HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 62 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ty mas nieco take a pouzivas to? (Srsly, 3,2 centimetra hrubka a 1,8kg vahy v jednej ruke?)

Ci to ma multitouch, nie je jasne, napr tento clovek tym mava, ale nedotyka sa toho.
http://www.youtube.com/watch?v=Ugg6AxDKqOI

A ked uz, preco si nekupit dve zariadenia? Jeden iPad a jeden normalny notas?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ano mam tablet PC. Na pobehovanie a zapisovanie udajov napr. sa to drzi 100x lepsie nez tenky tablet pri ktorom mas stale pocit, ze ti vypadne, nemas grip.
> 1kg v jednej ruke nosim pravidelne ked fotim, je to otazka zvyku. Kolko krat realne nosis aj ten tablet v ruke niekolko hodin a pracujes? Nikto z nas nieje skladnik alebo nieco podobne vo svojom volnom case. Budes ho mat vacsinu casu polozeny na kolenach a pod. Ale keby na to prislo tak hrubsi form factor zatial u mna vitazi v praktickosti manipulacie.


Preco nemat tablet a notas? Okrem ceny? :)
Tablet je jednoucelove zariadenie, ten od Applu obzvlast :D ale Android neni o nic lepsi. Pohodlne sa na tom z gauca cita faebook ale tym to konci. Tablet PC zatial ako jedine spaja prijemne s uzitocnym. Ked chces relax tablet style tak si to otocis a vo vlaku alebo doma na gauci si klikas net, Heroes whatever. Ale ked potrebujes seriozne pisat, pracovat tak si to potrebujes poriadne polozit a silou zvyku asi najlepsie pouzit harware na input. Hlavne na dlhsie pisanie and stuff. Kombinacia klavesnice a touch screenu je mimochodom joy of joys.
Tablety maju este dlhu cestu pred sebou.

Oh a este jedna praktickost ... tablet PC mozes mat polozene na relativnej rovine (vystrete nohy) a mat nakloneny display. Tablet musis stale drzat alebo pouzit additional podlozku ked chces byt v takej polohe.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 27.07.2008
Príspevky: 131
Body: 2
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
will, suhlas.

alef, prave na to ho chcem mať :)
tablet ako taky sa mi neľubi, pretože som zvyknutý na normálnu klavesnicu, kde viem, kedy som klaves stlačil. hlavne preto.
a notebook zasa nema dotykovy displej :)

alef0 napísal:
Cielova skupina je mi tak velmi nejasna: zoberieme 12ku, narveme do nej brutalne dobry hardver a na gamersky notas nalepime pomerne nezmyselny tabletovy rezim.


toto tiež neviem, ale práve tá univerzálnosť sa mi na tom páči, + zároveň som presvedčený, že stroj aspoň nebude pomalý. dúfam.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Co mas za model?

Ako funguje multitouch na Windowse?

Citácia:
tablet PC mozes mat polozene na relativnej rovine (vystrete nohy) a mat nakloneny display.

Tu by to chcelo ilustracny obrazok, nechapem :-) To mas ako normalny notas?

Citácia:
toto tiež neviem, ale práve tá univerzálnosť sa mi na tom páči, + zároveň som presvedčený, že stroj aspoň nebude pomalý. dúfam.

Tento konkretny model nie je pomaly, z hladiska vykonu don napchali, co to da (akurat je tam len dvojjadro, lebo pri stvor by sa asi uvaril).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja mam starucky Toughbook CF-18, ten ma este rezistivny display a nema multitouch. Ale na moje skromne sukromne vyuzitie mi to staci.
Multitouch funguje uplne rovnako ako vsade inde. Technologia je snad uplne ta ista bez ohladu na OS.


Takto ho mozes mat polozeny :) obrazovka funguje nech je natocena akokolvek.
Obrázok

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
multitouch nefunguje vsade rovnako a je priamo zavisly od OS. ( dokonca mobily so starsim androidom ho nemali a po upgrade na 2.3.2 ho ziskali )
ja osobne som raz skusal multitouch windows ale zlvadol iba 2 miesta dotyku a ani to nebolo velmi presne. iOS je v tomto rozhodne na znacne vyssej urovni

btw. nie kazdy tablet PC ma moznost otocit si monitor ( takze sa da otvarat len ako klasicky notebook ) a potom pracovat s tymto dokykovym displayom nie je joy ale pain. A co sa klasickych tabletov tyka tak tie s androidom su skvele v tom, ze maju klasicke rozhrania ( USB ), do ktorych staci napchat wifi zalozene komponenty a mas hardwarovu klavesnicu aj mys. nevyhodou je, ze SW sa zhana tazsie ako na iPad.
ale keby som si chcel kupit notebook tak nad tabletom ani len nerozmyslam, funkcie plneho OS nedokaze nahradit ani z polovice

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vsimol som si, ze sa robia tablet PC bez moznosti otocit monitor a nejak som nepochopil co je na tom tablet, kedze to priamo odporuje definicii tabletu :)

Win7 je nativne prisposobena na tabletove pouzitie, nieje treba nic doinstalovavat tak neviem ako to funguje v praxi s touchovanim. Ano je pravda, ze novy Win mobile ma ovela lepsi touch response nez cokolvek ine len neviem do akej miery to zavisi na OS a do akej na pouzitom HW.
Kontretne u tohoto HP by som ale cakal vysoku kvalitu, predsalen je to business model a tie su in general kvalitnejsie a preciznejsie u kazdeho vyrobcu.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tuto mozes tocit jak len chces. (Ale to obratene otocenie mi nenapadlo.) Cize ty si nepouzival touch, len ten otocny displej? Ci si do toho dubal perom?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja touch mam samozrejme, len nie multitouch co robi akekolvek dlhsie pisanie pain lebo tukam jak datel. Inac browsovanie, praca so systemom a vsetko ostatne super. Prstom alebo perom to je jedno pri rezistivnom displayi, aj macka si moze tukat labkou :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vsak pri kapacitnom je tiez jedno ci rukou alebo perom :) (len treba mat spravne pero)

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hej spravne pero :) mojim by to neslo.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mam podobny problem ako autor temy, takze si tiez dovolim poprosit tych z vas ktori tomu rozumeju o radu s vyberom NTB.

Sam som si uz zuzil vyber na dva modely a to: LENOVO IdeaPad Y570 a HP Pavilion dv6-6155ec Osobne uprednostnujem skor to Lenovo, ale kedze absolutne nerozumiem grafickym kartam tak neviem posudit ci 2GB graf karta v HP je nieco co by ma malo presvedcit o tom, aby som si vybral prave jeho.

A ano chcel by som na tom sem tam aj nieco hrat.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
to lenovo vyzera omnoho lepsie z hladiska HW, graficke su zarovno, resp. pavillionova je nepatrne rychlejsia.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja mam dobre skusenosti aj s HP aj s Lenovom, asi by som si to bol ochytat do obchodu a rozhodol sa na zaklade toho.

Alebo este samozrejme zavazi cena (HP je lacnejsie), alebo vaha, ako ho chces vela nosit (Lenovo je lahsie).

2G versus 1G je imho irelevantne, pamat potrebujes hlavne ak chces v hrach hi-res textury. Na aktualne hry ti asi staci aj 1G a ak ti to uz staci nebude, tak ti to uz podla mna nepotiahne ani pocitac ako taky.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Vojvoda
Obrázok používateľa

Založený: 18.01.2007
Príspevky: 586
Body: 31
Bydlisko: Zlaté Moravce

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no ja som podlahol kúzlu touchpadov a strašne ma ťahá kúpiť si tento
http://pocitace.sme.sk/c/5896445/testovali-sme-asus-eee-pad-transformer-tf101.html

_________________
Keď má problém riešenie starosti sú na nič. Keď problém riešenie nemá starosti nepomôžu. (Dalajláma)


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 62 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 20 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun