HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 2868 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 192  Ďalšia

Veríte v Boha??? Teda v toho kresťanského:)
Áno a vyznávam ho 32%  32%  [ 48 ]
Verím, ale nenávidím ho 2%  2%  [ 3 ]
Je mi to lahostajné 7%  7%  [ 11 ]
Nie 32%  32%  [ 48 ]
Nejaká iná odpoveď (Aj keď mňa nič iné nenapadá:)) 28%  28%  [ 42 ]
Celkový počet hlasov : 152
Autor Správa

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Nie je mnich ako mnich. Niektore rady aj nieco robia, pomahaju napriklad ludom v nudzi, chodia na misie atd. blablabla. Taki (alebo take, ak su to mnisky) su v pohode (poznam jednu taku mnisku, beha po kadejakych Afrikach ako besna). A potom tam mas rady ktore sedia s prepacenim na zadku v klastore a modlia sa, a pritom ich zivi stat... nic v zlom, ale to je cisty parazitizmus.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Asi tam chybal smiley (och aka ironia, och bud blahoreceny vynalezca mrkajucej bodkociarky!). Ak si precitas moje predosle prispevky, musi ti prist minimalne cudna taka rapidna zmena nazoru, nie.

Vyjadril som sa no ehm, ako by sa to mohlo zdat zvonku niektorym ludom. Samozrejme, ze divat sa takto na mnichov je prinajmensom netolerancia. Su rady, co ziju medzi ludmi (dominikani) a robia misie a su rady, ktore kontempluju (Lapis Refugii :-)), podla mna obojaka pomoc je potrebna. Ale to je pri pohlade zvonku asi nepochopitelne.

Inak vykladanie Biblie od slova do slova povazujem za cestu do pekla. Uz len na prvej vete (,,Na pociatku bolo slovo") sa da pozabijat. Nevraviac o uzasnej debate ,,je v biblii uvedena hodnota Pi?".

A zabuda sa na to, co to vlastne chcela Biblia povedat v globale.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 06.09.2004
Príspevky: 275
Body: 5
Bydlisko: Komjatice:) Okolo NR

Neprítomný
Ehhh :roll: No to som rád
Jo a podla mňa mnísi sa viac Bohu oddávajú jak kňazi :?    Ale vždy a vo všetkom sa vínimky nájdu :?

_________________
Metal and Fantasy
is for me Extasy;)


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
alef0 napísal:
Vyjadril som sa no ehm, ako by sa to mohlo zdat zvonku niektorym ludom. Samozrejme, ze divat sa takto na mnichov je prinajmensom netolerancia. Su rady, co ziju medzi ludmi (dominikani) a robia misie a su rady, ktore kontempluju (Lapis Refugii :-)), podla mna obojaka pomoc je potrebna. Ale to je pri pohlade zvonku asi nepochopitelne.

A myslis si, ze by mali ti co nerobia nic zit z dani vsetkych ludi? Mne nevadi co robia, to je vsetko fajn, ale iba kym to robia z vlastnych zdrojov, pripadne dobrovolnych sponzorskych.

Citácia:
Inak vykladanie Biblie od slova do slova povazujem za cestu do pekla. Uz len na prvej vete (,,Na pociatku bolo slovo") sa da pozabijat. Nevraviac o uzasnej debate ,,je v biblii uvedena hodnota Pi?".

A zabuda sa na to, co to vlastne chcela Biblia povedat v globale.

Vyklad od slova do slova je nahodou nehorazna sranda... lebo potom sa clovek niekedy dopracuje k brutal nezmyslom.  :lol:

Ale akoze to chapat doslovne a snazit sa tym potom riadit je chore. A snazit sa cokolvek nanucovat inym je zlocin.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Silverbow napísal:
@Grey:A co sa tyka KDH, tato organizacia mala byt davno postavena mimo zakon. Konzervativni primitivi snaziaci sa nanutit svoje zaostale "idealy" celemu statu, to je na moje nervy prilis.i


no chvalalbohu ze doba, v ktorej sa politicke strany zakazovali je uz prec:?  :ikonka26:


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Aaaha, odluka od statu! Suhlasim. Cirkevna dan tiez (potom len bude veselo :-)) Len niekto musi bud citlivo alebo razne vyriesit technicke problemy typu restitucii majetkov (neviem, ako je to s nimi teraz.)


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Nightfall napísal:

no chvalalbohu ze doba, v ktorej sa politicke strany zakazovali je uz prec:?  :ikonka26:

To sa mylis, fasizmuz je napriklad zakazany... a prave preto by mali zakazat aj jeho ideologicke dvojca KDH.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Komunizmus je tiez zakazany na KSS veselo funguje. Ale keby to bolo na mne tak nezakazem ani ten fasizmus.

Podla mojho nazoru by sa nemali trestat myslienky (nech sa nam zdaju akokolvek nebezpecne) ale vyhradne iba skutky.  :?


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Nightfall napísal:
Komunizmus je tiez zakazany na KSS veselo funguje.

To bude tym ze zakazany nie je (co je celkom logicke).

Citácia:
Ale keby to bolo na mne tak nezakazem ani ten fasizmus.

Podla mojho nazoru by sa nemali trestat myslienky (nech sa nam zdaju akokolvek nebezpecne) ale vyhradne iba skutky.  :?

Je rozdiel ci je niekto fasista (to nie je trestne) a fasisticka strana. KDH-ci si mozu mysliet co chcu, to mi je jedno, ale oni sa snazia svoj klerofasizmus nanutit vsetkym.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
1. Propagovacia komunizmu je zakazane rovnako ako propagacia fasizmu.

2. Ako sa ti ho preboha snazia nanutit?  :o  ked ta niekto bude mlatit preto, ze nie si krestan potom mozes volat po zakaze KDH.

Citácia:
Je rozdiel ci je niekto fasista (to nie je trestne) a fasisticka strana.


tato veta mi nedava zmysel


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Nightfall napísal:
1. Propagovacia komunizmu je zakazane rovnako ako propagacia fasizmu.

2. Ako sa ti ho preboha snazia nanutit?  :o  ked ta niekto bude mlatit preto, ze nie si krestan potom mozes volat po zakaze KDH.

1. Nie je, nastuduj si zakony.

2. Hovori ti nieco meno Fronc? Reforma (deforma) skolstva? Vatikanska zmluva? Poznas agendu KDH?

Citácia:
tato veta mi nedava zmysel

Ta veta ma normalny zmysel - osobne presvedcenie a nazory jedinca trestne nie su, trestna je len propagacia (inak nechapem preco). A je rozdiel jeden clovek na ulici a strana vo vlade.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
To prave nestastie tejto republiky je aj to, napriklad, ze komunizmus nie je zakazany!!! Totiz, ak zakazem jeden extrem, musim zakazat aj druhy extrem!!! Problem je, ze na vsetkych moznych miestach sedi kopu starych zaspatych komunistov (staci sa pozriet len na vyroku predstavitelov KSS a mate jasno, kto tu zaspal dobu. A to tak, ze riadne!!!). Akykolvek extrem je nebezpecny!!!



---------------------------
"Rob si co chces, pokial to neublizuje inym!"


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
MickTheMage napísal:
To prave nestastie tejto republiky je aj to, napriklad, ze komunizmus nie je zakazany!!! Totiz, ak zakazem jeden extrem, musim zakazat aj druhy extrem!!! Problem je, ze na vsetkych moznych miestach sedi kopu starych zaspatych komunistov (staci sa pozriet len na vyroku predstavitelov KSS a mate jasno, kto tu zaspal dobu. A to tak, ze riadne!!!). Akykolvek extrem je nebezpecny!!!

Az na to, ze fasizmus nie je zakazany ako "extremny pravicovy konzervativizmus" (komunizmus ako bol tu je extremny lavicovy konzervativizmus), je zakazany ako "hnutie potlacajuce prava skupin obyvatelstva" (alebo nieco take), a to sa neda na komunizmus pouzit, lebo ideologia komunizmu nezahrna vyvrazdenie Zidov & Co..


Citácia:
"Rob si co chces, pokial to neublizuje inym!"

Nekradni mi moje zivotne kredo!  :lol:

Vivat anarchy!  8)

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Netvrdim,ze sa nejak vyznam,ale komunizmus nie je zakazany.Logicky by preto ani nemohla existovat strana,ktora stavia otvorene na principox tohto zriadenia.To by sme potom  mohli zalozit aj stranu s nazvom fache.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Silverbow napísal:
Citácia:
"Rob si co chces, pokial to neublizuje inym!"

Nekradni mi moje zivotne kredo!  :lol:

Vivat anarchy!  8)


vies co je Wiccan Rede? :)

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 2868 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 192  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun