HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 2868 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 192  Ďalšia

Veríte v Boha??? Teda v toho kresťanského:)
Áno a vyznávam ho 32%  32%  [ 48 ]
Verím, ale nenávidím ho 2%  2%  [ 3 ]
Je mi to lahostajné 7%  7%  [ 11 ]
Nie 32%  32%  [ 48 ]
Nejaká iná odpoveď (Aj keď mňa nič iné nenapadá:)) 28%  28%  [ 42 ]
Celkový počet hlasov : 152
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
co vam poviem, bol som videl som, arabskeho preludnenia sa nebojim a will trepe somariny

edit: aby som nebol taky utocny

myslim ze ta bezpecnostna otazka je iba hlupa zamienka a nic ine , realne tam ziadny problem nie je

za dalsie, burka nezabranuje osobnej slobode ako hovoris, ale zakony ju zakazujuce uz hej, vela.zien ju nosi dobrovolne a citia sa nesvoje ked ju nemaju, ak ide o pripad ze su zene upierane vlastne prava tak je na vine jej manzel a nie burka, zakazujete nasledok namiesto odstranenia priciny... je to rovnako absurdne ako zakaz pumpovacich brokovnic.v.rakusku lebo nou chlap vyvrazdil rodinu, automat je tam od 18 ako v amerike

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Arabskeho preludnenia sa nebojim ani ja, bolo to pisane s vysoko nadsazkou. Ano bezpecnostna otazka nieje podstatna a neda sa uznat ani ako chaby argument, zakony funguju. Osobna sloboda je ale rovnako vagny argument ako aj demokracia. Zavisi stat od statu a hlavne principy a zaklady demokracie na ktore sa v takejto diskusii rado odvovalva by mnoho ludi udivili. Na tom, ze ti demokraticky stat nieco zakaze mi jednoducho nepride nic sokujuce a nieco nad cim by sa cela civilizacia teraz mala zamysliet. Zakazujeme si radi hlavne tie nabozenske veci kedze z toho uz bol nejden konflikt.

Pricina lezi v krajine mimo nasej sfery vplyvu ci nebodaj jursidikcie a preto je nemozne pricinu odstranit. Rovnako ako je nemozne pre moslimov odstranit pricinu Europskeho liberalizmu v obliekani. Takze v tomto pripade pokial nepride k silnemu zmiesaniu kultur alebo vojne sa budu vzdy odstranovat iba nasledky nie priciny. Preto mi pride logickejsie odvolavat sa skor na toleranciu nez osobne slobody a demokraciu.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Naposledy upravil Will dňa Pi. 30. Júl 2010, 10:57, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
wtf, zakladne ludske prava ti nieco hovoria? demokracia s tym nic nema

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Z mojich skusenosti ti tie prava obcas stat vie jemne pokakat a rozotriet po tvary. Samozrejme v modernej demokracii by sa to stavat nemalo uz len z principu.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
inak nemozem suhlasit ani s.tym ze v modernej vyspelej demokracii.si treba zvyknut na to ze sa veci zakazuju a reguluju a vseobecne ma velmi serie to ze sa z europy aj vdaka tomu gigantickemu byrokratickemu aparatu stava nanny state, zachvilu bude regulovane aj oblecenie a dlzka listov na stromoch

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
socializmus s ludskou tvarou
Obrázok

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ozzy napísal:
inak nemozem suhlasit ani s.tym ze v modernej vyspelej demokracii.si treba zvyknut na to ze sa veci zakazuju a reguluju a vseobecne ma velmi serie to ze sa z europy aj vdaka tomu gigantickemu byrokratickemu aparatu stava nanny state, zachvilu bude regulovane aj oblecenie a dlzka listov na stromoch


Inak co si myslis o security aspekte buriek? Myslim to, ze niekto sa prezlecie do burky a odpali bombu uprostred Time Square?

Je to ine ako kuklaci?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Ozzy napísal:
inak nemozem suhlasit ani s.tym ze v modernej vyspelej demokracii.si treba zvyknut na to ze sa veci zakazuju a reguluju a vseobecne ma velmi serie to ze sa z europy aj vdaka tomu gigantickemu byrokratickemu aparatu stava nanny state, zachvilu bude regulovane aj oblecenie a dlzka listov na stromoch


Skuska demokracie v priamom prenose, ako moc sa nechame regulovat a v com vsetkom? Treba si zvyknut, ze demokracia nieje vynimka na zakazy a regulacie.
Respektive, ked si na to mame zvykat tak je nieco zle. Ja som vyrastol v systeme ktory ma reguluje ajked si hovori demokraticky. Politicky system a regulacia spolu neusvisia, akonahle sa stretne nejaka grupa ludi tak sa organizuje a je jedno ci to je stat, firma alebo sidlisko.
50tka v obci proste pomaha doprave a bezpecnosti ajked som si robil vodicak a roky jazdil pri povolenej 60tke.

Takze celom k masam sudruhovia :)

Alef> Je to to iste ako ked sa niekto prezlecie za policajta a zastreli nejakeho podnikatela.

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Appeasement (francouzsky apaisement) označuje pacifistickou politiku z 30. let 20. století, kterou symbolizovalo hlavně ustupování agresivním stranám.
Politici, kteří appeasement prosazovali, věřili, že uspokojením potřeb a požadavků nacistického Německa odvrátí druhou světovou válku a zachovají mír za každou cenu. Bylo motivováno snahou vyhnout se hrůzám, které se odehrály za první světové války s nadějí, že evropské národy v novém uspořádání již další válku nedopustí. Jejich úsilí, které trvalo několik dlouhých let, však bylo marné. Německo bylo těsně před válkou ještě posíleno a demokratické síly oslabeny. Dnes je appeasement vnímán velmi negativně a jako historický omyl.

Myslim ze by sme sa mali poucit z minulosti a zbytocne zase slabossky neustupovat natlakovej skupine ktora postupne krok za krokom vtlaca svoju kulturu a obyvatelov do europy
Ja uplne chapem vsetkych principialnych zastancov pravidiel Liberalnej demokracie,
len podla mna treba vidiet cez stromy les a nieco ine je hajit prava romov,homosexualov,zien atd
a nieco ine pomaly ustupovat kulture a jej obyvatelov s ktorou sme uz de facto par storoci "vo vojne"
a nas spojenec ich raiduje s tankami :wink:
ps:TIBET

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
?
Citácia:
postupne krok za krokom vtlaca svoju kulturu a obyvatelov do europy


kava je humus arabsky, vyhodit.
kebab vyhodit za hranice
perzske koberce su naco dobre komu v tejto krasnej europe?
prince of perzia vymazat z HDD
alebo ako je to s tou kulturou zlou vtlacanou?
btw o par rokov nejaky trotl z Terchovej zacne krusadu proti coca-cole?
: ))

buci chapem co chces povedat, ale hovoris to zle.

vtlacaju sa sem uz stovky rokov, moslimska kultura je neoddelitelnou castou juhoslavie, arabaci a turci sem utekaju uz nejaky ten patek.
a stale neevidujem nejaky epic problem
imo bolsevicke a nazi skupiny ako RAF alebo IRA ci baskitski separatisti su rovnaka ak nie vacsia pakaz a maju na svedomi tiez par mrtvych bez toho, aby niekto verejne a vo velkom meritku brojil proti baskom, bolsevikom ci irom... tam uz sa nepausalizuje a nedemonizuje cely narod ppr rasa?
som za poslanie vsetkych rysavych spat do irska :))
cez stromy les vidiet vravis? no schvalne kolko je v EU moslimov?
kolko z nich co zleho robi?
imo demonizacia. jedna holandanka to pekne zhodnotila, ked som sa jej pytal na to, ci sa doma v Rotterdame citi ohrozena moslimami.
nie, necitim. problemu sa chyta low-educated population : ))

Citácia:
a nas spojenec ich raiduje s tankami

ach, potesil si ma!! :ikonka18:
Obrázok

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Buci, uff.

Citácia:
Dnes je appeasement vnímán velmi negativně a jako historický omyl.

Kym?

Citácia:
a nieco ine pomaly ustupovat kulture a jej obyvatelov s ktorou sme uz de facto par storoci "vo vojne"

Orly?

Niekto sa zjavne nevie vyrovnat s imigraciou. Nemci mali vyhodit Turkov?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
alef0 napísal:
Kym?


kazdym normalnym clovekom

alef0 napísal:

Citácia:
a nieco ine pomaly ustupovat kulture a jej obyvatelov s ktorou sme uz de facto par storoci "vo vojne"

Orly?


toto bola epic hlaska vskutku

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Olef mozno som to zle napisal ako tvrdi warrior ktory ma zrejme asi pochopil co som chcel podotknut
tu definiciu Appeasementu mam odtialto http://cs.wikipedia.org/wiki/Appeasement
A tebe sa nezda byt historicky omyl ustupovanie fasistickemu Nemecku ?Mne hej
Celkovo nezdrave ustupovanie nikde a nikomu neprospelo.Velmi pekne to napisal raz Bukowsky v jednej poviedke ked chlapik pred ocami dvoch hipikov znasilnil ich kamosku a oni boli zdreveneny svojimi nazormi a nenasili a svojimi zasadami a nemo pozerali ako sa hybe krik

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
no citovat fetaka bukowskeho ako paralelu k politike je celkom funy : ))

ustupovat ako ustupovat
aj vo vztahu istym sposobom ustupujes
aj v praci a vlastne cely zivot.
do akej miery ale ustupis, to je dolezite :)

pokial sa budu musiet riadit nasimi zakonmi a akceptovat nasu kulturu ako dominantnu, tak to nieje nezdrave ustupovanie

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Warrior napísal:
no citovat fetaka bukowskeho ako paralelu k politike je celkom funy : ))

ustupovat ako ustupovat
aj vo vztahu istym sposobom ustupujes
aj v praci a vlastne cely zivot.
do akej miery ale ustupis, to je dolezite :)

pokial sa budu musiet riadit nasimi zakonmi a akceptovat nasu kulturu ako dominantnu, tak to nieje nezdrave ustupovanie

Pokial sa budu riadit nasimi zakonmi a budu akceptovat nasu kulturu tak ani ustupovat netreba :)

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 2868 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 183, 184, 185, 186, 187, 188, 189 ... 192  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 11 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun