HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 
Autor Správa

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
kedze sa tu na forach vyskytuje nejeden vzdelany jedinec, napadlo ma zalozit temu na share nejakych tych historickych pramenov, kniznych titulov, osvedcenych autorov ci nejaky z komplexnejsich internetovych zdrojov ... pripadne odporucania na ich lokaciu v kniznici v pripade knih, pripadne na zapozicanie knihy za ucelom zalepenia si medzier vo vzdelani atd.

kedze ma pravidelne mucia vseliaky privrzenci konspiracnych teorii a rozny pro-slovansky "patrioti" som sa rozhodol, ze sa musim dostudovat v istych temach a to su

USA --> vnutropoliticka a medzinarodna politika resp. jej historia spred prvej svetovej, ale kludne aj hlbsie ... skratka nieco, z coho si budem vediet vytvorit dostatocny prehlad o politickom diani v USA

Zidia, Judaizmus --> podrobna staroveka a stredoveka historia

Krestanstvo, Islam --> ucelena historia

a cokolvek o Babylone, Perzanoch (o tych moc knih v knihkupectvach nie je) a celkovo starovek

takze suma sumarum, ak mate nieco na dane temy nacitane (alebo na pozicanie) poprosim odporucania na autorov, publikacie, kniznice atd ... dakujem :)

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Židia, judaizmus - ja mám knihu od Paula Johnsona - Dejiny židovského národa, je to celkom rozsiahle a dobre napísané, ostatne Paul Johnson je veľmi populárny historik. od najstarších dejín po súčasnosť, je tam všetko možné.

Islám - záleží čo chceš, taký celkom dobrý základ je Ibn Ishákov životopis Muhamada, preložil do slovenčiny Ján Paulíny (stojí 2 eurá v martinuse). Inak potom Úvod do dejín islámských zemí a Moderní dejiny islámských zemí od Eduarda Gombára (tu máš aj Strednú Áziu, čiže Irán, Afganistan,...), alebo bol skvelý britský historik Albert Hourani - Dejiny arabského sveta (ale to je trochen drahá kniha a v univerzitke som ju nenašla).
v rámci islámu je celkom v poho, ak veľa nevieš Duchovní cesty islámu od Luboša Kropáčka
dobré boli skriptá Rudolfa Veselého - Přehled politických a kulturních dějin islámských zemí (to by som mohla mať ako pdfko)
ak sa dostaneš k Bernardovi Lewisovi - The Middle East: A brief history of the last 2000 years, tak úplná paráda, je to celé od začiatku kresťanstva

nič iné ma ešte nenapadá, ale tak aj toto je dosť :D


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dakujem dakujem, uz teraz je toho viac ako dost :D ... inak co sa tyka kniznic, ako su na tom ? nerad by som si musel vybavovat preukazy do vsetkych :D

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
fu neviem, mestskej sa vyhýbam, lebo už mám odtiaľ nejaké knihy vypožičané viac rokov ako chcem priznať :lol:
som v univerzitke, tam som zatiaľ našla s pár výnimkami všetko čo som zháňala. no a potom máme knižnicu na katedre :D


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 10 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun