HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 38 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
A group of environmental activists has destroyed a field of genetically modified potatoes in the East Flemish municipality of Wetteren. They were able to run amok in the field despite a strong police presence numbering some sixty officers. The three hundred protestors have now succeeded in their aim of preventing an experiment being carried out using the genetically modified potatoes.


Zdroj: http://www.deredactie.be/cm/vrtnieuws.e ... _destroyed

Co si o tom myslite? Su podla vas gm zeleniny good/evil? Podporili by ste podobnu akciu, ak by nejaka firma chcela pestovat gm zeleniny vo vasom okoli?


Naposledy upravil Riso dňa Ut. 31. Máj 2011, 20:18, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja som o tomto presne dnes cital na slashdote, podla vsetkeho to nie je ojedinela akcia.

Neviem co si mam o tom mysliet, o GM nemam vela informacii, ale podla vsetkeho to bol relativne mierumilovny protest a bol v tom zapojeny kadekto od farmarov az po vedcov. Cisto kvolu tomu proti samotnemu protestu nic nemam.

Chyruju kadejake famy o tom, ako je sukromny sektor v GM oblasti skorumpovany a zly a kadeco, ale neviem. Nesledujem to.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Neviem co si mam o tom mysliet, o GM nemam vela informacii, ale podla vsetkeho to bol relativne mierumilovny protest a bol v tom zapojeny kadekto od farmarov az po vedcov. Cisto kvolu tomu proti samotnemu protestu nic nemam.


No, ze vraj aktivisti (300) sa pustili do bitky s policajtami (50-60), zatial co sa niektori bili s policiou, ti ostatni preliezli plot a znicili vsetky zemiaky (pesticidmi). Vraj bolo 18 zranenych.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
V Taliansku v roku 2008 80 aktivistov v bielych overaloch zergrushlo pole s GM kukuricou a podupalo ju a uslo. Mastermindom bola Ya Basta, povestna bielymi overalmi, ktora o. i. stala za masovymi demonstraciami pocas summitu G8 v 2001.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 28.05.2011
Príspevky: 298
Body: 1
Bydlisko: valal na kopcu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Som jednoznačný odporca GM, ale neviem, či toto je tá správna cesta, ako niečo dosiahnuť... ničiť cudzí majetok? Chovanie typické pre "zelených" aktivistov.
(viď zamorenie poľa pesticídmi)
:roll:


Hore
 Profil  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Felix von Kaschau napísal:
Som jednoznačný odporca GM, ale neviem, či toto je tá správna cesta, ako niečo dosiahnuť... ničiť cudzí majetok? Chovanie typické pre "zelených" aktivistov.
(viď zamorenie poľa pesticídmi)
:roll:


a proti GM si pretoze ???

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
Co si o tom myslite? Su podla vas gm zeleniny good/evil? Podporili by ste podobnu akciu, ak by nejaka firma chcela pestovat gm zeleniny vo vasom okoli?

Myslím, že "group of environmental activists" je dosť podobné ako "group of nutcases".
Proti GM nemám nič, len to že GM jedlo by malo byť označené, v rámci slobodného výberu (aby ho Felix nemusel jesť).
Na takúto akciu by som sa išiel pozrieť, ako policajti mlátia aktivistov.

EDIT: Pod pojmom "aktivista", mám na mysli ľudí, ktorý ničia polia a o problematike nemajú šajnu. Vedci a farmári, ktorí majú reálne opodstatnené výhrady, sú iná liga.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dead Boss napísal:
Vedci a farmári, ktorí majú reálne opodstatnené výhrady, sú iná liga.
ale stale nemaju co nicit polia :) mozu protestovat, robit obrodu, ale ked niekomu nevadi, ze to je GM, tak nech si to lkudne je :)

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cerebro napísal:
Dead Boss napísal:
Vedci a farmári, ktorí majú reálne opodstatnené výhrady, sú iná liga.
ale stale nemaju co nicit polia :) mozu protestovat, robit obrodu, ale ked niekomu nevadi, ze to je GM, tak nech si to lkudne je :)

Súhlasím.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
som skôr proti GM ako za, ale to, čo predvádzajú aktivisti určite nie je správna cesta a ničením nič nedosiahnu

Prečo som skôr proti: lebo keď sa GM rastlina dostane napr. z pola do pôvodného ekosystému, môže ho narušovať (otázka, nakolko je ekosystém u nás ešte pôvodný), keďže v určitom zmysle sú tie rastliny odolnejšie.
U klasicky šlachtených rastlín toto nehrozí, keďže v prírode by dlho nevydržali (šlachtené nie pre odolnosť, ale pre kvalitu plodov)a postupne zanikli.
Ale nakolko sa v tejto téme moc (vôbec) neorientujem, je možné že to čo som napísal sú blbosti. Takže nemám na to až tak vyhranený názor a možno to aj tuto niekto bez problémov vyvráti. Rozhodne by som nemal problém jesť GM rastliny


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
som skôr proti GM ako za, ale to, čo predvádzajú aktivisti určite nie je správna cesta a ničením nič nedosiahnu

ono je to celkom dobra cesta ako sa dostat do medii a upozornit na to

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ale takýmto spôsobom, skôr sa pozastavím nad ich správaním,ako nad problematikou GM zemiakov


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
GM FTW a henta banda for teh prison
kedy si henta bolsevicka hneda ci cervena luza uvedomi, ze aktivizmus, ktory sa rovna niceniu cudzieho majetku je nielen na basu, ale aj na vaznejsie dosledky.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto ... ajkeby rovno protest nebol ohlaseny a neviem ako ilegalny tak to by som vobec neriesil ale spracoval ich za poskodzovanie cudzieho majetku, vytrznosti a tak. Aktivizmus je taky irl trolling akurat damage je fyzicky.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 28.05.2011
Príspevky: 298
Body: 1
Bydlisko: valal na kopcu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nie som v tej problematike nejako brutálne zbehlý, ale stále ešte nevieme zďaleka všetko o účinkoch GM rastlín na ŽP a na človeka. Väčšinou majú pridaný/pozmenený genetický kód tak, aby si samé tvorili látky, ktoré ich robia imúnnymi voči herbicídom, insekticídom a pod. Lenže (aspoň pokiaľ ja viem), ešte neexistuje žiadna vedecky uznávaná seriózna štúdia o účinkoch takýchto rastlín (a látok, ktoré produkujú) na človeka. Napriek tomu "autority" (majitelia a kamaráti majiteľov firiem predávajúcich GM food :roll: ) vyhlasujú, že všetko je OK.
Niektorí vedci prišli s tým, že upravená DNA sa môže "preniesť" na baktérie v tráviacom trakte človeka a napr. môžu začať vytvárať alergénne látky priamo v tráviacom trakte.
Kdesi v Indii mala štvrtina ovčieho stáda (asi 1 000 oviec) podochnúť po tom ,čo sa pásli na nejakom strnisku (alebo zvyškoch po žatve) GM bavlny.

Zase je propagované niečo, čo podľa predajcov/výrobcov má spasiť ľudstvo a zachrániť vesmír, pritom dokopy o tom zatiaľ veľa nevieme. Opäť tá istá chyba? Viď "neškodné" DDT, neškodné pesticídy/herbicídy/insekticídy/umelé hnojivá, etc, etc.


Naposledy upravil Felix von Kaschau dňa St. 01. Jún 2011, 11:06, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 38 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 21 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun