HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 62 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 28.05.2011
Príspevky: 298
Body: 1
Bydlisko: valal na kopcu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
"Dyk šefé nescete noteboke? Na ceste sme našli..."

Názov témy hovorí za všetko...
Pozerám notebooky, porovnávam a som z toho blbý :shock:
Mohol by mi niekto z vás, zbehlý v oblasti notebookov poradiť nejakú schopnú srandu, ktorá zvládne aj nejakú tú 3 roky starú PC hru (aspoň 2 GHz CPU, RAM aspoň 2 GB, grafiku okolo 512 MB a fungujúcu, HDD kde sa zmestí aj niečo viac než len Windows - stačí 150 GB), má baterku čo aj vydrží nejakú tú chvíľu, nech sa to po treťom zapnutí nerozpadne a nech to stojí tak do 400 €, možno 450 €. Proste klasické študentské požiadavky :D
Stačí, ak mi poradíte aspoň značku. Napr. istá známa mala nejaký Acer a ľutovala, že to kúpila, aj servis bol strašný - no ale bolo to pre pár rokmi. S čím máte dobré/zlé skúsenosti, aké značky zvyknú byť kvalitne zmontované, atď.
Na dizajne nezáleží, len nech nie je ružový :)
Hej a nech to má aj nejaký OS, nemám náladu si zasa užívať galibu so zháňaním CDčka a potom inštalovať všetko od gruntu.

edit: jak tie notebooky pozerám, vidím, že so svojimi požiadavkami som tak 87 rokov za opicami, ale už to meniť nebudem :D


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Povedal by som, ze viac ako na konfiguracii zavisi na cene. Ak budes niekde v limite do 500 euro je to snad uplne jedno. Vsetky NB teraz maju novu modu uplne [vymazané] rozlisenia, vsetky su plastove a servis je na nahodu.

Hlavne kriterium bude poriadna kraficka karta (ATI alebo NVIDIA), pripadne numericka klavesnica (je to uzitocne) a velkost a vaha.
Procak, pamat a disk je vsade +- rovnaky. Vyberaj podla toho ktory sa ti paci :)

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vsetko zalezi od ceny, ako pisal Will, pod 500 eur to su smejdy vsetko nezavisle od znacky a technickych parametrov.

ja by som kupoval notas z nejakej businness rady (thinkpad, latitude...), vseobecne maju trochu lepsiu kvalitu a su stavane viac na vydrz. ak ho planujes vela nosit hore dolu, tak sa to oplati

ak ti ma sediet hlavne doma na stole, asi to je jedno

vseobecne je to ale aj dost o stasti, mam aj lacne HP co mi sluzi uz 7 rokov bez problemov a mam aj uplne novucky Dell latitude, ktory skapal po piatich dnoch lahkej prevadzky (odisla ramka)

co sa tyka znacky, ja by som asi kupoval Lenovo, ale to je skor otazka osobnych preferencii

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
po skusenostiach s dell servisom, dell all the way

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 28.05.2011
Príspevky: 298
Body: 1
Bydlisko: valal na kopcu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Šmejdy :D No práve, mne stačí aj šmejd, pokým sa nerozpadne/nespáli/whatever. Ja zase s takými vecami nenarábam drsne, takže to nemusí byť fakt také delo, čo prejdem autom a stále pôjde...

Pozriem sa na tie Delly a poobzerám nejaké Lenovo šmejdy :D Díky za radu :)

edit: má tu niekto Acer?


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Acery by som z definicie nebral, to je stelesnenie hrozy (Nage by vedela rozpravat, ako sa jej notasu, ktory mala cely cas na stole, rozpadli panty). Pozri si letmo fora a zistis, ze na to nenajdes dobre slovo.

Inak za tu cenu su to vsetko rovnake crapy, ci Asus, ci Lenovo, ci Acer, secko to vyraba dajaky Foxconn a kvalita prevedenia je rovnako strasna, Hardver je totiz ultralacny a nemas problem nakupit nabuchanu masinu, a co tlaci ceny vysoko u biznis radov je prave to remeselne prevedenie. Nizke rady = umela krabica, umele vratke panty, vsetko vrzga, jeden pad a dovidenia, Lenovo T = kovova krabica potiahnuta gumou, kovova kostra okolo displeja atd, kovove panty, servis next business day. Lenze kym nizke rady stoja 300, vysoke rady su zase za 2000€. Tie cheap notasy realne nie su stavane na kazdodenne prenasanie, oni co-to vydrzia, ale do dvoch-troch rokov do radu chcipnu alebo sa dostanu do battle modu, kde ti polovica veci nefunguje. (Na mojom Dell XPSku po dva a pol roku odisiel touchpad, baterka zije uz len jedna z dvoch a trafo odmieta nabijat baterku, ale zase ten notas som vlacil hore dole, spaval som na nom vo vlakoch, prezil pad z meter a pol vysky z otvoreneho stavu a nic sa mu nestalo (ale cena bola nesmierna))

Baterka ti chcipne do dvoch rokov furt. Paradoxne, pozri si uplne svojske kriteria: farbu, ci ti sedi klavesnica, ako su zriesene panty, ci to ma vacsie rozlisenie nez 1378x600 (asi nebude ;-)) aku to ma graficku (ci nie nahodou Intel onboardovu, co vytiahne kancelariu, ale pri hrach dymi (syndrom biznis modelov)), kolko USB portov a ci to ma HDMI port.

A prakticky zober web datacomu a pozri si random produkt.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 28.05.2011
Príspevky: 298
Body: 1
Bydlisko: valal na kopcu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No to je problém, že ja som fakt limitovaný. Možno ešte do 500 € by som vedel utiahnuť, ale len možno :)

Dík za radu, pozriem ten datakom


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tym chcem povedat, ze mas lahky vyber lebo za tu cenu mas jedno, ktoru znacku.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://smidgenpc.com/2010/05/07/laptop-reliability-ratings-which-laptop-is-really-most-reliable/

imho acer nie nie nie, skutocne kazdy koho poznam s acerom (asi 4 ludia) ho mali v zarucnej oprave. moja toshiba (600e) slape ako hodinky uz treti rok

jednu vec si mozes este premysliet - dobre repraky. ja mam harman kardon (nie lubomir) a ten zvuk je skutocne skvely, kdekolvek som mozem vypeckovat hudbu film, schovaju do vacku nielen normalne nb repraky, ale aj vacsinu externych chrchlakov co sa na intrakoch kupuju.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
lubomir predava sluxadla

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Keďže ja sa do computerov nejako obzvlášť nevyznám, tak asi jediné čo ti môžem povedať je, že určite nekupuj Acer.. mám Acer One (takú malú plošticu) a je to fakt zlé, až čertovský zlé... Prehrieva sa skoro stále (jasné že je to normálne ale nie po 10tich minútach šetrného používania), poodpadávalo z neho skoro všetko, pánty vŕzgajú ako stará prostitútka, touchpad uplne v [vymazané], zvukovej karte to dobre [vymazané] (možno je to nejakým vírom, ktorý mi nechce eset nájsť, bo odkedy som nainštaloval Maxa Payna I. tomu fakt [vymazané] ... jak keby som počúval nejaký zle remasterovaný dub)... A to je asi tak všetko čo ma v tomto momente napadne na vykidanie Aceru... Ono podľa mňa sa oplatí do NB vraziť aj stravné, aby to potom vydržalo, však určite ak budeš mať šťastie dostaneš zľavu na McDonald (z hľadiska Billa Bránky alias Gatesa)..
Thats all


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
IMHO vrazat sukromne peniaze do draheho notebooku je investicia, co sa malokedy oplati, naozaj nech sa poskladas, ako sa poskladas, to 3 rokov je po notase.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 28.05.2011
Príspevky: 298
Body: 1
Bydlisko: valal na kopcu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
IMHO vrazat sukromne peniaze do draheho notebooku je investicia, co sa malokedy oplati, naozaj nech sa poskladas, ako sa poskladas, to 3 rokov je po notase.


K verejným nemám prístup :D

OT:
Weerty keď si napísal toto o tej zvukovke, napadlo ma, či aj na normálnom PC nemôže zvukovka spôsobovať občasné chrastenie (praskanie) v reprákoch? Ale napr. keď vypnem Windows media player, alebo čokoľvek čo vydáva zvuk a potom znovu zapnem, je to v pohode... tak polhodinu. Niekedy to prestane samo od seba. Avšak vždy to začína samo od seba. Môže to byť zlý driver?


Hore
 Profil  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
aj ja viem rozpravat o aceri - velmi velmi velmi zle. nekupuj, obchadzaj velkym oblukom, a ani na acer nemysli.

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Notebooky su slabe, kup ipad.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 62 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun