HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 813 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 55  Ďalšia
Autor Správa

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Finrod Elensar napísal:
Nie všetky texty sú voľne šíriteľné po nete a moderátorom sa asi nechce zisťovať, či tie postnuté sú (mne by sa tiež nechcelo). A Hostinskému na Copyrighte fakt záleží.


jáááj...takže texty su vlastne uplne na nič a všade je copyright...
Nech žije Veľký Brat a Oceánia!!! S angsocom na večné veky a nijak inak... že? mňam kopyrajty... číňaňia rulez...tí majú kopyrajty viš kde :lol: šikmé chytré očičká

a ece raz vravím...tato tema nema zmysel, lebo bez CELEHO textu su tieto akademicke žvásty len a len pakovina... ako ked dvaja ludia tlachaju o texte kapely, ktory ostatny hostinec ani nevidel, je vhodne ho tam aspon pastnut, ne?

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 27.02.2005
Príspevky: 221
Body: 5
Bydlisko: V jadre veci

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Finrod Elensar napísal:
Nie všetky texty sú voľne šíriteľné po nete a moderátorom sa asi nechce zisťovať, či tie postnuté sú (mne by sa tiež nechcelo). A Hostinskému na Copyrighte fakt záleží.
??? texty piesni majú na seba copyrighty (tým spôsobom, že keď ich niekde napíšeš, je to nelegálne????) ??? tak to prvý krát počujem

_________________
...When you get what you want, but not what you need...
(Coldplay - song "Fix You" z albumu "X&Y")


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Saiffer napísal:
Finrod Elensar napísal:
Nie všetky texty sú voľne šíriteľné po nete a moderátorom sa asi nechce zisťovať, či tie postnuté sú (mne by sa tiež nechcelo). A Hostinskému na Copyrighte fakt záleží.
??? texty piesni majú na seba copyrighty (tým spôsobom, že keď ich niekde napíšeš, je to nelegálne????) ??? tak to prvý krát počujem


je to ptákovina... šecko je volne šíritelne pokial za to nekasíruješ prachy... doftedy je šecko košér

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 27.02.2005
Príspevky: 221
Body: 5
Bydlisko: V jadre veci

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ZRudi T.M. Hein napísal:
Saiffer napísal:
Finrod Elensar napísal:
Nie všetky texty sú voľne šíriteľné po nete a moderátorom sa asi nechce zisťovať, či tie postnuté sú (mne by sa tiež nechcelo). A Hostinskému na Copyrighte fakt záleží.
??? texty piesni majú na seba copyrighty (tým spôsobom, že keď ich niekde napíšeš, je to nelegálne????) ??? tak to prvý krát počujem


je to ptákovina... šecko je volne šíritelne pokial za to nekasíruješ prachy... doftedy je šecko košér
Tiež si myslím. Kua ale pesničky... nad tým ma ešte nikdy nenapadlo rozmýšlať. Chápem, ak moderátori nechcú zaplniť tému len copy paste textami, ale z právneho hľadiska by som na to vôbec nepozeral.

_________________
...When you get what you want, but not what you need...
(Coldplay - song "Fix You" z albumu "X&Y")


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Saiffer napísal:
. Chápem, ak moderátori nechcú zaplniť tému len copy paste textami, ale z právneho hľadiska by som na to vôbec nepozeral.


ja ne..nech sa spraví limit jeden text za deň od jedneho maňíka
alebo tak nejako...

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ak tam mas ze copyraited text and melodys alebo hocico tak hociaka reprodukcia ktora nie je schvalena zakonom danej krajiny je nelegalna, tiez sa nejake tie patentove prava na to vztahuju - to ze vy si myslite ze to tak nema byt nie je dolezite lebo to tak je. Zmente to a neplacte...

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vratko napísal:
ak tam mas ze copyraited text and melodys alebo hocico tak hociaka reprodukcia ktora nie je schvalena zakonom danej krajiny je nelegalna, tiez sa nejake tie patentove prava na to vztahuju - to ze vy si myslite ze to tak nema byt nie je dolezite lebo to tak je. Zmente to a neplacte...


no a ked tam nemaš ani ň napissane? tak je to volne šíritelne... BTW.: metallica alebo iny popík jak Britney možno maj ucopyrajty aj na ponožkach, ale tento trend u punkových kapiel nevídať... okrem old skool nazi punk Zóna A :x
a nema to tak byť a tak to ani nebude :lol:
akakolvek reprodukcia pokial nejni za učelom nejakym že zarobiť na tom je košer :wink: alebo ne?

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 27.02.2005
Príspevky: 221
Body: 5
Bydlisko: V jadre veci

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ZRudi T.M. Hein napísal:
Saiffer napísal:
. Chápem, ak moderátori nechcú zaplniť tému len copy paste textami, ale z právneho hľadiska by som na to vôbec nepozeral.


ja ne..nech sa spraví limit jeden text za deň od jedneho maňíka
alebo tak nejako...
Good Idea. Tiež si myslím, že táto téma nemá veľmi zmysel ak sa tu nemôžu postovať texty. Moderatorom ale skôr asi išlo o to, že tu toho bude veľa copy paste a nikto to čítať nebude.

_________________
...When you get what you want, but not what you need...
(Coldplay - song "Fix You" z albumu "X&Y")


Hore
 Profil  

Old Elf
Obrázok používateľa

Založený: 04.10.2004
Príspevky: 2992
Body: 4
Bydlisko: UK
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vratko napísal:
ak tam mas ze copyraited text and melodys alebo hocico tak hociaka reprodukcia ktora nie je schvalena zakonom danej krajiny je nelegalna, tiez sa nejake tie patentove prava na to vztahuju - to ze vy si myslite ze to tak nema byt nie je dolezite lebo to tak je. Zmente to a neplacte...

Presne, ja som myslel ze je to tiez blbost, ale na stranke skupiny Travis som sa dozvedel ze je to cisty fakt. A mozno je to koli tomuto aj copypaste dokopy. 8)

_________________
Život je nanič, ale na niečom sa zabaviť treba.
Live as if your were to die tomorrow. Learn as if you were to live forever.


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Finrod Elensar napísal:
vratko napísal:
ak tam mas ze copyraited text and melodys alebo hocico tak hociaka reprodukcia ktora nie je schvalena zakonom danej krajiny je nelegalna, tiez sa nejake tie patentove prava na to vztahuju - to ze vy si myslite ze to tak nema byt nie je dolezite lebo to tak je. Zmente to a neplacte...

Presne, ja som myslel ze je to tiez blbost, ale na stranke skupiny Travis som sa dozvedel ze je to cisty fakt. A mozno je to koli tomuto aj copypaste dokopy. 8)


aj tak to naveky blbosť bude.. to ako keď semvytiahnem nejaku Baudlairovu báseň, pojde ma jeho duch strašiť? alebo keď sem dám citát z Biblie, mr. God ma asi zaškrtí :lol: ... toto sú také somariny, čo vymýšľajú mocipáni a Metallica, že by som to topil :x
ale može sa to. kuk na net a lyricov maš fšade dosť...
btw: si predstav, že na stenu nasprejuješ Anarchy in the UK a Johnny Lindon (Rotten) sa s tebou pojde sudit o tažke miliony :lol: ...to ma logiku trojnohej antilopy :roll:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

el Moderatoro
Obrázok používateľa

Založený: 23.11.2004
Príspevky: 253
Body: 5
Bydlisko: Espana

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nos hemos dicho no poner complejas letras de cancion, porque mayoramente las letras son largo. Si tendrán un topico, que tiene solo las letras, no quisiera lo leer. Es una problema mandar un enlace? El, que quiere charlar sobre la canción, puede estudiar la canción de otra pagina.

O, Uds. poden mandar la contera, o la mas importante parte de canción.

/

Povedali sme, že nie je dobré posielať texty piesní, lebo väčšinou sú príliš dlhé. Ak jestvuje téma zo samých dlhých textov, nikto ju nebude čítať. Je taký problém poslať hypertextový odkaz? Ten, kto chce diskutovať o texte, si ho môže prečítať na tej stránke.

Alebo, môžete poslať refrén, či najdôležitejšiu časť.


Hore
 Profil  

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 02.04.2005
Príspevky: 631
Body: 5

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ad all - akakolvek blokada akychkolvek informacii je potlacanie napredovania , vzdelania. Ide o to ze ci je to vzdelanie ok, ci su aj ine faktory ktore moze tento informacny tok ohrozit a bla bla.
Su tu dalej dve dolezite veci - autorstvo a majitel prav na reprodukciu.
Ak niekto spravi volne siritelny text bez naroku na utorstvo, no problem. Ak niekto spravi copyright text s narokom na autorstvo ale bez naroku na mzdu. Mozes reprodukovat s tym ze musis odcitovat. Ale aj tak by to nemal byt cely clanok/text. Ak vsak bude chciet zarabat peniazky tak je to podla mna spravne ako je.
Preco? - pretoze je to jeho chlebik. A ak sa niekomu paci ten text natolko ze je ochotny donho investovat tolko energie ze ho nelegalne skopci mal by si ho vediet aj kupit.
To ze nohokrat na tonema je problem spolocnosti. A je to nieco ako ked hladny ukradne chlieb. Ale nevidim dovod aby to bolo motto Hostinca.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Su tu, myslim, dve linie
* linia copyrightu: samozrejme, ze mozes citovat, ale pochybujem, ze opublikovanie kompletneho textu piesne by ti z pravneho hladiska preslo ako citacia.
* linia hladneho kradnuceho chlieb: vsetci vieme, ako to je, kopiruje sa vsetko, vzdy a vsade a zbesilo a nad copyrightom sa clovek nezamysla, lebo sa spolieha na to, ze cloveka-milion predsa nebude nik nahanat.

Tam je akysi spor.

Akakolvek blokada informacii, blablabla. Ak mam k dispozicii clanok, ktory normalne na Elsevier-e stoji 30$, a chcem ho rozsirit medzi istu skupinu ludi pre jej blaho, co robim?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Banned
Obrázok používateľa

Založený: 23.08.2004
Príspevky: 4230
Body: 5
Bydlisko: Korova Milkbar

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Spanish Inquisition napísal:
Alebo, môžete poslať refrén, či najdôležitejšiu časť.[/color]


Povedal som si, že toto nieje dobré... keď sceš text a debatovať, nestačí len kúsok, refrén... to je také...neúplne. Veď keby sa dalo normálne pravidlo? ten text jeden za deň? alebo čo? heh, veď tema o tom, čo počuvame ma už 43 stránok a nikto neplače. čo annun? porozmyšlaj nad tym...

alef0 napísal:
Akakolvek blokada informacii, blablabla. Ak mam k dispozicii clanok, ktory normalne na Elsevier-e stoji 30$, a chcem ho rozsirit medzi istu skupinu ludi pre jej blaho, co robim?


rozšírim... jedine že rozšírim...
Informations must flow :wink:

_________________
We are legion, voice of anarchy
This is revolution, new disorder
So take my hands and come with me
We will change reality...


Hore
 Profil  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ZRudi: ak chces prezentovat cely text, tak sem nan daj link.

Ziadne obmedzenie typu 1 text za den nepomoze, pretoze vo finale bude mat tato tema aj tak 10 stranok textov. Bude sluzit iba nato, ze si sem kazdy posten svoj oblubeny text a hotovo. Ale citat to nikto nebude. To si ten text mozes radsej vylepit doma na stenu.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 813 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 55  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 50 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun