HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 17 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Viem o com hovorim, PC mam obyvacke, napojene na telku a konzola to urcite nie je.

Tell me more o tom ako to mas zapojene, ako ho ovladas, na co to pouzivas a tak.. Rozmyslam o podobnom rieseni na filmy, miesto NAS.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
NAS nevies cez DLNA pripojit na telku? [Niezeby som niekedy videl DLNA v akcii]

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nightfall, skusal si xtreamer? ja mam xtreamer napojeny na na QNAP, a najnovsie a niektore nasy idu ovladat aj cez aplikacie v tabletoch a mobiloch, inak xtreamer ma oproti mediacentru tu vyhodu ak uz mas nas, ze to nie je dalsia huciaca krabica

_________________
Blep


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
niektore nasy idu ovladat aj cez aplikacie v tabletoch a mobiloch,

Mam Synology, a filmy pozeram z androidneho tabletu cez BSPlayer tym, ze sa streamuju. Detto hudbu streamujem cez tablet (Dead Boss to zhodnotil "kvalita hudby v domacnosti prudko poklesla"). Ale na telku to nemam ako napojit, lebo ziadnu nemam.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aby sme si rozumeli, ja NAS zatial nemam. Je to jedna z alternativ, ktoru zvazujem. Druha je nejaky nettop (Lenovo IdeaCentre?) pripojeny k TV. Len v praxi som to este nevidel tak ma zaujimaju skusenosti..


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nighfall sa pytal v PC hrach, ako mam PC zapojene v obyvacke na telku. Kedze sa celkom rozprudila debata, tak reku, nova tema?

Co mam teda doma. Na zaciatok musim povedat, ze moje riesenie je extremne uchylne, predrazene a nie pre kazdeho, dnes uz viete ovela viac ziskat za ovela menej penazi, ale toto sa vyvijalo tak postupne, ked som este presne nevedel, co ako v byte budeme mat. Plus, uz je to dost stare.

Chcel som v obyvacke mat vsetku zabavu (filmy, hry, hudbu, fotky) na telke, pokial mozno pristupnu cez TV ovladac, to bol hlavny ciel. Zaroven som chcel mat doma server pristupny zo sveta, ktory by som vedel vyuzivat na vsetko ostatne, co ma napadne (web server, mail server, print server, 24/7 torrent client, media server, file server).

Hardware:
B2 server s 500 GB HDD (momentalne sa uz neda kupit, je to extremne stary a nevykonny model) - novsia verzia, ktora je myslim stale v predaji, je tu: http://www.excitostore.com/node/9
2TB externy disk (toto bola chyba, mal som kupit B2 rovno s 2TB )
Normalne desktop PC (creva nie su dolezite)
Smart Samsung TV (konkretny model / velkost nie su dolezite, dolezite je, ze ma oznacenie Smart)
Logitech bezdratova klavesnica s touchpadom K400
USB tlaciaren / skener / kopirka
PCS-1 Universal IR Remote PC Power Switch od Simerec (urcite su aj ovela lacnejsie riesenia, ale bol som lenivy hladat)

Ako to funguje:
B2 (familiarne nazyvana bubba) bezi nonstop, pripojena na 2TB disk a tlaciaren, ktoru zdiela po sieti cez print server. B2 ma zabudovany wifi router, cize poskytuje net do celeho bytu a okrem toho je cez ethernet kabel napojena na telku. Na bubbe bezi mediaserver (mediatomb) ktory streamuje vsetok medialny obsah (fotky, hudba, video) do telky. Telka, kedze je smart, ma vlastny interface (nie bohvieaky, ale staci) na konzumaciu tohto obsahu, ktory je cely pristupny cez ovladac. Streamovat a pozerat sa da de facto cokolvek, vratane full HD videa vo vsetkych popularnych formatoch.

K mediam na bubbe sa okrem telky da dostat aj cez lubovolne ine zariadenie, ktore podporuje upnp / dlna / daap (mobilne telefony, tablety, notasy, radia ako Squeezebox). Na bubbe je okrem toho Samba (fileserver), vdaka comu sa na nu da pripojit z lubovolneho pocitaca v sieti. Na bubbovskom webserveri taktiez bezi Fireplay, co je jednoducha flash aplikacia, vdaka ktorej viem streamovat hudbu aj do sveta (cize napriklad v praci viem pocuvat hudbu z domu). Bubba okrem toho prevadzkuje hafo dalsich sluzieb, ako napr uz spominany print server, torrent client, firewall a podobne.

Bubba je umiestnena za stenou priamo za telkou, aby ju nebolo v obyvacke pocut (disk trochu pisti) a vidiet. Priamo pod bubbou je moje stare PC, ktore pouzivam momentalne uz de facto len na hry. PC je cez stenu zapojene do telky normalne vdaka HDMI a PC skrina bola po miernom pajkovani napojena na infra senzor PCS-1, ktory je cez stenu vytiahnuty do obyvacky pod telku. PCS-1 je naprogramovane, aby reagovalo na nepouzivane tlacitko z TV ovladaca, vdaka comu viem PC zapnut a vypnut s TV ovladacom. Na akukolvek dalsiu pracu s PC pouzivam klavesnicu s touchpadom, pripadne smartfon (http://www.unifiedremote.com/). Pre hry mam plus normalne mysku. Momentalne planujem este kupit bezdratovy herny ovladac.

Keby som toto iste staval dnes a s tym, co uz viem, kupil by som asi Raspberry PI, supol na to XBMC (to sa da ovladat priamo ovladacom na telku cez HDMI, ak to telka podporuje) a tym mal mediacenter de facto vyrieseny. Ak by som chcel aj narocne PC hry, PC by som asi napojil tak isto, ako to mam teraz.

PI ma oproti bubbe jednu obrovsku vyhodu (cena) a jednu mensiu nevyhodu, a to ze je ovela viac "barebones" a vsetko si na to clovek musi napisat / nainstalovat sam.

A to je tak asi vsetko. Prosim nekritizujte, system to ani zdaleka nie je dokonaly, ale je moj a vacsinou (kym to nechcem niekomu ukazat) funguje celkom dobre. :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mam kamarata ktory sklada centrum, ja osobne mam NAS a streamer, mam pocit ze nas je univerzalnejsi, , pricom aspon co sme sa bavili o variantach to vyjde cenovo podobne

vyhoda toho ked mas nas je ze prehravaciu krabicu si mozes kupit aku chces k tomu, pricom som videl uz aj extremne male krabicky, niektore vyzerali ako doma skladane arduino obvody
na nase mam 4 disky v raide, bezi mi transmission (torrenty), defacto tam ma vsetky data, vies tam spustit web server, media centrum a kopu inych aplikaacii

htpc sa mi zda obmedzenejsia moznost

budes asi potrebovat kopu diskoveho miesta, lebo ked si zvyknes na velke matrosky uz nebudes chciet nic ine, takze pozri nieco kam mozes dat aspon dva disky v raide

edit: a mozno ze trepem

btw oplati sa mozno pozerat toto, kamosi uchylaci to obcas sledujuv a mudruju http://www.tvfreak.cz/

_________________
Blep


Naposledy upravil Ozzy dňa Po. 25. Feb 2013, 23:48, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
moj setup je

router dolne poschodie - nejakz N kovy vigor s vpn kou- kabel hore na poschodie k netgear routru (maval som problemy s wifi dosahom)

k netgearu mam cez dva kable QNAP a tam 4*2tb v disky v raid 5 tusim, cca 5 tera uzitocneho miesta, otial som kablom pripojeny na xtreamer prodigy, ktory ma okrem ineho aj wifi modul, ale kablom sa da rychlejsie pracovat
media center mam vypnute lebo mi zobrazovalo content na vsetkych ziariadeniach na wifi co som nechcel

xtreamer zvlada uzasne mnozstvo suborov, este som nenarazil na problem, len titulky musia mat rovnaky nazov ako film
praca s qnapom je luxusna, trosku mal problemy s hlukom ale update firmwaru to vyriesil, teraz funi len ked pracuju disky ked nieco streamuje, pri torrentoch je relativne tichy
vyhoda externeho pristupu je ze ma clovek vlastne domaci cloud service, lebo komercnym neverim

momentalne hladam sposob ako prehravat hudbu, mam zdedeny stary receiver onkyo ktory nepodporuje ipod ani dlna, zato hra velmi kvalitne, kedze mam vsetku hudbu na nasku, je mi zbytocne kvoli tomu zapinut dalsie zariadenia cize by som potreboval len nejaky medziclanok medzi receiverom a naskom co zvladne prehrat hudbu a dokaze sa navigovat v kniznici
xtreamer sice zvlada hudbu, ale potrebuje ako zobrazovac telku, a ked chcem pocuvat hudbu nechcem aby mi zrala prud aj tv, aj tak uz mam riadnu spotrebu

_________________
Blep


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Volám sa Richard a mám doma iCentre pripojené k 37palcovému AppleTV cez Thunderbolt.

Sorry, wrong topic.

mam NAS Synology DS 212ku, v nom dva 1,5TB disky v RAIDe: prakticky je to cierna skatula s ventilatorom, troma USB portami a ethernetovou dierou. Pripojene je to do WiFi routera kablom.

defaultne to pouzivam ako storage a zalohu, lebo dovtedy som mal data cez tri externe 3,5kove USB disky, ktore mozu hocikedy zomret. Cele to mam namontovane ako pismenko vo Windowse cez normalny Network Device. Na androidnom tablete BSPlayer je asi jediny free player, co zvlada streamovanie cez Network Device/Sambu, dokonca aj s titulkami -- ak su v rovnakom adresari. Cez tablet sa da pocuvat aj hudba, tam je na to ale hack cez File Manager, ktoreho meno som zabudol a ktoreho funkcionalita je zahrabana pod cheatom.

Ten Synology operacny system je uplne skvely: vyzera to ako linuxove KDE, teda krasne GUI prostredie s ikonkami a plochou a ovlada sa to cez bezny browser. Da sa tam rozbehat vsetko mozne: mam FTP server, ma to skoro ekvivalent uTorrentu + milion pluginov na vsetko mozne (videl so letmo HTTP server a instalaciu WordPressu), da sa to myslim vykombit aj s DynDNS, cim sa k tomu da pristupit aj zvonku (aj ked to som neskusal). Hlavne to velmi casto updatuju a support je dost skvely.

Jediny kulturny sok je to, ze sa to neda pripojit ako USB disk: jedine cez router -- takze ked som chcel na Silvestra produkovat hudbu, musel som vliect tu skatulu, router a tablet a repraky, co je asi viac nez brat 1 notas, jednu kopiu na disku a repraky. Dalsia nevyhoda je, ze to pomerne huci: ak by z toho niekto kopiroval, tak sa pri tom neda velmi spat.

Akurat to, co kazdeho zaujima, teda DLNA, som nevidel, plus neviem ako sa to kamarati s mediacentrovitymi softvermi, teda, ze ci je tam nejake rozumne pouzivatelske rozhranie, ale to predpokladam by mal zvladnut sam smart televizor.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Hmm zistujem ze som brutalne zaostaly :D zakladom mojho setupu je telka ktora prehrava vsetko ku ktorej mam sprosto pripojeny externy disk. Raz som sa pokusal rozbehat DLNA ale nefungovalo to a nijak ma nelaka predstava nonstop beziaceho pc. Vychadza to aj z toho ze stolne PC teraz vyuzivam primarne na upravu fotiek na co je tv uplne nevhodna. Pri hrani co som par krat skusal mi uz popis itemov ci ine texty prisli z gauca prilis mrnave a celkovo z tej dialky stracam detaily.

Mam ale BD prehravac, spolu s receiverom prepojeny optikou takze stale fungujem na klasickom domacom kine.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ale nejake poriadne raidove pole koli zalohe fotiek zvazujem takze mozno to nakoniec skonci podobnym zariadenim aj u mna.
V podstate najvacsia otrava je nechavat zapnuty komp koli stahovaniu veci, ak to vie obsluzit aj takato krabica a tu mat potom napojenu na telku tak to je prijemne riesenie.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Na pc v obyvacke fotky nikto neupravuje, neboj

_________________
Blep


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef: Takze ty to s TV prepojene nemas? Prave to ma zaujima..ak pripojim LAN kablom k routeru NAS aj TV, bude mi TV prehravat filmy bez toho aby som tam musel instalovat nejake otravne DLNA aplikacie?


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nightfall napísal:
alef: Takze ty to s TV prepojene nemas? Prave to ma zaujima..ak pripojim LAN kablom k routeru NAS aj TV, bude mi TV prehravat filmy bez toho aby som tam musel instalovat nejake otravne DLNA aplikacie?

Nemam bohuzial: ani ziadny televizor, na ktorom to viem vyskusat.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ozzy napísal:
Na pc v obyvacke fotky nikto neupravuje, neboj


To mi je jasne.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 17 ]  Prejsť na stránku 1, 2  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun