HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 2868 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 192  Ďalšia

Veríte v Boha??? Teda v toho kresťanského:)
Áno a vyznávam ho 32%  32%  [ 48 ]
Verím, ale nenávidím ho 2%  2%  [ 3 ]
Je mi to lahostajné 7%  7%  [ 11 ]
Nie 32%  32%  [ 48 ]
Nejaká iná odpoveď (Aj keď mňa nič iné nenapadá:)) 28%  28%  [ 42 ]
Celkový počet hlasov : 152
Autor Správa

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
so far sa to az na nejake vynimky deje
(ostatne tie vynimky, ktore neakceptuju nasu kulturu a zakony mame aj medzi sebou)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
buči napísal:
Olef

:ikonka42: :ikonka42: :ikonka42:

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Europa je z definicie tolerantna, to ju odlisuje od niektorych vychodnejsich koncin. Plus, argument kriakom vonia skusenostou, ktora vonia zlymi skusenostami s Romami, co je centimeter od en bloc nenavisti, hoci pochopitelnej.

Co ma vedie k otazke, co s nimi? Z hladiska neintegracie su na tom horsie nez burkovy problem, z hladiska kultury su tu doma, z hladiska dopadu na Slovac tazivejsi.

Hm? Co tu so zakonmi?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
si bol ozrany? ti nejako nechapem, co pises brat moj

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Nie, pisal som z mobilu :-). Skusim este raz:

Buči tvrdi, ze ustupovanie prakticky nie je zdrave. V praxi by to znamenalo ,,chcete satky? vypadnite, chcete burky? vypadnite dvakrat" a razenie zasady ,,prisposobte sa nam" a podobne. Akurat, ze Europa je zo svojej podstaty tolerantna a v konflikte ,,tolerantny vs rigidny" stale vyhrava rigidny.

Argument ,,hipici mi znasilnili kamosku" je čudný: pretoze pri takomto traumatickom zazitku vacsinou (po prave) odsudis celu prislusnu skupinu. Ak ta zamladi ozbijaju Romovia, tak takmer naisto znenavidis komplet Romov. Ak ta oprznia Arabi, tak znenavidis cely Sinajsky poloostrov, vratane celej moslimskej kultury. To vsak nie je problem moslimov, to je problem celej konkretnej komunity, na ktoru zakony neplatia. Ako argument to nefunguje, pretoze to je prakticky operovanie xenofobiou (a v diskusii sme to uz mali, ked Lilla presne takymto sposobom protestovala proti moslimskej komunite v UK).

Co ma viedlo k Romom, zoberme si, ze tu debatujeme o probleme burok a satiek, o tom, ako ustupujeme (akym sposobom vlastne ustupujeme?), lenze tuto za rohom mame romsku otazku, ktora je imho na mnohych rovinach identicka s potencialnou imigrantskou otazkou napr. vo Francuzsku.

Mame istu skupinu ludi, na ktorych zakony neplatia, ktori su nezamestnatelni, ktori su kulturne inde... akurat, ze oni tu doma.

Co s politikou appeasmentu? Mozeme ich nahnat do taborov, zamknut a dovi dopo, lebo akakolvek tolerantna zalezitost pri zjednoduseni vlastne nefunguje. A teraz kto bude mat odvahu na extremne riesenia, ktore mozu viest naozaj k extremnym dosledkom? (A tu by som videl rad priklad, kde sa takato otazka vyriesila neextremne.)

Warrior vravi dobre, ze demonizacia. Keby u nas chceli moslimovia postavit mesitu, chcel by som vidiet to skackanie naroda - a pritom v Bratislave uz kedysi davno-pradavno jedna bola.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
alef0 napísal:
Europa je z definicie tolerantna, to ju odlisuje od niektorych vychodnejsich koncin. Plus, argument kriakom vonia skusenostou, ktora vonia zlymi skusenostami s Romami, co je centimeter od en bloc nenavisti, hoci pochopitelnej.

Co ma vedie k otazke, co s nimi? Z hladiska neintegracie su na tom horsie nez burkovy problem, z hladiska kultury su tu doma, z hladiska dopadu na Slovac tazivejsi.

Hm? Co tu so zakonmi?

Paneboze nerob mi psychoanalyzu s jedneho obrazu si uplne mimo BTW :napisal som NEZDRAVE ustupovanie poriadne si citaj moje posty a az potor reaguj pls nerobte tu zo mna nacka
Ja nemam zle skusenosti s Romami..zijem v Bratislave a tam romovia velmi niesu..teda v okruhu mojej existencie som pomaly ani nevidel Roma poslednych 5 rokov takze mam o nich skor take romanticke predstavy a velmi lahko mam ku nim pozitivny vstah ale chapem ludi ktory ich maju za susedov a otvara sa im noz vo vrecku. :)
Ja osobne vyzeram trocha exotickejsie lebo mam rodinu na balkane{nieco ako ten wizard ale v tmavsom prevedeni}takze som si svoju davku netolerancie odzil a odbil {srba len tak dakto dole neda hehe}
u mna nieco ako rasismus alebo nejaky hate voci imigrantom nema sancu
Ja som chcel len svojimi postami povedat ze niekedy sa treba postavit za svoje idealy a nazory aj ked tie idealy su tolerancia a demokracia, pacifismus
Aby sme za par rokov nestali ako ty dvaja hipici a nemo sa nepozerali ako nam znasilnuju nasu liberalnu demokraciu howk dohovoril som a myslel som kontraproduktivne NEZDRAVE ustupovanie

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
ved okej... nic sa nedeje, co sa vzrusujes :)
precitaj si Heinleina a ne Bukowskeho
ten je viac fit
a nema hipikov, ale civilistov

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
alef0 napísal:
Argument ,,hipici mi znasilnili kamosku" je čudný: pretoze pri takomto traumatickom zazitku vacsinou (po prave) odsudis celu prislusnu skupinu. Ak ta zamladi ozbijaju Romovia, tak takmer naisto znenavidis komplet Romov. Ak ta oprznia Arabi, tak znenavidis cely Sinajsky poloostrov, vratane celej moslimskej kultury. To vsak nie je problem moslimov, to je problem celej konkretnej komunity, na ktoru zakony neplatia. Ako argument to nefunguje, pretoze to je prakticky operovanie xenofobiou (a v diskusii sme to uz mali, ked Lilla presne takymto sposobom protestovala proti moslimskej komunite v UK).

.

Mam pocit ze si ma asi nepochopilBoze aky hipici mi znasilnili kamosku OMG.Budem si trocha vymyslat cital som to davno .Traja ludia {priklad pacifistou s klapkami na ociach]dvaja chalani jedna zena isli s vlajkou vietkongu po ceste.Prisiel ku nim chlapik a dal sa s nimi do reci.Vypytal si cigaretu, nechal si krabicku..Potom si zobral ich alkohol a vypil ho...hmm myslim ze im aj zjedol zasoby sa mi zda
Nakoniec im oznamil ze im pretiahne kamosku.Zena sa zhrozene pozerala ako ty dvaja vykoktali ze by to nemal za sa to nepatri znasilnovat zeny atd.Chlapik strhol kriciacu babenku a dal ju dole v krikoch
Chalani sa pozerali a ich nazory a idealy ktore hlupo a s klapkami na ociach dodrzovali im zabranili spravit spravnu vec .
Toto som dal len priklad situacie ked ti tvoje nazory zabranuju spravit spravnu vec
Ja nehovorim ze mame moslimov zacat zabijat alebo vyhanat a a kauza burky je cista hlupost
Len dufam ze ked to zacnu prehanat s islamizaciou{mozno sa to nikdy nestane}
budeme pripraveny im povedat chalani odtial potial dalej uz nie

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Obrázok

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
alef, ja nevystupujem proti moslimom. nech si kludne su. poukazovala som na ich spravanie, na to ako maju oni (a nie len oni ale prislusnici vacsiny mensin) dovolene viac, a ako domace obyvatelstvo sa musi prisposobovat manierom mensin, a to nie len v anglicku alebo francuzsku, ale vo vacsine europy, teda aj u nas.

tuto suhlasim s bucim, ze je to nezdrave ustupovanie, a ze obcas by bolo na mieste dupnut si nohou a povedat im nie.

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Lilla napísal:
povedat im nie.


nein!

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
zle som sa vyjadrila.
poveda nie - v tomto vam neustupime, musite sa prisposobit vacsine.

bolo by super, keby sa toto povedalo kedysi ked sa tvorili mensinove zakony, vdaka ktorym prislusnici mensin dostavaju byvanie zadarmo, este aj podporu dostavaju...
a miesto toho by sa povedalo razne nie, nedostanete nic zadarmo, je jedno ako vyzerate, v co verite, musite si na to zarobit tak ako vsetci ostatni

ale toto uz asi patri skor do politickej temy

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
*ehm ehm*

zda sa ti, ze sa neprisposobuju vacsine?
zda sa ti, ze tu kamenuju zeny? ze usekavaju ruky zlodejom?

ad absurdum mozme pozadovat od kazdeho, kto sa odlisuje od vacsiny, aby sa prisposobil
ergo napr lesbam a gayom nepovolme marriage :)

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

víla stratená
Obrázok používateľa

Založený: 25.01.2007
Príspevky: 2769
Body: 86
Bydlisko: Ostrovné Kráľovstvo
Pohlavie: Žena

Neprítomný
nemecko a turecke rodiny a vrazdy cti napriklad.

ano zda sa mi ze sa neprisposobuju. svojim spravanim a ohananim sa ze su diskriminovani, lebo su z tej a tej mensiny, ze rataju s tym ze prave vdaka tomu ze su z nejakej mensiny, dostanu vela veci na striebornej tacke, a aj to dostavaju.

lesby a geyovia chcu byt len tolerovani ako plnohodnotni a normalni ludia, len s inou orientaciou. v ostatnom zivote makaju na vsetko vo svojom zivote sami.

narodnostne a rasove mensiny sa ti budu ohanat rasizmom a neviem akou diskriminaciou, ked pri tom maju prave oni ako prislucnici takychto mensin vyhody, ale oni tych vyhod chcu stale viac. a to sa mi nepaci.

mam v hlave naivnu predstavu o utopickej demokracii, kde maju vsetci rovnake sance zamestnat sa, uplatnit sa, whatever, na zaklade toho co vedia, a nie na zaklade toho ako vyzeraju, k comu sa modlia alebo ake pohlavie ich pritahuje...

_________________
We can not forget who we are...


NEdavajte mi pluska za prispevky vo vtipkoch. dik


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Lilla napísal:
nemecko a turecke rodiny a vrazdy cti napriklad.

ano zda sa mi ze sa neprisposobuju. svojim spravanim a ohananim sa ze su diskriminovani, lebo su z tej a tej mensiny, ze rataju s tym ze prave vdaka tomu ze su z nejakej mensiny, dostanu vela veci na striebornej tacke, a aj to dostavaju.

lesby a geyovia chcu byt len tolerovani ako plnohodnotni a normalni ludia, len s inou orientaciou. v ostatnom zivote makaju na vsetko vo svojom zivote sami.

narodnostne a rasove mensiny sa ti budu ohanat rasizmom a neviem akou diskriminaciou, ked pri tom maju prave oni ako prislucnici takychto mensin vyhody, ale oni tych vyhod chcu stale viac. a to sa mi nepaci.

mam v hlave naivnu predstavu o utopickej demokracii, kde maju vsetci rovnake sance zamestnat sa, uplatnit sa, whatever, na zaklade toho co vedia, a nie na zaklade toho ako vyzeraju, k comu sa modlia alebo ake pohlavie ich pritahuje...


kolko ich je vzhladom na pocet turkov?
kolko je vrazd zo ziarlivosti medzi bielimi?

ake veci na striebornej tacke? zda sa ti, ze pristahovalci tvoria najvyssiu socialnu skupinu?
alebo aspon strednu skupinu? AFAIK pristahovalci tvoria z vacsiej casti prave spodnu socialnu skupinu. byvaju najchudobnejsi, najmenej vzdelani, umieraju mladsi ako vacsinova populacia.
wrong cely strieborny podnos...

neexistuju nezamestnane lesby a gayovia?
je sice pravda, ze medzi ciganmi ci imigrantmi je vacsie percento povalacov, ale to ma aj ine priciny. no vidim to fakt ako problem :) jediny realny
tebou spominanym turkom nemci za mnohe vdacia :)

tak isto sa diskriminaciou ohanaju nackovia, lesby, jednooky, kriply na vozikoch, matky, slobodne matky, vychodniari...
maju vyhody. ok. ak maju vyhody, preco niesu na top poziciach, na top vyplatnych paskach..?
ak mam niekde vyhodu, ocakavam, ze budem popredu ako zvysok. minimalne vsak na rovnakej urovni ako zvysok.

hm.. chces nam povedat, ze imigranti trhaju rekordy v zamestnanosti?
biely clovek nema problem sa zamestnat. cigan hej.
nemyslim teraz to, ze vas (slovakov, poliakov, pepikov) briti nemaju radi a nezamestnaju vas. a toboz nie studakov
nedeje sa to ani na slovensku

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Táto téma je zamknutá, nemôžete upravovať príspevky ani posielať ďalšie odpovede.  [ Počet príspevkov: 2868 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 184, 185, 186, 187, 188, 189, 190 ... 192  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 3 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun