HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 102 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia

Slopat venku, ci neslopat?
Ano 59%  59%  [ 10 ]
Nie 41%  41%  [ 7 ]
Celkový počet hlasov : 17
Autor Správa

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://www.youtube.com/watch?v=lQvbg_qieK4


píšte všetci modrým perom, iná farba nebude
píšte všetci rovnako, rovnaké Á, rovnaké Ó
rovnaké písmo, rovnaké vzdialenosti


niektore songy holt clovek pochopi len casom

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wlacho napísal:
b) su vonku pijuci ludia nachylnejsi k trestnym cinom a priestupkom ako ti, co sa naj8888bani vracaju domov? myslim si, ze nie
ja si myslím že áno, keďže tí čo pijú vonku sú vonku naj8888bani niekolkonásobne dlhšie, ako tí čo sa len vracajú domov


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mas to niecim podlozene?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
cesta domov trvá v priemere asi pol hodinu. Pitie vonku niekolko hodín (aj keď stav opitosti samozrejme nie je od začiatku). Ale možno že je to skutočne v konečnom dôsledku celkom jedno, preto som aj napísal, že myslím si.
Určite však s vonku chlastajúcich ludí pochádza viac bordelu.

Na druhú stranu, Česku takýto zákaz nie je a rozdiel nevidím. No možno je to spôsobené tým ( tiež to nemám podložené že je to určite tým), že oni aj tak chodia väčšinou furt na len pivo do krčmy.

EDIT:Najideálnejšie by bolo, keby sa chlastať môže všade a hocikolko, ale polícia by poriadne dohliadala na dodržovanie poriadku. Lebo predsalen, normálny človek sa správa v pohode aj keď je opitý.


Hore
 Profil  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja chapem tieto negativne javy, ale ved MP ma na to nastroje - rusenie nocneho kludu, vytrznictvo, verejne pohorsovanie, nicenie verejneho majetku, znecistovanie


Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no, len tak pomimo, pokial je taky zakaz ozaj pre skupiny mladych ludi likvidacny, lebo zrazu nemozu ist von ale len doma hrat wowko, tak to je dost smutne :D a pokial sa naozaj vonku stretavaju len kvoli tej flasi...co ja viem, ja ako mlady som chodieval normalne do medickej sadnut a tam sme sa rozpravali a hrali frisbee a karty bez alkoholu a nestavalo sa mi, ze by som sa doma nudil alebo nemal s kym ist von. A ked som uz chcel pit alebo hulit tak som si nasiel take miesto a spraval som sa tak, ze o tom nevedela ani ta babka v okne ktora sa zobudi aj na pipanie komara, nieto policia.
takze myslim si ze je trosku scestne obhajovat slobodu pitia na verejnosti tym ze chudaci teenageri sa nebudu moct stretavat.

ja vidim vcelku rozdiel medzi tym pit na ulici a vyjst na ulicu opity z krcmy, lebo jasne, v oboch pripadoch moze dojst k vandalizmu, ale hluciky co nasavaju v krcme nemaju prilis dovod chodit po meste v skupine hodinu, dve - samozrejme, najdu sa aj take pripady ze podme sa opit a potom robit bordel po meste, ale hovorim o tom, ze pri piti na verejnosti je ten dovod byt vonku ovela silnejsi - a totiz ze je odost lacnejsie sa nadrbavat vonku ako v krcme, ze ano. + chalan opity v krcme nema aku flasu hodit o zem.
preto byvaju ludia pijuci vonku daleko rozbitejsi ako ludia z krcmy kde za to vyvalia tazke prachy, ale ne, nemam na to pisomne zdroje

nastroje proti ruseniu nocneho kludu, atd...jasne, teoreticky :) ale v praxi? kym ti niekto zavola policiu na hlucik a kym tam ta dojde, tak sa skupinka daavno presunie, alebo kde budes zhanat svedkov? nie tie crepy pod nohami tu uz boli pan prislusnik, tycku hodil okoloiduci pes a vitrinu rozbili fanusikovia trnavy...

apropos, ked uz o tychto pakach hovorime - vyuzil ich niekedy niekto z vas? zavolal niekto z vas policiu na bordel konajucu skupinku? pokusil sa to nejako zmenit? krotili ste svojich kamaratov, ze chalani tichsie budte, tycku hod pod strom, flasu si zozbieraj zo zeme? mal som pocit ze o tom to je, ten nas sucasny "nesocik" - aj o nejakej zodpovednosti, o tom ze sa nespolieham ze "sak policia a stat to ma riesit, co ja s tym" a o tom, ze keby ludia dbali na predpisy aspon v takej forme akej boli, tak by ani takyto zakaz nepresiel, alebo by sa proti nemu dalo normalne argumentovat stylom "ved s tym nie su problemy". lenze tie problemy su

toto je uplne normalna preventivna paka. okrem ineho aj na mladistvych do 15 rokov ktori vonku nasavaju, lebo doteraz im mohli co? volat rodicom? na druhy krat odobrat tych par eur prispevkov? mrte strasiak :) ale zasa si dost rozmyslis pokial mas dojst za fotrom pytat si na pokutu co si vcera dostal na gotku

stvrtykrat sa pytam, mate nejake kompromisne riesenie? viete ponuknut sposob, akym by sa dalo zabranit tymto javom, a nemuseli by ste sa bat o svoje pivo v ruke na ulici? alebo si fakt myslite ze vlastne tu ziadne problemy nie su?
alebo ze tieto problemy su rovnake ci sa pije vonku alebo vnutri? fajn, tak zakazme alkohol vseobecne :) alebo skusme pohnut rozumom, najst si kludne miesta na konzumaciu, spravat sa ohladuplne a vychovat spolocnost tak aby take problemy neboli, a o par rokov sa mozme bavit o krcmovych lobby a zbytocnosti onoho zakazu. to je v tom taky problem?

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
b) su vonku pijuci ludia nachylnejsi k trestnym cinom a priestupkom ako ti, co sa naj8888bani vracaju domov? myslim si, ze nie

oni su nachylnejsi k robeniu neporiadku a chaosu, lebo su na verejnom mieste dlhodobo.

Citácia:
a) mame zakazat pit alkohol,teda zaviset prohibiciu? ak ano, zavedme vseobecnu, preco sa zavadza 'outdoor' prohibicia?

Preco tu aj ty opat pouzivas extremnu retoriku typu ,,ak nieco, tak preco nie vsetko?" (detto Warrior, co z tohot zakona odvodil zakaz zhromazdovania.) Detto nosenie satky, bozkavanie sa na verejnosti, potazmo vlasy a podobne su trosku right out a mimo tohto (keby si mal dlhe vlasy a bozkaval sa pod balkonom nonstop za blakotu, povazujem to za rovnaky problem pre mna, ci uz mas fernet alebo nie).

Mozno by bolo este lepsie naozaj dat aj v tvojom pripade argumenty slash skusenosti a neoperovat vseobecne, kedze si zrejme zastanca (co je dobre), ale zatial kazdy zastanca operoval bud abstraktnymi pojmami (UTOK NA OSOBNU SLOBODU!!!) alebo obranou niekoho, kto je prakticky mimo dosahu (MLADEZ SEDI DOMA!!!)

Citácia:
Na druhú stranu, Česku takýto zákaz nie je a rozdiel nevidím.

V Prahe je to riesene nie globalne, ale salamunskou vyhlaskou, kde kazda mestka cast moze stanovit veci po svojom: napr. 100 metrov od stanice metra nie, 100 metrov od skol a nemocnic nie, plus explicitne vymenovali ulice, kde sa to nesmie a v Starom Meste tam uviedli Vaclavak, Karlak a vsetky highlightove ulice a krizovatky, a vacsina parkov.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Príspevok bol odfiltrovaný :
Takto..sme narod alkoholikov,ziadnu spolocensku cinnost nezvladame bez alkoholu(teda drtiva vetsina slovakov)
teda zakaz pitia na verejnosti je de facto na slovensku zakaz stretavania sa ..toto mi nevyhovorite,toto je fakt
Stretavanie sa v central parkoch je dolezita vec na zblizovanie ludi z rozdielnych casti mesta

-Vsetci tu mate plne usta vandalismu a hluky....wtf koho to zaujima? Je toto najdolezitejsia vec na svete?
kvolim tomuto zakazeme stretavanie sa ludi v centre?
dajme ludom prilezitost sa spoznat ..vela mojich znamych som spoznal tak ze ich skupinka sedela na vedlajsej lavicke na gotku :lol:

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
lenze praha ma svoju stromovku, kde sa schovas, lebo to je megavelke, mnichov ma tiez svoju oboru, do kosickeho velkeho parku alias stanicneho sudny clovek velmi v noci nechodi (i ked su omladiny, co to robia), lebo to je dost riziko, plus je tam policajt presne vtedy ked ho nechces (lebo sa tam spawnuje omladina) a v bratislave neviem ako je to s medickou zahradou, ktora je afaik jedine miesto v centre (do horskeho sa malokomu chce trieskat :-))

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
buči napísal:
Spoiler! :
Takto..sme narod alkoholikov,ziadnu spolocensku cinnost nezvladame bez alkoholu(teda drtiva vetsina slovakov)
teda zakaz pitia na verejnosti je de facto na slovensku zakaz stretavania sa ..toto mi nevyhovorite,toto je fakt
Stretavanie sa v central parkoch je dolezita vec na zblizovanie ludi z rozdielnych casti mesta

-Vsetci tu mate plne usta vandalismu a hluky....wtf koho to zaujima? Je toto najdolezitejsia vec na svete?
kvolim tomuto zakazeme stretavanie sa ludi v centre?
dajme ludom prilezitost sa spoznat ..vela mojich znamych som spoznal tak ze ich skupinka sedela na vedlajsej lavicke na gotku :lol:

:ikonka09: uz si zazil ako Ti banda mladych vybliakavala pod oknom do jednej druhej rana? ze si na osmom poschodi pri otvorenom vetraku v lete mal celu izbu plnu dymu z cigariet z toho co fajcili? pricom do desiatej s nimi ani moc nemozes spravit lebo nie je nocny klud... hmm.. vsetci tu mame plne usta vandalismu a hluku... myslim, ze presne nas to zaujima, lebo sa tym citime byt obtazovany
<troll> nie je to najdolezitejsia vec na svete, tou je ocividne pravo z*ebat sa na hlavnej bez toho,a by to malo rpavo niekoho trapit :roll: </troll>
argument zakaz pitia na verejnosti = zakaz stretavania je imo hlupost - stretavali by sa dalej... len nie na verejnosti... niekde inde, lebo by chceli... (tu to viem prirovnat ku kosickym herniam magicu atp -> zrusili sa magici v CvČ, prestahovali sa do rubikonu... zrusil sa tam a preslo da nosferata... zrusil sa nosferatu, prestahovalo sa to scasti ku drakovi (a dalej som to potom nesledoval)... momentalne sa tusim zase hrava v CVČ... proste... kto bude chciet pit aj ked bude mat len 2,50 na tesco vodku, ten si najde moznost ako bude pit
<troll>ten argument o zblizovani sa z rozdielnych cassti mesta - wtf? :roll: konina -> jedina moznost ako sa zoznamit s cudzimi ludmi je strieskat sa na mraky na lavicke v parku? </troll>ak hej, tak
Spoiler! :
Obrázok

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
holy shit...prispevok hodny dementaria

Citácia:
Takto..sme narod alkoholikov,ziadnu spolocensku cinnost nezvladame bez alkoholu(teda drtiva vetsina slovakov)

eh...super...a preto to budeme podporovat alebo ignorovat, lebo tak sa veci maju a tak maju byt! statne dotacie na chlast pre mladistvych nechces zaviest? flasa vo35tky na hlavu, aby chudacikovia mladistvi mohli nadvazovat kontakty? vsak to je tak chory a prevrateny pristup k veci

no neviem v akej spolocnosti sa hybes ty, ale drviva vacsina mojich kamaratov nechodi chlastat na ulicu a robit pri tom bordel a nespoznali sa cez alkohol na gotku. a to su ludia z roznych casti mesta a roznych miest. tak asi nie sme slovaci podla teba ked zvladame spolocensku cinnost bez alkoholu

a ne neni to najdolezitejsia vec na svete, ale urcite dolezitejsia ako podporovanie neschopnosti ludi nadvazovat kontakty bez chlastu. vsak ta samotna skutocnost ktoru tu uvadzas ako argument proti zakazu je asi najsilnejsim argumentom za zakaz aky by som mohol vymysliet :D

edit: ja by som pripadne suhlasil s kompromisnym riesenim, a sice ze v celom meste zakaz pitia na verejnosti, len v jednom parku nie, ja neviem, sad janka krala? Tam by boli pekne zgrupnuti, je to daleko od bytov, verejnost by sa tomu miestu vyhybala, pripadne tam bude mesto potom rano upratovat, alebo co. a zaroven budu vsetci na jednom mieste, no idealnejsie miesto na prelamovanie medzistvrtovych barier nevymyslis.

Ale mi najdite jedneho dospeleho, zodpovedneho cloveka, ktory si toto vezme na triko a bude sa o to starat, a o bezpecnost ludi tam. V narode alkoholikov to predsa nemoze byt problem ;)

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
presne som sa zamyslel, ze ci namiesto plosneho zakazu by sa nedalo jasne povedat, ze Vsade ano, ale na vychytenych lokaciach nie, a ked niekto robi bordeľ pod balkonmi, tak nech nan susedia zavolaju policiu (dym je totiz bocny problem)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
toto je true tragedia, nemam ani chut na toto napisat nic alef & company
pekne pekne, dalej zakazovat :)
som rad, ze ste za zakaz pitia vonku
dufam, ze nabuduce vam nebude vadit ani zakaz pustania rocku na verejnych akciach (poburuje, rockeri robia bordel..)
a mozno aj zakaz nosit okuliare
ppr mat v usiach sluchatka, ked prechadzam cez ulicu

kde je hranica?
ked sa par spravodlivo rozhorcenych ludi rozhodne, ze bude zneprijemnovat zivot inym ludom, moze to mat vtipne nasledky.
najma, ak sa sotva len obtreme o podstatu toho (napr majitelia krciem, ktori sedia v mestskych zastupitelstvach a utekaju im zisky.. )
skoda len, ze stale melete jedno a to iste, aspekt fiktivneho bordelu (proti ktoremu existuju paky a ANO ja som ich aj pouzil)
smutne je, ze nic ine nemate. ale najsmutnejsie je to, ze vam to aj niekto zerie
som myslel, ze stadovitost a hnev proti mladezi chodi az po prvych volbach v ktorych volite Meciara a po 50tke..
holt, omyl

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
je za tou podporou zakazu aj nieco ine, nez generall hate proti mladym? (ano, tiez nemam rad male [vymazané] deti. ale zakazat to? wtf???)
nejaka logika, ktora by sa dala aplikovat aj na podporu zakazu dlhych vlasov? ci fajcenia na verejnych priestoroch alebo turovania auta na ulici? ci pocuvania mobilu na hlas v autobuse?

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/bl ... ?id=723866

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Citácia:
b) su vonku pijuci ludia nachylnejsi k trestnym cinom a priestupkom ako ti, co sa naj8888bani vracaju domov? myslim si, ze nie

oni su nachylnejsi k robeniu neporiadku a chaosu, lebo su na verejnom mieste dlhodobo.


toto je jedna vec + zakazom v podstate zakon vymedzuje miesta kde sa da pozivat alkohol, cim sa skupinky opitych lahsie kontroluju cim zase pomaha poriadkovym zlozkam ... inymi slovami, v cebtre mesta, kde je najvacsia koncentracia podnikov bude aj vacsia koncentracia opitych a preto tam bude viac policajtov, lepsie pokrytie kameroveho systemu atd.

Warrior napísal:
nejde tu o punk alebo co.
ide o to, ze v konecnom dosledku zakazujes pocetnej skupine ludi stretavat sa a zhromazdovat na verejnych miestach


ked to zakazuju nackom, je to ok, ak to ma byt aplikovane na inych uz je to zle ? ... princip zakazu je rovnaky, predchadzat bordelu atd.

o akom hate proti mladym rozpravas Zrudos ? ak by nerobili bordel nikto by to nezakazoval

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 102 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun