HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 266 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 14, 15, 16, 17, 18
Autor Správa

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 20.05.2007
Príspevky: 26
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
!!! Tak precital som si, co to tu pisete za dristy a som celkom pohorseny... Kazda skupina, do ktorej sa chce pubertak zaclenit ma svoje chyby. Ci sa jedna o rap, punk, metal, disco. V kazdej skupine sa najdu mladi ludia, ktori nepochopia o co vlastne ide. Nacesu si ciro, zafajcia gandzu, daju si vytetovat Ozzyho na chrbat alebo si namaluju pery na cierno... Takze ak by ste zalozili temu "Co si vybavite pod pojmom metal?", odzneli by podobne veci. Je to proste pubertalny problem, kazdy z toho raz vyrastie... ale hudba (pokial ste neboli pozer) zostane.  

Druha vec je... NESPOJUJTE SI GOTHIC METAL S GOTHIKOU ako takou! Within Temptation, Nightwish su proste metalove skupiny, ktore vytvaraju gothicky dojem. Ozajstne kapely, ktore pod tento eklekticky zaner patria nepotrebuju dojem vytvarat! Ten z nich totiz vyzaruje a to je podstatne. Bauhaus, Siouxsie, Cure, Bauhaus,  Joy Division... To je post punk, ktory ma svoju specificku atmosferu a neskor sa z toho vyvynul gothic rock.

Tak ako v kazdom hudobnom zanri, aj v tomto najdete kopec hnoja, kapely, ktore sa omylom zaclewnuju do tejto multizanrovej skupinky (Evanesence, Nightwish, Within Temptation...). Ale pod tym vsetkym sa skryvaju klenoty ako Alien Sex Fiend, Virgin Prunes, Sex Gang Children, Specimen, Christian Death a Rozz Williams, Gitane Demone, Sisters Of Mercy, Fad Gadget, Charles De Goal, Ausgang a kopec inych...


Hore
 Profil  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Niezeby ma nejak obzvlast trapilo rozlisovat medzi skupinami ktore su Goticke a ktore vytvaraju goticky dojem, ale prosim ta vysvetli mi preco je WT negoticka kapela a podla coho sudis ze sa snazi vytvorit goticky dojem.
Bol som na ich koncerte takze som zvedavy co si mam nabuduce vsimat (na MOR)

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
marquis napísal:
!!! Tak precital som si, co to tu pisete za dristy a som celkom pohorseny... Kazda skupina, do ktorej sa chce pubertak zaclenit ma svoje chyby. Ci sa jedna o rap, punk, metal, disco. V kazdej skupine sa najdu mladi ludia, ktori nepochopia o co vlastne ide. Nacesu si ciro, zafajcia gandzu, daju si vytetovat Ozzyho na chrbat alebo si namaluju pery na cierno... Takze ak by ste zalozili temu "Co si vybavite pod pojmom metal?", odzneli by podobne veci. Je to proste pubertalny problem, kazdy z toho raz vyrastie... ale hudba (pokial ste neboli pozer) zostane.  

Druha vec je... NESPOJUJTE SI GOTHIC METAL S GOTHIKOU ako takou! Within Temptation, Nightwish su proste metalove skupiny, ktore vytvaraju gothicky dojem. Ozajstne kapely, ktore pod tento eklekticky zaner patria nepotrebuju dojem vytvarat! Ten z nich totiz vyzaruje a to je podstatne. Bauhaus, Siouxsie, Cure, Bauhaus,  Joy Division... To je post punk, ktory ma svoju specificku atmosferu a neskor sa z toho vyvynul gothic rock.

Tak ako v kazdom hudobnom zanri, aj v tomto najdete kopec hnoja, kapely, ktore sa omylom zaclewnuju do tejto multizanrovej skupinky (Evanesence, Nightwish, Within Temptation...). Ale pod tym vsetkym sa skryvaju klenoty ako Alien Sex Fiend, Virgin Prunes, Sex Gang Children, Specimen, Christian Death a Rozz Williams, Gitane Demone, Sisters Of Mercy, Fad Gadget, Charles De Goal, Ausgang a kopec inych...


Dík za názor. ( nám vravíš, že sme v puberte, ale svoj vek nezverejníš? )
Pokiaľ viem, tak padlo tu, že WT je gothic rock a ak by si si prečítal tému aj o Nightwish, tak by si zistil, že už to nie je ani rock, ale slabý pop, v ktorom hrajú ľudia v čiernom.


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 20.05.2007
Príspevky: 26
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen:
Ano, aj ja som videl (nie na zivo) cast koncertu WT... Ale postaci ti, ked si vsimnes ako na teba posobia tieto dva obrazky a snad pochopis, kde je snaha vytvarat gothicky dojem a kde nie...

Obrázok

Obrázok

E´lune:
Nepadla ani zmienka o tom, ze by som narazal na VAS vek, ja ani neviem aky je tu vekovy priemer, v podstate mi je to jedno. Pisal som vo vseobecnosti. Ano, mas pravdu, videl som kusok noveho Nightwish videa a co ti poviem... Vsetky tieto kapely skoncia na MTV  :ikonka01:. Ale bacha, existuje kopec dobreho pocuvatelneho popu. Netreba sa ohranicovat a nepripustat ine zanre.

"ale svoj vek nezverejníš?" To sa tu niekde da?  :shock:  ... Idem sa pozriet, ale aby si bol spokojny mam 21.


Hore
 Profil  

Lost memoir...
Obrázok používateľa

Založený: 12.04.2006
Príspevky: 2823
Body: 2
Bydlisko: In your mind
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tí chlapci dole vyzerajú ako beatles. Čo to je zač?
Ale budiš, nechám sa rád poučiť a aspoň spoznám nové.


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ
Obrázok používateľa

Založený: 20.05.2007
Príspevky: 26
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Su to pionieri post-punku, Joy Division, z ktorych (po smrti Iana Curtisa) vznikla klasika New Order. Love Will Tear Us Apart, Transmission, Shadowplay, Warsar, Ice Age su skladby, ktore sa stali hitmi na death rockovych, gothickych a post-punkovych parketoch. Klasika z konca 70tych a zaciatku 80tych rokov. Nadviazali na nich sucasni Interpol a Editors.


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
marquis napísal:
Su to pionieri post-punku, Joy Division, z ktorych (po smrti Iana Curtisa) vznikla klasika New Order. Love Will Tear Us Apart, Transmission, Shadowplay, Warsar, Ice Age su skladby, ktore sa stali hitmi na death rockovych, gothickych a post-punkovych parketoch. Klasika z konca 70tych a zaciatku 80tych rokov. Nadviazali na nich sucasni Interpol a Editors.


diky za tip, len tak ze skusim som si pozrel na youtube shadowplay a teraz uz su to asi dva tri dni co nepocuvam nic ine heh...
moc moc fajna hudba, ale treba mat na nu taky specificky typ nalady by som povedal...

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
viete mi poradit daco na podobny styl ako frank the baptist?

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aljen napísal:
preco je WT negoticka kapela a podla coho sudis ze sa snazi vytvorit goticky dojem.

odhliadnuc od toho ze je to premyslena komercna sracka, hlavne nema so stylom gothic ako takym nic spolocne...

porovnaj si na jednej strane Bauhaus http://youtube.com/watch?v=9JUeAQ_urW4 a Last Days of Jesus http://youtube.com/watch?v=fYOtjexyjvk

a oproti tomu si daj WT http://youtube.com/watch?v=CGszdHVb2UY
podobaju sa na seba?

podla coho sa snazi vyvolat dojem?
to je na dlhsiu debatu, ale v zasade sam asi vies zistit

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Dobrodruh
Obrázok používateľa

Založený: 31.12.2005
Príspevky: 84
Body: 5
Bydlisko: Brno, říše snů a stínů
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
WT nejsou rozhodne cistokrevny gothic metal (i kdyz neketere jejich skladby jsou mozna na hranici, ale k tomu dochazi u kdejake kapely). Ale treba podle Bauhausu bych se take vylozene neridil, i kdyz uznavam jeho zasadni vliv na pocatku.

Ja si treba pod Gothic Metalem predstavim neco jako:

Theatres des Vampires - Solitude
MACBETH - Forever
Paradise Lost - Gothic
Tiamat - Cain
Thetre of Tragedy - A rose for the dead

Gothic Rock:
The Crüxshadows - Deception
The Sisters of Mercy - No Time To Cry
LACUNA COIL - Enjoy the Silence

Kazdopadne presne hranice jsou, jak uz to u zanru byva, dost nejasne a volne.
Gothic Metal jinak posloucham dost. Jestli jsem Gothic podle definice je mi jedno, nekteri z mych pratel me za Gothica povazuji, nekteri ne. Makeup nenosim a nalicenej byvam velmi zridka.
Co se pozerstvi tyce, je to dost tezke. Jsou treba hraci LARPu pozeri, kdyz se oblikaji do kostymu? Ja mam treba kostymy rad, ale zase to neprehanim. A co se sebevrazd a rezani tyce, no dost casto to muze byt poza, ale znam dva blizke lidi, u kterych tomu tak nebylo a srandu bych si z toho urite nedelal. Delat si z toho srandu mi prijde vice opovrzenihodne, nez naliceny Gothic, zlvast pokud o tom cloveku nic nevite.

_________________
"There are two kinds of people in the world, those who divide all the people in the world into two kinds and those who don't."
Metagame si not a necessary evil
Našlapuj zlehka, neboť šlapeš po mých snech - William Butler Yeats

Ex-Qualdezar


Hore
 Profil  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://bandzone.cz/lahkamuza Toto je dobré. Slovenská kapela dokonca. Aj keď Pozerám na stenu mi príde taká smiešna...


Hore
 Profil  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 266 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 14, 15, 16, 17, 18

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun