HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 19 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wolf napísal:
Riso napísal:
Nie, Jezis zomrel v roku 0. Preto sa hovori rok 2011 nasho letopoctu, alebo rok 2011 po smrti (po smrti koho? no predsa JK). Oprav ma ked sa mylim, ale ja som doteraz vedel tuto verziu.


chesus rodriguez maria!
tak toto som myslel ze fakt kazdy vie ze pred a po kristovi sa rata od akoze narodenia


Tak som si to skontroloval a mate pravdu (ty a alef). Zil som v dost velkom omyle :)


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Predovsetkym, v datovani sa obvykle pouziva rok 1 n. l. (rok nula leda tak astronomovia).

A 1. 1. 1 sa narodil Jezis, hoci to samozrejme nie je exaktna pravda, symbolicky je to taketo.

Keby bol rok 1 rokom smrti, tak Pilat je teraz radostna action figure bez poskrvrny, resp. by si ani nemusel umyvat ruky a v Crede by si hovoril ,,trpel za vlady Herodesa" a ktovie ci i to, lebo Herodes by ho prepustil ako by Habera prepustil poblazneneho clena Hviezdnej roty.

Citácia:
Bolo by cudne, keby od 1989-2010 o zamatovej revolucii nikto nic nevedel a nic o nej nenapisal a zrazu v roku 2011 uz ano.

Tu sa miesaju ,,nikto nic nevedel" a ,,nezachovali sa dokazy". Problemom je naozaj to, ze doteraz sa za prvotnu zmienku povazuje az ten Flavius.

I keby si nemal media, stale mas ocitych svedkov, ktori sa na to pamataju. Pointa je, ze to neboli zrejme dve generacie, ale este mohol zastihnut naozaj ludi, co o tom poculi.

Ta kriticka hranica je zrejme niekde okolo tych 60 rokov, lebo napr. dnes uz neexistuje prilis vela ludi, co by mohli vierohodne rozpravat o druhej svetovej vojne.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Riso napísal:
Wolf napísal:
Riso napísal:
Nie, Jezis zomrel v roku 0. Preto sa hovori rok 2011 nasho letopoctu, alebo rok 2011 po smrti (po smrti koho? no predsa JK). Oprav ma ked sa mylim, ale ja som doteraz vedel tuto verziu.


chesus rodriguez maria!
tak toto som myslel ze fakt kazdy vie ze pred a po kristovi sa rata od akoze narodenia


Tak som si to skontroloval a mate pravdu (ty a alef). Zil som v dost velkom omyle :)


tak, a teraz za trest padaj na ocistnu cestu do izreala, vycvachaj sa v rieke jordan a prijmi krsne meno Jozef

update: + samozrejme 4 otcenase a 3 zdravas maria a jeden verim boha :uc:

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
A ako povedal jeden náš profesor: Ježíš Kristus se narodil 6 let předtím, než se narodil.


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 19 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 2 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun