HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 
Autor Správa

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aká je frekvencia, Kenneth?

Citácia:
Aká je frekvencia, Kenneth? je tvojím amfetamínom
Bol som vymletý, otupený, totálne mimo
Niekto ti podsunul sen šialenca
Tunelové videnie, pohľad na obrazovku kohosi cudzieho
Túto frekvenciu som nikdy nepochopil.
Nosil si železnú košeľu márnych očakávaní

Čítal som tvoje komiksy, rádiá, hubu, telku, filmy, časopisu
A Richarda, ktorý povedal ,,Znechutený odchod je niečo iné, než apatia."
Úsmev ako z kresleného filmu, zuby za zuby
Podľa teba výsmech bráni mladosti
Nosil si tričko divokej zelenej
Túto frekvenciu som nikdy nepochopil.
Odtlačok motýľa, pohľad do späťáku, neúspešný výjav zo scény

Úsmev ako z kresleného filmu, zuby za zuby
Na sebe tričko divokej zelenej

Túto frekvenciu som nikdy nepochopil.
Nosil si železnú košeľu márnych očakávaní
Nikdy som to nepochopil
Podľa teba výsmech bráni mladosti
Nikdy som to nepochopil
Na sebe tričko divokej zelenej
Nikdy som to nepochopil
Serte na mňa


Michael Stipe, spevák, textár a skladateľ REM, je povestný svojimi ťažko metaforickými textami, ktorým ani jeho vlastná mať nerozumie. What's The Frequency, Kenneth má však mimoriadne absurdnú príchuť a to hlavne kvôli príbehu, ktorý sa skrýva za týmto textom. Je iróniou osudu, že prvé písmená názvu skladby sú práve WTF, K?. Ale nepredbiehajme.

Dan Rather bol svojským hlásateľom večerných správ na americkej televízii CBS a za viac než dvadsať rokov práce pre ňu sa stal jej ikonou. Tomu napomáhali jeho charakteristické črty. Prvou bola schopnosť prezentovať výroky, ktoré zároveň absurdné, humorné a nepochopiteľné až do takej miery, že si vyslúžili pomenovanie ratherizmy. Vo volebnú noc v roku 1998 poznamenal, že "pre niektorých obyvateľov Washingtonu to nemôže byť väčším prekvapením, než pohľad na Fidela Castra cválajúceho na chrbte hrocha", alebo jeho bonmot z rozhovoru pre Los Angeles Times, kde poznamenal, že "šanca, že sa to stane je asi taká ako to, že stretnete hovoriacu brokolicu, ktorá vám nezištne bude chcieť pokosiť trávnik".

Okrem toho je Dan Rather povestný tým, že má tú česť s mnohorakými incidentami. Pacifikovala ho ochranka zjazdu demokratov, unášali ho v taxíku, či knokautovali ho na letisku.

A hlavne v jedno októbrové dopoludnie roku 1986 prechádzal Dan Rather cez newyorskú Park Avenue. Zrazu ho však niekto udrel zozadu do hlavu a zhodil na zem a kričal naňho ,,Kenneth, aká je frekvencia". Rather sa na to snažil utiecť, čo sa mu však podarilo až po tom, čo ho útočník chvíľu naháňal a kopal do chrbta za neustáleho dožadovania sa frekvencie. (Jestvuje verzia, že útočníci boli dvaja). Stopa po páchateľovi sa potom stratila. Rather nemal predstavu, kto to mohol byť a aký mal byť význam incidentu. Navyše priebeh celej príhody bola natoľko absurdný, že nebyť svedectiev vrátnika a dozorcu, jej pravdivosť by bola zrejme spochybnená.

Nezmyselnosť a nelogickosť celého príbehu ovplyvnila Michaela Stipa natoľko, že napísal skladbu pomenovanú podľa výroku, ktorý páchateľ na Rathera prevolával. ,,[Celá udalosť] zostáva jedinečným surrealistickým nevyriešeným činom 20 storočia. Bolo to nedorozumenie, ktoré bolo desivo náhodné, médiami zveličené a jednoducho bizarné." poznamenal Stipe o incidente.
Samotná pieseň vyšla najprv ako singel a v roku 1994 sa dostala na regulárny album Monster.

To sa však o celej veci nevedelo temer o nič viac, než v roku 1986 - identita páchateľa a motív boli stále nejasnými.

Zato v roku 1995 si v rámci zvukovej skúšky REM na Madison Square Garden Dan Rather odspieval časť piesne namiesto Michaela Stipea.

V januári 1997 vyšla agentúrna správa, podľa ktorej útočníkom mal byť istý William Tager, ktorý sedel vo väzení za vraždu pracovníka NBC. Tager bol presvedčený, že masmédiá ho sledujú a majú v moci a že mu do hlavy posielajú zlé signály. Útokom na Rathera chcel získať informáciu o frekvencii, na ktorej mali byť signály vysielané. Aj keď sa zjavili isté drobné pochybnosti o tejto teórii, väčšina je presvedčená, že páchateľom bol naozaj Tager, čomu napomohla aj jeho identifikácia Ratherom.

Prípad je zdá sa vyriešený.

(Patrí sa dodať, že REM neboli prví, ktorých tento incident fascinoval. Slávny výrok použila vo svojej skladbe kapela Game Theory a vyskytol sa aj v komikse Daniela Clowesa).

-------------
Zdroje: Wikipedie, Google a http://www.ratherbiased.com/bizarre.htm#kenneth.

Kapela: REM
Nazov: What's The Frequency Kenneth
Album: Monster
Rok vydania: 1994
YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=-fxfDRYGtjw
Text v originale: http://www.azlyrics.com/lyrics/rem/what ... nneth.html

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 1 ] 

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 27 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun