HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 51 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia
Autor Správa

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Industrial metal is a musical genre which draws elements from industrial music and heavy metal music. Industrial metal music is usually centered around metal guitar riffs and industrial synthesizer/sequencer lines, as well as heavily-distorted vocals. This term is used quite loosely, describing everything from industrial bands sampling metal riffs to heavy metal groups augmented with sequencers. Industrial metal encompasses industrial subgenres such as aggro-industrial and coldwave (see list of industrial music subgenres) and often overlaps some elements of nu-metal and post-punk.

http://en.wikipedia.org/wiki/Industrial_metal

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 21.04.2006
Príspevky: 26
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
hahaha wikipedia :o))))

Presne toto tvrdim, beres infomacie zo zlych zdrojov. Na wikipediu moze postnut ktokolvek. Som tusil, ze to tu linknes.. uz pred par rokmi som s kamartmi na tom celkom slusne zabaval prave na tomto clanku :P

_________________
NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise....


Naposledy upravil BrunoP dňa Št. 27. Apr 2006, 10:27, celkovo upravené 2 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
co tak Godflesh ? kam by si ich zaradil... ?

a co Die Krupps?

industrial metal je presne to co pise wiki....  cize kombinacia prvkov z oboch zanrov ... a to v roznych pomeroch.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Naposledy upravil Corvus dňa Št. 27. Apr 2006, 10:29, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 21.04.2006
Príspevky: 26
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
grindcore s prvkami industrialu - godflesh (ale to je len hrube zaskatulkovanie poznam len malo od nich)

Pokial viem Die krupps ma hodne stylov a dost sa vyformovali. Zo zaciatku maju nejaky poriadny heavy metal alebo mozno len metal s hodne vela noise. A potom sa tak cudne formovali pribudali synth, percusny a loopy a pride mi to skor ako ebm...

_________________
NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise....


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
GRINDCORE? ehm....

to ze tam hra chalp co bol v Napalm death nerobi z Godflesh grindcore ;)
(ja nie som ich velky fan a tiez ich nemam moc napocuvanych ale co som pocul malo od grindcoru pekne daleko)

http://www.metal-archives.com/band.php?id=788

zmier sa s tym ze industrial metal je pouzivany a zazity pojem a kazdy vie co si ma aspon priblizne pod tym predstavit... to ze nema s povodnym pra-industrialom moc spolocne na tom nic nemeni.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Naposledy upravil Corvus dňa Št. 27. Apr 2006, 10:36, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vcera som godfleš pocuval. dost mi to pripomina ministry. celkom ok. len tie brucive vokaly mi tam neladia.

Citácia:
(Az tak s tym uplne neskoncil.. raz za cas sa pripletie ako si uz tusim aj ty spominal do roznych side projektov Revolting Cocks a Pigface).


.....a acid horse este napriklad....dobre side projekty....

8)


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 21.04.2006
Príspevky: 26
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nene na to aby sa to dalo nazvat industrialom nestaci mat len prvky industrialu. Industrial je totiz velmi svojsky zaner. Je to stale len metal so synth. Na industrial totiz nestaci pouziva synth rozne percussions na to treba mat specificke linky, ktore sa vylujucu s metalom. To je nemozne to by z toho vznikol hodne cudne deformovany noise :P

Hovorim godflesh som pocul par skladieb, mozno som narazil zrovna na tie co pripominaju grindcore a ich cela tvorba je niekde inde. A nemam na nich vyskatulkovany nazor z roznych stranok, lebo viem ze to dokaze hodne pomylit :P

_________________
NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise....


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
...prosim popis nejako tie specificke industrialne linky aby som vedel o com hovoris. ja si dovolujem povedat ze sa do takychto podrobnejsich hudobnych veci vyznam...:P ale nie do industrialnych liniek :P

8)


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
BrunoP napísal:
A nemam na nich vyskatulkovany nazor z roznych stranok, lebo viem ze to dokaze hodne pomylit :P


hehehe pekny skryty utok... ale moj nazor NIE JE z tych stranok... ja ho mam davno pred tym nez tie stranky vobec existovali...
ja len rad uvadzam refencie aby bolo jasne ze nestrielam od boku...

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 21.04.2006
Príspevky: 26
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nene hladas utoky aj tam kde nie su :P Prave mi to prislo, ze si fanusik tej kapely ked si sa pytal a ja neviem tazko poviem presny styl ked poznam len par skladieb od nich. Tie mi pripominali grindocore s prvkami industrialu. No a nerad pozeram stranky kde popisuju zanre lebo vacsinou su plne mimo :P

Industrialne linky su industrialne loopy, ktore bud nastrojovo alebo rytmicky pripominaju stroj. Je to "raw" zvuk plny energie a zurivosti. Do takejto linky sa jednoducho neda domiesat metalova nalada, co sa da domiesat su deformovane gytarove hodne sekane pasaze, co uz ale s metalom nemaju nic spolocne. (to je KMDFM ale nie ministry)

_________________
NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise....


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
spat k ministry... doteraz si pamatam ako som sa s nimi stretol prvy krat... niekde na ZS v osmej triede kamos nahral z MTV na video Headbangers Ball... pozerali sme to a bolo tam aj video NWO... a ja som len kukal jak blazon.. nevedel som ci to mam milovat alebo nenavidiet ;) vtedy som fical na thrash/death metale a toto bolo pre mna uplne nove... dokola opakovany zasekavany riff, sample ..a to video  :ikonka36:
ale zapacilo sa mi to a to video som potom pozeraval skoro najcastejsie z celej kazety ;)

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 21.04.2006
Príspevky: 26
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ministry je vyborne o tom potom :P Neviem ci ste boli niekedy na ich koncerte, ale ma to grady :P Jourgensen vacsinou pekne pije pocas koncertu a ku koncu je to aj tak trochu poznat ;P

_________________
NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise....


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Al je poriadny fetak  :ikonka16:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Cestovateľ

Založený: 21.04.2006
Príspevky: 26
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
To je v poriadku to bol aj Trent Reznor a vtedy mu slo. ;P Trent vsak prestal fetovat a vydal With Teeth (pff) co asi o pat tried horsie ako vsetko ostatne co predtym vydal;P

Takze zelam Jourgensenovi aby pokracoval v svojim zavislostiach  a pevne dufam ze Trent sa k tomu tiez vrati :P

_________________
NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise....


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ
Obrázok používateľa

Založený: 17.10.2004
Príspevky: 732
Body: 5
Bydlisko: Snina

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
.... :roll:  :roll:  :roll:  ehm....jourgensen skoncil s heroinom uz pred dvoma rokmi.......

Citácia:
Neviem ci ste boli niekedy na ich koncerte, ale ma to grady Jourgensen vacsinou pekne pije pocas koncertu a ku koncu je to aj tak trochu poznat ;P


...chcem ist tento rok na sziget aby som si ich pozrel. a videl som dvdcko sphinctour 96. same sampusy na bednickach :)

8)


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 51 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 30 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun