HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 75 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Bol Mohamed pedofil?
Ano 46%  46%  [ 6 ]
Nie 54%  54%  [ 7 ]
Celkový počet hlasov : 13
Autor Správa

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mohamed mal podla Koranu sexualny styk s 9 rocnym dievcatom. Robi to z neho podla vas pedofila?

Podla mna je to o to horsie, ze Mohamed ma byt poslednym prorokom Boha a Boh by mal byt absolutnym zakladom ludskej moralky (podla Islamu).


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
1. fakty su nepopieratelne (Mohamed mal 52, Aiša 6, manželstvo bolo konzumovane v deviatich / desiatich, v zavislosti od zdroja) i ked existuju revizionisticke tendencie ;-)
2. ale co sa tym chce dokazat? MOHA BOL PEDO BEDA UTEKAJTE!!!!

Citácia:
Mohamed ma byt poslednym prorokom Boha a Boh by mal byt absolutnym zakladom ludskej moralky (podla Islamu).

a) Prorok ma byt tiez absolutnym zakladom ludskej moralky?
b) ludskej moralky vzhladom na aky kulturny kontext?

Mohamed si ju zobral po smrti prvej (a dovtedy jedinej) manzelky, potom sa ozenil s Aisou (podla zdrojov to bola najoblubenejsia manzelka) a potom mal dalsich 9-11. Vtedy bolo manzelstvo velmi casto politickym tahom a mam pocit, ze velakrat to suviselo s jeho zjednotitelskymi uspechmi (prakticky zjednotil Arabsky poloostrov).

Mohamed je zrejme v rovnakej pozicii ako Benedikt XVI.: ma byt sprostredkovatelom moralnych tvrdeni, volitelne aj vzor, ale najdu sa i sede miesta, otazka je, ci v celkom kontexte znevazia cely charakter a jej ciny.

Inak svata Alzbeta Uhorska (ta, ktorej je zasvateny Dom v Kosiciach) bola v styroch zasnubena Ludovitovi Durinskemu, v strnastich svadba, v patnastich prve dieta, v sedemnastich druhe, v dvadsiatke tretie, v dvadsiatich styroch vydychla v oblaku svatosti. Podla dnesnych kriterii by bola povazovana za sialenu a Ludovit za prinajmensom divneho.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
ale co sa tym chce dokazat? MOHA BOL PEDO BEDA UTEKAJTE!!!!


No nevim, v Islame ma Mohamed minimalne taku supermanovsku poziciu ako Jezis. Fak, ze bol pedofil, vrha teda skarede svetlo na cely Islam.


Naposledy upravil Riso dňa Ne. 29. Máj 2011, 15:04, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ale nevieme, teda aspoň ja neviem, niekto málo zbehlý v histórii by možno vedel, že ako bol ten vek nevesty vnímaný v tej dobe a tomto etniku


Hore
 Profil  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mám taký pocit, že keby to vnímali ako niečo neprístojné, tak by to v Koráne nebolo.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 29.11.2004
Príspevky: 1094
Body: 77

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
ale nevieme, teda aspoň ja neviem, niekto málo zbehlý v histórii by možno vedel, že ako bol ten vek nevesty vnímaný v tej dobe a tomto etniku


Hej, oni to beru ako normalne v niektorych castiach sveta aj dnes. Ale ide o to, ze Boh je alfa a omega a jeho moralka by mala byt absolutna. Cize ak je pedofilia evil, tak podla bozieho etickeho kodexu bola evil aj pred 1000 alebo 10000 rokmi.


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cco chapes pod pojmom pedofil?

Dalej, kedze v tvojich teologickych prispevkoch pravidelne vidiet antipatie, tak sa zbavme teologickej roviny a rozoberme toto:

Pripad I. Je rok 2011. Feri ma 20 rokov, obtrtkal 14ku, ktora je tehotna.
Odpovedz si na nasledovne otazky:
* Je Feri pedofil?
* Je Feriho cin moralne spravny?
* Je Feriho cin zakonny? (Tu odpoviem za teba: je to trestny cin)

Pripad II. Je rok 1220. Ludovit ma 20 rokov, a obrttkal 14ku, ktora je tehotna (v ramci konzumacie manzelstva)
* Je Ludo pedofil?
* Je Ludov cin moralne spravny vzhladom na vtedajsie casy?
* Je Ludov cin zakonny? (Tu odpoviem za teba: zjavne hej, pretoze bol v legalne uzavretom manzelstve, ktore mu dohodla rodina.)

Pripad II. Je rok 1220. Ludovit ma 20 rokov, a obrttkal 14ku, ktora je tehotna (v ramci konzumacie manzelstva)

Je Feri moralne pokrivenejsi nez Ludo?

Citácia:
ide o to, ze Boh je alfa a omega a jeho moralka by mala byt absolutna. Cize ak je pedofilia evil, tak podla bozieho etickeho kodexu bola evil aj pred 1000 alebo 10000 rokmi.

Ty ako clovek zijuci v danej kulture / veriaci akceptujes dany moralny system. Ked zrazu prilezia Martania a zacnu hovorit, ze trtkat cez pracovny den je ekvivalentne zabijaniu maciatok, tak vec, ktoru ty beries ako uplne standardnu, sa pri pohlade zvonku zrazu stane ohavna. To, ze nieco je evil, musi byt niekde napisane, dohodnute alebo hlasane. Krestanska moralka to zrejme hlasa ako evil, niekdajsia islamska moralka ako standardnu vec. Co mame? Nabozensku vojnu. Kto ju vyvolal? Risoidni ludia, ktori zacali hodnotit jeden moralny system optikou svojho moralneho systemu.

Tvoje ,,vrha skarede svetlo na cely Islam" je totalna generalizacia. Keby si bol priaznivec Islamu, co by si s tym spravil? Rozpustil cele nabozenstvo? Inak to, ze neznasal Zidov (nazyval ich ,,sialenymi"), a viedol vybojne vojny a veselo vyuzival otrokov si zaregistroval? Odporucam zacat konverzaciu s moslimom vykrikom "MOHAMED BOL PEDO", guaranteed to break the ice at the parties.

Dead Boss napísal:
Mám taký pocit, že keby to vnímali ako niečo neprístojné, tak by to v Koráne nebolo.

Ved toto, keby im to prislo divne, tak by to hned umne editli.

Napr. existuje kauza poctu manzeliek: vtedy bol limit 4, ale Mohamed don nespadal, tak sa vyhlasil za vynimku.

Alebo ostatne dalsie manzelky okrem Aise neboli panny, a cuduj sa svete nikomu to nevadilo, akurat, ze Aisa bola ako panna lepsia, co sa potom vyuzivalo v mocenskych bojoch.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Commander
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2006
Príspevky: 9934
Body: 398
Bydlisko: Trvale
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mno jo v Bulharsku je aj v sucastnosti povoleny pohlavny styk od 14tich rokov ... nemravnici jedni.

V starsich textoch sa najde kdeco co pri pohlade zo sucastnych zakonov a spolocenskych konvencii nieje pripustne (telesne tresty napr.) kazdopadne co vypliva z tohoto konkretneho pripadu? Trtkaju vsetci moslimovia deti pod 10 rokov?

_________________
Obrázok
"He who controls the past commands the future, He who commands the future, conquers the past."
--Kane--


Hore
 Profil  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
toto, tu riesite hodnoty a zvyky spolocenstva z prvej polovice siedmeho storocia z oblasti puste, o uz len samo znamena, ze pra idla fungovania spolocnosti su tvrdsie a uplne ine. aby sa prezilo.
navyse aisa bola dcerou silneho a vplyvneho cloveka, neskor aj prveho kalifa.
tiez mam dojem ze vtedy ked si ju bral tak nemal este islam konecnu podobu, muhammad sam robil kopec zmien, ktore potom aj rusil.
dalsia vec je, ze M bol clovek, nebol boh ani syn bozi, podla islamu.


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 28.05.2011
Príspevky: 298
Body: 1
Bydlisko: valal na kopcu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Viete panstvo, ja si myslím, že je jedno z akého kultúrneho hľadiska sa na to budete dívať. Je jedno, či sa na to pozeráte optikou 21., 10. alebo 7. storočia - dieťa pred pubertou a sex jednoducho z biologického hľadiska nejdú dohromady.

edit: Samozrejme, nikto už nemôže naisto vedieť, či s ňou (Aišou) mal M. sex ešte pred jej pubertou. Ak áno, tak je vec jasná.


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Just one more thing: Yes, he was!

Spoiler! :
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Weretroll
Obrázok používateľa

Založený: 19.09.2005
Príspevky: 1637
Body: 57
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No Pedofil urcite nebol...pedofilia je psychicka uchylka v podstate "choroba",tu mladu si zobral zo statnickych dovodov teda chory urcite nebol
je nejaka indicia ze s nou aj spaval ?
Ja mam pocit ze po prvych kramoch je zena "v podstate" pouzitelna a vo vela kulturach uz suca na vydaj
Ja si myslim ze ju otec urcite mohol nukat az po prvej ovulacii a ked niekde v Spanielsku porodilo 9 rocne dievca tak to nebude az taky problem v takom mladom veku

_________________
Neplač, že zapadlo slnko, lebo slzy ti zabrania uvidieť hviezdy.
Albert Einstein


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 28.05.2011
Príspevky: 298
Body: 1
Bydlisko: valal na kopcu
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nejde o to, či si ju vzal, ale o to, či s ňou mal cucimuci vtedy, kedy by to ešte byť nemalo. A to my naisto nevieme.


Hore
 Profil  

Ja XXII.
Obrázok používateľa

Založený: 02.03.2011
Príspevky: 2155
Body: 21
Bydlisko: Pressburg
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nuž... jeden (asi aj viacero) Africký(ch) kmeňov po tom, ako má nejaká malá krámy, tak tú malú čo mala krámy, tak oni ju celý kmeň obtrtkajú ..

A vlastne hej.. Pedofília je chuť, a nie čin... možno to bol čin z donútenia... a ja síce poviedky o Koráne píšem, ale samotný Korán som akosi nečítal...


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Weerty napísal:
nuž... jeden (asi aj viacero) Africký(ch) kmeňov po tom, ako má nejaká malá krámy, tak tú malú čo mala krámy, tak oni ju celý kmeň obtrtkajú ..

A vlastne hej.. Pedofília je chuť, a nie čin... možno to bol čin z donútenia... a ja síce poviedky o Koráne píšem, ale samotný Korán som akosi nečítal...


po tom co mala kramy sa to da ako tak vysvetlit, predsa len plodna uz je ... ale tu sa rozoberaju dievcatka pred pubertou :D

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 75 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 6 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun