HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 191 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 9, 10, 11, 12, 13
Autor Správa

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ufff!  :oops: Ani som netušil čo som všetko natáral!
BTW môžte mi niekto poslať link kde sa to dá  stiahnuť rád by som si to po 10 rokoch znovu vypočul.

Čo sa týka chaty ...    Najviac ma potešilo, že napriek veľkému množstvu účastníkov sa všetci bavili. Aj vďaka dilli, Quiccimu, Hieronymovi a vlastne všetkým, ktorí vysvetľovali a promotovali hry. Je fajn vedieť, že sa máte na koho spoľahnúť. Najväčšiu radosť som mal, keď som zdvihol hlavu od hry a všade okolo som videl kôpky ľudí sklonených nad nejakou farebnou doskou, či kartami, ktorí absolútne nevnímali okolie (viď Cepter  :D ).
Jediným nedostatkom bol chaty bol ČAS! Toľko ľudí a hier a tak málo času  :(

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Yarpen napísal:
Jediným nedostatkom bol chaty bol ČAS! Toľko ľudí a hier a tak málo času  :(
ámen, úplne súhlasím

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Yarpen napísal:
Ufff!  :oops: Ani som netušil čo som všetko natáral!


...tvoje prerozprávanie Cimrmana je už legendárne :D
toto bolo ešte lepšie než keď som to počul prvý raz  :wink:

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Co sa tyka hier najviac sa mi pacili asi kartovky Fairy Tale a Macky (Filou?). Velmi dobre sa hralo tiez Notre Dame a celkom zabavna bola ta hra co neviem ako sa volala ale behalo sa pri nej okolo stola  :) Dalej sa mi pacili tiez Warcraft, kontroverzny Kutschfahrt a hoci som to necakal prekvapivo aj kvizove Slovensko - otazky a odpovede :)

Taky priemer boli Tikal, Trans America, Flandern a 6 bere, no a na chut som velmi neprisiel Velkemu Dalmutimu. Najvacsim sklamanim potom bol vyhypovany Galaxy Trucker, ktory sa ukazal byt (aspon pre mna) absolutne nezmyselnou a na nahode postavenou hrou.

Pripajam sa k nazoru, ze casu mohlo byt viac a jeden den navyse by neuskodil. Inak ale chatu hodnotim velmi pozitivne, mozno by som sa len do buducnosti prihovaral za trochu mensi pocet ludi. Tych 10 je podla mna ideal. Teraz som si aj tak s dobrou tretinou zucastnenych nezahral hadam ani jednu hru a okrem pozdravu neprehodil ani slovo :)

Yarpen: ak toho Cimrmana este nemas napis mi PM alebo na ICQ


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kutschfahrt - super idea, ak sa dorobi roleplay, nadherne obrazky. Akurat si treba zvyknut na to, ze zmatok v hlave ("to akoze co mam teraz robit?") je standardnou sucastou a ze akakolvek istota v tom, ktory hrac patri do ktorej frakcie vobec nemusi byt istotou. Toto by som si urcite dal este raz. Nevyhodou su akurat zmatocne popisy na kartach - zrejme treba niekoho, kto vysvetli ostatnym pravidla.

Kravy alias 6 bere - to som poznal uz z predoslych sessionov. Jednoduche, zabavne, netreba pritom uvazovat a zahra si to asi kazdy. Papajme hovadzinku!

Viva Il Re - ako som spominal minule, to je cista oddychovka, ktoru treba vybrat, zotnut pat kralov a potom ju odlozit. Tiez si to zahra asi kazdy a to blafovania tomu dava taky pekny rozmer.

Velky Dalmuti - to je tiez hra, ktoru podla mna treba hrat "lavou rukou", teda netreba velmi rozmyslat a da sa pritom dobre zabavit. Co mi tiez prekazalo, bol ten "metaherny humor" presahujuci trvanie hry (toto velmi nemusim, pripomina mi to nanutene bavenie sa).

Mykerinos - taka lahka hra, kde treba vymysliet aj nepatrnu strategiu. Pyramidky, skaredi britski lordi a muzea. Uz druhu hru by som hral inak, lebo pochytenie pravidiel mi trochu trvalo.

Pirati alebo ako sa to volalo - osobne som mal problem s pravidlami a prve dve kola som absolutne nechapal, preco ti ludia okolo mna zmatocne pobehuju. Podla mna je to celkom zabava, ked treba vybehat prilis vela kofoly a naucit sa rozpoznavat farby. Urcite si to zahra kazdy.

Warcraft (obycajny) - strategia z celade Game of Thrones na motivy starej pocitacovej strategie, kde su pravidla zlozitejsie a pochytit spravne strategie asi potrva chvilku. Znalci pocitacove Warcraftu si to zahraju asi viackrat, ale to je asi tiez hra, kde treba mat stabilnu pomerne vyrovnanu skupinu fanusikov.

Fairy Tale - japonska kartovka, ktora sa zda byt smiesna a lahka, ale az casom sa ukaze, ze za tou hrou sa skryva toho ovela ovela viac. (Kombinacie kariet, strategie..). Toto by som si asi tiez kupil,  pretoze naozaj tam treba trochu porozmyslat, ale zlozitost nie je na ukor megakomplexnych pravidiel a zahra si to tiez asi dost velka skupina ludi.

Galaxy Trucker - toto ma velmi nezaujalo. V kutiku duse mi to pripomenulo pravidla Draciho doupe, kde pravidlovo osetrime stotisic variantov a moznosti, ale nakoniec sa ukaze, ze pravidla su na nic. Cielom je postavit si vesmirnu lod z jednotlivych kuskov (a la domino) a potom sa smutne a hlavne pasivne divat, ako lod demoluju meteority, pirati,
a ktoviecovsetko. Dokazem uznat, ked pravidlova zlozitost ma vyznam a zmysel (lebo pri ich zvladnuti je mozne stavat genialne desattahove megakombinacie (vid Funkenschlag alebo Warcraft)), ale tuto mi to prislo skoro uplne zbytocne a komplexne.

Macky - velke finale v sobotu o piatej rano. To je dalsia zo zvieracich oddychoviek a la Kravy, Korytnacky, Ovce a spol. Jednoduche, netreba rozmyslat, da sa pekne blafovat a tiez si to zahraju aj deti (akurat neviem, kto tam dal ruzoveho zajaca :-)). A ukazalo sa,
ze aj absolutne pasivny pouzivatel vie ziskat dost bodov :-)

Slovensko - necakana kvizova stolovka s uchylnymi otazkami (sykorka belasa, basta slovenskeho pozemneho hokeja), kde sa daju genialne prilakat kibicovia a ukazat slovenska mentalita, ze zvonka su vsetky otazky lahke :-)

Trans America - tiez jednoducha stolovka so stavanim  cesticiek, ktoru si tiez zahraju aj deti. Lahke, da sa pekne spolupracovat, netreba nejak megarozmyslat.

Carcassone Veza - stavanie mesteciek, farm a vil a drakov a ktoviecohoeste a ziskavanie bodov za spravne postavene kombinacie. Tvari sa to ako jednoducha skladacka puzzle pre deti, ale bol som neustale zavalovany novymi a novymi pravidlami.
Toto asi potrebuje dve-tri hry na ziskanie strategie, ale obavam sa, ze na tolko sedeni by som uz nemal chut.
------------------

Co sa tyka poctu ludi - minule bol problem s tym, ze niektori ludia chceli hrat a nebolo s kym (lebo ostatni oddychovali po celodennom hrani). Teraz bol opacny problem - stale bolo s kym hrat, aj ked na ukor toho, ze naozaj s niektorymi ludmi som prehodil len dve tri zdvorilostne slova a naozaj mohol vzniknut dojem, ze tradicna intimna chatova atmosfera nebola az taka pritomna. Ale to je asi tradicny syndrom vacsich chat (osobne sa mi velmi pacilo neherne kecacie sedenie v sobotu rano na prizemi), ktory sa da vyriesit az casom, ked sa ludia spoznaju. Osobne mi to nejak nevadilo, bolo to ine, nez minule.

_________________
Light hand of Empelol.


Naposledy upravil alef0 dňa Po. 19. Nov 2007, 13:20, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
jj. Ten jeden a pol deň je žalostne málo. Nabudúce min 4 dni. BTW mne tento veľký počet ľudí vyhovoval. Bolo to také príjemne hektické, ale minimum času nedovolilo nadviazať hlbší kontakt. Dúfam že newbies sa necítili mimo komunitu (osobne som ten dojem nemal).

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hektické...?

pretože ľudia  mali chuť hrať? pretože sa vedeli za 5 minút dohodnúť čo si ďalej zahrajú?

kto chcel, dal si pohov alebo šlofíka, to nikomu nevadilo, pretože aj tak bolo dosť ľudí ktorí sa bavili po celý čas.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 15.04.2005
Príspevky: 424
Body: 7
Bydlisko: Námestovo

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Quicci napísal:
hektické...?
pretože ľudia  mali chuť hrať? pretože sa vedeli za 5 minút dohodnúť čo si ďalej zahrajú?
kto chcel, dal si pohov alebo šlofíka, to nikomu nevadilo, pretože aj tak bolo dosť ľudí ktorí sa bavili po celý čas.


jj. Presne ten typ príjemnej hektiky som mal na mysli  :wink:

_________________
Ptám sa enem z banálnej zvědavosti, abysem mohl pozdějc roznášat drby po hospodách.


http://www.spolocenskehry.sk - Slovenský web o moderných spoločenských hrách


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik

Založený: 20.11.2007
Príspevky: 1
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ospravedlňujem sa všetkým, ktorým to bolo príliš hektické, za svoju živelnosť  :)

Už mi hovorili, že som horšia ako potopa v kombinácii s hurikánom. Aspoň budete nabudúce vedieť na čom ste!  :lol:


Hore
 Profil  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Šestiměstí je doma!  :ikonka18:

už sa teším na to že budem mať voľný večer na to aby som si ho zahral...  :D

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Profesionálny flákač školy
Obrázok používateľa

Založený: 06.06.2005
Príspevky: 1833
Body: 0
Bydlisko: Somewhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Kaaachnyyyy.... kto má chuť zapoľovať si? :-)
a zahral som si uz aj wikingera znovu, hodnotenie stuplo o 15-20 bodov... ;)

_________________
"You're welcome on my boat. God ain't."


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 191 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 9, 10, 11, 12, 13

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 17 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun