HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 834 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 56  Ďalšia
Autor Správa

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
a ty si co zač :shock:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nepodareny troll, asi bratranec Herakleita

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ten to uplne zaklincoval. :lol:

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Jozef Doovakhin napísal:
bohuzial Riso neprezentuje zrovna najlepsie svoj pripad

A ty s tým začínať nemieniš. Chápeme. :D

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Oh my, dve deti si kupili macbook a vydali sa dokazat svetu, ze lepsieho neni :D

Jozko> Kedze vela ludi na tomto fore sa prejavuje aj kreativnejsie (fotografia, literatura) nez pisanim detinskych postov o nadradenosti techniky s logom jablcka nemam problem tvrdit, ze vsetci sme si ovela viac vedomi problematiky ochrany dusevneho vlatnictva, nez ty ktory iba prijmas uz vymyslene a slepo siris idu niekoho ineho. To Jozko, to je dost komunizmus. Tak si na tie mackbooky dokupte nejake encyklopedie a ucivo do skoly aby ste raz mohli byt taky mudri ako Steve Jobs.

Keby totiz velke spolocnosti nebojovali za ochranu prav tak v prvom rade ziadna PIPA a ACTA neexistuju. Avsak Apple robi nieco uplne ale uplne ine a tym je digitalna distribucia. Aky je v tom rozdiel Jozko to uz necham na teba aby si si dostudoval, urcite je na to nejaka pekna aplikacia ktora ti to vysvetli.

P.S.: Tvoj zo Skyrimu ukradnuty nick do macbooku radsej nezadavaj lebo sa rovno vypne.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
Ked chceme citacie, tak napriklad: http://www.mactrast.com/2011/08/ios-use ... oid-users/

Apple uzivatelia su chytrejsi, bohatsi, viac liberalni a rozhladenejsi. Statisticky dokaz.
a si si aj pozrel tie vysledky alebo si len bezbreho okopiroval cast uvodneho odstavca?
osobne mi cely ten graf pride velmi tendencne zostaveny, aby potvrdzoval to, co autor clanku chcel (vies najst nejaky dokaz na nejakej non-Apple stranke?)
napriklad 24% uzivatelov Androida ma prijem v rozsahu 50-100K , kym 67% iphonakov ma prijem nad 200K
podla dostupnych informacii 76% uzivatelov androidov moze mat prijem viac ako 200K prijem a 33% percent iphonakov moze mat prijem pod 100K...
a ostatne otazky su na tom velmi podobne...

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Záleží na tom vôbec :?:

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ano zalezi, lebo ak si kupis apple, stanes sa krajsim, mudrejsim a v praci ti zvysia plat

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nebol Steve Jobs nahodou Templar? Sak Apple takmer krachovalo a potom zrazu zazrak, miliardy, davove sialenstvo ... nezda sa mi to.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Aha, takze user interface mi umozni vyselectovat text, ale skopirovat v iBooku uz hej, a keby som si kupil za 20 dolarov iny PDF viewer, ktory to podporuje, tak kde ostane intelektualne vlastnictvo? Ci oni tych 20 dolarov rozdistribuuju? WTF? Ako sa brani piratstvu? Ze pridem na MacBook a z toho isteho PDF to picnem sem do fora? Ci ako?


Nemoznost kopirovat text v IBook aplikacii je sucastou DRM ochrany. Nie je to na kazdej knihe, napriklad ak si vlozis knihu z projektu Gutenberg, malo by sa dat kopirovat. Neviem ako presne to funguje, mozno ze autori maju pri publikacii ich diel moznost znemoznit kopirovanie textu. Knihy kupene cez IBook, ktore su chranene cez DRM, nie je mozne otvorit v inych aplikaciach, pokial viem. Ak sa mylim, tak ma oprav.

Citácia:
Citation needed. Spor o dizajn stale prebieha, ci uz si rozhodol?


Moj osobny pocit. Necham na kazdeho zvazeni, nech si porovna napriklad smartfony Samsun Galaxy s Iphonom a povie mi, ze to nie je okate kopirovanie.

Citácia:
Citation needed. Generalizujes.


Opat hovorim z vlastnej skusenosti. Ako pouzivatela ma nezaujimaju citacie a podobne nezmysli. Proste chcem, aby moje gadgety fungovali spolahlivo a bezchybne, co v mojom pripade Samsung Galaxy Tab nedokazal. Problem pripojit sa na niektore wifi siete je jedna vec. Pricom z mobilu nikdy nebol problem. Dobre, ak to nechces volat bug, tak to volaj nedostatocna podpora alebo iny nedostatok. Ale fakt je, ze to znizuje kvalitu a pouzitelnost zariadenia. Dalsou vecou je uz spominane postupe spomalovanie Androidu s pribudajucimi mesiacmi a to nie je subjektivny pocit. Proste vidim, ze po stlaceni ikony to trva dlhsie ako to trvalo, ked bol tablet novucky. Okej, opat ma mozes chytit za slovo a povedat, ze to nie je bug, ale fakt je, ze to su minusove body pre Android, ktore ho robia horsim OS.

Citácia:
Skvele, ja chcem pozerat Trnku teraz.


Skvely rebuttal. Toto si vyries so sme. Ich problem, ked im stranka nefunguje bez flashu. Mozu stratit zakaznikov piana, ktory nebudu ochotni platit za polofunkcnu stranku. V kazdom pripade, uz som vysvetlil, preco Apple spravil dobre, ze flash nepodporoval, prospelo to k lepsiemu webu celkovo. Takze nepodpora flashu je skor plus ako minus pre Apple. Sice je flash stale rozsireny, ale je odsudeny na zanik. Flashu predpovedam pomalu a postupnu smrt.

Citácia:
Daj konkretne skusenosti a nie marketovy blabolspeech, ja chcem konkretne skusenosti s konkretnymi softvermi, taketo si mozem precitat na forach tony. Mam ti aj ja zaspievat ody na Sergeja Bryna?


No to je presne problem PC fanbojov. Chces odomna tabulky, grafy, konkretne skusenosti so softvermi. Ja tymto sposobom nepotrebujem argumentovat. Co sa tyka RIM, tak ten je po uzivatelskej stranke hrozny. Maly displej a klavesnica (prezitok, dnes ak smartfon nema komplet touchscreen, tak je to na smiech), chaosna aplikacia na posielanie esemesiek (pravidelne mavam problem otvorit si len prijate alebo len odoslane sms, je to strasne neintuitivne). Android som uz trochu spomenul vyssie, este pridam ze sa vo vela veciach opici po iOS, napriklad styl ikon a dizajn telefonov. Iphone bol takisto prvy pouzitelny smartfon s cisto touchscreen displejom bez klavesnice (ano, urcite niekde vyhrabes nejaky obskurny telefon, ktory Iphone predbehol a ktoreho sa predali dokopy styri kusy, preto doraz na prvy pouzitelny). Konkurencia samozrejme opakuje uspesny dizajn, aby mali sancu na trhu uspiet.

Citácia:
ked Android 3+ podporuje fragmenty (a nechcem pocut "pouzivatel nechce vidiet fragmenty").


Neviem, co je to fragment, takze sa k tomu nemozem vyjadrit.

Citácia:
Flash, ktory mi seriozne chyba, lebo nemozem vidiet polovicu videi na Topkach a zmieneneho Trnku/Grausa tiez nie.


Toto som zmietol zo stola uz vyssie. Ak fakt potrebujes Flash k kazdodennemu fungovaniu, tak ta nikto nenuti kupit si Ipad. Ale fakt je, ze vacsina ludi Flash nepotrebuje a len to kazi dojem z webu. Imho, vacsina stranok, co za nieco stoja, na Ipade bezi bez problemov, pre Youtube mas app. High-tech gadgety nemaju povinnost podporovat legacy technologie a Flash urcite je legacy a do buducnosti sa s nim nerata.

Citácia:
Aplikacie, ktore maju niekedy retardovanu funkcionalitu, vysharovat link na FB je otazka cheatu cez mailovy klient. (Hovorim o zabudovanej YT aplikacii, to nie je vina FB aplikacie.)


Tomuto sa mi nechce verit, ze by nieco tak trivialne nefungovalo, si si isty ze mas najnovsie updaty pre vsetky apps? Mozno to je bug, co bol davno vyrieseny, mozno nejaka chybna konfiguracia (skontroluj nastavenia).

Citácia:
To, ze musim zadat cislo karty uz pri registracii, i ked nechcem kupovat ziadne aplikacie. Vendor lock-in pre mna ako amaterskeho developera.


Aky vendor lock-in? Kodim na MacBooku v PHP, Python, Bash, MySQL, PostgreSQL etc bez problemov. Vsetky open source kniznice a frameworky ide nainstalovat cez pip. Na testovanie pouzivam VirtualBox, kde si hodim OS, pre ktory kodim (momentalne FreeBSD).

Citácia:
Singularny konektor, ktory je sice skvely, ale ma srdi. Prislusenstvo za brutalne peniaze ($30 obal na iPad FTW).


Magneticky nabijaci kabel je celkom fajn, nestane sa ti, ze zakopnes o kabel a zhodis si MacBook na zem.

Citácia:
Ake programy konkretne si pouzival na PC a co namiesto toho pouzivas na MacOS ? ( IDE, Graficke editory ... )


No praci som bohuzial na Windowse, co ma dost srdi. V praci Eclipse, doma NetBeans, samozrejme obcas treba nieco riesit v komandlajne, tak potom bud emacs ked je k dispozicii alebo len ee/nano. Na Windowse mam napriklad problem s tym, ze kazdy po**bany editor/ide mi vklada do kodu windows new liny (ano, nastavil som si v eclipse unix new line, ale pri komitovani do Git-u to dost blbne).

Ked uz som spomenul Git, tak s tym som mal vo WIndowse kopec problemov, od new lajnov, co potom sposobilo konflitky pri merdzovani branci. A vobec, cmd by neskutocne lezie na nervy, lebo prikazy, ktore poznam z linuxu/bsd tam nefunguju. Takisto kopirovanie textu z cmd je neintuitivne a otravne. Dalej problemy typu, ze mi cas od casu zmrzne Eclipse (a to mam PC s 12GB RAM a nejakym sialenym i7 procakom). SVN neskutocne pomale pri update alebo pri nacitavani logov, nastastie uz zvacsa pouzivame Git.

Takisto mi vadi, ze WIndows defaultne neukazuje pripony suborov a skryte subory a tak dalej.

Citácia:
P.S. - co sa tyka spomalovniu tableta - skusal si najst nejaku applikaciu, ktora meria vykon a pod... a merat si to ? ( Mne zvykne nekedy samsung galaxy S seknut resp. ako by isiel kusa ako by bol pribrzdeny, no po vyp/zap ide v pohode.. )


A to je presne to, o com rozpravam. Apple proste funguje bez toho, aby som sa musel babrat s nastaveniami a instalovat nejake aplikacie na meranie vykonu. Ja nechcem stracat cas, chcem aby moje gadgety fungovali spolahlivo a rychlo a ja som mohol byt produktivny a venovat sa praci alebo hobbies bez zadrhelov.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Will napísal:
Nebol Steve Jobs nahodou Templar? Sak Apple takmer krachovalo a potom zrazu zazrak, miliardy, davove sialenstvo ... nezda sa mi to.


Vizionar a marketingovy genius. Z firmy tesne pred krachom spravil najcennejsiu korporaciu na svete. Apple ma vacsiu hodnotu ako Google a MS dokopy. Zisk sa im za posledne dva roky zvysil o vyse 700%.


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
No to je presne problem PC fanbojov. Chces odomna tabulky, grafy, konkretne skusenosti so softvermi. Ja tymto sposobom nepotrebujem argumentovat.


Hlavne, ze apple si si vybral lebo je lepsi, rychlejsi a uzivatelsky prijemnejsi :) Ako presne si to zistil?


Nepochopil som ale preco do toho tahas Eclypse a SVN ktore pouzivas ako nastroje v robote a mrzu ti uz uplne inych pricin nez, ze mas 12GB RAM so sialenym procakom.

Windowsy kedysi defaultne ukazovali pripony, dnes som rad ze to uz nemusim skryvat.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
Will napísal:
Nebol Steve Jobs nahodou Templar? Sak Apple takmer krachovalo a potom zrazu zazrak, miliardy, davove sialenstvo ... nezda sa mi to.


Vizionar a marketingovy genius. Z firmy tesne pred krachom spravil najcennejsiu korporaciu na svete. Apple ma vacsiu hodnotu ako Google a MS dokopy. Zisk sa im za posledne dva roky zvysil o vyse 700%.


No prave. Takto funguju Tempari, z nicoho zrazu velky hit.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja len fakt nechapem tvoj postoj k tomu flashu Riso fakt ze nie... flash nema na nete robit nema buducnost etc... ty proste argumentujes ako klasicky pri-jebany nadradeny IT ktory vie co je dobre ale nikdo iny to nevie

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok

on to mysli vazne....

tupota deluxe
guru jobs si spravil krasnu sektu, len co je pravda.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 834 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 56  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 19 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun