HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 288 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Ďalšia
Autor Správa

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
1. najprv sa zhodnime ze proti gustu ziaden disputat... ja povazujem Burzum za hudbu kvalitnu a originalnu, ty a vela inych ludi nie. to je v poriadku.
ja sa tu s tebou flamovat nebudem pretoze ma to narozdiel od teba nebavi.

ja ale nepoznam inu kapelu ktora by dokazala vytvorit podobnu atmosferu.

2. texty co som pastoval napisal Varg v roku 1991 ked boli KUUREVSKY originalne.

3. napis prosim priklad nejakych myslienok z tej biografie co sa ti zdaju tak strasne humusne nech aj nezasveteni vedia co sa ti nepaci a aby som si ja nemyslel ze trepes len tak do vetra.

namatkovo este jeden originalny text. kolko blackmetalovych kapiel malo podobne texty v roku 1991?

A Lost Forgotten Sad Spirit

[September '91]

The Fire in the Sky is Extinguished
Blue Waters no Longer Cry
The Dancing of Trees Has Stopped
The Stream of Freshness from Cold Winds
Exists no Longer
The Rain Has Stopped to Drip
From the Sky
Still Dripping Exists
From the Veins of a Nearly Dead Boy
Once There Was Hatred
Once There Was Cold
Now
There is Only
A Dark Stone Tomb
With an Altar
An Altar which
Serves As a Bed
A Bed of Eternal Sleep
The Dreams of the Human in Sleep
Are Dreams of Relief
A Gate out of Hell
Into the Void of Death
Yet Undisturbed
The Human Sleep
And One Day
Will the Grave Be Unlocked
And the Soul
Must Return to His World
But This Time as
A Lost Forgotten Sad Spirit
Doomed
To Haunt
Endlessly

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
Silverbow: kolko z albumov ktore som vymenoval si pocul?

Tie Isengardy mam doma, a taktiez kopu albumov od Bathory a Celtic Frost. A ten album od Darkthrone sa po vypocuti doverne zoznamil s klavesou Delete. Povedome mi zneju aj Graveland, Sodom a Nargaroth (aj ked pri tych vsetkych Gorgorothoch, kto sa v tom ma vyznat...), ktore tiez zrejme zazili Delete-treatment (sorry, ale neevidujem zmazany shit).

Je rozdiel medzi garazovym zvukom a hlukom. Prave som si pustil jednu vec od Burzum (Et Hvit Lys Over Skogen... co to do frasa robi v mojom playliste? Odstrasujuce priklady antihudby snad skladujem inde...), a po pol minute som skoro ohluchol... no thanks. A vobec, to sa s takym Isengardom neda ani len porovnat... sak Isengard ma aj nejaku melodiu, a nie je to len jeden "wall of noise"... kurnik, sak aj ked uz clovek chce hluk, tak existuje milion ovela lepsich kapiel (napr. Trollheim's Grott, tot funny hluk).

Jednoducho, IMO, Burzum = absolutne dno metalu.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
:shock: FOR A GOD SAKE, čo je na tom texte originalne?  čistý BM text... klasicky... Altar, Dark, Bed, Eternal :roll:

to je ti tak originalne jak každy druhy song od random powermetalu...

-jj, proti gustu žiaden pokec... :)

:lol: Delete kúrov prešiel všetok BM na mojom disku... myslim :?

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Burzum (Et Hvit Lys Over Skogen...


clovece ved to je demo!!!
takyto zvuk nema Burzum na ziadnom oficialnom radovom albume..

inak bezny blackmetalovy text vyzera asi takto (Dark funeral - My dark desires)
Satan - take my soul to hell
I must burn in the unholy flames
Satan - take my soul to hell
I must burn to purify my weak soul


s tymto nema Burzum absolutne nic spolocne... preto bol Burzum v roku 1991 originalnejsi nez 99% BM kapiel. samozrejme keby spieval o Cervenej ciapocke bol by este originalnejsi ale predsa hovorime o istom zanre... :roll:

kedze mame na hudobnu uroven Burzum radikalne odlisne nazory tak myslim ze bavit sa o tom je zbytocne..

na diskusiu zostavaju len kontroverzne Vargove nazory o ktorych som ale ochotny bavit sa len s informovanym clovekom.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja mam na Varga , a z toho dovodu aj na Burzum , slusnu averziu. Takze nepocuvam , a ani nelutujem.

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
na diskusiu zostavaju len kontroverzne Vargove nazory o ktorych som ale ochotny bavit sa len s informovanym clovekom.


:ikonka42: definuj informovaného...  :lol:  :lol:  8)  :lol:  :lol:  :uc:

a očom sa sceš baviť? rasista, nazi, pagan a vrah... bodka...
chceš ho obhajovať?  :roll:

ten človek BM a metalu ako takému len uškodil (ne že by to bol veľký problém)... stejne aj pohanstvu. jediné čo dostaldo popredia bol NSBM... čiže ho kľudne môžme priradiť k Ianovi S. Donaldsonovi...

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
pod informovanym myslim taky co vie o nom a jeho nazoroch viac, nez sa docital v metal hammer a nebude len dokola opakovat ze zabil Euronyma a podpalil par kostolov. taka debata nema pre mna zmysel.

o tom ci uskodil BM je mozne pochybovat... cim uskodil? ze zabil Euronyma a tym padol Mayhem je to jedine co by som bol ochotny akceptovat.

NSBM ktore je viac menej nim inspirovane povazujem z isteho hladiska za prinos. vznikla nova alternativa ku cim dalej viac komercnemu satanskemu blackmetalu.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 1779
Body: 213
Bydlisko: Bratislava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
o tom ci uskodil BM je mozne pochybovat... cim uskodil? ze zabil Euronyma a tym padol Mayhem je to jedine co by som bol ochotny akceptovat.


Zabitie Euronyma povazujem za jedinu pozitivnu vec aku kedy Varg pre BM ako taky vykonal. Radsej "komercnejsi " BM ako priblbly UG BM , hudobne na urovni 10rocnych deti ( alebo stredne narocneho punku :D ) , co su jedine plody stareho Mayhemu.

_________________
"Si vis pacem, para bellum" ("If you wish for peace, prepare for war") -"Publius Flavius Vegetius Renatus"

hell yeah


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
pod informovanym myslim taky co vie o nom a jeho nazoroch viac, nez sa docital v metal hammer a nebude len dokola opakovat ze zabil Euronyma a podpalil par kostolov. taka debata nema pre mna zmysel.

o tom ci uskodil BM je mozne pochybovat... cim uskodil? ze zabil Euronyma a tym padol Mayhem je to jedine co by som bol ochotny akceptovat.

NSBM ktore je viac menej nim inspirovane povazujem z isteho hladiska za prinos. vznikla nova alternativa ku cim dalej viac komercnemu satanskemu blackmetalu.


1: zabil ho? podpáli kostoly?  :shock: o akých názoroch chceš niečo vedieť? to mám teraz tie jeho výšplechy a egotripy ísť rozoberať??? normálne tu napíš, prezentuj nejaky jeho názor a môžeme o ňom debatovať :)

2: niiiieeeee, spravil z BM scény a potažmo z Metalovej scény bandu vlasatých satanistov a vrahov..(v očiach verejnosti ale zčasti aj v scéne... dosť ľudí sa zlaklo)
žeby práve pád Mayhemu bola voľajaká tragédia... :lol:

3: viac menej inšpirovane? :lol:
ano, prínos bol aj Osviečim.... z istého hladiska Obrázok
pravdou je, že to bolo niečo ine ako sataaaaaaaaaan christraping, godfucking blackmetal... ale žeby to bola nejaka výhra teda sa nedá povedať...
NSBM je na tom hudobne ešte horšie než tradičný BM...
NSBM je ideovo úplna sračka...
NSBM väčšinou pozostáva z one man kapiel... (niekedy je to až two man kapela a neviem neviem či náhodou nieje aj nejaky NSBM orchester o 3! ľuďoch) ...

keby sa mi chcelo tým zabiť celý deň, tak sa ponorím na net a vyťahám ti X vecí prečo je to tak a prečo mám ja taký názor... žial nechce sa mi, a tak ti musí stačiť, že tento názor mám... ak aj akceptujem BM ako štýl čo dal rocku niečo nové (hoci ho nemám rád) určite to nieje Burzum ani žiadna z podobných sračiek...  :)

Iliathan napísal:
Zabitie Euronyma povazujem za jedinu pozitivnu vec aku kedy Varg pre BM ako taky vykonal. Radsej "komercnejsi " BM ako priblbly UG BM , hudobne na urovni 10rocnych deti ( alebo stredne narocneho punku :D ) , co su jedine plody stareho Mayhemu.


Obrázok no dovol :lol: , že stredne náročného punku... stredne náročný punk sa DÁ počúvať :)
Obrázok

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zrudi sakra ked sa ti nechce rozumne argumentovat a vysvetlit svoje nazory tak naco sa vobec zapajas do debaty?

to ze povies 'burzum je shit' nema ziadnu vypovednu hodnotu, ked nepovies preco si to myslis. inak su to len nezmyselne taraniny.

ja pocuvam nejake NSBM veci (Nokturnal Mortum, Graveland, Temnozor, Dub buk, Veles) ktore su podla mna kvalitne...
to ze je kopa NSBM hovadin je rovnaka pravda ako to ze je kopa punkovych, heavy metalovych, grindovych alebo inych sraciek.

to ze sa verejnost zlakla bolo len dobre...aspon bol BM dlho jeden z najmenej komercnych stylov... to sa zial s DB a CoF zmenilo  :evil: teraz ked ide nejaky nor do basy tak to uz nikoho nevzrusi...  :roll:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
to ze je kopa NSBM hovadin je rovnaka pravda ako to ze je kopa punkovych, heavy metalovych, grindovych alebo inych sraciek.


Medzi inymi stylmi je viac ci menej hovadin, ale v skatulke NS su iba hovadiny. Cokolvek co samo seba oznaci za NS musi byt (minimalne po ideovej stranke) hovadina. NS je proste chory nazorovy smer, ktory nemoze splodit dobry text. To sa neda..


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
zrudi sakra ked sa ti nechce rozumne argumentovat a vysvetlit svoje nazory tak naco sa vobec zapajas do debaty?

to ze povies 'burzum je shit' nema ziadnu vypovednu hodnotu, ked nepovies preco si to myslis. inak su to len nezmyselne taraniny.

ja pocuvam nejake NSBM veci (Nokturnal Mortum, Graveland, Temnozor, Dub buk, Veles) ktore su podla mna kvalitne...

to ze sa verejnost zlakla bolo len dobre...aspon bol BM dlho jeden z najmenej komercnych stylov... to sa zial s DB a CoF zmenilo  :evil: teraz ked ide nejaky nor do basy tak to uz nikoho nevzrusi...  :roll:


rozumne argumentujem, no zárovaň vyjadrujem aj svoj názor... ako si predstavuješ rozumnu argumentáciu? toť referátik? alebo nebodaj súhlas s tvojimi tvrdeniami? :)
prečo sa zapájam do debaty? lebo obhajovať Burzum je jak obhajovať Screwdriver alebo Krátky proces, hlúpe a odsúdenia hodné. o to viac, že Varg je vrah :)

no rovnako ako nemajú vypovednu hodnotu tvoje tvrdenia, ked tvrdiš že TENTO text je origoš a TATO kapelka je dobra :)  takže sme si kvit :)

to že počuvaš NSBM už o niečom hovorí... a nekecaj tu plz o tom že ty to len huuudobne počuvaš...

suhlas, sračky sú všade, v BM je ich len viac

tak z celeho BMka sa mi prave CoF asik najviacej pači :lol:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
tie kapely co som napisal hovadiny urcite (pre mna) nie su. texty su take ake su ... casto su len pohanske a nie nazisticke.

ja sa za naziho urcite nepokladam.. a ani za satanistu... to mi ale nebrani pocuvat hudbu s takymi textami... pohansku atmosferu mam rad, preto sa mi pacia aj pohanske texty.


cof som mal celkom rad do cruelty, dimmu som mal rad do enthrone... potom to uz pre mna islo do riadnych sraciek.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Cradle furt fajn, Dimmu najbest album Godless Savage Queen :) či jak

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
trochu offtopic.. godless savage garden mam dokonca originalku  :oops: ale pacia sa mi na nom len prerabky z for all tid a cover od accept... tie nove pesnicky a zivak su o nicom.
od cofu mam najradsej vempire a dusk... posledne dva albumy som jednoducho nebol schopny dopocuvat ..tak som sa nudil  :ikonka07:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 288 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 32 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun