HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 63 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia
Autor Správa

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Axxis> za prve, evidentne si este nedostaval firemny telefon. K zmluve s operatorom logicky patri aj nejaky range telefonov z ktorych si vyberas. Ergo na konkretnej pozici si vyberas z konretnych modelov podla ponuky operatora.
.
Prave to som sa Ti snazil vysvetlit ked som pisal, ze firma riesi pausaly a nie telefony - k pausualu si vyberas telefon sam....


Will napísal:
Za druhe to co si linkol je mi zname ale to niesu veci ktore pouzivas na telefone! Tablet, notebook, pda ano. ale nie na telefon. Opat ta upozrievam, ze tvoje pracovne skusenosti v tejto oblasti su chabe, inac by si vedel, ze nasadenim takehoto systemu na telefon sa vo firme nikto nebude zaoberat ani teoreticky. Telefon nieje pracovny nastroj na ktorom sptravis 8 a viac hodin serioznej roboty
Vyzera to tak, ze to co som Ti linkol Ti velmi zname nie je, pretoze keby bolo tak by si vedel, ze je to system nasadeny na mobiloch, ktore maju operacny system windows mobile 6.5 ( je to uz starsieho data vydania ).
A okrem toho nepamatam sa, ze by som tu niekedy hovoril o praci na 8 hodin na mobile. Z tych mojich ubohych pracovnych skuenosti vyplyva len tolko, ze ked vypracuvavas software pre mobilnych zamestnancov ( servisni technici, ludia ktori zbieraju udaje o parametroch minutych energii, vodici polnohospodarskych vozidiel... ) tak ti su celkom neradi ked so sebou musia nosit desktopove PC a CRT monitor. Zvycajne byva prijemnejsie dat im mobil alebo PDA, na ktorom je nahraty ovladaci klient, ktory bohuzial do iPhone dostanes az po tom co prejdes gehenu administrativnych procesov a nasadenia na app store. (alebo po jailbreaku, co ale nie je zrovna user friendly riesenie).
Chces aby vysoki manazeri mohli zadavat dynamicky ulohy, ktore vznikli na poradach u zakaznikov? Ziaden problem, daj im tablet, pripoj ich na svoj bezpecny firemny VPN server a mozu ist na to....ale bohuzial na iOS to nespravis pretoze tam nedas svoj VPN klient.
Mas skvely kusok hardware, ktory meria teplotu roztaveneho zeleza na zaklade farby a posiela informacie na server? Staci malicky ovladaci program a zapojit ho do USB, keby tak ten iPad to USB mal....a mohol by som pokracovat
ale co ja viem s tymi mojimi chabymi pracovnymi skusenostami :) ved ani len ten firemny telfon som este nedostal

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja si myslim, ze Apple asi nieco musi robit dobre, ked to je jedna z najhodnotnejsich spolocnosti na svete.

Predavaju viac hudby ako ktokolvek iny, ovladaju trh s hudobnymi prehravacmi, maju velke percento podielu na trhu so smartphonmi, kontroluju tablety, percento na trhu s PC im stale rastie...

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Axxis> Ak za "vyberas si sam" povazujes to, ze si vyberies z max troch kusov co ti firma povie, ze si mozes vybrat tak ano vyberas si sam.

Napisal som notebook, tablet alebo PDA neviem kde tam vidis desktop a CRT monitor. Este raz si uvedom co si prave popisal a zamysli sa nad tym, ci ten pracovnik naozaj IBA ide zobrat 4 data denne alebo pri tom aj mailuje, pripaja sa na nejaku databazu, pozera web, pisat dokumentaciu atd ... Ak mas pocit, ze to vsetko zvladnes komfortne na telefone tak potom ti prajem vela prijemnych chvil v poli.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Ja si myslim, ze Apple asi nieco musi robit dobre, ked to je jedna z najhodnotnejsich spolocnosti na svete.

Predavaju viac hudby ako ktokolvek iny, ovladaju trh s hudobnymi prehravacmi, maju velke percento podielu na trhu so smartphonmi, kontroluju tablety, percento na trhu s PC im stale rastie...
prave preto, som napisal, ze keby nemali svoj hlupy pristup ku komunikacii so zvyskom sveta boli by teraz neohrozena svetova jednotka. a nie som sam, kto to tvrdi. http://matejcicak.blog.zive.cz/sefove-v ... pple-ipad/

Will napísal:
Axxis> Ak za "vyberas si sam" povazujes to, ze si vyberies z max troch kusov co ti firma povie, ze si mozes vybrat tak ano vyberas si sam.

Napisal som notebook, tablet alebo PDA neviem kde tam vidis desktop a CRT monitor. Este raz si uvedom co si prave popisal a zamysli sa nad tym, ci ten pracovnik naozaj IBA ide zobrat 4 data denne alebo pri tom aj mailuje, pripaja sa na nejaku databazu, pozera web, pisat dokumentaciu atd ... Ak mas pocit, ze to vsetko zvladnes komfortne na telefone tak potom ti prajem vela prijemnych chvil v poli.

pokazeny?
Spoiler! :
Obrázok

v com presne sa podla Teba lisi programovanie pre tablet, mobil a PDA?
A co sa tyka tej prace s databazou a mailovanim - prave preto sa pisu tie nativne aplikacie. Nebudes davat 1000 zamestnancom notebook, ktory vydrzi 2 hodiny. Radsej im das ten mobil, ktory ma uzivatelsky jednudchu pracu s Tvojou databazou, fotak pre dokumentaciu a ked na to pride tak externun klavesnicu do USB. Tak isto aplikacie pre polnohospodarske vyuzitie, neni ako nalepit notebook kombajnu na celne sklo ked tam mozes mat mobil alebo PDA s integrovanym GPS a navyse nezabera miesto.
Neviem sice co je Tvoje pracovne zameranie, ale udivuje ma ako brojis proti tomu co hovorim, ked sa nezda, ze si jakziv podobnu aplikaciu videl toboz aby si ju programoval.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Field inzinierovi dam notebook pretoze potrebuje robit veci ktore na telefone komfortne nespravi, architektovi a podobne rovnako. Zberac dat ma bud PDA alebo specializovany hw, kombajnista ma gps, pripadne tiez PDA.

Skus mi este raz vysvetlit preco by vsetci tito ludia mali robit svoju pracu na iPhone alebo telefone in general? Nehovoriac o vnutrofiremnej kompatibilite Apploveho prostredia ako takeho zo zvysom IT vybavenia firmy. Ked vsetko fici na Windowsoch tak preco das niekomu do pola mac?

Moja praca zahrna to, ze aktivne vyuzivam Smartphone ale nijakym sposobom si neviem predstavit, ze by som mal robit iba z neho. Nech by to bolo len behanie po poradach, pisanie dokumentov a kreslenie procesov. Aj na tom PDA by ma to sralo a ziadna USB klavesnica to nespravi.

Uvedom si uz konecne co chces aplikovat kam. Manazer na poradach sice bude fesi s tabletom ale nejak opat nieje dovod riesit mac ked notebook alebo stolne PC s ktorym synchronizuje je Windowsove. Nehovoriac o tom, ze user comfort pri pouzivani tabletu na kancelarsku pracu je minimalny. A do pola potrebujes predrazeny iCokolvek?

Do pola potrebujes robustny spolahlivy HW, ne dizajnovu [vymazané].

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Spoiler! :
Obrázok

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
praveze fieldinzinierovi notebook nedas, pretoze sa v terene na nom robi hovadsky zle. (nebudes predsa so sebou nosit 15-tku notebook, ktory furt otvaras a zatvaras, vypinas a zapinas a navyse krato vydrzi) preto vznikla miliarda pristrojov s windows CE a dotykovymi displaymi, ktore su kompaktne a rozbehnes na nich tenkeho klienta pre svoj tlusty software, to mam uvedomene a od zaciatku Ti to pisem akurat Ty to akosi nechces pochopit.
A preco to robit na iPhone? Otazne je preco nie, jedinym zadrhelom by mohla byt cena, ale ak potrebujes vykonny hardware tak aj tak nic lacnejsie nekupis, odolnost osefujes vonkajsim krytom. Same goes for iPad a este dvakrat viac, pretoze ten je na podobne veci priam stvoreny. iOS je v mobilnych zariadeniach daleko lepsi ako CE-cko od MS.

A preco to nerobit na iPhone? Pretoze je uzavrety sam do seba a dobre spolupracuje iba s produktami od applu (a kedze skoro vsetci frcia na windows tak je im integracia s macmi trt platna ), navyse nasadzovanie aplikacii je na [vymazané] a nemozes pripojit periferie. Ale keby si toto vsetko mohol robit tak by sa za tymto produktom otocilo mnoho spolocnosti, pretoze je sice dizajnova [vymazané] ale nikto mu nevezme jeho vynikajuce tovarenske spracovanie, rychle odozvy a presne ovladanie. Lenze ked nic z toho nema tak vznika kopa inych a neraz strasnych zariadeni.

P.S. mohol by si vysvetlit preco by niekto potreboval PDA a nemohol si miesto neho zobrat telefon? A ked potrebujes specializovany hardware co Ti zabrani pripojit ho do USB, keby iPhone nejake mal?

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hovorte o nom co chcete, ale Steve Jobs bol vizionar a budu sa o nom ucit vsetci buduci manazeri na vyske ako o CEO bohovi.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vsak este nezomiera, dajte mu este tyzden.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vizionar bol Wozniak a CEO boh, ktory vytiahol apple z bordelu, do ktoreho ho Jobs dostal bol John "pepsi" Sculley

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
cim bol vizionar?

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tym, ze upustil od koliecok, diernych stitkov, konzol a podobnych veci a dokazal vyrobit pocitac ovladany cez GUI? to bol skok, ktory rozsiril pocitace medzi obycajnych ludi, ktori by +/- nemali sancu ovladat pocitac. ( kolko ich na aj s modernymi rozhraniami problem )
A v com bol Jobs vizionar? Aka je ta jeho vizia a vizia applu, o ktorej sa vsade pise? Ja sam ju nikde nevidim.
Oracle a IBM su vizionari, apple ma telefony.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
jobs je super v tom, ze dokazal pretlacit veci pre masy uplne ,,komercnym" sposobom, stavil na imidz, ktory bol dovtedy mimo uvah ITakov a dokazal predavat bezne veci za deluxe ceny a tvarit sa, ze je to uplne normallne a imidzove

plus, dokazal v produktoch jasne natlacit liniu, ze radsej jednoduchu stupidnu vec, ako komplexnu neprivetivu a to cele zase predat ako bonus (nechcete iTunes? fcuk u)

plus dokazal vykopat apple z priepasti

ono jobs je presne skvely frontman: nie je dolezite, co robis, ale ake mas PR -- a on mal PR skvele (v porovnani napr. s Microsoftom, ktore za sebou vlecie tu strasnu gulu chyb minulosti)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne tie iTunes vzdy prisli [vymazané] komplikovane :D jedina jednoducha vec od Applu na ktorej som nemal problem za par minut ovladat vsetko bol iPhone. Ale pustat hudbu cez iTunes to dpc vyzadovalo skolenie a chvilu skusania :D

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
cim bol vizionar?


Srandujes, ze ano?

Jobs ako prvy prisel s napadom, ze pocitace by mali byt aesteticke a user-friendly (dovtedy vacsina vyrobcov davala doraz na funkcionalitu a vykon), co bola revolucia.

Ipod nekompromisne porazil vsetku svoju konkurenciu par tyzdnov po uvedeni na trh., Proste bol 10 krat lepsi ako vsetky ostatne mp3 prehravace na trhu vtedy.

Jobs ako prvy prisiel s napadom elegantneho telefonu bez tlacidiel, cisto touchscreen a simplisticky os. Ostatni vyrobcovia telefonov dovtedy neverili, ze nieco take je technicky mozne.

Jobs vytvoril tablet market. Pred ipadom boli tablety okrajovou zalezitostou. Ipad spustil rozmach trhu s tabletmi.

Jobs ako jeden z mala CEO sa nebal kanibalizovat na vlastnych produktoch. Iphone kanibalizoval na Ipode, Ipad na Iphone. Ziadny iny CEO na to nemal gule, ale Apple sa to vyplatilo.

Siet na mieru sitych obchodov podla jednej sablony Apple v USA bola revolucna myslienka a prispelo to k tomu, ze sa Apple produkty stali tak popularnymi. Dnes tento model pouziva skoro kazda korp.

Marketing Apple produktov bol uplne genialny, opat Jobs uplne potopil a znemoznil konkurenciu.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 63 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun