HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 90 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia
Autor Správa

I am your father!
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 6471
Body: 222
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Rozhovor som splitol do samostatnej témy a kúsok pomazal, takže prosím kľudne (a slušne) pokračujte v debate o tom, čo to vlastne je komerčná hudba.

_________________
Tak sme konečne so ženou boli v tom Westerose.
- sent from my iPhone


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
myslim ze nu-metal je vazne najkontroverznejsia odroda metalu, ak to je vobec odroda metalu...hm...

kazdopadne je mi uplne jedno ci je hudba komercna alebo nie, pokial sa mi paci. Argumenty typu "Linkin Park pocuvaju same nadrzane dvanastky" a "oni zarabaju tazke miliony lebo su komercni" neberiem, pretoze ked zarabaju tazke miliony, asi im to ide a su dost dobri, nie? ako inak by dokazali ludi odrat o tolke prachy?

pravdaze je skoda ked dobra skupina produkujuca kvalitnu hudbu zacne menit svoj charakter kvoli radiam a televizii a peniazom...ale ak nejaka skupina uz zacne ako "komercna" (linkin park je jaksi od zaciatku takyto), tak co je na tom zleho?

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zleho na tom neni nic, nech si kazdy robi aku hudbu chce, ale nesuhlasim s tvrdenim, ze:
Citácia:
pretoze ked zarabaju tazke miliony, asi im to ide a su dost dobri, nie? ako inak by dokazali ludi odrat o tolke prachy?

Pretoze aj cojaviem Kelly Family zarabali miliony a ich hudba stala za prd. Velke zisky nesvedcia o kvalitnej hudbe..


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 26.08.2005
Príspevky: 107
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zase netreba škatulkovať, vypočujte si prvé CD od Limp Bizkit, zostane vyseť sánka.

Hej hej, netreba si myslieť, že jedine Nasum, Disgorge atď sú kvalitní, lebo sú nekomerční.  :D
(schválne, či to niekto pozná)

Nech si každý počuva čo chce, od Tokio Hotelu a Avril, cez Schopina až po Machetazo (horror gore grind)...

_________________
Ashes to ashes, dust to dust! In the name of God...
http://www.monstersgame.co.uk/?ac=vid&vid=11055529
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
Pretoze aj cojaviem Kelly Family zarabali miliony a ich hudba stala za prd. Velke zisky nesvedcia o kvalitnej hudbe..

ale preco? ako to, ze potom zarobili take miliony? myslim ze keby bola ich hudba uplne naprd tak by ich nikto nepocuval = nemali by ani korunu, takze sa to asi musi niekomu pacit, ked im za to zaplati, nie?

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Juro napísal:
ale preco? ako to, ze potom zarobili take miliony? myslim ze keby bola ich hudba uplne naprd tak by ich nikto nepocuval = nemali by ani korunu, takze sa to asi musi niekomu pacit, ked im za to zaplati, nie?


staci sikovny marketingovy team, pekne xixtiky, dostatocne omielanie v radiach a tv, a miliony sa sypu aj keby to nebol spev, ale nahravky zvukov zo stanicnych  WC....


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Juro napísal:
ale preco? ako to, ze potom zarobili take miliony? myslim ze keby bola ich hudba uplne naprd tak by ich nikto nepocuval = nemali by ani korunu, takze sa to asi musi niekomu pacit, ked im za to zaplati, nie?

Nie. Dobry marketing + dobry (ako pre koho) vyzor = uspech u lahko ovplyvnitelnych mas malych deti a teenagerov. See Superstar alebo Britney Spears.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

vajco
Obrázok používateľa

Založený: 01.08.2004
Príspevky: 1844
Body: 135
Bydlisko: Blava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
no ano ale tym masam deti sa to paci a su z toho happy ked maju fotecku svojho oblubeneho popstar, tak co je na tom zle :)

co myslite, keby nejaka takato oblubena skupina zacala zrazu hrat strasne zle, prestala by zarabat miliony alebo by vdaka svojmu image nestratila fanusikov?

_________________
Juro alias Archi


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 26.08.2005
Príspevky: 107
Body: 5
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tu sa nedá takto teoretizovať.
Ale zvyčajne, keď to nejaký pop idol začne posierať, ľudia za ním sa uvedomia a začnú opätovne produkovať počúvatelné šmejdy ako predtým.

_________________
Ashes to ashes, dust to dust! In the name of God...
http://www.monstersgame.co.uk/?ac=vid&vid=11055529
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
čim je madona šmejd a iron maiden nie?

iba tým, že jedno sa nám páči a druhé nie

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Alex napísal:
čim je madona šmejd a iron maiden nie?

iba tým, že jedno sa nám páči a druhé nie

Ehm, mne prave Madonna ako smejd nepride...

Cloveku sa nemusi pacit zaner ani produkcia interpreta, ale je vidno, ked interpret spievat vie (Madonna, Robbie Williams  :shock: ) a nevie (Britney Spears, Justin Timberlake).

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľ

Založený: 29.09.2005
Príspevky: 787
Body: 7

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
... ja len ze posudzovat ci je nieco "komercne", alebo "nekomercne" podla toho ako casto a kedy to hraju v radiach/Tv sa mi nezda spravne. Napiklad takych 20 rokov dozadu ste na MTV nevideli nic ine len (Hair)metal (Twisted sister, Poison, Motley Crue ... ), a boli tie kapely komercne, nie, vsetci zacinali ako garazove kapley a postupne sa vypracovali(rovnako je na tom JayZ, a vacsina raperov ... ) to ze mali uspech bolo sposebene tym ze boli v spravnom case na spavnom mieste a tvrdo makali na tom aby sa dakde dostali. Komercne su podla mna veci ako SpiceGirls, Blue, a neviem, proste vsetky tie keketiny ktore sa ziavia ''odnikadial' ...


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Ehm, mne prave Madonna ako smejd nepride...


Po jej poslednom albume je uz vsetko jedno. (Vid moj prihovor v inej teme) Aj keby Madonna naspievala vyberovku New Kids on the Block, preslo by jej to. Madonna je komercacka a navyse jej posledny album este viac balansuje na hranicy ,,lacnej hudby" (ako sa vyjadrila ista osoba).
Aj ked jej album momentalne pocuvam.

Mohli by sme debatit tiez o tom, ci ,,komercnost" je nevyhnutelnym konecnym cielom kazdej kapely. Teda ci Metatronova tvrda makacka vlastne nevyusti v to, ze kapelu pojme vydavatelstvo tazkeho kalibru (cim je kapela ,,pocuvatelnejsia", tym tazsi kaliber) a vtedy sa roztoci ten kolotoc.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Arnold for the president!

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 1679
Body: 67
Bydlisko: Piestanska drzava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v tom sa ukaze sila kapely, ci dokaze vydrzat tlak a hrat to co oni chcu...napr. posledny album metallicy, no neviem neviem, ale mne pripada ze oni take nieco nemohli vymisliet (ten nu metalovy srackovy sound)


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Wlacho napísal:
v tom sa ukaze sila kapely, ci dokaze vydrzat tlak a hrat to co oni chcu...napr. posledny album metallicy, no neviem neviem, ale mne pripada ze oni take nieco nemohli vymisliet (ten nu metalovy srackovy sound)

Holt sellout je sellout. Len si myslim, ze je rozdiel, ked niekto zacne ako normalny interpret a potom zacne produkovat bullshit a ked niekoho umelo nalepia ako ksicht ku nejakemu predprodukovanemu bullshitu.

A nesuhlasim s Meatatronom ohladom toho, ze vacsina sucasnych raperov zacinala prirodzenym sposobom. To bolo pravda mozno tak po Eminema, po nom sa roztrhlo vrece s umelo produkovanymi tzv. rapermi, kedze vydavatelstva zistili, ze sa to dobre predava.

@alef: ja som myslel interpreta, nie sucasnu produkciu. To, ze St. Anger je hudobny holokaust este neznamena, ze Hetfield zabudol spievat.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 90 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5, 6  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 14 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun