HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 834 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 56  Ďalšia
Autor Správa

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A pritom vsetci vieme, ze Flash nas zachrani!



_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok


Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:D :D :D :D
este aj profilovku si daj apple :D:D

pre boha :D

ja tomuto neverim, ty musis podla mna robit nejaky sociologicky vyskum, toto nemoze byt pravda
mna uz pri tejto teme petrazy o zem otrepalo, prisamp*cu :D

btw...uvedomujes si ze na to logo sa pravdepodobne vztahuju nejake prava hej? overil si si, ci ho mozes pouzit bez suhlasu firmy?

alebo ked apple dba o dusevne vlastnictvo, tak ty uz nemusis? :P

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mňa by zaujímalo, Rišo, prečo tak vehementne zastávaš Apple. Ja mám rád PC a nepostujem na fórach ódy, ani to nevnímam ako niečo dôležité čo by stálo za samostatnú tému. Podľa tvojej novej profilovky to vnímaš ako podstatnú časť seba samého a to je... povedzme disturbing.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nejak stale nechapem co maju hentie tabulky dokazat akoze???

jedine co z toho dokazem vyrozumiet je ze Mac Useri su hipsteri..

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Majú dokázať to, že uživatelia Macu sú superior. Z toho jednoznačne vyplýva, že Mac je superior.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
aha.. ale nejak to toto... nedokazuju.. hm.. kde sa stala chybka Risko nepovies nam?

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Mac people are 80% more likely than PC people to be vegetarian.

Citácia:
Mac people prefer modern art and are design enthusiasts.

+ the rest.

Predstavujem si namysleného pseudo-francúza s baretkou ako píše na svojom macu vo vegetariánskej reštike intelektuálnu esej na nejaký humanitný predmet. Potom si pozrie v súkromnom kinoklube nejaký underground film, ktorý poznajú dvaja ľudia vrátane režiséra. A následne sa prihási na annun ako Riso.

Am I close? Am I close?

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
skap

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:lol:

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
By ma zaujimalo k comu Mekaci piju ten Cabernet ked nejedia maso...

Neviem, su ludia co maju Mac a v etablissmo jedia svoje vlastne rozky s maslom a su ludia co na tom normalne strihaju videa, browsuju net a netrepu kraviny na forach.

DPC dost som Mekista podla tej tabulky.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neda mi neprispiet.

Ta statistika, ktoru postol riso, je pravdiva. Nema zmysel o tom debatovat, je to normalny statisticky fakt a ja jej nemam problem verit.

Bohuzial, je prezentovana velmi nestastne, pretoze bez vysvetlujuceho komentara posobi zavadzajuco.

Kazdy, kto sa trochu vyzna do statistiky, si totiz MUSI vsimnut ten uplne prvy graf, ktory popisuje podiel na trhu.

Ten totiz cely zvysok statistiky dava to uplne ineho svetla. Windows ma podla grafu 90% podiel na truhu, zatial co MAC ma 10.

To v praxi znamena, ze 9 z 10 pouzivatelov pouziva Windows. To MUSI nutne znamenat, ze pouzivatelia Windows su siroko spektralna skupina ludi zo vsetkych moznych spolocenskych vrstiev. Naopak, kedze MAC uzivatel je len 1 z 10, moze to byt kludne relativne uzko vyspecifikovana skupina ludi, hlavne ak ma MAC cielovany marketing (co ma).

Je preto pochopitelne, ak sa spravi statistika o oblubenom napoji, v skupine WIN vam ako priemer zrejme vide nejaky vseobecne popularny napoj, zatial co v skupine MAC vam kludne vide nieco originalnejsie, co naozaj urcuje danu skupinu. Je ale hlupost vyvodit z toho, ze vo WIN skupine nie je nik, kto taktiez nepije nieco originalne. Znamena to len to, ze prva skupina je natolko velka, ze okrajove, alebo ak chcete viac "underground" smery nie su statisticky signifikantne a stratia sa v sume. (k tomu este poznamka, je uplne jedno, ak sa pritom spytam rovnaky pocet WIN uzivatelov a MAC uzivatelov - WIN uzivatelov stale vytahujem z podstatne vacsej mnoziny, a je preto vacsia sanca, ze dostanem "vseobecnejsie" odpovede)

A to je cele. MAC zrejme naozaj laka inteligentnych, mladych, liberalnych geeky ludi s alternativnou kulturou. To je vlastne celkom pochopitelne.

Je ale pekne stupidne z toho potom vyvodit, ze vsetci WIN uzivatelia su nasledne konzervativne, stare sede mysi. PRIEMERNY uzivatel WIN taky mozno je, no to nic neznamena, preto ta skupina je tak siroka, ze v nej stale mozu existovat aj tisicky inteligentnych, mladych, liberalnych geeky ludi s alternativnou kulturou, ktory pouzivaju windows a v statistike sa stratia. Ta skupina dokonca moze byt dostatocne velka, aby konkurovala celej MAC skupine (tu si vymyslam, cisla na to nemam, ale preco by to krucinal mozne nebolo?).

Statistika je najstarsia loz sveta, hlavne ak je bez komentara.

Smutne.

(smutnejsie od toho je uz asi len urazat sa nazvajom na zaklade znacky pocitaca / softveru, ktory pouzivate)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
jezisi naco mudrujes? si myslis, ze sme tak tupe jelita, aby sme nejakemu debilkovi z vychodu, co toho casu (ne)trtka negrine v londone zezrali, ze sme volove len preto, ze mame PC?
[vymazané], sak poskladat si svoj vlastny komp, mat polorozobratu skrinu a tonu kablov, co vedu od nikad nikam je CYBERPUNK a shadowrun a to mi zaden zid nevezme

[vymazával] pes sns

meh

inak mas pravdu :* thnx zes to osvetlil tym menej stastnym na mozeg hehehe
mno nist
na rozdiel od riska som mal sex :P
a keby som nebol gay, hrala by mi k tomu muzika z mojeho PC
MAC sa pri slove sex sam zaklapne a zhasne
too mainstream to have sex

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vojna mindrakov :lol:

Ja by som si produkty Apple aj kupoval len bohuzial nemam nato peniaze
tak musim pozerat na cena-vykon :(

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Naposledy upravil buči dňa St. 15. Feb 2012, 12:49, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Nemoznost kopirovat text v IBook aplikacii je sucastou DRM ochrany. Nie je to na kazdej knihe, napriklad ak si vlozis knihu z projektu Gutenberg, malo by sa dat kopirovat. Neviem ako presne to funguje, mozno ze autori maju pri publikacii ich diel moznost znemoznit kopirovanie textu. Knihy kupene cez IBook, ktore su chranene cez DRM, nie je mozne otvorit v inych aplikaciach, pokial viem. Ak sa mylim, tak ma oprav.

To je blud. Ja mam PDF, ktore som si stiahol z netu, nie je oprotektovane, su to poemy Bukowskeho, DRMko s tym nema nic. Detto som skusal na PDFku, ktore som si sam vyrobil (!) a nic. To je chyba v aplikacii, prosim ta, nevysvetluj ju nejakymi adoraciami, ked je to chobotina.

Citácia:
Moj osobny pocit. Necham na kazdeho zvazeni, nech si porovna napriklad smartfony Samsun Galaxy s Iphonom a povie mi, ze to nie je okate kopirovanie.

Mne sa zda, ze ten spor zo strany Applu isiel dokonca smerom, ze firma nema co vyrabat cierne tablety so sklom cez cely predok a bez tlacidiel, lebo to je kopirovanie. Ked uz ideme subjektivne, niekto vynecroval stary tablet z roku 199x, ktory mal identicky tvar (len ho kolesa dejin pomleli), mozem volitelne najst.

Citácia:
Ako pouzivatela ma nezaujimaju citacie a podobne nezmysli.

Jasne, takze ty ides generalizovat na patnastich urovniach, navyse zamienas produkt s platformou, i to na pochybnych prikladoch. Napis radsej "Mal som Samsung Galaxy Tab dlho a sralo ma lagovanie", toto uplne pochopit viem. Ale globalne vyplody Apple > Android su kravian.

Vyssie uvedena veta je u mna perla.

Citácia:
Skvely rebuttal. Toto si vyries so sme. Ich problem, ked im stranka nefunguje bez flashu.

Aha tak. Takze ked ja na Alefpade obmedzim CSS, ktore ma temer 100% pouzitelnost na webe, lebo CSS rozdzigava moj browser, tak mam oslovovat vyvojarov, aby prisposobili stranku na Alefpad :-)

Citácia:
No to je presne problem PC fanbojov. Chces odomna tabulky, grafy, konkretne skusenosti so softvermi.

Hej, problem mna je to, ze chcem od teba argumenty, ktore nevies sformulovat. To ta v tejto diskusii v mojich ociach diskvalifikuje na trolla. To potom idem a vykydnem na teba pat ton zbleptov, ty ma nazves PC fanboyom a odides do krcmy nadavat na to, ako na Annune je banda idiotov a nevedia ta pochopit.

Citácia:
Tomuto sa mi nechce verit, ze by nieco tak trivialne nefungovalo, si si isty ze mas najnovsie updaty pre vsetky apps?

Updaty urcite mam. "When you find a YouTube video your friends just have to see, tap Share on any YouTube video detail page. iPad creates an email with the video link, ready to send" http://www.apple.com/ipad/built-in-apps/youtube.html

Ad kabel: macbook trafo je dielo genia (magneticke ftw!), ja som hovoril o iPade.

Citácia:
Ked uz som spomenul Git, tak s tym som mal vo WIndowse kopec problemov, od new lajnov, co potom sposobilo konflitky pri merdzovani branci. A vobec, cmd by neskutocne lezie na nervy, lebo prikazy, ktore poznam z linuxu/bsd tam nefunguju. Takisto kopirovanie textu z cmd je neintuitivne a otravne. Dalej problemy typu, ze mi cas od casu zmrzne Eclipse (a to mam PC s 12GB RAM a nejakym sialenym i7 procakom). SVN neskutocne pomale pri update alebo pri nacitavani logov, nastastie uz zvacsa pouzivame Git.

Git na Windowse ma notoricke problemy :-) Thorvalds to odmieta riesit, lebo Windows, ale eclipsacky. cmd.exe je storocna vec, skus PowerShell, alebo ak chces silne grepovat a catovat, skus Cygwin alebo GnuWin32 alebo MingW32. S SVN problemy nemam, pouzivam ho primarne.

Vendor lock-in hovorim o vyvoji pre iOs, nie o vyvoji globalne, to mi je jasne, ze to funguje. Vies, ake su podmienky pre deployment na AppleStore? Nevies.

Citácia:
Takisto mi vadi, ze WIndows defaultne neukazuje pripony suborov a skryte subory a tak dalej.

Dve nastavenia v systeme, drahy moj :-)
Takisto mi vadi, ze WIndows defaultne neukazuje pripony suborov a skryte subory a tak dalej.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 834 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 56  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun