HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 10 ] 
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dnes mam nejaky produktivny den. :)

Poculi ste o Google Glass?

Nie?

Pozrite si video:



Podla mna to je asi najstupidnejsia vec, ktoru som kedy videl. Hrozim sa buducnosti, v ktorej su knihkupectva plne kretenov rozpravajucich sa sami so sebou miesto toho, aby sa spytali inych ludi.

Google Glass je jednym z projektov, na ktorych pracuje R&D team Googlu, ktoreho clenom je aj Sergey Brin, jeden z jeho zakladatelov. Ich ulohou je vytvarat funkcne prototypy z relativne futuristickych napadov.

Kratke interview s Brinom (ktory ma vo videu nasadene okuliare): http://hothardware.com/News/Sergey-Brin ... Next-Year/

Co si myslite o takychto okuliarovych technologiach? Viete si to predstavit v praxi?

Som uz stary a zatrpknuty?

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ok, v pripade ze ktomu bude helma a power armor tak ano ... hlavne nacheckuj sa oznam svoju polohu a zdielaj vsetko so vsetkymi na nasom cloude ... meh.
Nano tech a augmentacie ano, ale nie od Googlu.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Druhá generácia používateľov bude mať imho neskutočne chabý zmysel pre orientáciu, bude závislá od technológie, nesebestačná

Predstavte si vírusy, "Jessica sa chcela stretnúť s Willom, no okuliare ju odnavigovali do priepasti."

Predstavte si plné mesto schizofrenických pod nos si rozprávajúcich hipsterov

Bojim


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja nechápem aký máte problém však je to úžasné. Toto je dôvod prečo sa tešiť na budúcnosť.
Keby takéto názory rozhodovali o vývoji tak by sme dnes nemali mobilné telefóny, internety, gépéesy a ja neviem čo všetko ešte. Kedy ste naposledy zapriahali vola do pluhu? I thought so.
Mám taký pocit že akékoľvek zmeny aké to prinesie budú oveľa menšie ako sa ľudia boja a skôr či neskôr si na to ľudia zvyknú. Svet sa mení, doba sa mení, ľudia sa menia zviknite si.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
toto je proof of concept HUDu pre ludi: zda sa vam, ze HUDy na autach su evilzorz?

kopa z toho sa deje uz teraz, len to nie je integrovane do oci: ja bezne pozeram cestovne poriadky na mobile, foursquarujem jak divy, v piatok som pozeral google maps ked som nevedel trafit do T-Klubu

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tak ako so vsetkymi ludskymi vynalezmi, nie je otazkou ze ci sa vydat tym smerom a ci je to spravne alebo nie, pretoze urcite sa tym smerom vydame, ked uz to niekto objavil :) otazka je len ako sa k tomu postavime

samozrejme ze sa vyroja aj oddrbkovia na tom zavisli, ktori sa budu v elektricke vypravat so svojimi okuliarmi a budu si ta fotit a neviem co. Otazka vsak je, ci to nie su prave taki ludia, s ktorymi by si sa anyway ani dnes nemal preco bavit :)

mna skor zaujima ze ci budu predavat aj okuliare so zasednutymi vinetovanymi polosepiovymi sklami, nech hipsteri rovno vidia ako bude vyzerat fotka ktoru odfotia zabudovanym hipstagramom :D

ale ja viem o tom velmi malicko - jedna vec ma zaujima - ako tie okuliare rozlisia co je prikaz im a co len tak hovoris? ked poviem kamaratovi vedla ze "take a photo of this" tak automaticky moje okuliare zacnu fotit? :D

Obrázok

_________________
Juro alias Archi


Naposledy upravil Juro dňa Po. 04. Jún 2012, 11:00, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
este ako doplnok: pamatam si este casy, ked mobil nemalo az tak vela ludi a nejeden antivizionar frflal, ze to co ma byt, ze stojis pri regali a telefonujes manzelke, ze ci mas kupit aj zemiaky, alebo len cibulu, a ze je to smiesne a komicke... a dnes to robia vsetci,

detto japonci, co uz pred X rokmi boli z nich vsetcia zhrozeni, ze nezdvihnu hlavu od mobilu (lebo mali free internet a SMSky uz davno pred Europou).

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja niesom proti konceptu, ja ho nemam rad v podani firmy Google :D
To je ako dnesne tablety ... ano fajn ... ale facebook si pozrem aj na telefone.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tych sledovani uz bude len viac a viac, nerobme si nadeje, ze Microsoft, ci Apple to robia pomenej.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Predpokladam, ze toto ste uz vsetci videli, ale ja som sa k tomu dostal az teraz, tak keby som nahodou nebol sam:

Live prezentacia Google glass z juna 2012 za pomoci niekolkych extremnych sportov:


Uzasne na tom je, ze to bolo z tych okuliarov streamovane nazivo.

Skoda ze neukazali nieco aj z toho HUDu, ktory ma clovek pre okom.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 10 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun