HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 94 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalšia
Autor Správa

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Je to nenápadný inteligent s brýlkami, ktorý si raz za mesiac ide do Rock Extremum kúpiť nové albumy, snaží sa tam zdržať čo najkratšie a metal počúva len doma a potichu?

Je to spotený umastený vidlák v riflovej bunde a smrdiaci od piva, ktorý spolu so svojou kumpániou v krčme vyrevuje Tři sestry?

Je to 12-ročný internetový troll s Last.FM obrážťokmi v podpise, ktorý všade tvrdí, že práve tá jeho kapela je tá naj-čokoľvek (je jedno, či je to Limp Bizkit alebo Gorgoroth)?

Je to vyštýlovaný mladík s vlasmi ako príroda chcela (hodina denne), ktorý pred koncertom strávi 30 minút pre skriňou výberom jedného z osemdesiatich čiernych metalových tričiek a jedného z desiatich vybíjaných opaskov?

Je to primitív bez sociálnych a hygienických návykov postávajúci v obchode s CDčkami, ktorý každého obťažuje svojimi encyklopedickými znalosťami hudobnej scény? (Čosi ako metalová obdoba fantasy geeka.)

Je to potetovaný chlapík s podivnými politickými názormi a odetý v kombinácii emo/military/street "trhan" štýl, ktorý vám na slovo "metal" vymenúva kapely, o akých ste v živote nepočuli?

Je to návštevník letných (rockových) festivalov, ktorý sa v teplákoch a s pivom v ruke s vytreštenými očami zúfalo snaží zapadnúť a večer skončí ogrcaný a spiaci v blate?

Váš názor?

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
za inych si netrufam hovorit, len za seba.

Bifi napísal:
Je to primitív bez sociálnych a hygienických návykov, (...) ktorý každého obťažuje (...). (fantasy geek)

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
vsetko z toho. neexistuje prototyp metalistu.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dost tazko vymedzitelny pojem, clovek, ktory sa za metalistu poklada by vsak podla mna mal splnat aspon to, ze ma prehlad (nie nutne encyklopedicky) na scene - urcite nie taky, ktory pocul jedno cdcko a za to bude bojovat do roztrhania tela.

Image pripisovany "metalistom" (od zbierky ciernych triciek cez dlhe vlasy po vybijane doplnky) podla mna nie je dolezity (casto sa vyskytuje prave pri tych skupinach ako 12 rocny Last.fm user, ktoreho si popisal, z prosteho faktu, ze sa chce zaradit medzi "metalistov").

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 04.04.2005
Príspevky: 439
Body: 5
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus: Existujú stupne "metalizmu"? Môže byť niekto viac metalistom ako niekto iný? Existuje hranica, za ktorou by si povedal, že ten človek nie je metalistom (len sa za neho pokladá/vydáva)?

Bal: Aha! Už sa niekam dostávame. Znalosti o scéne - môžeš bližšie opísať, čo tým myslíš?

_________________
Charlotte: "You are so big... and so vegetarian!"


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja by som povedal ze metalista je ten kto ma rad metal viac nez akykolvek iny hudobny zaner... cim viac ho preferuje tym je vacsi metalista :lol:

to ci to dava najavo aj zovnajskom alebo lifestylom je pre mna druhorade... ja som metalista jak poleno ale metalove tricko som vonku na sebe nemal ani nepamatam a dlhe vlasy nemam od gympla. r

rovnako znalost sceny nie je podmienkou.

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 03.08.2005
Príspevky: 1755
Body: 6
Bydlisko: Bratislava

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvusova definicia je podla mna velmi blizko :)
Kazdy kto uprednostuje hudbu X pred ostatnymi sa da nazvat ze je Xer.

Metalove tricka mam (3ks). Obcas ich nosim do roboty nech maju manazeri radost. Mam vlasy ako priroda chcela a travim s nimi niekedy az 2 hodiny tyzdenne. Mam podivne politicke nazory a navstevujem festivaly a koncerty. Obcas spoteny, umasteny a smrdiaci od piva hram v Kotolni RPGcka

_________________
Tek tik-tik. : Gak’lak, thri-kreen guardian
Jenom člověk, který si není jistý svým vlastním rozhodnutím, že hraje dobrou hru se musí neustále opírat do jiných her s tím, že jsou špatné, aby se ujistil, že dělá dobře : Alnag


Hore
 Profil ICQ  

Kráľovná
Obrázok používateľa

Založený: 09.01.2008
Príspevky: 732
Body: 5
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Porovnala by som to s orientovaním/prehľadom v akejkoľvek problematike - teda mať prehľad, čo je nové, kto je priekopník, kto je "legenda", mať napočúvaných viac druhov a sám rozhodovať o tom, čo sa mi páči a čo nie (teda nie "Ja počúvam black metal, a toto nové nebudem počúvat, lebo kamarát povedal, že to je death metal, a to ja nepočúvam").

Prepokladám, že kto o sebe prehlási, že je metalista, toho metal zaujíma ako celok, a skúmanie a sondovanie je podľa mňa v prípade záujmu celkom normálne.

Corvus: v téme Čo počúvame... je vidieť, že počúvaš veľa skupín, nevynímajúc (asi) nové ani staré, vieš povedať inteligentnú vetu, prečo sa ti tento album páči viac ako tamten, to je podľa mňa prehľad.

Dodala by som, že človek, ktorý počúva metal 24 hodín celý deň, hoci sa mu vlastne nie veľmi páči, ale chce sám sebe a okoliu prezentovať, aký je drsný, podľa mňa nie je metalista, ale pozér (inak povedané, musí v tom byť srdce!).

_________________
Thinking isn't sufficient. I want to know. -- J. Bristow
"I am free, no matter what rules surround me. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do."


Hore
 Profil ICQ  

Temnota a zloba

Založený: 26.03.2007
Príspevky: 1122
Body: 44
Bydlisko: temný Staroles
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
101 pravidiel BLACK METALU:

1. Nebuď gay.
2. Buď "pravý ".
3. Všetci ľuďia ktorí niesú "praví " sú gayovia.
4. Buď pochmúrny.
5. Buď nekro.
6. Buď súčasne pochmúrny a nekro ak je to možné.
7. Kaz veci keď si pochmúrny a nekro.
8. Na koncertoch sa nezabávaj. Stoj s prekríženými rukami.
9. Keď žaluješ organizované náboženstvo, akýmkoľvek spôsobom argumentuj vyššie uvedenými pravidlami.
10. Nikdy, nikdy,nikdy za akýchkoľvek okolností...
11. ...nepočúvaj Peccatum.
12. Ak sa ťa niekdo opýta či máš rád Mayhem - odpovedaj že máš rád "pravý " Mayhem. Maniac je gay.
13. Nikdy sa nehraj s chlpatými vecami - pokiaľ "hrať sa" neznamená "spáliť ".
14. Nebuď Dani Filth.
15. Nikdy, nikdy, za žiadných okolností nevyslovuj frázu "Kenny G je zabuchnutý ".
16. Nebuď Dani Filth. (to tu už raz bolo nie? :)
17. Ak ti tvoja mama povie že máš vysypať odpadky, povedz jej že si až príliš metalový na to aby si vyhadzoval odpadky.
18. Nevyslovuj slová tak smiešne ako Attila na albume "De Mysteriis..." (Fffffuuuuuuuuuuuunnnnnnnnnneeeeeeeerrrrrrrrraaaaal Fog)
19. Majte análny sex s kurvou - pannou.
20. Majte análny sex so všetkým čo nie je mužského pohlavia. (Pozor na srsť:)
21. Buď si istý že tvoj album sa prestane predávať 3 roky po jeho vydaní. Stane sa totiž "kultom ".
22. Ak niekdo pochybuje, povedz "Pravý Nórsky Black Metal ".
23. Ak ani to nepomôže výbuchy môžu vyplniť ticho.
24. Obráť každý kríž ktorý nájdeš.
25. Točenie bradaviek nie je blackmetalová aktivita.
26. Píš kultový, undergroundový, pochmúrny a nekro časák. Nech sú v ňom len rozhovory s kapelami ktoré nikdo nepozná - praví black metalisti.
27. Nikdy, nikdy nemaj otvorenú myseľ.
28. Nikdy nepíš skladbu kratšiu ako 15 minút a obsahujúcu menej než 15 prídavných mien ako sú v názve.
29. a) namaľuj si ksicht b) choď do lesov c) hraj ako troll.
30. Nebuď Mortiis (alebo Dani Filth).
31. Po pracovnom dni si nikdy nedávaj na seba biele topánky (tenisky).
32. Nerozprávaj vtipy, len tvoja mama môže.
33. Nerozprávaj vtipy.
34. Keď niekto pochybuje, mrač sa so zatvorenými očami.
35. Nejedz Marshmallow.
36. Producentom Black Metalu: zapamätajte si...žiadny slabý koniec. Ak to nebolí tak to nemôže byť "pravé ".
37. Buď si istý, že nie viac ako polovica členov skupiny sú dočasní.
38. Na koncerte hraj skladby, ktoré sú málo známe. Toto zaistí, že hocikto kto nemá tvoj "kultový album " si ho zoženie.
39. Nikdy nehraj na živo.
40. Keď si pripravený ísť na javisko, zabudni na ľudí ktorí sa nechcú na teba ísť pozrieť.
41. Používaj ostnatý drôt akonáhle je to možné. (Toto pomáha byť viac pochmúrny a nekro)
42. Keď sa ťa pýta nepravý Black Metalista, že čo je to Black Metal, povedz niečo takéto: "Black Metal je surová esencia čistého čierneho zla v človeku ", inak zaisti aby dotyčná osoba po konverzácií stále nevedela čo to vlastne ten Black Metal je. 43. Smeruj jedného z tvojich členov k samovražde. Potom tvrď, že to spôsobil vplyv "trednu (mainstream)", "infekcie" a "scény ".
44. Daj sa dokopy so starými členmi a vydaj album zameraný na komerčný úspech.
45. Keď to bude prepadák, tak povedz že si mal v úmysle aby to padlo, inak by to totiž nemohlo byť "pravé ".
46. Maj vedlajší projekt, taktiež zaisti aby ostatní členovia mali vedľajší projekt.
47. Vyplň prázdne miesta miesta v tvojom projekte dočasnými členmi.
48. Všetko nahrávaj v rovnakom štúdiu, s rovnakými nástrojmi, vybavením, producentom, atď...
49. Zaisti aby tvoj obal neobsahoval viac ako tri farby. Povolené farby: čierna, šedá a biela.
50. Verejne hovor, že tvoja skupina je nenábožná. Potom v tvojom jedno skladbovom 30minútovom albume povedz viac ako 400 krát slovo "Satan ".
51. Nikdy si neplň topánky aby vyzeraly napuchnuto, taktiež sa vyvaruj obliekaniu šiltovky naopak. Červené obzvlášť.
52. Trvaj na tom aby sa tvoja hudba nevyvýjala a aby znela rovnako ako pred [vymazané] 9 rokmi
53. Nikdy nehovor slovo [vymazané].
54. Nikdy nedokonči to čo si začal.
55. Slovo "Hail " je jediným primeraným slovom pri pozdrave niekoho "pravého ".
56. Ak cítiš tú pravú príležitosť, skús použiť "Infernal Hails ".
57. Všetky logá musia obsahovať nečitateľné písmo a najmenej jeden obrátený kríž/pentagram. Táto vec nie je diskutovateľná.
58. Keď sa odvolávate na pohlavie s Metalovou Dievčinou (Chick :) požite frázu: "pichanie mojej oblačnej veže mrazu do jej brán slabosti "
59. Navrhnite si komlepxné logo pre svoju pochmúrnu black metalovú skupinu uprosted hodiny matematiky.
60. Prijmite každú ponuku na interview. Potom robte že už nemáte záujem.
61. Priebežne si užívajte Star Trek: The Next Generation.
62. Počkať... vymažte posledný bod. (pozri bod 1.)
63. Nikdy neodhalujte outsiderom presný deň božského príchodu masívneho kopyta. Miesto toho ich informujte že by mali byť pripravený vyfajčiť mastného **** Temnému Pánovi.
64. Použi frázu "vyfajči mastného **** Temnému Pánovi " akonáhle je to možné.
65. Ak zistíte, že ste sa nejakým spôsobom stali členom Hecate Enthroned, buďte si istí že sa objavíte na videu, kráčajúc v lese počas temnej noci. Len, napriek noci si buďte istí že je to uprostred **** dňa a napriek tomu aby ste vyzerali "zlí " vyzeráte tak trochu ako tupec. (pozri bod 1.)
666. Vlastnite stovky black metalových albumov, demáčov atď... Počúvajte z nich približne 8 pravidelne.
67. Hrbiť keramickú Pannu Máriu pred strýkovým domom neznamená že ste jej pasák. (pokiaľ jej poviete že ste hotový udrite ju do ksichtu ako s brokovnicou keď sa otočí okolo)
68. Zdržte sa užívania smajlíkov počas vašej komunikácie cez Internet. Jediný akceptovateľný smajlík je :-(
69. Prečo vo vašom názve albumu nie je slovo "Northern "? Rýchlo napraviť... Amatéri
70. Hláskovanie tohto názvu správne nie je ani pochmúrne a ani nekro.
71. Norsky Aryjsky Black Metal! Rahhh!!
72. Nezáleží odkiaľ ste, predstierajte že ste z Nórska a preto "pravý ".
73. Nebuďte Dani Filth.
74. Všetky zvieratká ktoré vlastníte budú mať meno "Crucifier ". Taktiež vaše budúce zvieratká budú mať meno "Crucifier ".
75. Pravý Black Metalista: "Mnoho temných hymien sú ovplyvnené mocným Tolkienom ". Ešte ste nič od neho nečítali? ****. Počkať... to znamená že aj ja som ****.
76. [vymazané], už zasa sa so sebou rozprávam.
77. Norsky Aryjsky Black Metal! Rahhh!!
78. Skúste to pri interview! Hahaa.
80. Vytvortne obrátené kríže v akejkoľvek podobe. Napr: paličky z bicích, ceruzky, biliárdové tágo, atď... (pozri aj oblačnú vežu mrazu)
81. Verejne vyhláste, že ste Satanista a ste v dotyku s Nórskou pohanskou minulosťou. Predstierajte že tieto 2 veci dokopy dávajú zmysel.
82. Strčte si vtáka do rozmačkaných rajčín.
83. Nezmieňujte sa o Beastie Boys.
84. Nerobte referencie.
85. Satanus. Huh huh huhuhuhuh.
86. Huhuhuhuhuhuhuh.
87. Ak je to možné, navrhnite váš názov albumu tak že sa bude skladať z 3 nesúvisiacich slov. Dimmu Borgir sú v tomto majstri (Enthrone Darkness Triumphant, Spiritual Black Dimensions, Puritanical Euphoric Misanthropia, Godless Savage Garden). Môžete si spomenúť na Immortal - "Diabolical Fullmoon Mysticism ".
88. Ako všetci vieme, ženy nemajú miesto v homoerotickom svete black metalu. Ak ťa aj tak tvoja priateľka neprestane podpichovať že chce byť v tvojej skupine, tak jej daj povedať nejaké chabé slovo v nejakej časti.
89. Nikdy nesformuj skupinu ktorá bude obsahovať: teba, tvoju manželku (alebo priateľku), a chlapíka ktorý vyzerá ako gay. (pozri bod 11.)
90. Keď ti mama povie aby si šiel do postele, choď.
91. Ak je to zriedkavé tak to musí byť dobré.
92. Nerátam to ako dostatočne metalové.
93. Si dosť metalový aby si toto mohol čítať?
94. Vlastni všetky albumy od Darkthrone, ale nepočúvaj ani jeden.
95. Vlastni kultové-ako-**** tričká kapiel ktoré nie len že nevlastníš ale si ani nepočul.
96. Používaj frázu "kult-ako-**** " akonáhle je to možné.
97. Snaž sa náhodne povedať slovo **** počas náhodných častí tvojich skladieb. (Podobne ako Attila na De Mysteriis Dom Sathanas)
98. Aby bola vaša nahrávka v poriadku, viac nezrozumiteľná a zároveň "kultová ", buďte si istí že máte speváka so slabým pochopením pre jazyk, ktorým sa bude spievať. (povolené jazyky: Nórsky, Latinský, Orkský)
99. Poviem ti čo chýba tvojmu obalu...nejaké titties.
100. A viete čo ešte? Ako dlho ste sa tvárili ako troll? Hoď si na seba make-up a bojuj vojak.
101. Zamyslite sa povedzte mi či ste sa pri čítaní celej tejto veci nevzpínali v lese so sekerou. Na hambu. Na hááámbuuú!

tak toto som dnes nasiel....

inak. ja som metlak. opisem sa v kratkosti. Temnota a zloba. zdola nahor: tazke cierne boty, chystam sa na gothicke. pod tym cierne podkolienky. obcas jedna seda, druha cierna. dalej gothicke nohavice. ostne atd.... dva pyramidove opasky. na nich visi obojstranne brusena dyka keby volajaka lysohlavka vyskocila. cierny rolak, vysoky golier. pod tym tricko. to je jedno ake. cierna mikina s kapucnou, arafatka, obcas aj dve naraz. najlepsie kapucna stiahnuta po oci a arafatka nad nos :lol: potom sa mi ale rosia okuliare ked dycham :D no a cierne vlnite vlasy pod lopatky.... a este detail pre fajnsmekrov: cierne rukavice bez prstov....


no takto zhruba hej....
hm samozrejme obcas nieco vymenim a vyperiem.

inak temno navonok zakryva krehkost srdca. pohodak az chory obcas. konflikt zaaden....
pokojny ako krava, pritulny ako maca.
volat do deviatej hodine vecer....

na metlaka sa nehram. je to v srdci proste....

_________________
I would rather fly with eagles, to the snow hills
I would rather run with wolves, between the trees
I would rather be with trees, than in the middle of noisy streets


Naposledy upravil WILDEWALDER dňa St. 05. Mar 2008, 14:52, celkovo upravené 1 krát.

Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Prosim ta, Wildewalder, bud ten text rozdel na odseky alebo daj odkaz na povodny text, lebo tento monolit textu nie som v stave citat. Resp. ako povedal vcera klasik:

OH ME GOGGLES ZEY DO NOT WORK!

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

Temnota a zloba

Založený: 26.03.2007
Príspevky: 1122
Body: 44
Bydlisko: temný Staroles
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Prosim ta, Wildewalder, bud ten text rozdel na odseky alebo daj odkaz na povodny text, lebo tento monolit textu nie som v stave citat. Resp. ako povedal vcera klasik:

OH ME GOGGLES ZEY DO NOT WORK!



pardon. opravim....

_________________
I would rather fly with eagles, to the snow hills
I would rather run with wolves, between the trees
I would rather be with trees, than in the middle of noisy streets


Hore
 Profil ICQ  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
inak. ja som metlak. opisem sa v kratkosti. Temnota a zloba. zdola nahor: tazke cierne boty, chystam sa na gothicke. pod tym cierne podkolienky. obcas jedna seda, druha cierna. dalej gothicke nohavice. ostne atd.... dva pyramidove opasky. na nich visi obojstranne brusena dyka keby volajaka lysohlavka vyskocila. cierny rolak, vysoky golier. pod tym tricko. to je jedno ake. cierna mikina s kapucnou, arafatka, obcas aj dve naraz. najlepsie kapucna stiahnuta po oci a arafatka nad nos potom sa mi ale rosia okuliare ked dycham no a cierne vlnite vlasy pod lopatky.... a este detail pre fajnsmekrov: cierne rukavice bez prstov....

na metlaka sa nehram. je to v srdci proste....



.. a na molo prichadza dalsia modelka: na nohach ma tmavocervene lodicky. bledomodra minisukna je ozvlastnena bielim opaskom a duhova maslicka sa vyborne vynima na staroruzovej bluzke.. a este detail pre fajnsmekrov: pruzkovane rukavicky.

wildewalder omfg :doh: :ikonka42:

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Temnota a zloba

Založený: 26.03.2007
Príspevky: 1122
Body: 44
Bydlisko: temný Staroles
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
Citácia:
inak. ja som metlak. opisem sa v kratkosti. Temnota a zloba. zdola nahor: tazke cierne boty, chystam sa na gothicke. pod tym cierne podkolienky. obcas jedna seda, druha cierna. dalej gothicke nohavice. ostne atd.... dva pyramidove opasky. na nich visi obojstranne brusena dyka keby volajaka lysohlavka vyskocila. cierny rolak, vysoky golier. pod tym tricko. to je jedno ake. cierna mikina s kapucnou, arafatka, obcas aj dve naraz. najlepsie kapucna stiahnuta po oci a arafatka nad nos potom sa mi ale rosia okuliare ked dycham no a cierne vlnite vlasy pod lopatky.... a este detail pre fajnsmekrov: cierne rukavice bez prstov....

na metlaka sa nehram. je to v srdci proste....



.. a na molo prichadza dalsia modelka: na nohach ma tmavocervene lodicky. bledomodra minisukna je ozvlastnena bielim opaskom a duhova maslicka sa vyborne vynima na staroruzovej bluzke.. a este detail pre fajnsmekrov: pruzkovane rukavicky.




wildewalder omfg :doh: :ikonka42:


jaaaaaj kamo.... :ikonka42: :ikonka42: :ikonka42: toto som chceeel. dikiiiii

_________________
I would rather fly with eagles, to the snow hills
I would rather run with wolves, between the trees
I would rather be with trees, than in the middle of noisy streets


Hore
 Profil ICQ  

Lord of the flies
Obrázok používateľa

Založený: 19.06.2005
Príspevky: 5195
Body: 37
Bydlisko: Under the moon
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Nie je metalista ten, co pocuva prevazne metal?

Inak WW - ta zloba a temnota ide nei len z tvojho oblecenia ale aj z tvojich prispevkov

_________________
"There isn't anyone to help you. Only me. And I'm the Beast."


Hore
 Profil ICQ  

Cisárovná
Obrázok používateľa

Založený: 17.04.2006
Príspevky: 893
Body: 3
Bydlisko: intrákové podzemie Bratislavy
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
vsetko z toho. neexistuje prototyp metalistu.


Bifi napísal:
Corvus: Existujú stupne "metalizmu"? Môže byť niekto viac metalistom ako niekto iný? Existuje hranica, za ktorou by si povedal, že ten človek nie je metalistom (len sa za neho pokladá/vydáva)?

Bal: Aha! Už sa niekam dostávame. Znalosti o scéne - môžeš bližšie opísať, čo tým myslíš?


Pokiaľ ide o mňa, ja by som za "metalistu" považovala človeka, ktorý sa svojim správaním, názormi, preferovanou hudbou, oblečením... jednoducho určitými charakteristickými znakmi chce zaradiť/ resp. výskyt týchto znakov u neho ho automaticky zaraďuje do určitej sociálnej skupiny, ktorá podobné/rovnaké znaky vykazuje.

A teda, ak zoberiem 12-ročného mladého človeka, ktorý toho síce z metalu nemá veľa napočúvaného (možno vôbec nič), len sa chce obliekať, vystupovať a pôsobiť ako "metalisti" (pokiaľ ich chápeme ako skupinu ľudí s rovnakými preferenciami v určitej oblasti), tak ja ho za metalistu označím.

Pokiaľ si zoberiem človeka, ktorý má 30 rokov, možno manažér veľkej firmy a má toho z metalovej hudby napočúvaného neskutočne veľa (a aj keď si nepotrpí na niektoré vonkajšie prejavy, ktoré by ho k danej skupine priraďovali navonok), tak ho za metalistu označím tiež.

Viem, že je to dosť široká definícia a preto zahŕňa asi viacero z Bifiho vyššie uvedených príkladov.
Ja osobne by som možno nepreferovala označenie "stupňov" metalizmu. Tam by sa to možno mohlo rozlišovať v rámci tej jednej danej sociálnej skupiny "metalistov" podľa toho, ktoré zo základných charakteristík jedinec vykazuje a možno podľa toho vytvárať akési podskupiny.

Či existuje hranica toho, či niekto je alebo nie je metalista... hmm... pre mňa je dôležitý asi akt chcenia zo strany daného jedinca. Ak on sám seba označí za príslušníka danej skupiny a opäť v určitých charakteristikách začne vyjadrovať príslušnosť k danej skupine, už by som ho zaradila do danej skupiny.

Ale to je len čisto moja úvaha. Resp. neexistujú niekde v sociológii nejaké teórie o vytváraní sociálnych skupín a príslušnosti jedincov k nej?

_________________
Music is enough for a lifetime, but a lifetime is not enough for music.
Don't try to change things you can't change. Try to learn how to accept them.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 94 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun