HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 220 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Ďalšia

Čítali ste Píseň ledu a ohne?
Áno, úplná pecka 44%  44%  [ 25 ]
Áno, ale nijak ma to nenadchlo 5%  5%  [ 3 ]
Áno, ale nebavilo ma to 2%  2%  [ 1 ]
Nie, kde mám sakra zohnať toľko prachov? 35%  35%  [ 20 ]
Nie a ani ma nijak neláka 14%  14%  [ 8 ]
Celkový počet hlasov : 57
Autor Správa

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
http://grrm.livejournal.com/217066.html#cutid1

nejake poznamky k vyvoju piatej knihy.. a....

"Enjoy the read. Me, I've got another book to write. Yes, climb right on my back... and what a cute little monkey you are..."

GRRM! kedy uz dopises tu siestu knihu ha?! :lol:

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Citácia:
The next largest chunk o' chapters belongs to an old POV character who has been missing for a couple of books, but now returns to us... rather the worse for wear.

Čiže postava, ktorá naposledy mala kapitoly v Clash of Kings, alebo dokonca v Game of Thrones?

Theon?
Theon.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Obrázok

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam patkuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu :lol:

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

holografický odraz
Obrázok používateľa

Založený: 16.06.2005
Príspevky: 3754
Body: 132
Bydlisko: urban space
Pohlavie: Žena

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
ja som rozmýšľala pred 2 týždňami, že si to predobjednám, ale neurobila som to. teraz to stojí dvakrát toľko. baaah.

ale čo čítam recenzie, tak ľudia nie sú veľmi nadšení


Hore
 Profil ICQ  

Doomed eternally
Obrázok používateľa

Založený: 13.11.2004
Príspevky: 2819
Body: 57
Bydlisko: Košice
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ja neviem cim to je, ale nepaci sa mi....Telenovela...cestopis...vsetko zaujimave je poslednych 5 minut, teda v poslednych kapitolach jednotlivych charakterov, rozumiem tomu, ze chce nalakat ludi a nechat v napati, ale mam pocit, ze 90 percent deja sa odohralo naozaj v zavere, strih, titulky a zvucka zo Seherezady a cakajte 7 rokov...A nahadzat tam 16 POV ci kolko ich bolo je naozaj zleeee. Su postavy co maju 1 az 3 kapitoly, cela kniha je zamerana hlavne na trojicu POV a dalsich 13plus vyplnuje zvysok.(akosi maloktore sa stretnu a deje pretnu, cize clovek sleduje x dejovyc linii kde sa logicky ani nic svetoborne stat nemoze, lebo nemoze hned skocit do nejake akcie ci rozvinut dej, najprv musi porozpravat kde sa osoba nachadza, potom hodit opis okolitych zrucanin a co tam bolo pred 5 tisic rokmi a tak) Asi som tym dlhym cakanim to nejako zidealizoval, ono to bolo asi vzdy take a ja som teraz len nahnevany, ze mozem cakat desatrocie aby sa nieco konecne stalo.

Proste, celych 1000 stran porozpravam do 5 minut a este pri tom budem jest....Sice, skor za tri minuty. Mozno som barbar, recenzie vyzdvihli prave opisy, ze aku navodil atmosferu niekedy, lenze mna atmosfera zaujala prvych 300 stran, potom mi zacala liezt na nervy, pretoze dej bol k nej neumerny.

EDIT: Tato veta z jednej recenzie vystihla moje pocity "It is a novel filled with ships sailing, and sailing, and sailing some more. Of marching, and marching, and marching some more." Ta kniha proste nic neriesi, nijako to nerozpracuvava viac, proste normalne natahuje dej, ako keby zistil ze nema uz napady na 7 knih, tak 5 rozpisal. Ako niekto napocital, viac ako 50 stran opisov jedal...nevraviac o starych mestach a kulturach co zili kedysi niekde na konci sveta. Vsetky tie veci na ktore sa clovek tesi ze sa rozbehnu, ze konecne sa stretli tie a tie postavy a co bude dalej. to vsetko tam chyba. Kde su casy ked ista nemenovana postava precestovala cely kontinent s armadou a autor sa o tom len zmienil, ziaden opis. Smiali sme sa z toho, ze aky to teleport. Teraz nam to vynahradil. Teraz postavy cestuju celu knihu, celych 1000 stran. Kiez by ten teleport zacal znova fungovat. Este mi chyba par kapitol, asi tri, ale nema normalne chut. Je zrejme co sa stane. Pri Martinovy tazko uveritelne, ale sleduje tu isty vzorec. A mozno sa aj nieco udeje, ale to je jedno, pretoze to bude na poslednej strane a ostane ako cliffhanger. Ako to skonci mi najskor porozpravaju moje deti, ked im tu knihu kupim v preorderi ako darcek k uspesnemu zmaturovaniu.

EDIT 2: A takmer som zabudol, dosral podla mna svet. Ten svet bol unikatny aj tym low magic a fantasy factorom. Teraz mam pocit ze jedna postava si spravi aj omeletou pomocou kuzla a jeden chalanisko ma totalnu klise fantasy story line.

EDIT 3: Hej som debil. Este k Martinovmu stylu, niekolko krat pouzival isty trik v predoslych knihach
Spoiler! :
Na konci kapitoly poviem ze postava dostala po hlave sekerou etc, nepoiem ze len tukli tupou castou a 100 stran sa o nej nezmienim, tak si myslite ze je mrtva, nariekate a potom ju ukazem ako zivu. Bohuzial, tento trik funguje par krat, uz mu ho teraz neveri nik, je zrejme kedy postavu zabije a kedy nie, akosi proste straca tu schopnost napinavo to napisat...



I am just one angry disappointed nerd.

_________________
An nescis, mi fili, quantilla prudentia mundus regatur?

Bet’ Kindlein bet’,
morgen kommt der Schwed’
morgen kommt der Oxenstjern’
der wird dem Kindlein ’s Beten lehr’n
bet’ Kindlein bet’


Hore
 Profil ICQ  

Legenda
Obrázok používateľa

Založený: 07.10.2004
Príspevky: 7236
Body: 121
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
uspesne sa vyhybam predoslim postom :lol:

mam taku otazku na pravych znalcov- aka je zhruba teplota na hadrianovom vale (denna nocna, rozsah)? resp north of the wall, a ake su v priemere teploty pocas THE ZIMY?

snad mi niekto odpovie, mozno to grr povedal na nejakom cone alebo podobne, v klude mi stacia fahrenheity ak viete

_________________
Blep


Hore
 Profil  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Interneet.

spoilerz ahead

Stručne lebo hlúpy mobil. Theon rulez! Bran rulez, ale srsly? 3? kapitoly? Mel je sympatickejsia hned. A vitazom je Manderly. Go Frey pie!
Malo deja ale lepsia ako 4 imo. Jo a super mapa.
Silno chcem aby Jon skapal ale bohuzial to tak nevidim.

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mno... (Dance with Dragons spoilers ahead)

Spoiler! :
tak som tu monstrozne velku knihu docital a.... me gusta
mozu sa kludne vsetci stazovat ze sa tam nic velke neudialo ale to vobec neni podstatne pretoze sa to uplne skvelo citalo a mam strasny pocit po precitani ze chcem rychlo moar.. like... MOAR moar

vsetko co sa udialo na severe ma asi z knihy zaujimalo najviac.. ci uz Jon (akurat ten koniec.. cakal som ze sa to posere, Jon sa mrte snazil bohuzial vela ludi nezdielalo jeho nazor... ale cakal som nejaky vacsi pruser nez dobodanie, hlavne lebo tomu neverim ze je mrtvy, ale ak Martin spravi to ze ho nejakou nahodou necha mrtveho tak klobuk dole) Theon (hrozne mi ho prislo luto a to ani nehovorim o - Jeyne, Jeyne it rhymes with pain - fuck you Ramsay, FUCK you and die already), Stannisovo tazenie (a vsetko co sa toho tykalo, Asha, etc... a myslim (a hlavne dufam) ze Stannis zije a Ramsey v liste klame), Davos (som zvedavy ako to bude pokracovat, chudak Davos si uz toho hodne prezil a zda sa ze to este nekonci... a som zvedavy ako to bude teraz na severe s Manderlym) proste cela ta severska cast bola epic

zvysok musim ale uznat ze uz taky zaujimavy nebol.. alebo.. ako by som to.. aha uz viem.. Dany by mala konecne umriet nech nemusi zaberat miesto v knihe tak asi... vzdy ked som dosiel na jej kapitolu som musel prestat na chvilku citat... a pritom toto je prvy krat ked storyline okolo nej bol ako tak zaujimavy.. bohuzial tie zaujimave casti boli podane inymi postavami (Selmy, Tyrion ked sa dostal k otrokarom, z Bena Plumma som zvedavy co bude, Victarion mal mat kapitol viac, skoda toho.. a este aj The Misfortunate adventures of Prince Quentyn Martell ma bavili... bolo mi nakonci ho luto ale zaroven som sa musel smiat (ta jeho realizacia ze hori - Oh...))
proste mohol aj ten storyline byt zaujimavy viac ale to by ho nemohla z velkej casti prezentovat Dany so svojim oh my god ako moc velmi chcem [vymazané] Daaria...

co sa Tyriona ako takeho tyka, tak bol v tejto knihe vo svojej slabsej chvilke nez byval doteraz ale stale boli jeho kapitoly imo vcelku zaujimave.. zo zaciatku ten storyline s Aegonom bol interesting a som zvedavy kam to bude smerovat, potom prisla nudnejsia cast ked sa od nich oddelil (interakcia s Penny mohla byt kludne kratsia) a ked sa dostal k otrokarom tak uz to zase malo v pohode atmosferu, hlavne ku koncu ked klasicky Tyrionovsky presiel k Second Sons

ked si tu knihu zoberem ako celok tak asi fakt stazovat sa mozem len na to ze chcem moar a vidiet rozuzlenie veci (hlavne sever) takze omg Martin napis to co najskor! :D

este taka malickost mozno a to ze tie dokopy tri kapitoly Jaimeho a Cersei mali byt na konci stvrtej knihy, chapem ze kvoli timelinu ich musel niekam hodit ale tu mi prisli uplne mimo v stvorke by sa vynimali lepsie rozhodne

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dead Boss napísal:
Bran rulez


Bran rules leda tak the Kingdom of Boredom. Aj ked mal zdatnu konkurenciu v Dumbaerys, Jonknownothingovi a Tyrestaurantovi.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No tak to hej keď ťa väčšina knihy vlastne nudila Silvever. :D

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Bohuzial. Daenerys co sedi na zadku poziera olivy a nic nerobi bola most egregious, ale Tyrion Cestovatel, Pozierac Slimakov nakladanych v mede, Master Pisser a Idiot Savant co ma skill Detect Lesser Targaryen ale nema skill Detect Mormont Wearing his Fuckin' Coat of Arms za nou daleko nezaostal.

Jon bol len epicky debil, tam sa aspon diali veci.

Ale bolo tam aj dobre, okrem obv. Ashe a Arye aj Theon ci Cersei.

Questin' Quentyn a Victarion boli tak pol na pol, diali sa tam veci ale postavy temne.

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Dau?ur Stjóri
Obrázok používateľa

Založený: 26.07.2007
Príspevky: 1331
Body: 102
Bydlisko: 48°44'27.99" N 21°15'8.57" E
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Spoiler chapter

_________________
Die, ctfmon, die!


Hore
 Profil ICQ  

Tommy
Obrázok používateľa

Založený: 05.03.2005
Príspevky: 1560
Body: 46
Bydlisko: Somewhere far beyond reality...
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
nie. nie. nie. odmietam to citat.... chcem celu knihu.. a chcem ju hned :D

_________________
meh.


Hore
 Profil ICQ  

the exorcist
Obrázok používateľa

Založený: 19.02.2005
Príspevky: 3015
Body: 194
Bydlisko: Miskatonic
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
konecne som si nasiel nejaky ten volny cas a vratil som sa ku kniham. akurat som konecne docital game of thrones. bavit ma to bavi, cas mi pri tom prijemne uteka ale jedna vec mi stale nesedi.

preco su tie postavy take strasne mlade? 15 rocny "lord" vedie vojsko do bitky? 16 rocny loras tyrell zhadzuje z koni troj metrovych chlapov? wtf? meria sa v tom westerose nejako inak cas? som jediny komu to prislo divne?

_________________
""There is no worse tyranny than to force a man to pay for what he does not want merely because you think it would be good for him.""
Robert A. Heinlein


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 220 ]  Prejsť na stránku Predchádzajúca  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 9 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun