HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 84 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Najvacsi IT odbornik fora strikes back


Dakujem, viem, ze som genius 8)

Citácia:
Najvacsi IT odbornik fora strikes back. A ako vzdy su jeho tvrdenia podlozene mnohymi realnymi prikladmi ako "robil som v par firmax"

http://www.zdnet.com/after-a-10-year-li ... 000032714/
a keby si trochu sledoval dianie tak by si videl ako na Slovensku dopadli s pristupom: Ideme 50 rocne uradnicky naucit open office miesto wordu. usetrim Ti hladania a rovno poviem, ze to nedopadlo slavne.


Musis ma v kazdom poste urazat?

Ono nemal som na mysli Office a Word, o tom som vobec nerozpraval. Cize ten jeden link co si postol, neviem, co ma znamenat.

A inac, nesnazim sa posobit, ze to co vravim, su nejake podlozene fakty. Len hovorim, co sa mi zda z mojich skusenosti.

A kupil som si prednedavnom aj Nokia Lumia do zbierky (a asi kupim aj novy Surface do zbierky), cize uznaj, ze nie som nejaky MS hater :wink:

Citácia:
Vypracuj pripadovku. presvedc management, ze usetria 90mega. Rozbehaj to na Linuxe tak usetria 95 mega zo 100. Stanes sa zamestnancom mesiaca.


To bol len moj subjektivny pocit. Ono uz je faktura zaplatena a databaza dovezena na kamionoch do Las Vegas, cize uz niet cesty spat. Len som sa pytal, ci to podla vas bolo dobre rozhodnutie.

Plus ako kontraktora ma to velmi netrapi. Som tu len na par mesiacov, napisem im program, poslem fakturu a tym moj involvement konci. A zase 100 mega pre firmu nie su velke peniaze, cize ked chcu, nech platia.


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nazory na Swift? Co vravite?

V kuloaroch sa sepka, ze Android je trochu zdeseny a coskoro predstavi vlastny jazyk ala Swift.

Predsalen, mat nieco ako Swift vo vybave je fajne na pritahovanie novych app vyvojarov.

Najkvalitnejsi vyvojari v minulosti tak ci tak gravitovali smerom k iOS, Swift ten proces moze este umocnit.


Hore
 Profil  

tuláčka po hviezdach
Obrázok používateľa

Založený: 07.12.2006
Príspevky: 2299
Body: 117
Bydlisko: Spálene mlyny
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ak by to niekoho zaujimalo tak Microsoft prave uvadza novy windows.

Bude sa volat Windows 10 a bude spolocny pre vsetky typy zariadeni (od mobilu po desktop) so spolocnym storom.

Na dnesnej uvadzacke ukazoval tazko geekovske veci (novy prikazovy riadok etc.) urcene hlavne pre power userov a firmy, uzivatelske predstavenie je naplanovane na zaciatok 2015.

Ludia, ktory maju zakupenu licenciu by ho mali mat zadarmo, upgrade z OEM licencie by mal byt za 30 (nepotvrdene)

Uvolneny by mal byt "later in the 2015"

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
V kuloaroch sa sepka, ze Android je trochu zdeseny a coskoro predstavi vlastny jazyk ala Swift.

+
Citácia:
Najvacsi IT odbornik fora strikes back


ANDROID JE ZDESENY! GOOGLE, ZASTAV TYCH SIALENCOV!

----------------------------------------

Na Windows sa tesim, budu konecne multiple desktops :-)

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A Nokia Lumia zdochla po par tyzdnoch pouzivania, som z tej kvality trochu sklamany...

Telefon je zaseknuty v infinite reset loope a jedine, k comu sa viem dostat, je zamrznuta obrazovka s velkym bielym vykricnikom.... :D


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
reklamacia?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
reklamacia?


som sa chystal, ale telefon asi po tyzdni znovu ozil a vyzera, ze funguje vsetko ok. Zda sa, ze to bola len chripka alebo nieco. S iphonom sa mi take nieco nestalo, ze tyzdne nevies telefon zapnut.

Objednal som medzicasom ale novy iphone, cize nokiu si dam do suflika ako zalozny smartfon.


Hore
 Profil  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mildly IT related
cital som si akurat dnes volake americke policajne pdfka o Rossovi Williamovi Ulbrichtovi a.k.a. Dread Pirate Roberts, tvorca a prevadzkovatel Silk Road-u, online darknet marketplacu pre drogy etc. Ulbricht momentalne caka na rozsudok. V dokumentoch boli aj Ulbrichtove sukromne chat logy, a tam som nasiel nasledovny uryvok, ktory mi prisiel zaujimavy. Jedna sa o rozhovor Dread Pirate Robertsa (oznaceny ako "myself") s jednym jeho "zamestnancom" na Silk Roade (Inigo) v ten den, ako si DPR objednal prvu najomnu vrazdu:

Citácia:
(2013-01-27 01:34) myself: you wanna know one of my deepest fears in all of this
(2013-01-27 01:35) inigo (laptop): what's that
(2013-01-27 01:35) myself: being wildly successful
(2013-01-27 01:35) myself: and becoming extremely powerful
(2013-01-27 01:35) myself: and being corrupted by that power
(2013-01-27 01:36) inigo (laptop): thats a very real possibility
(2013-01-27 01:36) myself: inigo
(2013-01-27 01:36) inigo (laptop): power has corrupted even some of the best of men
(2013-01-27 01:36) myself: I need something from you
(2013-01-27 01:36) inigo (laptop): anything
(2013-01-27 01:37) myself: you need to call me out if ever I am over confident in my ideas, or abusive of my power
(2013-01-27 01:37) inigo (laptop): i wouldn't hesitate to
(2013-01-27 01:37) inigo (laptop): don't worry
(2013-01-27 01:38) myself: thank you
(2013-01-27 01:38) inigo (laptop): especially knowing that's your deepest fear, i won't let that happen, or at least i'll do anything in my power to stop you if I notice a seed of power corruption getting to your head
(2013-01-27 01:39) myself: yea, even the thought of it makes me shutter
(2013-01-27 01:39) myself: and it will start with rationalizations
(2013-01-27 01:39) myself: so don't let me fool you. call a spade a spade
(2013-01-27 01:39) inigo (laptop): understood
(2013-01-27 01:40) inigo (laptop): fortunately, i have faith in your character and your will power
(2013-01-27 01:40) inigo (laptop): i dont think it will come to that
(2013-01-27 01:40) inigo (laptop): but i will be forever on the ever vigilant watch
(2013-01-27 01:40) inigo (laptop): just in case
(2013-01-27 01:40) myself: perfect!
(2013-01-27 01:41) inigo (laptop): i give you my word on that


Prislo mi to take 'usmevne', Ring of Gyges a vsetko toto - mlady libertariansky idealista zalozi "free marketplace for everyone", sam v neho prilis uveri a v "mene dobra" sa meni na vrazdiaceho kingpina medzinarodneho drogoveho imperia. Myslim, ze z toho bude dobry film/serial/whatever, najma po poslednej ceresnicky na torte v podobe DEA agenta a jeho Secret Service kamosa, ktori sice pomohli vzniest obvinenia voci Ulbrichtovi nahromadenim tony dokazov, ale zaroven su sami obvineni z kradeze 1 miliona dolarov plus nejakych tych vydieraciek.

Idealista co sa zmeni na zleho a tajni policajti gone rogue - lepsie nez Breaking Bad.

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mal tento vylev v rovnaky den, ako si objednal prvu vrazdu? Myslim, ze tu by aj to meme "Well that escalated quickly" podcenilo situaciu.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 84 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 1 hosť.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun