HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Firma D-Wave nedavno ohlasila prvy komercne dostupny kvantovy pocitac.

Kvantove pocitace su specializovane zariadenia, ktory vdaka kvantovej mechanike mozu (teoreticky) urcite operacie vykonavat ovela rychlejsie, ako bezne pocitace.

A kedze kvantova mechanika je nieco, co ma fascinuje a comu absolutne nerozumiem, toto ma zaujalo.

Samotne D-Wave je aj tercom mnohej kritiky, kedze niektori vedci sa domnievaju, ze ich pocitace nie su skutocne kvantove.

Ars k tomu pred par rokmi napisala vyborny clanok o tom, ako funguju zakladne kamene kvantovej mechaniky a ako sa daju uplatnit v pocitacoch (doporucujem precitat si aj komentare, ale citajte to cele len vtedy, ked sa nezklaknete nejakeho toho sinusu, alebo odmocniny uprostred clanku).

Rozumiete kvantovej mechanike? Myslite si, ze raz budu kvantove pocitace realitou? Alebo pocujete o tomto vsetkom prvy raz?

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pocul som, co to som cital, co to som nepochopil :) ... ale teoria uz tusim isla aj dalej, uz som cital aj o black hole pocitaci :)

ja osobne verim vo vedu, takze verim, ze to kvantove pocitace su mozne :) ... len zrovna v ich komercnu dostupnost moc neverim :ikonka16:

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ten clanok na Ars je celkom dobry zaciatok, prve dve strany su relativne lahko pochopitelne, potom to uz zacne byt horsie (objavuju sa rovnice), ale kopec zakladnych veci to celkom dobre vyjasni (efekt pozorovania, nahodnost kvantovych javov, prepojenie kvantovych castic...).

S kvantovymi pocitacmi to je o tom, ze v kopec labakoch sa uz jednoduche pocitace podarilo zostavit, cize to uz nie je v tej cisto teoretickej rovine ako pocitace ciernych dier.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 3 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun