HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 2868 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 192  Ďalšia

Veríte v Boha??? Teda v toho kresťanského:)
Áno a vyznávam ho 32%  32%  [ 48 ]
Verím, ale nenávidím ho 2%  2%  [ 3 ]
Je mi to lahostajné 7%  7%  [ 11 ]
Nie 32%  32%  [ 48 ]
Nejaká iná odpoveď (Aj keď mňa nič iné nenapadá:)) 28%  28%  [ 42 ]
Celkový počet hlasov : 152
Autor Správa

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 06.05.2006
Príspevky: 129
Body: 5
Bydlisko: SNV pri potôčiku
Pohlavie: Žena

Neprítomný
ľudia sa na tolerantných radi hrajú a najhoršie na tom , že tí ktorí majú toho plnú hubu sú najmenej. :ikonka19:

_________________
TA TO JA TO TU


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
scellaby napísal:
ktorí majú toho plnú hubu sú najmenej. :ikonka19:

:twisted: shut up!!!

... toto by som netvrdil...
najhoršie je, že tí čo su najmenej, su tam, kde možu ROZHODOVAT o ostatnych

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 06.05.2006
Príspevky: 129
Body: 5
Bydlisko: SNV pri potôčiku
Pohlavie: Žena

Neprítomný
v každom prípade, kresťanstvo, ani viera do politiky nepatria.
Ale bol by to utopizmus, myslieť si ,že tam budeme mať len tolerantných ľudí, ktorím záleží na blahu občana.
Cirkev si musí tiež prihriať svoju polievočku. To sa dá aj cez kazateľnicu, no z parlamentu majú silnejší hlas. :twisted:

_________________
TA TO JA TO TU


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
scellaby napísal:
v každom prípade, kresťanstvo, ani viera do politiky nepatria.


:) PRESNE tak

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Pútnik

Založený: 08.06.2006
Príspevky: 14
Body: 5

Neprítomný
Nie je mi uplne jasny zasadny rozdiel medzi vychodom a zapadom a to ten, ze v jednom mas zlepsuj seba sam a budes lepsie zit v druhom mas trpiet a potom ked si spravne trpiel budes sa mad dobre po smrti. A ja vlastne neviem ci to je hlavne rozdielnou mentalitou alebo "vyzretostou" nabozenstva.

Kolky z nas si mozu povedat, ze su tolerantny, asi nikto.

Cirkev je politicka institucia ktora narozdiel od vacsiny pretrvala az do dnes a preto do politiky patri, ale do demokracie patri sloboda vierovyznania ale aj sloboda volby tak si spravte zavery.

Ale predstavme si zrusenie hlavneho nabozenstva co by sa asi udialo?

Viera je to co dava ludom oporu v kritickych situaciach, lebo niekedy ti nezostava nic ine nez verit v to ze zajtra bude lepsi den ako dnes napriklad. Pouzil som slovo viera a nie nabozenstvo.


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
[quote="Smutok"][/quote]

1: ked nevieš, douč sa... skus napr stredoškolske učivo NoS alebo tak...

2: su rôzne stupne tolerancie a rozlične veci ku ktorym sa da byť tolerantny... ale ja to o sebe poviedať môžem... to že si z niekoho robim fun alebo že niečo nemám rad, NEZNAMENA že tolerantny niesom...

3: aj vražda pretrvala veky... to že niečo dlho pretrvalo neznamena, že to ma dôvod prervavať dalej, nebodaj rozhodovať o životoch inych... navyše dlhodoby folklór katolickej cirkvy nam jasne dokazuje jej agresivitu a nasilne sklony, čiže ohaňať sa jej dlhodobim trvanim (počas ktoreho zařvalo slušne ludí) je, hehehe, scestné...

4: naboženstvo nieje politicka strana, to sa zrušiť nedá... stačí ked nebude loziť tak okato do politiky

5: ano je. aj ja mam rozlične viery, nie naboženstva... a pomaha to

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Smutok, poviem ti, preco nepatri do politiky. Pretoze presadzuje len to svoje  a ien sa snazi ututlat. A mam aj dobry priklad. Alex ti poradil, aby si si ten rozdiel nastudoval zo stredoskolskej NOS. Ma to maly hacik, od isteho casu uz religionistika nie je v osnovach, Pytam sa, preco? Podla mna je spoznat to minimum o inych rozsirenych nabozenstvach potrebne, aby sme boli tolerantnejsi, no niekto asi nechce, aby sme ich spoznali blizsie.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
ale no, ja som sa ešte učil o všetkych naboženstvach... :cry:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Pútnik

Založený: 08.06.2006
Príspevky: 14
Body: 5

Neprítomný
Kleriker napísal:
Smutok, poviem ti, preco nepatri do politiky. Pretoze presadzuje len to svoje  a ien sa snazi ututlat.

Stale som nepochopil preco nepatri do politiky. Pokial viem tak to co si popisal robi skoro kazda politicka strana na celom svete a ked to nerobi tak dlho v politike nezotrva. Najdi lepsie :)

Citácia:
1: ked nevieš, douč sa... skus napr stredoškolske učivo NoS alebo tak...

2: su rôzne stupne tolerancie a rozlične veci ku ktorym sa da byť tolerantny... ale ja to o sebe poviedať môžem... to že si z niekoho robim fun alebo že niečo nemám rad, NEZNAMENA že tolerantny niesom...

3: aj vražda pretrvala veky... to že niečo dlho pretrvalo neznamena, že to ma dôvod prervavať dalej, nebodaj rozhodovať o životoch inych... navyše dlhodoby folklór katolickej cirkvy nam jasne dokazuje jej agresivitu a nasilne sklony, čiže ohaňať sa jej dlhodobim trvanim (počas ktoreho zařvalo slušne ludí) je, hehehe, scestné...

4: naboženstvo nieje politicka strana, to sa zrušiť nedá... stačí ked nebude loziť tak okato do politiky

5: ano je. aj ja mam rozlične viery, nie naboženstva... a pomaha to

1. ja som chcel pocut nazor inych.

2. to je na samostatnu debatu.

3.Vrazda bude pretrvavat dalej tak isto ako agresivita, lebo clovek je agresivny tvor a nie je schopny svojej agresie zbavit sa, len ju potlacit. Nepoznam neagresivnu  politicku organizaciu jed poznas tak mi uved. Napriklad v ramci budovania demokracie tiez zahynulo hodne ludi a odsudzujeme ju preto? No a nakonec spomenme si co je principom demokracie. A z tohto principu cirkev do politiky patri, lebo ju volia ludia, keby ju nezvolili pravnou cestou a ona by sa tam aj tak nasackovala nalilne tak potom mozme hovorit o tom ze tam nepatri, ale kym ju ludia sami zvolia tak tam bohuzial patri ci sa nam to lubi alebo nie.

4. ale ja som sa pytal na to co by sa stalo keby  napriklad katolicka cirkev zo dna na den zosypala ci by to bolo dobre alebo nie.


Hore
 Profil  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Neviem o tom, ze by sa na skolach neucilo o liberalizme, komunizme ci socializme. Ak nepocitame komunizmus, ktory to mozno nepovoloval, tak sa clovek aspon kusok zoznami na skole s roznymi myslienkovymi prudmi. Lenze s inym nabozenstvom sa uz nezoznamis, monopol. Takze nerozpravaj o tom, ze to sa pokusa kazda strana urobit. Uvedom si, ze nabozenstvo je pre veriaceho 100 krat viac ako nejaka politicka strana. Je to hlbsi a intenzivnejsi vztah. Citlivejsia zalezitost.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Smutok napísal:
4. ale ja som sa pytal na to co by sa stalo keby  napriklad katolicka cirkev zo dna na den zosypala ci by to bolo dobre alebo nie.


na tuto otazku sa neda odpovedať lebo je scestná...
cirkev nieje korporacia (hahahaha je, ale OT) ani firma... nemože skrachovať...
ako si predstavuješ že skrachuje? ako može skrachovať dogma???
:roll:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Barónka
Obrázok používateľa

Založený: 06.05.2006
Príspevky: 129
Body: 5
Bydlisko: SNV pri potôčiku
Pohlavie: Žena

Neprítomný
milosrdenstvo a viera sa z cirkvi pomaly vytratilo. Kde sú skutky milosrdenstva?
Keď sa tu jedná o politickú moc. Nejako mi uniká podstata.
Ľudia ktorí sa venujú charite, chorým a bezvládnym si zaslúžia úctu , ale politici?
Západné náboženstvá sú mi svojim obsahom oveľa bližšie, aj keď som bola vychovaná ako kresťanka.
Teraz sa do kostola chodí predviesť v nových šatách, alebo aby sa nepovedalo.
Koľký politici za socializmu boli tuhý ateisti a teraz dobreže Krista nestiahnú z kríža.
Keby to mysleli naozaj, nepotrebujú sa s tým predvádzať.
Ide o tisíc drobností, keď kážu jedno a robia druhé.
CIRKEV DO POLITIKY NEPATRÍ
a to si vravím ,že som tolerantná :!:

_________________
TA TO JA TO TU


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Smutok... keby si nebol lenivy a precital si poslednych tusim 10 az 15 stran tejto diskusie... zistil by si preco nepatri nabozenstvo do politiky... uz som to tu minimalne raz napisal...


a vies co? ja si dam tu namahu a najdem ti to...

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Grey_Rashka napísal:
Cirkev a jej mocenske pohnutky je vec jedna. Hlupe ovce co sa besprostredne riadia jej slovami druha.

Ale ta najpodstatnejsia je viera, ktoru nasleduje mudri clovek, kona a zije podla nej.Lebo ten nepotrebuje velke stavby s kamena, ani farara, aby mu povedal co je spravne. Mudri clovek cita a rozmysla. Nepotrebuje chodit do tych smradlavych budov kde po stenach vysia modly z kamena a dreva, pozlatene a pestrofarebne. Kdejakych mudrcov vyhlasenych za svetych... svetych ktori su vysveteny ludmi a nie bohom. Veru, taky clovek nema potrebu svoju vieru dokazovat ani ukazovat, lebo sluzi jemu a jeho blizkym, ktori vydia, ze zije dobre, a ze im cini dobre. Taky clovek nevnucuje nikomu svoju vieru, lebo viera v nieco nie je len obycajny nazor na vec. Je to zivotny stil. Su to zvyky. Hodnoty. Filozofia. Uplne komplexna zalezitost. To sa jednoducho nikomu neda vnutit. To musi clovek chiet, a ked sa clovek cloveka spita na jeho vieru, a on mu odpovie, vtedy je spravne sa o viere rospravat.
Nie vtedy, ked je koalicna kriza, abo ked spadne 40 vojakov. Nie v diskusnej relacii, kde sa jeden farar vyhraza druhemu ze zhori v pekle, a vlastne za to ze chce uctit toho isteho boha inac. Taketo veci vedu k nedorozumeniam, hadkam, nasiliu a smrti. A to doslova.

To je moj nazor. Co najstrucnejsie zhrnuty.


Grey_Rashka napísal:
Tak tak... Nic proti krestanom, ci akej kolvek inej vier. Ale cirkev neznasam od srdca... uz som to v tejto teme niegde spominal... su to lenive hrabive blbe hlavy... komu sa dnes stavaju domi? Zadarmo? Neviete? Fararom. Ak cete novi dom... stante sa fararom na slovensku. Chcete k nemu bazen a novu Octaviu? Urobte bla bla na omsi a je to... Je to zbytocne... hlupe.. a smutne. Nove kostoli... do riti... v blave som take monster kostoli videl .. novostauby.. ze sa mi plakat celo... keby sa ty tzv krastania spojili a stavali si spolocne veci co sa im zidu... a nekostol za 50 000 000 korun. hlupe... a na dedinach je to o to smutnejsie... ze stavaju druhy kostol... vedla stareho... ale predtym sa o jeden velky delili katolici a pravoslavny... pride novy farar a stava sa novy... za tie peniaze si mohli opravit cestu, a zacat budovat plynovod... abo zlepsit odvodnovanie abo hocico... ale ty zblbnuty starci a starenky... a nie len starsi... ale aj pracujuca trieda... dava znacnu cast svojich penazi pre jedneho farara... co nevie napocitat do 20 a o odmocninach ani nepocul... len aby pan farar dobre mal... a zeby kostoll bo bla bla... bo to pan farar sa musi posluchat... fuj... fuj fuj...


A este chcem povedat ze som za absolutnu odluku cirkvi od statu. Platy pre cirkev idu z nasich dani. A cem podotknut... ze cirkev ako taka je nevyrobna sfera(da sa diskutovat).  A este jedna vec. Cirkev je oslobodena od platenia dani. Zdanil by som im secky tie stavby az by s toho scernali svine lenive. Potom by som sa pozrel kolko ludi bude chodit do kostola ked sa bude platit vstupne.

A este. Ze preco nepatri KDH do vlady? Resp Nabozenstvo a cirkev do vlady? No preto lebo nejaky ochlasta hrusovsky mi bude pindat o antikoncepcii, a ani nevie o co ide. Abo o interupcii. Proste jeho farar raz povedal ze je to satanovo dielo a viac ho nezaujima. Ta de sme? Do lesa? On o tom neuvazuje, on to iba presadzuje bez ohladu co to prinesie spolocnosti. Propaguje nejaky nazor preto, lebo sa to od neho ako radikalneho krestana caka. Cirkev nema mat v state ziadnu moc. Mimochodom je to zakotvene aj v ustave. Nanestastie nieco take hlupe a smradlave ako KDH existuje.

Ak som niekoho urazil tak sa neospravedlnujem. Dik.

Je tam este mnoho mnoho nazorov, nie mojich samozrejme ... ak ces tak si ich najdi... mne sa uz nece...

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Obavam sa, ze smutok sa uz nevrati.  :(

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 2868 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 192  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun