HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 118 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Ďalšia
Autor Správa

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak potom si tie linky radsej posielajte PMkami  :P


Hore
 Profil ICQ  

Dobrodruh

Založený: 26.01.2006
Príspevky: 64
Body: 5
Bydlisko: Slnecan Sustava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
keby som mohol poprosit tie linky na PM alebo skladby na mail... djjoker@zoznam.sk... dakujem  :ikonka19:  :ikonka19:


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 16.01.2006
Príspevky: 135
Body: 5
Bydlisko: Madain Sari (TO/NR)

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
dnes som si stiahla uplne genialnu skladbu- Vivaldi- Adagio ...teda neviem ci je to cely nazov ale pod takym nazvom mi to stiahlo, tak...? zda sa mi ze tu skladbu odniekial poznam-mozno z nejakeho filmu, alebo hry, ale... :( vie mi dakto povedat?(ak treba poslem ju mailom alebo na icq) (je to dost smutna skladba, dlzka 2:05, slacikove nastroje a cosi take divne neviemakosatovola, znie mi to ako cosi medzi klavirom a huslami :lol: , myslim ze sa na tom hraval menuet a take podobne na kralovskych dvoroch :P )
...a este...vo filme Sedem s Bradom Pittom hrala uplne nadherna vec, myslim ze to bolo v scene kde bol Brad v kniznici...vie mi niekto povedat ako sa ta skladba vola alebo aspon kto ju napisal?lebo moje srdce po nej uz dlho tuzi :lol:  dik :wink:  :)

_________________
Obrázok
Obrázok
http://eowyn13.deviantart.com/gallery/


Naposledy upravil Eiko dňa Po. 06. Mar 2006, 9:14, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To zo Sedem je Bach - Suita 3 d mol časť 3 :)


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tomu akoze klavirhusle sa hovori ze cembalo po anglicky klavichord  a je to mnaaaaaam este viac ako zvuk elektrickej gitary :lol:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
lev napísal:
Ak ako vyssie pisete, ze mate radi husle + klavir, tak od Francka je jedna skvela sonata.


Konecne som nasiel legalny download :)
http://www.elenakuschnerova.com/dsplus/ ... -Dur-2.m4a
(ma 4 casti, jedna z nich)


Hore
 Profil ICQ  

Pútnik
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2006
Príspevky: 15
Body: 5
Bydlisko: doma

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Někdy na ni náladu mám... z oblíbených třeba Wagner, Vivaldi a Ravelovo Bolero :D

_________________
Kdo se směje naposled... mrtvý padne k zemi :twisted:


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zaujimave kolko ludi pocuva Vivaldiho, iba ja nie :)

A Ravel, tak o tom nemam slov, cim dalej tym viac moj naj skladatel. Odporucam najma:
Miroirs, Gaspar Noci, a moje dva objavy nadherne klavirne koncerty (2. pre lavu ruku), a uzasny Daphnis et Chloe, to co tam stvara v skladbe Rano je neuveritelne, to je uplna hudobna revolucia, na to sa nikto nechyta. O Bolere ani nehovorim - to je najkrajsia skladba aku poznam.

A alef spominal Obrazky z vystavy, tie prepisal do orchestralnej podoby Ravel.
Moderne povedane, Ravel rocks

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bolero?

Ach.

Zjavne som ho nepochopil...zrejme ovplyvneny kadejakymi soundtrackmi som marne cely cas cakal, ze sa to rozbehne, a ono nic. Zial, musim suhlasit s nazorom, ze Ravel uz bol v case komponovania senilny.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zozen si Karajanovu nahravku, ak nemas. Ravel to naozaj zlozil dost nahodou, ale uzasne. Zhrnuli to uz ini :)

Da se to vykladat jako neslychana exhibice nastrojova. Ravel povazoval ovsem skladbu za instrumentacni cviceni. "Jakmile mu to napadne, mohl by to udelat kazdy konzervatorista" rekl. Mohl, ovsem, kdyby to jen dokazal jako on. Kdyz skladatel Bolero dirigoval, zachovaval klid a udrzel tempo s matematickou presnosti. To by prozrazovalo, ze se na skladbu dival opravdu jako na technickou hru. Ovsem princip stale opakovane tematu ma v sobe neco z uhrancivosti hadiho pohledu a skutecne pusobi na siroke masy skoro hypnoticky. K tomu prispiva take instrumentace, bez niz by byl zamer neuskutocnitelny a ktera dodava myslence stale nove barvy. Stale stupnovani sily v orchestru vzrusuje a privadi do varu. O premiere, kdy vsichni jasali, sedela jedna zena na svem kresle a zacala kricet: "Blazen! Blazen!" Kdyz to mu to brat sdelil se smichem, zustal skladatel kupodivu vazny a jen  rekl: "Ta jedina to pochopila." Skladatelova slova vrhaji na Bolero jine svetlo: je to skladba ve sve konstrukci a ve svem zameru emotivni. Zavratne umeni instrumentacni, jakeho tu bylo s neobvyklou bravurou pouzito, neni samoucelne a nemuze byt pochopitelne vykladano jen jako ukazka toho, co autor umi. Melodie, ktera je staticka a pod niz se odehraje jakesi kyneticke drama, kde je zvuk vyhnan az do nesnesitelnosti - byla novinkou a objevem a dosud pusobi.

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Napada mi ona paralela s Vargom, skripanim nechtami o klavir a progresivitou.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Pozor, Bolero NIE JE monotonne. To mi snad nechces tvrdit :)

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
LEV kukam do tvojho playlistu a kukam sama Impresia... tak spominam a mne z nej bolo vzdy nejak spatne :lol: Ked uz tak Arnold Schonberg namesacny pierrot ale to je expresionizmus...(kto to ma nech mi posle :lol: reba nieco na rozosmiatei v kazdej depke :lol: )

ja mam najradsej Barok a hlavne Vivaldiho...a barok ked sa hraje na spaniele to zneje superne...

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Imperátor
Obrázok používateľa

Založený: 05.12.2005
Príspevky: 946
Body: 5
Bydlisko: Le frere et gloire
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak sama impresia zasa nie, myslim ze tam bude viac romantizmu. Impresionizmus v hudbe ani velmi nepozname, okrem Debussyho sa tam nikoho neda velmi zaradit, na to bol Ravel aj Scriabin dost odlisni (aj ked skore klavirne veci Ravela su impresionisticke).

A je to krasna hudba, nezny Debussyho detsky kutik, preludia (Potopena katedrala, Dievca s  lanovymi vlasmi), More a uzasne Faunovo popoludnie, a Ravelove Miroirs (uz len tie nazvy, Udolie zvonov, Smutni vtaci, Barka na oceane). Ale sto ludi sto chuti.

Barok je ok, ale preferujem Bacha ;)

_________________
"Však lev, to je vlastne kôň."


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som videl tam toho debussyho a ravela... na moj vkus az prilis nezne... v klasike mam moc rad tu energiu... ktoru vytvara organ alebo symfonicky orchester(staci aj komorne kvarteto... :wink: ) a impresia mi pride moc moderna. ale ved ona aj je... zaciatok 20 storocia a ked sa zacalo do toho spievat to uz som nebral ako klasiku nejak... som si ju kedysi zaskatulkoval a a tak... ale to dievca s vlasmi ako lan je fajn :wink:

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 118 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 13 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun