HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 11 ] 
Autor Správa

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
caute. mam celkom neprijemny problem s desktopom. zapnem ho, vsetko bezi (cpu,karta,disk) lenze black screen. po 8 sekundach sa vypne, zapne a znovu black screen. skusal som menit monitor. ziadna pomoc. takze bud to je karta alebo motherboard. ako to jednoducho zistim? ak sa to vobec nejako da...diky

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nebude to klasicky problem: zdroj, co uz nezvlada?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
nebude to klasicky problem: zdroj, co uz nezvlada?


nene. je tam 600w corsair
maticna doska ani len nepipne pri zapnuti, skusal som vybrat gpu aj ramky a stale ani nepipne a robi to iste. myslim, ze to bude ten motherboard

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Vyzera to ako keby ti fakt odisiel zdroj, na tvojom mieste si ho vezmem niekde otestovat. Nech ho ale len nemeraju, ale aj normalne vyskusaju. Mne sa minuly rok robilo presne toto, zobral som zdroj do obchodu, pomerali, povedali ze vsetko ok, tak som na druhy den doniesol celu bednu, oni tam dali iny zdroj a VOILA zrazu vsetko islo, zazrak. Oni vacsinou meraju len to, ci je nejaky vystup, ale nemeraju, ci je dostatocny, stabilny, atd.

Zdroje odchadzaju ovela castejsie ako maticne, mozno si mal smolu a vychytal zly kus (to je jedno ze to je Corsair).

V kazdom pripade aj ked to nie je zdroj, doma na to asi neprides ak nemas v skrini kopec dielov, ktore mozes postupne menit az kym nenajdes vinnika, takze to budes musiet niekam odniest tak ci tak.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ale zdroj sa moze zaniest prachom, umriet a podobne: ak su bluescreeny, nahle restarty, a podobne, je to prve na rane.

plus, ultralacny zdroj stoji stale 20€ miesto ktoviekolkoeurnej maticnej.

aj ked skus rozbehat minimalnu konfiguraciu (ak si to este nerobil) s jednym diskom bez akychkolvek mechanik, ze ci to pojde.

ak nie, tak je tazke povedat, co to moze byt, lebo fakt to moze byt niekde medzi GPU a mobom.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zdroj ide bez problemov, pc sa nikdy pred tym nerestartovalo ani neprehrievalo. vsetko bezalo ako hodinky. nikde ziadne mechanicke poskodenie, nikde ziadny smrad nic. proste jedneho dna nejde obraz. neviem ci sa chapeme presne - mne jednoducho pc nevysiela ziadny signal do nicoho. ci uz cez vga na monitor alebo cez hdmi na telku.pc bezi, nejde obraz. disturbing je najme to, ze doska pri zapnuti nevyda ani pipnutie, svieti na nej zelena ledka, ktora mi ukazuje, ze je online hned ako zapnem zdroj. skusal som striedavo dat von gpu, potom ramky a skusal to zapnnut, ci to nahodou nepipne. nic. kamarat mi slubil, ze mi pozica nejaky univerzalny tester na dosky, tak skusim to este prebehnut tym.

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Opakujem sa, ale vyzera to uplne ako ked odide zdroj.

Mne sa pocitac choval PRESNE takto (zdroje mi uz odisli tri).

To ze zdroj odide neznamena vzdy, ze "zhori", "dymi", "nejde".

Na to, aby to PC nastartovalo, staci relativne male napatie, ktore v pohode vygeneruje aj odideny zdroj, problem je v tom, ked MB zacne zapinat okolite zariadenia, nastane nahly narast spotreby a zdroj nevykryje. Maticna spanikari a zacne sa tocit v power cykle.

Ta zelena ledka indikuje len tolko, ze zdroj produkuje to minimalne napate (5V?), ktore je potrebne na to, aby sa PC vobec vedelo zapnut - vsetky ATX maticne pracuju na tomto principe. To nehovori nic o tom, ze zdroj funguje dost dobre na to, aby ti aj potiahol cely pocitac.

Hovorim, nemusi to byt nutne zdroj, ale z toho co pises, to tak vyzera. Ak mas moznost odniekial pozicat iny, zacal by som tym, ak nemas, fakt by som asi celu bednu odniesol do servisu, nech ti to pomeraju.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun napísal:
Opakujem sa, ale vyzera to uplne ako ked odide zdroj.

Mne sa pocitac choval PRESNE takto (zdroje mi uz odisli tri).

To ze zdroj odide neznamena vzdy, ze "zhori", "dymi", "nejde".

Na to, aby to PC nastartovalo, staci relativne male napatie, ktore v pohode vygeneruje aj odideny zdroj, problem je v tom, ked MB zacne zapinat okolite zariadenia, nastane nahly narast spotreby a zdroj nevykryje. Maticna spanikari a zacne sa tocit v power cykle.

Ta zelena ledka indikuje len tolko, ze zdroj produkuje to minimalne napate (5V?), ktore je potrebne na to, aby sa PC vobec vedelo zapnut - vsetky ATX maticne pracuju na tomto principe. To nehovori nic o tom, ze zdroj funguje dost dobre na to, aby ti aj potiahol cely pocitac.

Hovorim, nemusi to byt nutne zdroj, ale z toho co pises, to tak vyzera. Ak mas moznost odniekial pozicat iny, zacal by som tym, ak nemas, fakt by som asi celu bednu odniesol do servisu, nech ti to pomeraju.


okej diky. skusim aj ten zdroj

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
objednal som si fungl novy zdroj, lebo tak ci tak sa chystam postupne skladat este jedno nove pc a ziadna zmena....ajajáj.
bude to asi ten motherboard

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:(

Tak to mi je luto, fakt to vyzeralo ako zdroj. Skoda ze si hned objednaval novy, ale ked vravis, ze ho vyuzijes, snad sa nestala ziadna skoda (teda, ziadna vacsia skoda).

Daj vediet co to nakoniec bolo, som celkom zvedavy.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
fuck dat shit
vybral som litiovu baterku z cmos a dal su ju naspat (tiez ma to mohlo napadnut skor)
a nabehlo to, ale nejdu mi dva ram sloty
berie mi len 4gb

...

asi otazka casu kedy ten motherboard skonci nadobro. zatial to vsak ide;)

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 11 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun