HuSä

Najzelenšie fóra slovenského Internetu.

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]




Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 220 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Ďalšia

Čítali ste Píseň ledu a ohne?
Áno, úplná pecka 44%  44%  [ 25 ]
Áno, ale nijak ma to nenadchlo 5%  5%  [ 3 ]
Áno, ale nebavilo ma to 2%  2%  [ 1 ]
Nie, kde mám sakra zohnať toľko prachov? 35%  35%  [ 20 ]
Nie a ani ma nijak neláka 14%  14%  [ 8 ]
Celkový počet hlasov : 57
Autor Správa

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 19.10.2004
Príspevky: 404
Body: 5
Bydlisko: BA - Gunshell station

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak čo vy na túto ságu Georga R.R. Martina? Pre mňa je to v súčasnosti absolútna špička heroickej fantasy, ďaleko pred všetkými tými Jordanmi, Feistami, Eddingsami a Goodkindami. Najviac sa to asi podobá na Trón z dračích kostí Tada Williamsa, akurát je lepšie napísaná a je tam menej vaty. Nevýhodou je akurát to, že lezie dosť do peňazí, aj keď ja prachy, čo som do nej vrazil v žiadnom prípade neľutujem.

Úplne ma dostala - na mnohých iných fantasy knihách mi vadia stále tie isté veci, táto sága je ale iný prípad

- hrdinovia nie sú skoro nesmrteľní, ohromnou magickou mocou obdarení polobohovia, ale normálny ľudia, ktorí všetko, čo dosiahli dosiahli hlavne svojím dôvtipom a nie nadľudskými schopnosťami. Často sú dokonca vážne telesne postihnutí...

- v knihe je veľa prekvapujúcich, až šokujúcich zvratov. V väčšine iných kníh viem väčšinou už niekde v jednej tretine, ako to celé dopadne a čítam ich len preto, aby som vedel, akým spôsobom hrdinovia toho záporáka nakoniec porazia. Tu nie, Martin sa nebojí zabíjať hlavné postavy i v tých najneočakávanejších momentoch a sú to scény, ktoré berú dych. Žiadny štýl - jeden zo suity hlavného hrdinu zakape v záverečnom súboji a toť vše.

- skvelá charakterizácia postáv - v iných knihách cítim pri smrti kladnej postavy niekedy až škodoradosť, tu mi je ich úprimne ľúto a fandím im. Neviem, ako to Martin robí, nejako sa mu to proste podarilo - Tyrion rules! Navyše takmer žiadna z postáv nie je výlučne zlá, každá má nejaké dobré stránky.

Takže asi toľko, čo si o nej myslíte vy? Akurát by som vás chcel extra upozorniť, aby ste si dávali pozor na spoilery, zrovna pri tejto knihe dokáže vyzradenie deja dopredu poriadne naštvať, takže pls opatrne... :)


Hore
 Profil ICQ  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 284
Body: 5
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dryden : :ikonka19: uplne s tebou suhlasim.. Tato saga je fakt najlespia co som kedy cital a to som len na 2 casti prvej knihy. Je uplne genialne napisana, a ako si spominal za tie prachy to stoji a vobec nelutujem ze som to kupoval. Nebudem opakovat tovje slova bolo by to zbytocne a dlhe takze len napises se mas pravdu :lol:
PS: k tym umrtial postav.. no na zaciatku ich bolo viac nez dost trosku chaos ale stale sa to zuzuje a zuzuje a zuzuju .... :lol: a neviem ako ty ale ja si vobec neviem pri citani domyslat dej. Teda skusam to ale stale sa to zvrtne uplne neocakavanym smerom.

:ikonka19: Pisen ledu a ohne :ikonka19:


Hore
 Profil  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Ano ty knihy jsou božské, akorát všichni které jsem si oblíbil jaksi ....


prostě musím říct že někdy je to už s převraty přehnané, převrat, proti převratu proti lži - prostě Machiavelli by se radoval, ale běžný čtenář postupně zjišťujě že už není nikdo s kým by se ztotožnil. A jak to dopadne - to je snad jasné skoro od prvního dílu. Aspoň si to myslím, ale Martin mě třeba opět překvapí.


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
kedze novy Dalcorov thread bol locked...

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Dream
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 4004
Body: 43
Bydlisko: Londyn

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne sa na knihe páči najviac názov. :mrgreen: Vzhľadom na fakt, že som to nečítala, hehe.... Ale RAZ si to MOŽNO prečítam.

_________________
There be the dragons.


Hore
 Profil Facebook  

vis maior
Obrázok používateľa

Založený: 20.07.2004
Príspevky: 4458
Body: 21
Bydlisko: Morava
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mohol by sem niekto napisat kolko knih ta saga ma a pripadne ich nazvy a poradie? Neviem co mam zacat citat ako prve  :roll:


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Zatial 4... prve tri vysli aj v cestine, kazda z nich dvojdielne...

1. A Game Of Thrones
2. A Clash Of Kings
3. A Storm Of Swords
4. A Feast For Crows

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 16.01.2006
Príspevky: 135
Body: 5
Bydlisko: Madain Sari (TO/NR)

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
mne o tejto knihe vravel kamarat ale nemozem ju akosi zohnat a ani v kniznici ju nemaju  :?  :evil: ale vraj je veeeeeeeelmi dobraaa, tak dufam ze sa mi raz dostane do ruk  :wink:

_________________
Obrázok
Obrázok
http://eowyn13.deviantart.com/gallery/


Hore
 Profil ICQ  

Bojovník
Obrázok používateľa

Založený: 27.12.2004
Príspevky: 184
Body: 5
Bydlisko: Zimohrad

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Silverbow napísal:
Zatial 4... prve tri vysli aj v cestine, kazda z nich dvojdielne...

1. A Game Of Thrones
2. A Clash Of Kings
3. A Storm Of Swords
4. A Feast For Crows


Počkaj je aj štvrtá kniha??? kde.. .za kolko???
Ja som cital len 6 knih.. je aj 7 a8??

_________________
Valar morghulis, řekla hlasitě, jako by věděla, co znamenají.
Valar dohareis odpověděl a dotkl se dvěma prsty čela.
Samozřejmě že dostaneš svou kajutu.


Hore
 Profil  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
No 4. diel mam akurat v anglictine ako e-book  :lol:

Uz som to skoro docital...

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Tak som docital 4. knihu. Na konci Martin pise, ze onedlho ma vyjst piata kniha (A Dance With Dragons), ktoru uz vraj ma napisanu, a kde budu kapitoly s postavami, co chybali v A Feast For Crows. Uz sa neviem dockat...  :lol:

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  

Šéfkuchár
Obrázok používateľa

Založený: 16.07.2004
Príspevky: 1648
Body: 5
Bydlisko: Krynn, Mirrodin a Praha
Pohlavie: Muž

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Atharis napísal:
Silverbow napísal:
Zatial 4... prve tri vysli aj v cestine, kazda z nich dvojdielne...

1. A Game Of Thrones
2. A Clash Of Kings
3. A Storm Of Swords
4. A Feast For Crows


Počkaj je aj štvrtá kniha??? kde.. .za kolko???
Ja som cital len 6 knih.. je aj 7 a8??
Ne tz jsi cital prvni az treti dil rozdeleny kazdy z ekonomickych duvodu v cechach na dva dily, Podobne treba jako Feistovi knihy nebo Draci letniho zaru). To proto aby z toho bzlo vice penez. 4. dil vyjde letos (alespon podle Talpresu. Paty dil pak do dvou let. A dva dalsi snad po dvou letech.


Hore
 Profil  

Žoldnier
Obrázok používateľa

Založený: 23.07.2004
Príspevky: 284
Body: 5
Bydlisko: Kosice

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Dalcor napísal:
Atharis napísal:
Silverbow napísal:
Zatial 4... prve tri vysli aj v cestine, kazda z nich dvojdielne...

1. A Game Of Thrones
2. A Clash Of Kings
3. A Storm Of Swords
4. A Feast For Crows


Počkaj je aj štvrtá kniha??? kde.. .za kolko???
Ja som cital len 6 knih.. je aj 7 a8??
Ne tz jsi cital prvni az treti dil rozdeleny kazdy z ekonomickych duvodu v cechach na dva dily, Podobne treba jako Feistovi knihy nebo Draci letniho zaru). To proto aby z toho bzlo vice penez. 4. dil vyjde letos (alespon podle Talpresu. Paty dil pak do dvou let. A dva dalsi snad po dvou letech.


nechapem preco to tak natahuju, ved ked vyjde 4 diel tak mozu dat o pol roka dalsi nie ? Ked v cechach 1 knihu rozdelia na 2 casti tak to znamena ze ta kniha uz je . To ze ju rozdelia trva dva roky???

_________________
Ako sa hovori :"kto druhemu jamu kope kym sa ucho neodtrhne..." ci to je nieco ine?


Hore
 Profil  

Paladin
Obrázok používateľa

Založený: 19.10.2004
Príspevky: 404
Body: 5
Bydlisko: BA - Gunshell station

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Mne to delenie až tak nevadí, tie posledné diely sú aj po rozdelení 600 stranové bichle. Ak to nezačnú deliť na tretiny, tak je to v pohode.

_________________
Obrázok


Hore
 Profil ICQ  

TaliBAN
Obrázok používateľa

Založený: 13.08.2004
Príspevky: 4287
Body: 3
Bydlisko: Bansville

Neprítomný
Odpoveď s citáciou
Marcus napísal:
nechapem preco to tak natahuju, ved ked vyjde 4 diel tak mozu dat o pol roka dalsi nie ? Ked v cechach 1 knihu rozdelia na 2 casti tak to znamena ze ta kniha uz je . To ze ju rozdelia trva dva roky???

Tie dva diely snad v Cechach vychadzaju naraz, nie?? Takze onedlho by si sa mal asi dockat ceskych dielov 7-8 (teda dielu 4)...

_________________
Siel som na vylet do Himalayasu, ale stretol som tam Polyneikesa z Thebesu, a isli sme pit do Los Angelesu.


Hore
 Profil ICQ  
Zobraziť príspevky za obdobie posledných:  Usporiadať podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Počet príspevkov: 220 ]  Prejsť na stránku 1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Ďalšia

Všetky časy sú v UTC + 1 hodina [ letný čas ]


Kto je prítomný

Ľudia sediaci pri tomto stole: Žiadny registrovaný používateľ a 8 hostí.


Nemôžete zakladať nové témy pri tomto stole
Nemôžete odpovedať na témy pri tomto stole
Nemôžete upravovať svoje príspevky pri tomto stole
Nemôžete mazať svoje príspevky pri tomto stole

Hľadať:
Skočiť na:  
cron
Little spaceships
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Karma MOD © 2007, 2009 m157y, modifications © 2010 Annun