HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 51 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To je ako som pisal, problem v tom, ze medzinarodne pravo sa mi zda ako riesenie situacii krajiny voci krajine. Ale toto nie je problem USA vs Pakistan, keby bol Ladin v Afganistane / Irane / inej svojskej krajine, tak budu postupvoat rovnako.

Samozrejme, ze to sa da pouzit aj naopak, lebo nic nebrani tomu, aby Iliathanovi pristali na panelaku vrtulniky a odbachli ho v mene boja za terorizmus, keby bol hladanym zlocincom.

Pakistan si presne rozmysli, co urobi, moze akurat tak poslat notu, na ktoru budu vsetci laskyplne prikyvovat a potom na nu zabudnu... plus, aka realna skoda sa stala Pakistanu? (Oni naozaj mozu byt radi, ze ich nik nezacne prudit za to, kde mali tajne sluzby.)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad1- co ma sudna moc spolocna so svojvolou? vymahanie spravodlivosti na narodnej aj medzinarodnej urovni podlieha regulacii, svojvolny vigilantismus neni vymahanie ani spravodlivosti ani sudnej moci, a boze chran az ho zacne robit cina...
ad2- utoky dronov su vojenske operacie v ozbrojenom konflikte proti kombatantom- legalnym cielom, a riadia sa uplne inym pravnym rezimom
ad3- OSN?

medzinarodne pravo je standardne vynutitelne do istej miery, do istej miery hovorim preto ,ze sa prizmuruju oci voci velmociam, najme voci usa, a len preto , ze to zapadnej kulture vyhovuje napr. nicaragua v USA, ale tu sme zas pri prvom ,bode, naco sa unuvat ked pojdeme proti velmociam, moja odpoved je: a mame to snad nechat tak? vies ako sa vynucuje pravo? embargami, blokadami, reparaciami, nedodrziavanim zmluv, a obmedzenou svojpomocou- kedysi sa medzinarodne pravo vynucovalo vojnou sam si to tu napisal
Citácia:
preco maju amici pravo sa do vsetkeho montovat ? lebo maju pravo silnejsieho chraniaceho si svoje investicie a je to tak dobre, staci si pozret na historiu europy, ked kazdu chvilku sme si tu rozbijali frnaky
takze kruh sa uzavrel, naozaj ked nevies o com pises kasli na to, lebo to ako funguje ICJ si si mohol aj vygooglit


btw, vynutitelnost medzinarodneho prava je uz uplny offtopic, jediny dovod preco sa tu tym zaoberam je moja dobra vola ze sa ta snazim nieco naucit

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tu mate rovno aj odpovedhttp://spravy.pravda.sk/pakistanska-vlada-nariadila-vysetrenie-zlyhania-v-pripade-bin-ladina-1jt-/sk_svet.asp?c=A110509_180059_sk_svet_p29

Citácia:
Ako vyhlásil na pôde parlamentu, zabitie najhľadanejšieho teroristu sveta bolo spravodlivé, pričom tiež odmietol ako "absurdné" tvrdenia, že pakistanské úrady sú nekompetentné alebo sa podieľali na jeho ukrývaní.


Pakistanci jednoducho neprotestuju a este im aj tece do bot. Win - win situacia v ktorej sa medzinarodnym pravom bude ohanat iba zanieteny hater bez argumentov.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nebodaj niekto caka ,ze vyda verejne vyhlasenie, ze ano naozaj sme ho kryli

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som taka romanticka dusa, ja cakam kedy to povedia ... to bolo ciste na margo debaty kto co skor musi vysvetlovat.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-13370919

"If the possibility had existed, if there was the
possibility of a feasible surrender, that would
have occurred," he said.

The attorney general reiterated that the
operation was legal, saying that international
law allows the targeting of enemy commanders.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 51 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun