HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 834 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 56  Ďalšia
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nage napísal:
Ja sa len tak mierne potichu pripojim k debate a poviem:

Je super mat MacBook, ale je tiez super mat Windowsacky comp. (Este mi dakto dajte Linux!) Obe maju svoje vyhody a nevyhody. (za tych 50 stran ste to uz hadam vyriesili, nechcem sa opakovat)

Inak ked som prvy krat dostala do ruk iMac, tak co ma zaujimalo najviac bolo: ako to preboha zapnem (aha tu vzadu) a ako ho preboha vypnem (aha, klikni na jablko). A odvtedy som bola vesela a spokojna, lebo sa mi to zdalo mighty user friendly, cely Mac OS X (som mala Leoparda vtedy). A potom som konecne mala prachy na vlastny MacBook Pro (ten iMac bol len pozicany) a som tiez spoko, ale teraz uz mam aj PC (dak Keksik) a som double happy lebo jednak mozem robit digital art a design a ine veselosti na Macu, a mozem hrat hry na PC.

Nemohol by niekto spojit the best of both worlds konecne? A vyriesit problem s prehrievanim Macov? Lebo to som hned kupila cooling stand na Macbook.... inak to zacne vriet. Velmi.

As for iPhones - ja radsej Android. Na Macoch je vseobecne na hlavu to, ze kazdy posahany kabel musi byt ICH SPECIALNY, este ani pokakany ethernet kabel nemoze mat taku koncovku ako normalne kable. Saky-paky, argh. A iPhone ma ani nezaujima, malokedy vidim iPhone s celym screenom, nejako sa to lahko rozbija. Mala som Samsung - ten ma nasral dvakrat, odvtedy ich nechcem, lebo mali dva rozne problem s obrazovkou - stalo sa ze sa vypla a nechcela sa zapnut. Proste nic. ZIadne znamky zivota. Obrazovka proste odisla cau a pa. A teraz mam Sony Xperia a tiez ma nejaku systemovu chybu, nastastie som to zatial riesila len dvakrat, ale vie to nasrat aj tych dvakrat za pol roka.

iPad nemam, neviem, nepotrebujem. Na citanie knih mam oci. (A Kobo.)


Zvacsa suhlasim. Trochu mi chybali niektore hry, co som hraval na PC, ale zvykol som si hrat iba hry, ktore funguju aj na Macu a som spokojny.

iPad je inac bozy na pozeranie filmov a citanie (retina displej), Kobo je oproti tomu nic moc.

Tiez mam teraz Sony Xperiu Z, kedze ma iPhone sklamal dva krat v kratkom casovom slede (jeden sa pokazil, druhy som stratil / ukradol sa... a treti iphone v tak kratkom case sa mi kupovat nechce). Ale musim priznat, ze sa mi za iPhonom cnie. Je ovela krajsi a uzivatelsky priatelskejsi ako Android.


Hore
 Profil  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ho-hum, no Kobo nie je nejake extra mega awesome tech hracka, hlavne ja mam len cisto wifi verziu za ?50 ci kolko to stalo. Ale vyzera to ako kniha a nezabije mi to oci. Retina displej som este nevidel nazivo, tak neviem porovnat ale na citanie mi Kobo fakt staci. A na filmy mam 24" monitor co capnem do Macu.

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na citanie knih som si kupil Kindle, ale iPad je univerzalnejsi, to sa mi paci. Ale Kindle je stale dobre na cestovanie, baterka ti vydrzi mesiac - dva na kazdodenne pouzivanie, iPad musis nabijat kazdy den, co je otravne.... a strasne dlho sa nabija.


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:

chyba urcite bola, ze kupoval knizky mimo apple ekosystemu.


Och mi neviduci maloverni ktori si kupujeme ine ako Apple produkty a/pouzivame aj iny nez Apple obchod pretoze mame ine nez Apple zariadenia. Idem sa obnazit a bicovat.

Ved lebp je uiplne logicke ze ked niekto dovtedy nemal Apple tak si zhanal vsetko zasadne kompatibilne s Applom. Lebo tak to chce boh.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
alef0 napísal:
Citácia:
co to je PDB a preco nepouziva Apple alternativu.

:furik:

PDB je format e-bookov, popri epube a mobi celkom znamy. kolega ma kolekciu 500+ knih v PDB tak nejak intuitivne cakal, ze bude mat variant CoolReadera alebo niecoho podobneho, co cita ebooky (iBooks inak citaju epuby).


chyba urcite bola, ze kupoval knizky mimo apple ekosystemu. odporucal by som mu konvertovat vsetky knihy do formatu, ktoremu iBooks rozumie a vsetky nove knihy kupovat cez Apple.

alternativne riesenie je pohladat nejaku aplikaciu, co ten format zvladne v app store.... ale osobne by som sa priklanal k prvemu rieseniu.
dufam, ze az budes kedykolvek v zivote portovat cokolvek dostanes od supportu identicku odpoved

najlepsie od stahovakov: A preco ste si pan Riso nedoniesli vsetok nabytok do Vasho noveho domu uz od zaciatku? s tym sa uz neda nic teraz robit, nechajte vsetko tam kde je a kupte si novy nabytok kompatibilny s Vasim novym domom

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Stanza bola dobra idea, ale akosi uz v Apple Store nie je, a ich web je mrtvy.

Mna napriklad neprekvapuje, ze taky Kindle nepodporuje epuby, ale maju na to aspon internu sluzbu + neda sa cakat, ze citacka bude mat obrovsky ekosystem.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://tech.sme.sk/c/6944593/hackeri-oklamali-novy-iphone-prelomili-ochranu-odtlackami.html
Dum dum dum!

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Toto nie je nic revolucne, podobe triky sa na oklamanie snimacov odtlackov prstov pouzivaju uz dlhe roky.

Stale ale musis mat kopiu odtlacku.

Revolucne by bolo, keby to naozaj prelomili a dostali sa dnu aj bez odtlacku.

Takto to je len meh.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
meanwhile, apple predal 9 milionov ajfonov za tri dni, co je absolutny rekord ;)


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Fakt by som nechcel byt predajcom Applu, tri dni sa clovek nezastavi a potom az do uvedenia dalsieho modelu v predajni skapal pes.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
meanwhile, apple predal 9 milionov ajfonov za tri dni, co je absolutny rekord ;)
A Rockstar predal este rychlejsie GTA-ciek za miliardu a nikto z nich nespravil nabozenstvo / netvrdi, ze hraci GTA su bohatsi, liberalnejsi a inteligentnejsi (+ im rastie produktivita)

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No predchvilou ste sa tu vsetci naparovali, ze aky je novy ajfon prepadak. A zrazu, ked sa zisti, ze sa ich predalo za prve tri dni historicky vobec maximum, tak mystifikujete a menite temu :)

Inac RockStart si zasluzi velky respekt za nove GTA, cize zly priklad. Praveze RockStar by som s Apple v niektorych aspektoch dal to dej istej roviny.


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A toto vysvetluje preco sa tak rychlo predavaju... :D

http://m.imgur.com/gallery/Jx5x41T

iPhone nieje prepadak, na prepadaku sa nezarabaju tie peniaze ktore Apple zaraba. IPhone je iba po technickej stranke nezaujimavy produkt pretoze uz nestanovuje trendy ani nepatri k spicke. To je sumar ktory sa docitas v akejkolvek recenzii. Ja osobne som ho takto vnimal od zaciatku a to som iba bezny uzivatel. Jedine co sa iPhomu este stale pripisuje ako spickove je spracovanie. Ale pri produkte ktory ti ma podla marketingoveho zameru vydrzat maximalne dva roky je rozdiel plast alebo hlinik uplne irelevantny. V kombinacii s jeho cenou nema zmysel prechod na iPhone pre niekoho kto uz nema predoslu generaciu.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Myslim, ze cely uzasny predaj vyborne odrkadluje tato sprava http://mobil.idnes.cz/iphone-5s-na-cernem-trhu-0vu-/iphone.aspx?c=A130924_160236_iphone_lhr. Napriek tomu ako nam tu Riso tlaci kaleraby o uzasnosti a technickej dokonalosti iPhonu, ktory podla jeho popisu pochadza minimalne z 23. storocia je motivator nakupu ovela jednoduchsi - robi sa v zlatej farbe. Nuz ano, to je skutocne neprekonatelna technologicka vyhoda oproti konkurencii a presne ten dovod preco sme si vsetci tuna uz jeden zlaty objednali. Ako vsetci vieme zlata elektronika je kvalitnejsia a spolahlivejsia.

Co hovoria na tuto tazku konkurenciu diamantove telefony Dolky Zhabala a Luj Vifon este nieje zname.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
No predchvilou ste sa tu vsetci naparovali, ze aky je novy ajfon prepadak. A zrazu, ked sa zisti, ze sa ich predalo za prve tri dni historicky vobec maximum, tak mystifikujete a menite temu :)

Inac RockStart si zasluzi velky respekt za nove GTA, cize zly priklad. Praveze RockStar by som s Apple v niektorych aspektoch dal to dej istej roviny.
Ako som povedal, rozdiel je v prvom rade v tom, ze z nich nikto nerobi nabozenstvo a nadludi - to je to podstatne. To iste ako samsung predava podstatne viac ako apple a tiez nema taky sialeny kult. Apple je zaujimavy iba preto, ze dava ludom pocit elitarstva. Kazdy ma rad elitarsky pocit, Abercrombie ma na tom zalozeny cely business. Rozdiel je len v tom, ze Abercrombie sa neda len kupit a preto je to "for the douchebags". A kazdy kto ma zlomene ego z niecoho ineho si pobezi do apple storu, vytiahne bankovku a razom je inteligentnejsi a liberalnejsi. To je vsetko.

Inac Conan uz tradicne dobry komentar na zlaty iPhone. Presne tak si predstavujem ludi, ktori na zlaty iPhone cakali tyzden pred obchodom. (alebo aspon fantaziruju o tom, ze taki su)

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 834 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54 ... 56  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun