno, ide o to, ze nebolo k dispozicii PPU bratislavske
( a to sa schvalne nevyjadrujem, ze sa nejaky svedkovia vyjadrili, ze ich zobrali, aby im ukazali strelcu ... co by ma neprekvapilo )


co sa tyka fanusikov mam tu jeden vytrzok, zatial davam informacne, skusim popatrat nieco relevantnejsie


Citácia:
22. augusta 2003 poskytla Anglická futbalová federácia (FA) polícii finančné prostriedky v hodnote 5 miliónov libier na pomoc v boji proti futbalovým výtržníkom. Táto pomoc bola zameraná hlavne na spravodajské operácie polície na získavanie a zhromažďovanie dôkazov proti známym a novým výtržníkom. V Anglicku v boji proti chuligánom spolupracujú na zamedzenie výtržníctva na futbalových štadiónoch spolu spravodajské služby, polícia a FA. Spomínaná spolupráca mala veľmi priaznivý výsledok, keďže z tribún sa takmer vytratili nevhodné osoby, kvôli ktorým prestávali chodiť na futbalové zápasy slušní fanúšikovia.


http://sport.aktuality.sk/clanok/72851/chuligani---rakovina-slovenskeho-futbalu/

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
neda sa porovnavat 5.56 a 7.62, energia je energia, vaha rychlost a tvar strely su nieco ine, v prvom rade 5.56 rotuje, 7.62 ma vacsiu prieraznost (fest vacsiu dpc)
brokovnice su ok, ale na boj v bytovej zastavbe v exterieroch to nie je take ruzove, a aj ked dostanu policajti slugy, treba s tym vediet strielat, plus brokajdy maju nahouby mieridla casto- a zasa to vsetko treba nakupit, takze sme na zaciatku

ppu by som rozhodne nestotoznoval s ubokom, a ubok by som nerozpustal vobec

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
s energiou suhlasim, preto som spominal projektil

netvrdim, ze je to ruzove, ale vacsine policajtov by to malo stacit, vysoky zastavovaci ucinok, a keby strielali organizovane, napriklad tri brokovnky na skupinku policajtov proti strelcovi, tak mas aj slusnu palebnu silu ... nehovoriac o roznej specializovanejsej municii a nehovoriac o psychickom ucinku, je rozdiel strielat proti policajtom, ktory ta takmer nemaju ako ohrozit a je rozdiel ked okolo teba lietaju naboje
mna osobne by zaujimalo, ci by nepomohlo aj pouzitie nejakych alternativ teda konkretne nejake cs granaty, ale neviem ako su natom policajti s maskami

tu si nerozumieme, nestotoznujem, len som porovnal uroven vycviku a tiez zakon ich pouzivanie dovoluje len v obmedzenom meritku( ak vobec v nejakom ) pretoze v pripade nebezpecneho pachatela, teroristu, hostige situation, ci zabarikadovania moze zasahovat len UOU
skus si niekedy vsimnut, ze UOU zasahuje pri kazdej vaznejsej policajnej akcii voci organizovanemu zlocinu ( zatah na zlodejov bankomatov, nejakych prevadzacov ci co to bolo minule ) aspon podla ulbrichtiek to tak vyzera ( pre nezaintreosvanych je to helma vo vyzbroji len UOU, + obraztek ) , UBOK co som pocul ja, moc nezasahuje, resp. len v pripadoch ked UOU nemoze

Obrázok


co sa tyka kvality PPU a tym asi aj kvality nizsich zloziek, sa mi podaril najst klenot krimi.joj.sk
policajti si totiz pozvali novinarov
opis okolnosti :

Citácia:
Podľa výpovede matky, ktorá utiekla z domu rovno na políciu, sa jej 53-ročný syn Jaroslav vyhrážal, že ju zastrelí.

Zalarmovaná polícia sa okamžite presunula do blízkosti rodinného domu, v jeho okolí hliadkovala celú noc, pričom Jaroslav, ktorý sa pozeral na televíziu, ani netušil, čo sa v okolí domu deje.

Polícia rozbehla akciu až po 21 hodinách, kedy obdržala od sudcu povolenie na domovú prehliadku. Vo dvore za domom vraj bola v minulosti strelnica. Aj preto sa trnavskí kukláči museli na zásah poriadne pripraviť.

Jaroslav na zvonenie nereagoval. Na vyjednávanie bol na mieste pripravený aj starosta obce. Po chvíli sa Jaroslav zrazu objavil polonahý vo dverách s pištoľami v rukách. Keď za oknom zbadal kukláčov, začal strieľať.

Policajtom stačilo len niekoľko sekúnd a po chvíli už Jaroslav ležal na zemi s dvoma čistými priestrelmi.

Ešte predtým sa mu však podarilo zasiahnuť jedného z kukláčov, našťastie nestrieľal s ostrými nábojmi. Policajti pritom pri prehliadke našli v jeho dome niekoľko ozajstných zbraní.


a skvela fotka:

http://a.static.noviny.sk/uploads/tx_media_files/thumbs/610x342/naruseny_muz_01_14857.jpg

- tu by som rad upozornil na to ako vyzeraju pripraveni "kuklaci", pekne v civilnom a v teniskach ( na videu je to vidiet )
- tak isto by som upriamil pozornost na nazerajuceho profesionala cez okno domu ( v takom sedom ), kde sa naskyta uvaha, co by sa dialo keby za oknom stal dany psycho s brokackou ( spravne, chcelo by to asi novu zubnu kartu alebo nove gate v pripade ze netrafi )
- a taktiez kvalitu odzrkadluje aj fakt, ze typek si na policajta vystrelil a jedine stastie bolo, ze mal slepe naboje ( inak by si prislusnik hadzal zachranny hod naboj vs vesta, v tom lepsom pripade )

tak isto je otazne, ze preco mu zvonili ked bol predpoklad, ze ak uvidi policiu zacne strielat ( inak by tam nemal PPU co robit )
o taktickych zelezitostiach, ako min dva vstupne body do objektu a nejaky ten flashbang ( ci prislusna rozbuska ) myslim, ze ani netreba hovorit


link: http://krimi.noviny.sk/krimi-clanky/02-12-2008/exkluzivne-kuklaci-postrelili-muza-ktory-sa-vyhrazal-matke-zabitim.html
ak budete mat stastie mozno budete mat aj video, mne to nefungovalo

je toto podla vas vazne profesionalna policia ? ktora by sa rychle zasahy mohla ucit od airsoftakov ? ( videl som nejedno video kde posobili zohranejsie, organizovanejsie )

tu na porovnanie zasah americkych swat pred kamerami

http://www.youtube.com/watch?v=mLhLUqYvnXI


Warrior napísal:
Iliathan napísal:

a hej, nemame postupy, lebo so far ich nebolo treba. lebo so far sa nic take nedialo

-jasne, ze nie. ale toto je pure politický tlak imo. neverim, ze clovek ktory pozna postupy zlocincov potrebuje zatvarat deti.
nasa wanabe pravica sa chce tvarit, ze bojuje proti drogam. najma ta krestanska banda

-ivko ano, je zle. ale zlo treba hladat medzi fanusikmi a futbalovymi klubmi.
ci nebodaj? kazdopadne toto je pasaz, ktoru neovladam :) nakolko cely ten sport by som najradsej poslal do ghany. aj s fanusikmi

nejake pozitivum by si na neho nenasiel?



- nesuhlasim, ze sa nic take nestalo, je niekolko prikladov roznych strelcov ( prepady bank, strelba v poluse, vrazda v polomke atd. ), motiv konania je sice iny, ale nebezpecenstvo neznamej situacie rovnake, to sa ma cakat az kym nejaky policajt pri zasahu neotrci kopytom aby bol pravy cas na vytvorenie novych postupov v pripade zasahov voci strelcom?
uvediem priklad z blogu Satka a jeho kritiky ( ano oblubil som si ho, skvely packa kritik ), sice dlhy clanok, ale skus si ho precitat az do konca
teda hlavne cast kde analizoval postup prvej hliadky v polomke

http://satek.blog.sme.sk/c/70207/Cachtice-Polomka-Zarnovica-Nova-Bana-fiasko.html

a zistis, ze postupove chyby su tam stale rovnake, neskoleny operator, nedostatocna komunikacia, nedostatocna prva dvojclenna hliadka ( tu neobstoji, ze kym by policia cakala na posilu, ze by mohol strelec postrielat dalsich ludi, lebo keby bol svina a necha policajtov prist blizsie, tak je po nich )

- samozrejme, ze zlo je medzi fanusikmi, ale ked je na treba milion eur na 3 000 fanusikov, je to podla mna vec divna ... urcite sa to da aj efektivnejsie, ci uz lepsie vybavenie, falshbang, cs granat, gumipusku ... naklady sice budu, ale potom sa usetri
niekde som cital, ze v londine su pri zapasoch v pohotovosti 2000 policajtov na 50 000 dav fanusikov a uplne to staci ( skusim sa dopatrat zdroja )

- ano, za pozitivum povazujem ideu individualneho hodnotenia, dufam, ze to odstrani parazitov v kancloch



i ked teraz posudzujem aj jednotlivcov, nechcem aby to vyznelo, ze si myslim, ze vsetci policajti su individualne na nic, narazam na ich system, vycvik a organizaciu ( ziaden policajt si to z prstu ako novaci nevycuca )

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
- samozrejme, ze zlo je medzi fanusikmi, ale ked je na treba milion eur na 3 000 fanusikov, je to podla mna vec divna ... urcite sa to da aj efektivnejsie, ci uz lepsie vybavenie, falshbang, cs granat, gumipusku ... naklady sice budu, ale potom sa usetri
niekde som cital, ze v londine su pri zapasoch v pohotovosti 2000 policajtov na 50 000 dav fanusikov a uplne to staci ( skusim sa dopatrat zdroja )


Nasiel som statistiku, ze na bejzbalovom stadione maju 200 securitakov na 50 000 dav pri standardnej akcii a dohodu s policajtmi, keby nieco vyvstalo. Podotykam, ze ti securitaci su v stadione, plateni stadionom. (Policajti su standardni.)

Este som nasiel, ze v Jakarte vo finale ktorehosi pohara nasadili 7000 policajtov na 80 000 navstevnikov (na security a na riadenie dopravy).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iliathan napísal:
niekde som cital, ze v londine su pri zapasoch v pohotovosti 2000 policajtov na 50 000 dav fanusikov a uplne to staci ( skusim sa dopatrat zdroja )


a ty sa divis?
Obrázok

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
9. 4. 2011, shooting spree v Holandsku.

K útoku došlo v meste Alphen aan den Rijn južne od Amsterdamu. Úrady identifikovali útočníka ako 24-ročného Tristana van der Vlisa, člena miestneho streleckého klubu, ktorý mal povolenie na držbu piatich zbraní a vlastnil tri.

Sest mrtvych, 11 zranenych, shooting bol v obchodnom centre, trval asi 10-20 minut, utocnik nabehol v maskacoch a idylicky chodil a strielal zo samopalu. Nakoniec spachal samovrazdu pistolou, zanechal list na rozlucku a v aute este jeden o bombach v troch dalsich nakupnych centrach.

Podla susedov to bol mily a privetivy clovek.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ach, a co to bolo za "samopal" sa nevie ?

mily a privetivy psychopat :D

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nevie sa, vsade len uvadzaju machine gun

Inak jeho vysetrovali pred dalekym casom za porusenie zakona o zbraniach, ale potom obvinenie stiahli.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
som zvedavy ako to dopadne ... ale zaujimalo by ma ako moc prisny zakon maju v holansku co sa tyka zbrani

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
co citam, je to dost prisne, pritvrdili v 2006tom

nemozes vlastnit zbran len preto, ze sa citis ohrozeny

vlastnit zbran mozu len clenovia streleckych spolkov, tych clenov je 42000 (Holandanov je 16 milionov). po roku mozes kupit prvu zbran, po dalsich dvoch mozes dokupit dalsie, maximum zbrani je 5. mozes vsak mat len tie zbrane, s ktorymi sportovo strielas. licencia sa odobera v pripade trestnych cinov, napr. potencialne pri jazde pod vplyvom. tito clenovia mozu vlastnit len sportove zbrane, ktore su definovane (nie automat, nie revolvery s kratkou hlavnou). licencie obnovujes kazdy rok, kazdy rok musis absolvovat 18 streleckych sessionov, plus chodia namatkove kontroly, ci mas zbran dobre ulozenu v sejfe a pod.

alternativne mozes byt polovnik, tych je 28000, ale musis absolvovat a zaplatit rocny kurz a preukazat pristup k lovnemu reviru. to je vraj masaker ziskat, je to drahe ako prasa a v holandsku je strasne malo revirov, co stazuje pristup.

alebo si zberatel, tam mozes mat len nefunkcne zbrane s certifikatom alebo historicke zbrane

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
co citam, je to dost prisne, pritvrdili v 2006tom

nemozes vlastnit zbran len preto, ze sa citis ohrozeny

vlastnit zbran mozu len clenovia streleckych spolkov, tych clenov je 42000 (Holandanov je 16 milionov). po roku mozes kupit prvu zbran, po dalsich dvoch mozes dokupit dalsie, maximum zbrani je 5. mozes vsak mat len tie zbrane, s ktorymi sportovo strielas. licencia sa odobera v pripade trestnych cinov, napr. potencialne pri jazde pod vplyvom. tito clenovia mozu vlastnit len sportove zbrane, ktore su definovane (nie automat, nie revolvery s kratkou hlavnou). licencie obnovujes kazdy rok, kazdy rok musis absolvovat 18 streleckych sessionov, plus chodia namatkove kontroly, ci mas zbran dobre ulozenu v sejfe a pod.

alternativne mozes byt polovnik, tych je 28000, ale musis absolvovat a zaplatit rocny kurz a preukazat pristup k lovnemu reviru. to je vraj masaker ziskat, je to drahe ako prasa a v holandsku je strasne malo revirov, co stazuje pristup.

alebo si zberatel, tam mozes mat len nefunkcne zbrane s certifikatom alebo historicke zbrane




fuuha, celkom drsne, dokonca ovela prisnejsie nez u nas
bude zaujimave sledovat co zistia o jeho motive pripadne o zbrani, asi sa budem musiet zaujimat :)

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hej, holandania to maju brutalne prisne

motiv zjavne ako u harmana: neexistuje, resp. mu preplo. myslim, ze v jednom liste spominal samovrazdu

a samozrejme, klasicka otazka, ze kde bola policia a ze ci nahodou nedosla neskoro
-----------------------------
a inak, ktovie. ci to nebol copycat efekt, lebo vo stvrtok bol shootout v Brazilii, len presiel potichu novinami: v Riu vosiel 24rocny byvaly student do skoly s dvoma zbranami (styl Lara Croft) a spustil palbu: 11 mrtvych, 17 zranenych studentov. pri uteku vbehol do policajtov, ktori prave prichadzali, po prestrelke ostal zraneny, v nemocnici zomrel.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 45 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun