HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 50 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4
Autor Správa

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Will vobec nechapem tvoj argument s tabletmi, Apple predsa nieje statna firma. Az Apple ho spopularizoval v dostatocnej miere. To, ze ho vyuziva hrstka astronautov alebo nejaky letecky dispečeri. Nechapem co tym chces povedat...detto to s pocitacmi, akym sposobom sa vlada podielala na tom, ze mam doma ten lacny pocitac? Az ked sa dostal do ruk verejnosti, ktora ho masivne zacala chciet, boli podnikatelia schopní stlacit cenu a naklady tak, aby ho mohli dostat. Co ma s tymto spolocne stat? Ako stat prispel k znizeniu ceny mobilov, tabletov, pocitacov, internetu? Okrem toho, ze dava na firmy vysoke dane a vsemozne regulacie?


Ukazujem ti na oboch pripadoch ako strasne sa dokaze sukromna firma mylit a keby nebolo par nadsencov tak sa pocitac mozno nikdy nerozsiri domov. Sukromny vyvoj ti vobec nezarucuje, ze technologia bude dostupna pre kazdeho, ze sa uchyti a ze ju dostanes sa malo penazi. Pokial sa na tom da zbohatnu za vela penazi tak to bude stat vela, pokial zasiahne konkurencny boj tak prevratne technologie sa nerozsiria a miesto nich pridu lacne nahrady za par korun ktore si ludia pokupuju pretoze to stoji par korun.

Tablet ma ovela vacsi potencial ale prave preto, ze ho primarne uviedla na trh sukromna fiirma ktorej ide o zarobok je to metrosexualna kuchynska doska na ktorej pokial nemas na nieco aplikaciu tak s nou nic nespravis a sudi sa s kazdym kto sa len pokusi nieco podobne vyvinut.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Annun ty si niekedy ako urazena princezna hlavne ked som vobec netvrdil ze si to tvrdil ty (heslo:ameba)
a hlavne ze o mne tvrdis ze trollim a ty si tu veselo flameujes axxisa akoby sa nechumelilo

Najprv si treba uvedomit jednu vec
Ja by som nerozdeloval zdroje penazi na vyskum ...na "stat" a"sukromny sektor"
ale vsetky zdroje by som nazval jednym menom a to menom "INVESTOR"

investor moze vyzerat akokolvek a moze mat akekolvek motivy preco investuje prave do tohto vyskumu
mohol pracovat v tom segmente ,mohla sa mu zjavit panna maria a posepkat ze ma postavit raketu
..cokolvek
teda je uplne scestne tvrdit ze kazdemu inemu investorovi okrem investora ktoremu sa v tomto storoci hovori stat ide iba o peniaze a okamzite ked vydi ze nieje zisk tak dava ruky prec
..ano pravdaze su investori ktorym ide iba o zisk ale NIESU TO UPLNE VSETCI INVESTORI
teda urcite by sa nasli investori ktori by riskovali tak isto a dokazali by vygenerovat tolko penazi ako investor ktoremu sa hovori "stat"

druha vec je aj to ze nie vsetci investori mozu a maju dovolene investovat do kazdeho smeru vyskumu
a vela investorov si svoje vysledky chrani patentami alebo tajnou sluzbou
teda je zase uplne scestne tvrdit ze je jeden investor lepsi ako druhy ked do daneho projektu mohol investovat iba on (space program)

a potom je tu fenomen na ktory chcem upozornit
a to su charizmaticky zanieteny vedci ktory si urcite a za kazdu cenu najdu sposob ako robit svoj vyskum
teda Da vincimu by niekto tu polievku zaplatil
a keby Collumbus nedostal peniaze od investora ktory sa vtedy nazyval kral tak by peniaze ziskal niekde inde

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
buči napísal:
Annun ty si niekedy ako urazena princezna hlavne ked som vobec netvrdil ze si to tvrdil ty (heslo:ameba)

prosim ta velmi pekne odcituj hocikoho v tomto threade

ja som nepovedal, ze mas citovat mna :)

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Dokonca aj alef naznacil, ze otazka nie je "ci nieco bude", ale "kedy nieco bude".

Asi tak dvakrat.

Citácia:
teda je uplne scestne tvrdit ze kazdemu inemu investorovi okrem investora ktoremu sa v tomto storoci hovori stat ide iba o peniaze a okamzite ked vydi ze nieje zisk tak dava ruky prec

investor si spocita velmi rychlo, ci vec prinasa alebo ma potencial zisku: v momente, ked to nevidi, reze a seka. vynimkou su velke korporacie, ktore maju tolko projektov a tolko cashov, ze skrachovane projekty vedia vykryt z inych zdrojov: IT zjavne, medicina tiez.

ja neviem v akej IT firme pracujes, ale spytaj sa ich na R&D oddelenie, ci nejake je :-)

Citácia:
a keby Collumbus nedostal peniaze od investora ktory sa vtedy nazyval kral tak by peniaze ziskal niekde inde

monsieur Babbage mal cely svoj prapocitac navrhnuty a nadizajnovany, akurat, ze mu nik nedal peniaze na stavbu... a v 199x postavili podla jeho planov a s technologiami jeho ery funkcnu verziu,

to len k tomu, ze "nie je dolezite ci sa nieco vynajde, ale kedy".

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dnes padla skvela myslienka: "kedysi som chcel byt astronautom, ale to, co bolo kedysi sen, je dnes je to uz len produkt"

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 50 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 4 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun