HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 130 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalšia
Autor Správa

Knieža
Obrázok používateľa

Založený: 20.11.2008
Príspevky: 639
Body: 2
Bydlisko: tv/ba/anywhere
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ono oznacenie gospel je trochu divne, ale zauzivane, tak co sa da robit.

povodne sa slovom gospel oznacovali presne tie cernoske spiritualy, 40tnicky, v purpurovych ruchach, nieco ako sestra v akcii. na slovensku sa tymto pojmom oznacuju kapely, ci interpreti, ktory vo svojich textoch ci uz otvorene alebo podprahovo spievaju o Bohu..a defaultne je jedno, aky to je styl. ja by som skor uprednostnil nazov ako krestansky rock/rap/whatever, hoci aj metal

worship, z anglictiny chvaly, su na rozdiel od inych gospelovych veci uz striktne zamerane na oslavu Boha, clovek uz nemusi citat medzi riadkami ale v texte je kopu priamych slov :) to su one spominane koncerty, kde mladi ludia v tranze dvihaju ruky a podobne...

tento rok som bol na Lumene, na CF nejdem, lebo mi to nevychadza, ale velmi by som chcel ist, Volnost pass, lebo tiez nevychadza casovo a ten Verim Pane mozno..

okej, teda vyjadrujem nadej, ze tento thread bude prinosny a plnohodnotny :)

_________________
chcem tvoriť, načo
teória umenia, chcem
kričať!


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ak na to pozeram, tak chudaci priaznivci zanru. Vyhlasim gospelovy fest, vytvorim improvizovanu kapelu Forsaken Idolry of Golden Calf, kde budem growlovat a bude to gospel?

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mne sa z tejto krestanskej muziky paci akurat underoath (a aj to preto ze revu tak ze im nerozumiem a ani si radsej nezistujem co je za ich textami), tragedia je ze plno tejto muziky je skvelej hudobne ale tie texty...ech :roll:

ked sa cpe ideologia a nabozenstva do hudby tak to nieje hudba ale propaganda...

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
v maloktorej muzike nenatrepes do hudby/textov aj nejaku ideologiu, nabozenstvo, self-posolstvo...
ja by som to tak dramaticky nebral zas batrflaj. druha vec je, ze nektore texty a postoje kapiel (teraz sa bavime o christan faggots) su vazne k zaplakaniu/zasmiatiu.
ale ako vidis, taky majo & company su z nich uneseny.
pokial sa neodpaluju v metre a nekamenuju dcery je to myslim zatial kosher.
skor mi hentie myslienky vadia v politike nez v muzike.

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
self-posolstvo ok;),...ale nabozenstvo, alebo extremnejsie ideologie akonahle neprinalezis k tej danej sekte tak automaticky ta ta hudba neberie tak ako by ta inak brala (nech je hudobne ako kolvek genialna,nestotznis sa s tou skupinou) a je ti proti srsti (teda aspon u mna to takto funguje)

kazda z hentych "gospel" skupin ma alternativu v normalnej muzike ktora je o 300% spravidla lepsia (az na minimum vynimiek), zase raz je to len alternativny rock (s [vymazané] textami), metal (s [vymazané] textami), jazz (s [vymazané] textami) a takto mozem ist donekonecna...

ale je to vlastny zaner...ehm :roll:

tak ci tak je to len dalsi druh vymyvania mozgov a krestanskej prop....

ooo ale nevadia mi tie etno budhisticke,šintoisticke,hinduisticke pesnicky, to bude tym, ze mi to priamo nedokurvilo nijako zivot a nijako ma to neobtazuje...tiez sa mi lubi hatikva (ale to bude zase asi tym ze niesom palestinec,heh) vsetko je subjektivne, ale gospel je objektivne [vymazané]..ehm :ikonka05: :ikonka05:

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

naivný cynik
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2006
Príspevky: 3124
Body: 14
Bydlisko: doma
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
alef0 napísal:
Ak na to pozeram, tak chudaci priaznivci zanru. Vyhlasim gospelovy fest, vytvorim improvizovanu kapelu Forsaken Idolry of Golden Calf, kde budem growlovat a bude to gospel?


ako som postretol po zbeznom prejdeni komentov a krestanskych for, ono to nie su "pesnicky" co kristokapely hraju.
je pre to krasny nazov, ze "chvaly"; ktory z hladiska sirenia krestanskej ideologie hovori za vsetko.

jsem tak zblazneny do tebe jezisi
jen ty me zajimas, ja chci za tebou jit


kludne si growluj, ale pozor na ruhacstvo pri zlatom telati. podstatne je ze z tvojej hudby musi srsat laska a tuzba po naplneni tvojej case duchovneho smadu.

jsem tak zblazneny do tebe jezisi
nic me nezastavi, k tobe se obratim


a ze vraj Idolatry je spravne.

_________________
Adults with imaginary friends are stupid.


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
podla mna su aj hudobne dost nahovno.. a to aj tie metalove... ono je tam ten 'krestansky smrad' (neviem to lepsie definovat) nech je to akakolvek hudba...

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Corvus napísal:
podla mna su aj hudobne dost nahovno.. a to aj tie metalove... ono je tam ten 'krestansky smrad' (neviem to lepsie definovat) nech je to akakolvek hudba...


sak o tomto hovorim, ze aj ked su hudobne niekedy v pohode, ale je tam ten "krestansky smrad" :lol: :lol: :lol: :lol:

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

röndör
Obrázok používateľa

Založený: 21.07.2004
Príspevky: 15706
Body: 310
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tu by bodol Jayov (Majov) inteligentny nazor, ze ako to je, aby sme sa neuvrhli do bashovania.

Zo slovenskej tvorby, ak som nieco pocul, tak to trpelo syndromom basni nitrianskej uderky. Forma prudko ustupuje obsahu a i ta forma je casto taka ... prilis okata a teda podavana na tacke a teda prilis jednoducha. (Ked sa daju vychrlit tri albumy za dva dni, tak to asi nie je ktovieco). Az do takej miery, ze ti, ktorych to nefascinuje, sa zial na tom smeju.

Mam pocit, ze to je ako s technom / drum-n-basom. Treba na to okolo vas +1000 ludi a dobru atmosferu, inak caro velmi rychlo ustupuje.

_________________
Light hand of Empelol.


Hore
 Profil ICQ  

átra
Obrázok používateľa

Založený: 13.02.2008
Príspevky: 1360
Body: 13
Bydlisko: Tešik-Taš
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Aj v Dream Theater je kresťanský smrad?
Inak súhlasím, že väčšina gospelových kapiel je hudobný odpad. Tieto kapely však majú význam. Pre niektorých kresťanov(ja k ním nepatrím :lol: ), ktorý to neberú ako hudbu, ale ako možno modlitbu. Horšie je to však s kapelami, ktoré chcú evanjelizovať, ale o tom nemá význam diskutovať na tomto fóre.


Hore
 Profil  

Dreamer
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 1453
Body: 8
Bydlisko: Trencin/Brno
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Neviem ci by som dokazal pocuvat take nieco seriozne s hoci aj +2000 ludmi (aj +1000 takych ludi okolo mna, to by bol braindamage uz aj bez tej hudby)...

Täysikuu napísal:
Zatiaľ jediná kresťanská kapela čo považujem za dobrú je Dream Theater, no aj tak to nie je typická kresťanská kapela.

To som vzivote nepocul ze by sa oni radili ku krestanskym kapelam.

_________________
We are the wounds and the great cold death of the earth
http://last.fm/user/vampirequicky


Hore
 Profil ICQ Facebook  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Täysikuu napísal:
Zatiaľ jediná kresťanská kapela čo považujem za dobrú je Dream Theater, no aj tak to nie je typická kresťanská kapela.

Citácia:
To som vzivote nepocul ze by sa oni radili ku krestanskym kapelam


ani sa imho neradia ,maximalne tak su krestania len to neondia do muziky (ako blind guardian)

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  

Schattenjäger Inquisitor
Obrázok používateľa

Založený: 14.05.2006
Príspevky: 21708
Body: 61
Bydlisko: Holy Terra
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
zas u BG to ondenie do muziky zvladnem. niektore texty su master a na pomery christfaggots velmi inteligentne, netrapne
ne jak hentuna co som daval pre pol rokom vyberovky z Lumen hitparady...

ale sak ked su krestania clenovia kapely, neznamena to krestansku kapelu. napr taky Cad/Vandali... hehe

_________________
We are the Pilgrims, master; we shall go
Always a little further: it may be
Beyond that last blue mountain barred with snow
Across that angry or that glimmering sea ...

fly me to the moon and let me dance among the stars
=][=


Hore
 Profil  

Sanjuro
Obrázok používateľa

Založený: 05.02.2006
Príspevky: 6707
Body: 5
Bydlisko: BA
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nie kazdy kto je krestan produkuje gospel

aj Helloween su krestania ale gospelom by som ich nenazval.. aj ked minimalne jednu krestansku pesnicku maju: Save Us. ked som to ako decko pocuval tak som si predstavoval ze je to o leteckom nestasti (su tam pocut vysielacky atd) a ono to je regulerna krestanska vec. jaky som bol sklamany :D

edit: som bol riadne predbehnuty :D

_________________
Barbarism is the natural state of mankind.
Civilization is unnatural. It is a whim of circumstance.
And barbarism must ultimately triumph.


Hore
 Profil ICQ  

Dreamer
Obrázok používateľa

Založený: 23.01.2005
Príspevky: 1453
Body: 8
Bydlisko: Trencin/Brno
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Warrior napísal:
zas u BG to ondenie do muziky zvladnem. niektore texty su master a na pomery christfaggots velmi inteligentne, netrapne
ne jak hentuna co som daval pre pol rokom vyberovky z Lumen hitparady...

Hej, v BG textoch, ktore maju nieco spolocne s nabozenstvom to nie je len slepe "worship god blah blah"...by som povedal ze ich "nabozenske" texty su skor take..."historicke"?

_________________
We are the wounds and the great cold death of the earth
http://last.fm/user/vampirequicky


Hore
 Profil ICQ Facebook  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 130 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 18 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun