HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 158 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalšia
Autor Správa

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som sice lavicovejsi ale ten red tape ktory sa vali na vsetky strany sa mi nijak nepaci. Scitacie harky mam stale doma vyplnene lebo komisar sa pre ne nezastavil ale to bolo kriku, ze to je celo EU ppc scitanie ludu.

Je to jeden maly detail ale bavime sa o niecom co je v konecnom doledku relevantne pre Uniu a ked sa v takychto jednorazovych veciach najde tolkoto bordelu ako dobre je nastevene fungovanie celeho aparatu? Myslim, ze by sa viac malo zacat prihliadat na efektivnost business modelu, konec koncov zaklad EU je ekonomicka spolupraca. Az potom sa mozu riesit veci ako jednotny zakaz fajcenia na ulici v celej EU.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jednak to ze ti neprisiel komisar zobrat listok mozno tazko dat na vrub EU, no a cely fail okolo scitania u nas je chyba nasich organov plus ludska demencia.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zle som sformuloval, EU ako entita sa samozrejme neda z nicoho obvinit nikdy (pravnicka osoba ja viem Ozzy) ale bavime sa o fungovani aparatu ktory ti na jednej strane velmi efektivne a celoplosne zakaze fajcenie na ulici. Na druhej strane nevie zabezpecit kontrolu nad dodrziavanim niecoho.

Komisar a jeho veduci su lajdaci ale nad nimi je niekto kto a nad nim niekto a nad nim niekto. Je samozrejme mozne, ze po spraccovani vsetkych statistik sa chybajuce harky pripisu na vrub "acts of god" ale ... za toho hlupeho socializmu bolo scitanie ludu ovela efektivnejsie. Nieco co by som od EU cakal ako standard ked sa tak silno presadzuju ine procesy.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Sice vobec nebudem reagovat na uniu a budem tam OT, ale ty komisarovi nemas ako dokazat, ze on nespravil vsetko co bolo v jeho silach aby ziskal tie harky. Jednoducho tolko ludi ich roztrhalo, spalilo, posliapalo, vynadalo komisarom, ze ak aj odignoroval dve tri rodiny, nikdy sa na to nepride ak to oni neoznamia. A aj vtedy to nemusi byt pravda. Jasne ze ak sa vydrbe na istu celu oblast tak to uz je podozrive.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tam je problem, ze zrejme Unia ma maly dosah co sa tyka detailov fungovania statov. Ona sice moze povedat, ze ked mate krive uhorky, nebudu dotacie a ked korporacie nezlacnia roamingove volania, tak budu lietat pokuty, ale asi uz nie je v moci povedat, ze ked nam nedate exaktne scitavacie data, tak nedostanete peniaze na dialnice.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Tam je problem, ze zrejme Unia ma maly dosah co sa tyka detailov fungovania statov. Ona sice moze povedat, ze ked mate krive uhorky, nebudu dotacie a ked korporacie nezlacnia roamingove volania, tak budu lietat pokuty, ale asi uz nie je v moci povedat, ze ked nam nedate exaktne scitavacie data, tak nedostanete peniaze na dialnice.


a co smeracke dialnicne projekty, socialne podniky, ktore nam odmietla EU preplatit a nakoniec sa platili z nasich vrecak?

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ale to su projekty platene EU, ktore ona nemusi preplatit. To je uplne super, lebo podas projekt, uradnici ti ho schvalia, projekt bezi, peniaze sa leju s rocnym oneskorenim, a ked projekt dobehne, moze sa ukazat, ze si mal neopravnene vydavky a peniaze vracias. Lenze kedze musis platit riesitelov projektu, tak sa prechlastane peniaze vracaju z inych zdrojov... teda z nasich dani.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
projekty EU su imo fajn. support statov, support ekonomiky
buzeracia obcanov imo nieje fajn

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hej, ale co sa tyka trestov, tak mne to pride tak, ze EU nemoze trestat staty inak nez nepridelenim dotacii.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Iliathan napísal:
Nightfall mozem sa ta opytat ako potom pozeras na krizu okolo Grecka ? neberies to ako zlyhanie EU parlamentu a ich ekonomickych kontrolnych mechanizmov ?


Situaciu okolo Grecka nijak extra nesledujem, takze moj nazor ber s rezervou, ale myslim si, ze ak ma byt niekto za sucasny stav obvinovany tak su to greci a nie EU. Predpokladam, ze kontrolne mechanizmy unie funguju vo vsetkych clenskych statoch +/- rovnako, ale zatial co grecko je v srackach vacsina ostatnych statov nema vyraznejsie problemy. Takze tam asi chyba nebude. Je tiez zaujimave ze kritici unie na jednej strane casto kritizuju snahu EU vsetko regulovat a kontrolovat a na druhej jej vycitaju ze grekov kontrolovali malo..


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 28.05.2011
Príspevky: 298
Body: 1
Bydlisko: valal na kopcu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Odkiaľ čerpá EU také peňažné prostriedky? Nie náhodou od príspevkov členských krajín?
Nie sú zdrojom pre tieto príspevky dane, odvádzané občanmi členských krajín?


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ano su.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kleriker napísal:
Sice vobec nebudem reagovat na uniu a budem tam OT, ale ty komisarovi nemas ako dokazat, ze on nespravil vsetko co bolo v jeho silach aby ziskal tie harky. Jednoducho tolko ludi ich roztrhalo, spalilo, posliapalo, vynadalo komisarom, ze ak aj odignoroval dve tri rodiny, nikdy sa na to nepride ak to oni neoznamia. A aj vtedy to nemusi byt pravda. Jasne ze ak sa vydrbe na istu celu oblast tak to uz je podozrive.


Na pripad keby som komisara poslal prec si samozrejme nestazujem. Tohoto mantaka som musel dost mikromanazovat aby mi ich vobec doniesol. Zaujimali by ma preto jeho stats, viem totiz, ze nejake neodovzdane harky sa urgovali cez obec. Cize je to aj o tom ako dokladne sa spocita to co komisar odovzda vs to co odfajkne na svojom harku.

Alef> Hmm a preco nie? Zapytas si peniaze na lokalny projekt oni si vytiahnu data a povedia ... no ale v tej vasej Nitre zije 2000 ludi a je kravina tam nieco take stavat, ak pouzijem extremny priklad. Ja myslim, ze na to tie scitania su nie? Nielen pre Uniu ale aj pre SK.
Ako som uz pisal, verim ze v globale sa to cislo nevratenych dat strati ale ide o princip.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pocet obyvatelov sa riesi matrikami, nie dobrovolnym scitanim
to je kazdemu jasne, ze by to dopadlo ... kontroverzne :lol:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jj pocet obyvatelov mas na matrike, nakupne preferencie v banke, skolske zazitky v triednej knihe a oblubene videa linkovane cez facebook. Ze to este nikoho nenapadlo dat to vsetko dohoromady ze? :)

Uz to je moc OT.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 158 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun