HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 106 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalšia
Autor Správa

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Täysikuu napísal:
Eugenika mi príde ako nezmysel, keďže ludstvo sa bezproblémovo (velmi nešikovne použité slovo, ale iné ma nenapadá) vyvíjalo skrz prirodzenú evolúciu. Ale možno eugenika znamená niečo iné ako si pod tým predstavujem. A nemyslím teraz v rámci nacistickej ideológie.


ked si odmyslime, kam s eugenikou dosli spartania
Spoiler! :
Obrázok

tak eugenika ma potencial :)

ono tazko urcite, kedy je to evolucia a kedy eugenika (nevedoma) napr v pripade alexandra macedonskeho, ktoreho vojaci si brali za zeny baby z podrobenych narodov. alebo rozlicne mixovania dobyvatel vs podrobeny (kde dobyvatel je spravidla ten sikovnejsi a zdatnejsi. i ked v pripade malych smradlavych ponikov... ) ale to je skor uvaha nez co ine.

ja mam eugeniku rad. radsej nez AI lietadla :P

a vzdy sa da bezproblemovemu vyvoju dopomoct.
tak sa robia GM potraviny napr. a nepredpokladam, ze pri nich to ostane.
na to je prilis velky potencial v celom hrani sa s genmi. + of korz vzrusenie a moznosti, ktore ti to ponuka.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kopernik mal argumenty.

------------------

Zapadny svet, ktory ma problem s porodnostou a jej zvysovanim, nepochybne radostne pristupi k regulaciam... ktore bude moct vykonavat na obyvateloch Azie a Afriky.

Ja tomu nerozumiem, co je vlastne globalnym usilim eugeniky ako ju chapes v tej podobe (aj Warrior by k tomu mohol daco)? Skvalitnit ludstvo ako take? Alebo skvalitnit vybranych jedincov do elity? Ked Bakalar konstatuje, ze cernosi maju priemerne nizsie IQ, lebo inteligencia je spata so socialnym statusom, nie je to vlastne skryta selekcia, kde hore je bystra, obvykle biela rasa?

Okrem toho, co znamena IQ? Pretoze z definicie je to v istej faze len predbiehanie mentalneho veku pred skutocnym, lenze IQ samotne nedefinuje komplexneho cloveka.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
olefoO: Ano usilim eugeniky je globalne zlepsit ludstvo ako take urcite nie spravit superior elitu...zalezi ako a v akom rozsahu ju budes aplikovat
urcite ked budu robit eugenicke postupy iba niektore narody tak dostanu velku vyhodu nad ostatnymi a vznikne elita to je jasne
Tie postupy su neutralne t.j bud ich budes aplikovat hromadne alebo na zopar ludi..

Bakalar nekonstatuje len ukazuje studie za granty v amerike kde vysli taketo vysledky:Look mentalne schopnosti niesu vsetko
cierna alebo negroidna rasa ma kopec vyhod o ktorych sa nam moze len snivat neposudzuj to len cez IQ alebo mentalne schopnosti
ma napriklad velku fertilitu a vela fyzickych vyhod

A mozno to ze IQ je spjate zo socialnym statusom asi znamena ze ked si smart tak safra sa ti zvatsa nevodi zle to je pravda
a bohuzial to tak aj vyzera....t.j ako je natom afrika atd
A ked beries ze biely by maly byt na vrchole kvoli tomu ze maju vetsie IQ tak podla Bakalara maju vetsie IQ aziati ako biely

Ozzy: mas pravdu som uplny hlupak a len sa tu na tomto fore strapnujem a vobec na teba nemam..ja si to cele nastudujem a potom ti odpoviem ..zatial si nerobte srandu zo mna v krcme fakt by ma to velmi ranilo....

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef: tak ako sa specializuje technika, tak specializovat ludi.
nie masovo alebo pod nejakou myslienkou vsehomira & kill em all.
ale napr v pripade, ze sa zjavi nejaky spešl gen u ludi (budu hrat lepsi metal, budu mat vacsie hlavy, budu psykeri, budu whatever.) mozes ten gen v zasade nenasilne upravovat.
eugenika na rozdiel od genetiky, je beh na dlhe trate a navyse prirodzena. mas mensie sance defektov (svatby medzi surodencami pod nazvom slachticke rody za eugeniku nepovazujem) a na vytvareni elity ci uz combat, mysliacej alebo vladnucej nevidim nic zle.
extremny priklad moze byt vytvorenie kasty dronov, ktori budu makat a budu mat znizenu agresivitu tj hrozi mensie nebezpecenstvo revolucii. takemu francuzsku alebo grecku by sa to šiklo :D
ale to je fakt extrem

navyse mam rad tento proces v sci fi (duna, warhammer, helstromuv ul, purpurove rieky)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
človek sa za tisícky rokov v podstate vôbec nezmenil. Aj čo sa týka mentálnej výbavy. A dokázal na tomto stupni, špecializovať a ovláda´t techniku.

Mne to predsa len príde umelé a ktovie, či by sa vôec niečo zmenilo, ale neni k tomu nejaký link/definicia, dlhé knihy sa mi o tom zatiaľnehcce čítať... lebo stále mám pocit, že ani vlastne neviem čo to je (tak načo sa vyjadrujem k tomu, že? :D )


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Täysikuu napísal:
človek sa za tisícky rokov v podstate vôbec nezmenil. Aj čo sa týka mentálnej výbavy. A dokázal na tomto stupni, špecializovať a ovláda´t techniku.

Mne to predsa len príde umelé a ktovie, či by sa vôec niečo zmenilo, ale neni k tomu nejaký link/definicia, dlhé knihy sa mi o tom zatiaľnehcce čítať... lebo stále mám pocit, že ani vlastne neviem čo to je (tak načo sa vyjadrujem k tomu, že? :D )



ale vobec nie. priemerna vyska, ochlpenie, degenracia - rozumej civilizacne choroby :)

v com je eugenika umela? aj alfasamica si vybera najlepsieho samca v prirode. podla standardov tej ktorej rasy.
ci by sa v niecom zmenilo nieco? asi ne. je to beh na dlhe trate. ale stale je to zaujmave.
netvrdim, ze funkcne.
ale preco sa s tym nehrat?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No to je to, co som vravel hore, ze sa deje napr. skrz socialne moznosti, schopnosti jednotlivca a moznosti kontaktov. Akonahle mas velky kotol ludi, z ktoreho vies vyberat (ci uz planovane alebo prirodzene), tak vies vyselektovat to, co potrebujes. A akonahle mas peniaze a status, vies posuvat konkretnych ludi do tej pozorovanej lepsej casti ludstva. (Ked si napr. ehm legendarny Zid z bohatej rodiny, prostredie ta dokopne do Hollywoodu, kde bude tvojou ulohou sediet a snovat komploty.)

Nejaki droni sa zrejme geneticky neudrzia, to je mozno kombinacia rezimu, socialneho statusu a kulturnych zvyklosti (vid napr. Britania 19. stor.).

Ta specializacia funguje opat cez povolania, studium a prirodzene talenty.

Ale mozno je globalne shiftnut ludstvo o level vyssie, ale voci tomu som skepticky, lebo kde globalne pridas, inde musis nevyhnutne ubrat.

Citácia:
ale preco sa s tym nehrat?

Kazdy by chcel byt ten vyselektovany alebo selektujuci.

Problem je, ked ostanes zavrety vo svojej nike a nebudes schopny sa odtial vyhrabat.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Citácia:
ale preco sa s tym nehrat?

Kazdy by chcel byt ten vyselektovany alebo selektujuci.


kazdy by chcel mat aj ferari a kokain.
ale ako pise ozzy vyssie, zivot nieje fer.
a pri tom, kolko generacii musis vystriedat, aby sa to prejavilo... nejni s tym imo dokonca ani moralny problem.

k tej nike sa nedostaneme nikdy.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
toto co ked chcem deti a nemozem mat
lebo ja viem ze keby sa uplatnovala eugenika, tak som bezdetny
ine by bolo keby boli moje geneticke nedostatky vyriesene umelym zasahom, pricom moje deti by uz boli chytre a zdrave

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ozzy napísal:
toto co ked chcem deti a nemozem mat
lebo ja viem ze keby sa uplatnovala eugenika, tak som bezdetny
ine by bolo keby boli moje geneticke nedostatky vyriesene umelym zasahom, pricom moje deti by uz boli chytre a zdrave


preco?
nejsi zaujmavy z pohladu eugeniky tak sa s tebou nic robit nebude.
eugenika v mojom ponimani nejni eugenika v ponimani tretej rise

ak mas IQ 150, daju ti jebacku co ma IQ 150
ak nemas, si nezaujmavy, tak si vyber co len chces

no skor pojdeme formou genetiky. lenze geneticke manipulovanie odstrani krasne mysticko-elitny feeling eugeniky
nahradi ho lacnymi ciernymi klinikami v Chiba city a sprawle Boston-Atlanta, kde si kazda břitvačka a každý street samuraj namixuje, čo potrebuje. a doplní implantátmi.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
Täysikuu napísal:
človek sa za tisícky rokov v podstate vôbec nezmenil. Aj čo sa týka mentálnej výbavy. A dokázal na tomto stupni, špecializovať a ovláda´t techniku.

Mne to predsa len príde umelé a ktovie, či by sa vôec niečo zmenilo, ale neni k tomu nejaký link/definicia, dlhé knihy sa mi o tom zatiaľnehcce čítať... lebo stále mám pocit, že ani vlastne neviem čo to je (tak načo sa vyjadrujem k tomu, že? :D )



ale vobec nie. priemerna vyska, ochlpenie, degenracia - rozumej civilizacne choroby :)

v com je eugenika umela? aj alfasamica si vybera najlepsieho samca v prirode. podla standardov tej ktorej rasy.
ci by sa v niecom zmenilo nieco? asi ne. je to beh na dlhe trate. ale stale je to zaujmave.
netvrdim, ze funkcne.
ale preco sa s tym nehrat?

to sú detaily, vyplývajúce (asi) zo zmeny životných podmienok.

Že to je zaujímavé, s tým súhlasím. Akým spôsobom si predstavuješ, že by sa mohla uplatňovať? Sterilizáciou, umelým oplodňovaním prípadne súčastne s vylepšovaním vajíčka/zygoty, ....?


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Täysikuu napísal:
to sú detaily, vyplývajúce (asi) zo zmeny životných podmienok.

Že to je zaujímavé, s tým súhlasím. Akým spôsobom si predstavuješ, že by sa mohla uplatňovať? Sterilizáciou, umelým oplodňovaním prípadne súčastne s vylepšovaním vajíčka/zygoty, ....?


iste. ale ludia sa zmenili. to je to, o com hovorim.

nie. normalne spolocnosti, ktore davaju dokopy ludi, [vymazávajú] sa s tym
nemal by to byt nejaky mass prodakšn na seckych
ani povinne alebo nutene

so far :_D

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som to chapal az do takej miery, ze sa nebudu moct rozmnozovat

a co ked ti ludia s iq150 budu hemofilici cukrovkari a daltonici? co ked sa nebudu mat radi?

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To mas tak...pomala a rychla cesta
Najrychlejsia cesta je pravdaze nahnat ludi do klietok vycistit im dna a nasilu ich sparit
aka laboratorne opice,vyzabijat slabsie jedince..alebo skratka naklonovat homo superior
Toto nieje ani nikdy nebude z hladiska moralky mozne {mozne to technicky asi je}ani ja s tym osobne nesuhlasim
takze beh na dlhe trate ako napisal warrior..tj pomale nenasilne zvetsovanie IQ {alebo mentalnych schopnosti nech je aj olef spokojny}a healthu obyvatelstva

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Naposledy upravil buči dňa Pi. 25. Feb 2011, 12:22, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
chcel by som vlastne vidiet tych ludi vedcov co sa do toho pustia, ked nikdy neuvidia plody svojej prace
mozno si o par generaci, o 250 rokov niekto vsimne ze wow ta rodina je fajn vsetci su zdravi a nerastu im osmicky

_________________
Blep


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 106 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun