HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 2868 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 192  Ďalšia

Veríte v Boha??? Teda v toho kresťanského:)
Áno a vyznávam ho 32%  32%  [ 48 ]
Verím, ale nenávidím ho 2%  2%  [ 3 ]
Je mi to lahostajné 7%  7%  [ 11 ]
Nie 32%  32%  [ 48 ]
Nejaká iná odpoveď (Aj keď mňa nič iné nenapadá:)) 28%  28%  [ 42 ]
Celkový počet hlasov : 152
Autor Správa

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
od teras si dávam dalšiu zásadu do môjho bezvíznamneho života....

Od teras: Sa nigdy nezapájam do rozhovorov o náboženstve, viere a podobných veciach.

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
alef0,ten link je akoze sranda,ci to ozaj taki debili ziju?  :roll:  :o

a generalizacia...nieje to dobra vec,mozu byt aj dobri farari..ale aj tak...strc ruku do osieho hniezda a najdi tam dobru osi...asi take to je...to dobro v cirkvi je uz uplne zanedbatelne,takze nema vyznam ho uz tam hladat

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
belial napísal:
to dobro v cirkvi je uz uplne zanedbatelne,takze nema vyznam ho uz tam hladat


Hej, aj logicki aj matematicki to sedí...

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

Ugly Retarded Homo

Založený: 05.09.2004
Príspevky: 1321
Body: 5
Bydlisko: Zvolen
Pohlavie: Muž

Neprítomný
alef0 napísal:


tak toto je uz privela...nevedel som ze pracka so sklenenymi dvierkami je satanov vynalez,lebo pri prani vidno spodne pradlo a evokuje to hriesne myslienky,ze hraci Magic:The Gathering po hrani zacnu zit v hriechu,pit krv a brat drogy a ze klaun z McDonald je prezleceny Lucifer....koxooo...chcel by som vidiet toho chlapika co to spisal... :shock:  :D  :roll:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Vas tu ale je fanatikov, antináboženských fanatikov. Sú aj horšie veci, ako dobrovoľná manipulácia, napríklad aj nedobrovoľná manipulácia.

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
belial napísal:
.. ze pracka so sklenenymi dvierkami je satanov vynalez,lebo pri prani vidno spodne pradlo a evokuje to hriesne myslienky,ze hraci Magic:The Gathering po hrani zacnu zit v hriechu,pit krv a brat drogy a ze klaun z McDonald je prezleceny Lucifer....:


No dobre, nebudem vas napinat. Stranka je vtip (vazne!), a to uz je z nej vidiet ovela viac, ako pred takymi dvoma rokmi. Ale tie 2000prispevkove diskusie okolo nej (ten ti ti ti ta ti ti ta ta, nech ide do ti ti ...), firebally lietali, stolicky lietali atd., to bola radost citat :-D


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Mna by zaujmalo,ci ten link o masturbacii je pravda.A podla textu povedal by som,ze to spisal knaz,hlavne ,ked odpovedal,ze na otazku od mladeho dievcata,ako sa tomu brani odpovedal,zwe motlitbou a ona odvrkla,ze to aj cakala.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
V jednom skvelom filme som pocul jednu skvelu hlašku....

Každe ráno začína prví deň zvyšku tvojho života. To plati pre každy deň okrem jedneho. Okrem toho posledneho.

...a preto by som povedal, že nema zmysel už dalej o tom kecať. Bo život užiť treba kym ho maš. To čo pride potom je TERAS nepodstatne.

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
rashka: ale vsak to plati aj pre ten posledny den  :o


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 444
Body: 5
Bydlisko: Bratislava - Šedé Veže

Neprítomný
Vy neveriaci bastardi, sklonte sa pred slavou Jedineho a Najvyssieho. Ako sa opovazujete urazat Jeho jedinecnost a mudrost. Ako sa opovazujete vypustat z vasich, satanom nasiaknutych, ust taketo slova. Mor na vas, kaciri a heretici!!! Mor na vas vsetkych, nech vas Jeho spravodliva ruka zotne a vasa krv nech nasyti nase mece!!! Hor sa bratia do boja!!! Hor sa bratia, za Boha, za Narod!!!

:)

_________________
"I wanted to be a Teminator but they require you have an armored hyperalloy skeleton and mine's mostly recycled truck tires."
Obrázok
http://mickmage.bloguje.cz
http://www.kulturakriplu.net


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
MickTheMage napísal:
Vy neveriaci bastardi, sklonte sa pred slavou Jedineho a Najvyssieho. Ako sa opovazujete urazat Jeho jedinecnost a mudrost. Ako sa opovazujete vypustat z vasich, satanom nasiaknutych, ust taketo slova. Mor na vas, kaciri a heretici!!! Mor na vas vsetkych, nech vas Jeho spravodliva ruka zotne a vasa krv nech nasyti nase mece!!! Hor sa bratia do boja!!! Hor sa bratia, za Boha, za Narod!!!


Predpokladam, ze si pri tom spievas ,,Jerusalem" :D

----------


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
MickTheMage napísal:
Vy neveriaci bastardi, sklonte sa pred slavou Jedineho a Najvyssieho. Ako sa opovazujete urazat Jeho jedinecnost a mudrost. Ako sa opovazujete vypustat z vasich, satanom nasiaknutych, ust taketo slova. Mor na vas, kaciri a heretici!!! Mor na vas vsetkych, nech vas Jeho spravodliva ruka zotne a vasa krv nech nasyti nase mece!!! Hor sa bratia do boja!!! Hor sa bratia, za Boha, za Narod!!!

:)


A to píše človek čo ma vo svojom nicku že "Mage". Vieš ty vobec čo to slovo znamená a od čoho je odvodené? Z Biblie to určiťe nemáš.  :P

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 06.09.2004
Príspevky: 275
Body: 5
Bydlisko: Komjatice:) Okolo NR

Neprítomný
No ma fakt serie čo si o tých farároch myslíte :evil:  Vážne by som chcel aby ste mi to odvôvodnili, pretože ja si myslím že väčšinoa farárov sú ľudia s čistým srdcom a ich skutky to dokazujú, to že vy si v tv pozriete reportáž o rakúskych kňazoch na tom nič nemení, predsa sa všade nájdu vínimky, ale ja viem svoje a od vás teda čakám to odvôvodnienie :roll: !!!

A myslím si že každému Boh niečo dáva, možno si to neuvedomujete pretože to všetko beriete ako samozrejmosť, ale je to tak, a ak si to uvedomovať začnete uvidíte že Boh je ten najsammilosrdnejší zo všetkých bytostí :wink:

_________________
Metal and Fantasy
is for me Extasy;)


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 09.09.2004
Príspevky: 410
Body: 5
Bydlisko: Fokin Koshice Sity

Neprítomný
Anonymous napísal:
No ma fakt serie čo si o tých farároch myslíte :evil:  Vážne by som chcel aby ste mi to odvôvodnili, pretože ja si myslím že väčšinoa farárov sú ľudia s čistým srdcom a ich skutky to dokazujú, to že vy si v tv pozriete reportáž o rakúskych kňazoch na tom nič nemení, predsa sa všade nájdu vínimky, ale ja viem svoje a od vás teda čakám to odvôvodnienie :roll: !!!

A myslím si že každému Boh niečo dáva, možno si to neuvedomujete pretože to všetko beriete ako samozrejmosť, ale je to tak, a ak si to uvedomovať začnete uvidíte že Boh je ten najsammilosrdnejší zo všetkých bytostí :wink:


No Ravenko, nemusim pozerať telku aby som vedel že farar je človek ako každy iný. Chce jesť, spať, piť, sexovať(a nehovor že nie lebo ťa prestanem brať vážne). Sú medzi nimi chamtivci, lenivci, zlodeji, uchilovia, a vobec všetký iné ľudské tipi. Samozrejme aj dobráci. Múdri ludia, inteligentný a dobrosrdečný. To je pre teba, aby si si ich moc neidealizoval.

Teras moje dôvody... farar je členom organizácie, ktorá ma za úlohu ovládať masi za účelom získavania prostriedkov a moci. Bolo to tak pred tristo rokmi, a je to tak aj dnes. Toto beriem ako nevivratitelny fakt, nema cenu mi to nijak vyhovarať. Viem čo pišem, mam v rodine jedneho farara a jedneho misionara. Farar je predlženou rukou cirkvi alebo spoločenstva abo jak sa tomu dnes nadava.

Za druhe, uloha farara a kostolu je nanajvíš zbytočná a v samotnej biblii je, že načo stavbi s kameňa a modli. Abo tak nejak. Ale cirkvi to vyhovuje samozrejme(ked nevieš prečo, skus niekedy použiť aj tu svoju naivnu hlavu).

Dalej, spovede: V biblii nie je nič o tom, že sa maš spovedať nejakemu čurakovi v sutane a priblblej čiapke dagde v kostole. Je tam niečo v zmysle, že spovedajte sa medzi sebou bla bla... neviem presne ako to ide... (samozrejme ked budeš mať záujem, možem ti to pohľadať, ale bude to trochu trvať)

Dalej, naboženske sviatky: drviva večšina ma zaklad v pohanskej kulture... nebudem pisať ktore a ake sviatky im predchadzali... snaď si to vyhľadaš aj sam. A to, že niekto perfektne zaraba na tretkach s naboženskymi motívmi ti zdôraznovať nebudem, že? Napr na dušičky sa preda X ton tych sračiek(vence, kahance).

To že by mal pre teba kostol a farar byť zbitočny ti asi z gebule nevytrepem, a ani to robyť nechcem, len sa zamysli či by Boh chcel aby sa niekto obohacoval v jeho mene...
Či by mu náhodou nestačilo, keby sa jeho ovečky stretali na krásnej lúke, a v zime v hociktorej dostatočne veľkej budove. Či potrebuješ farara aby prekrucal sveté písmo, alebo máš aj vlastní rozum, a to čo si prečítaš v biblii a to čo vidíš vo svete ti dá viac.

Opakujem, v žiadnom prípade to neber ako nátlak, ale ako môj názor a námet na rozmýšľanie. :ikonka15:

Nech pokoj sprevádza tvoju myseľ pri rozmýšľaní.

_________________
I´m not Jesus. I´m just full of peace.


Naposledy upravil Grey_Rashka dňa Pi. 19. Nov 2004, 14:43, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ogh! Hutne, miestami pravdive, miestami des a hroza. Autor prejavil svoj nazor, cim vsak reciprocne utvrdil v niektorych citateloch nazor nan. More to come soon..
----
A byk hlav dvadsiatich troch prisiel a predcitaval dvadsiatim styrom starcom, and there was much rejoicing.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 2868 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 192  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 5 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun